Téma: Kim Nam-gil

vondermonarchia 2011 jan. 27. - 21:12:29
(147/65967)
Gyönyörû zene egy nagyon jó filmhez !
vondermonarchia 2011 jan. 27. - 21:09:44
(146/65967)
Fent van a listámon, lehet most azt nézem meg, bár a Legend-et ( Story of First King's of God ) a sorozatot kellene már elkezdeni :
http://www.youtube.com/watch?v=cPm9wgFLN_g&feature=related
vondermonarchia 2011 jan. 27. - 21:06:12
(145/65967)
Akkor megnézem csak találjam meg a youtubon az elsõ részletet:)
Hány részes a sorozat, mennyit keressek?

Elég sok koreai fil/sorozat fent van a youtube-on jó minõségben és angol felirattal. Remélem a Bad Guy is felkerül,mert letöltöttem már afilmet,de sehogy nem sikerül összehoznom a magyar felirattal.

Valakinek nincs meg véletlenül a magyar feliratos változata a Bad Guy-nak? :)
dabdi 2011 jan. 27. - 21:00:36
(144/65967)
esztokam!

Van valamilyen elektronikus formájú anyagod, amibõl koreaiul lehet tanulni? Már elkezdtem az abc-t megtanulni. Letöltöttem 3 könyvet, az egyikhez van hanganyag is, meg van egy tök jó interaktív oldal is. Ezekkel csak az a problémám (azon kívül, hogy angolul vannak, bár ennek ellenére egész jól értem), hogy: az egyikben csak kifejezések vannak, viszont le van írva koreaiul, a latin betûs átirat is és az angol jelentés, a másik könyvben nagyon jól össze van foglalva a nyelvtan, nagyon részletes és érthetõ, van szószedet is, viszont csak hangul és angol van, a latin betûs átirat nélkül pedig nem igazán tudom a kiejtését a szavaknak, a harmadikban pedig csak latin betûs átirat van és angol.
Az interaktív oldalon azt is bemutatják, hogy az egyes betûket alkotó vonalkákat milyen sorrendben és melyik irányba kell rajzolni/írni. Nagyon tetszik. Ott viszont nekem nem jelenik meg a hangul, csak a négyzetekben lévõ számok.
Persze így is lehet tanulni, de egyszerûsítené a dolgomat egy olyan szószedet, ami tartalmazza a hangult, a latin betûs átiratot és az angolt is.
Túl sokat akarok?
vondermonarchia 2011 jan. 27. - 20:56:06
(143/65967)
Most hogy kicsit lecsillapodtam Shilla-ügyileg ,én is újranézem magyar felirattal a Bad Guyt ,hogy minden a helyére kerüljön.
dabdi 2011 jan. 27. - 20:49:58
(142/65967)
Minden esetre megható volt, és kedves húzás a forgatókönyvírók részérõl.
Egyébként nekem nagyon tetszettek Won In és Gun Wook közös jelenetei. Ezek oldották egy kicsit a melankóliát. Alig vártam, hogy láthassam Gun Wook arcát, amikor megtudja, ki is az a lány.
merkur66 2011 jan. 27. - 20:30:42
(141/65967)
Szerintem ez is az olyan dolgok közé tartozik, amiket el kell fogadni. Én már láttam egy-két animét, hol olyan dolgok vannak, amikben nem lehet logikát találni és nem is kell.

Ez, szerintem egy nagyon szép videó lett, én ismét könnyeket hullattam:))
http://www.youtube.com/watch?v=U72Hcu2XUrE&feature=related
dabdi 2011 jan. 27. - 20:06:37
(140/65967)
A Bad Guy kapcsán még egy nagy rejtély jutott az eszembe, hátha valaki tudja a választ.
SPOILER
A papírból hajtogatott darumadárra mikor került fel Mo Ne és Tea Ra neve mellé Jae In és Won In neve is?

Egyre inkább érik az ismétlés.
zsue 2011 jan. 27. - 19:40:52
(139/65967)
Én meg ezt veszem fel a listámra.

És ha már Jusin: orosz odaát ajánlotta a Cyrano Agencyt, megnéztem, helyes film. Ügyefogyott szerelmeseket látnak el udvarlási tanácsokkal.
zsue 2011 jan. 27. - 19:33:44
(138/65967)
Nagyon jó HD-s minõséget találtál az Antique-ból. Én rosszabban néztem, de mindjárt az elsõ részben megfogott a felvételi interjú - legalább eddig nézd meg, aztán eldöntöd, folytatod-e.

A tulajdonos megállapítja, hogy a kiváló képesítésû cukrászt mindenhonnan kirúgták egy éven belül, mert
- civakodás volt az alkalmazottak között - miattad
- öngyilkossági kísérlet történt - miattad
- a feleség késsel rohangált, mert a tulaj megcsalta - veled

Az meg ártatlan képpel közli, hogy "I'm a Guy of Demonic Charm".

Aztán összejön egy négytagú, viszonylag rezisztens fiúcsapat - mert nõkkel nem tud együtt dolgozni a kis drága. Idétlenek, aranyosak, és mellesleg egy bûntényt is megoldanak.
dabdi 2011 jan. 27. - 19:31:41
(137/65967)
Persze. http://www.cineglobe.de/forum/kim-nam-gil-t2605.html

Nem olvastam el csak az elejét. Egy filmekkel foglalkozó oldal egyik menüpontjának fórumában esik pár szó errõl. Viszont vannak jó képek.
Mivel az angolom nem túl jó, gondoltam megpróbálom német forrásból, de eddig nem találtam túl sok mindent. És néha dolgozni is kellene.
vondermonarchia 2011 jan. 27. - 18:47:57
(136/65967)
Én is egyetértek, hogy jókor vonult be. Talán sok volt ez a hirtelen jótt és igen-igen intenzív népszerûség, fotózások,õrült rajongók,ide megyek-oda megyek,interjúk,tv-szereplések. Szóval szerintem nincs az a normális ember aki ezek után ne akarna egy hosszú pihenõt ööszeszedni magát és a gondolatait rendezni.
vondermonarchia 2011 jan. 27. - 18:42:43
(135/65967)
" Handphone " :http://www.iidrama.com/Korean_movie/Hand_Phone-2351-1.html

Uhm Tae Woong ( Yushin) a fõszereplõ, KNG egy mellékszereplõ. Szerintem jó film.
merkur66 2011 jan. 27. - 18:24:12
(134/65967)
Vicces kép :))))

Jól tette, hogy bevonult. (bár az a 2 év olyan hosszú:(())Fõleg így, hogy tanulással tölti. Jót fog neki tenni szerintem ez a kis szünet. És utána újult terõvel beleveti magát a munkába.)))
esztokam 2011 jan. 27. - 18:19:17
(133/65967)
Milyen német blogot olvastál? Kaphatunk linket? Nem tudom, hogy a személyes vélemény mennyire befolyásolhatja ki melyik egységhez kerül.

Az tény, hogy nem mondta el a szokás, "Ez minden koreai férfi számára kötelezõ megtiszteltetés és boldog vagyok, hogy a hazámat szolgálhatom" szöveget, de õ legalább bevonult. Pár hónapja volt hatalmas botrány, mert egy énekes csak kárt tett magában (már nem emlékszem mit csinált), hogy megússza a 2 évet. Akinek meg kettõ állampolgársága van, azt nem viszik katonának. A 2PMes Taecyeon ezért lemondott az amerikai állampolgárságról, hogy majd ha eljön az ideje vonulhasson.

Egyébként jól látom, hogy a képen Go Hyun Jung nevet ott takarítónõnek öltözve?
esztokam 2011 jan. 27. - 17:52:20
(132/65967)
KNG nem is lesz benne sokkal többet. Én már elég régen néztem utoljára Sam Soont és végig imádtam minden egyes alkalommal. Mondjuk mindig szerettem az olyan sorozatokat/filmeket, amiknek közük van a vendéglátáshoz (legyen cukrászda, kávézó, étterem és nálam szinte nyert ügye van)
dabdi 2011 jan. 27. - 17:44:13
(131/65967)
Mégsem, az egy másik mellékhelyiség volt. :-)
dabdi 2011 jan. 27. - 17:41:52
(130/65967)
Ennek a képnek egy másik változatát korábban feltette valaki. Úgy látom, azért nem váratlanul készült róla.

Azoknak, akik laktanyába készülnek meglátogatni õt csak annyi, hogy ne tegyék. Úgy tûnik a Thai Fan Club videója alapján, hogy nem egy laktanyában van. Szöul Gangnam-gu kerületében leledzik és polgári szolgálatosként dolgozik egy irodában és angolul tanul. Az irodától nem messze bérel egy lakást, és bejár dolgozni mint bárki más. Az azért érdekes, hogy csak simán besétáltak hozzá egy kamerával.

Egy német blogíró szerint egyébként nem csoda, hogy nem igazi katonai szolgálatban van, mivel a blogírónak úgy tûnik, hogy KNG nincs túl jó véleménnyel a koreai katonai helyzetet illetõen.
merkur66 2011 jan. 27. - 17:24:47
(129/65967)
Nem tudom, mi lett volna a vége, ha marad az eredeti 20 részes koncepció.De szerintem ez a 17 rész is elég volt, nem éreztem a végét összecsapottnak. Attól féltem az elején, hogy ez a 17 rész is sok lesz és ellaposodik a végére a sorozat. Mondjuk lehetett volna azt a 3 részt okosan felhasználni pl pont az amerikai család bemutatásával.

Beskatulyázás szempontjából szerintem nem volt jó választás ez a szerep. Mert itt is olyan jellegû karaktert alakít mint Bidam(az eltérések ellenére, amikrõl már volt szó): ez a megkeseredett, megbántott, sebzett kutya, aki nehezen enged közel magához valakit. De ez az én véleményem.

Szívesen látnám mondjuk egy könnyed vígjátékba mondjuk
dabdi 2011 jan. 27. - 16:30:25
(128/65967)
Engem még nagyon érdekelt volna, hogy mi igaz ebbõl az amerikai örökbefogadásról. Úgy emlékszem, hogy az elnöknek átadott önéletrajzból derül ki a legtöbb infó az Amerikában töltött évekrõl. Abban viszont nem biztos, hogy minden igaz.