Téma: Kincsem

6/10
János Almási 2018 febr. 09. - 23:00:34 6/10
(236/356)
Ezt a filmet nem szabadott volna Hernádinak adni. Az ócska óvodás poénokért, hatásvadász elemekért, a történet túlzott dramatizálásáért és ferdítéséért nincs felmentés. Az ilyen dedós rendezõ maradjon a reklámoknál, a filmeket meg hagyja az igazi filmrendezõknek. Amibõl egész sok van ebben az országban.
8/10
ligetiz51 2018 febr. 05. - 23:27:18 8/10
(235/356)
Ezt a film egy nagyon szerethetõ magyar film. Igazi magyar filmkincs. Semmi díjat nem fog kapni. De a magyar nézõk nem azonosak a filmkritikusok többségének tematikus értékrendjével. Az alkotók a rendezõtõl, a forgatókönyvírótól, az operatõröktõl stb. Hrutka Róbert filmzenéig a legjobbat produkálják. Ezt a filmet nehéz lesz überelni (jobbat alkotni), de hátha...
szookedorina 2018 jan. 22. - 08:11:33
(234/356)
A színészek nem tehetnek róla miben szerepelnek. Valamit dolgozniuk kell, manapság Magyarországon megengedhetetlen luxus a válogatás.
szookedorina 2018 jan. 22. - 08:01:57
(233/356)
Olyan nagyon színvonalas mint dokumentumfilmben az Overdose. A filmalapnak köszönhetõen.
Magyar tracksuit, sweat suit ....
9/10
doricki23 2018 jan. 22. - 07:46:39 9/10
(232/356)
Színvonalas, jó film, jó alakításokkal, jó történettel, helyszínekkel, jelmezekkel. Remek munka szerintem. 10/9
szookedorina 2018 jan. 12. - 20:38:53
(231/356)
A musztángok nagyon jó versenylovak! Jó vadak, fékezhetetlenek!
venzoltan 2018 jan. 11. - 08:57:20
(230/356)
Húsz éve tenyésztek, képzek lovakat és felvillanyozva vártam a Kincsem filmet. Szabadságharc, kiegyezés, és 1874-ben megszületett az 5 országban 54 versenyt nyerõ világszenzációnk, a verhetetlen csoda kanca. Mi lehetne izgalmasabb, szebb történelmi feladat egy rendezõ részére, mint ezek alapján egy hiteles történelmi filmet készíteni? Csakhogy a ló, akár a természet giccs veszélyes mûfaj, nem egyszerû mûvészi ábrázolása. A hosszú évek alatt kialakuló, úgynevezett lovas érzés és ló hiteles ismerete nélkül- lehetetlen! A giga költségvetésre tekintettel, reméltem a rendezõ túllép önmagán és segítséget kér mondjuk a kanadaiaktól./ 11 évados a nálunk is futó Heartland sorozatuk/
Nem tette, -az eredmény egy szórakoztató - nekem kommersz, hagymázas- esti mozi, három milliárdból. A Kincsem név gondolom ennek a horror összeg megszerzését célozta csupán, mert ismerve a storyt, a filmnek csak érintõleges köze van a valósághoz. Szakmai szemmel csak annyit:- nagyon fáj! Nejlon film egy nejlon világnak. Szomorú vagyok, mert elszállt a lehetõség, hogy egy másik, tehetségesebb alkotó, letegyen egy értékes és idõtálló mûvet a nézõk elé,- errõl a mai napig világszenzációnak számító, különleges kancáról, és az õt körülölelõ világról.
szookedorina 2018 jan. 09. - 19:57:08
(229/356)
**....ha fikció lenne, de így nem örülök, hogy az amerikai utat követte a film.**
Milyen amerikai utat követett?! Ez a film abban fikció, hogy Magyarországon valaha versenyló tenyésztés "nemesítés" történt. Majd ha a magyarok fel tudnak mutatni egy 5 generációs, de legyen "csak" 3 generációs világhírû versenylovat akkor lehet kritizálni Amerikát, és akkor még, telivér versenyló nem jött a szóba (környékre). Mellesleg az amerikai állattenyésztés világszínvonalú tehát követendõ példa. Ez a magyar film minden csak nem nemzeti film, pusztán a pénzcsinálásról annak öncélú forgatásáról szólt.
Ettõl még nem rossz de nem is a legjobb.
Filmgusztália 2018 jan. 09. - 18:37:58
(228/356)
Ezt magyarul úgy mondjuk, nagyon nem illett bele vagy nagyon nem oda illõ volt.

Nem kell egy filmet túl komolyan venni, szerintem jók voltak a mai kor kicsengései...elvégre is kit akarnak átverni ez a film a jelen korban készült és kész.
Szerintem az egyetlen, amit elbacarintottak a vasárnapi boltzáras beszólás volt, mert az már a bemutatókor sem volt aktuális, évekkel késõbbi nézõknek meg lószart sem fog mondani.
10/10
caomilla4 2018 jan. 09. - 10:24:48 10/10
(227/356)
Nagyon tetszett, korhû volt bár az a lájkolom nagyon nem illõ volt oda.
szookedorina 2018 jan. 07. - 22:38:55
(226/356)
Amerikában a mai napig alkalmazzák a konfirmációt, Angliában nagyon régen nem!
Jogügyletek hatósági megerõsítése, illetve egy kijelentés, vagy megállapítás hitelességének bizonyítása, amely során annak valódiságát erõsítik meg.
szookedorina 2018 jan. 07. - 22:19:42
(225/356)
Nagyon jó ez a magyar kalandfilm De a Secretariat amerikai film számomra jóval hitelesebb annak ellenére, hogy soha nem jártam az USA-ban. Nem is fogok.
szookedorina 2018 jan. 07. - 22:10:08
(224/356)
Ethnologue: Languages of the World

**1. A róm. Egyh-at egyedül az Úr Krisztus alapította. - 2. Egyedül a róm. p-nak van egyetemes érvényû joghatósága. - 3. Egyedül a p. foszthat meg hivatalától v. helyezhet vissza hivatalába pp-öt. - 4. A p-i legátus, még ha nem pp. is, zsin-on rangban minden pp-öt megelõz, s letételi ítéletet mondhat ki ellenük. - 5. A p. a távollévõket is leteheti hivatalukból. - 6. Akiket a p. kiközösített, azokkal egy tetõ alatt sem jó lenni. - 7. Egyedül a p. hozhat az idõk követelményeinek megfelelõ új törv-eket, fogadhat be új népeket az Egyh-ba, knk-i közösséget õ emelhet apátsággá, nagy ppséget õ bonthat részekre, szegény egyhm-ket csak õ vonhat össze. - 8. Egyedül a p. használhat birodalmi jelvényeket. - 9. Egyedül a p. lábát csókolja meg minden fejedelem. - 10. Egyedül a p. nevét említik meg minden tp-ban. - 11. A földön csak egyetlen p. van. - 12. A p. uralkodókat tehet le trónjukról. - 13. Szükség esetén pp-öket egyik székbõl a másikba helyezhet át. - 14. Bárhonnan származó klerikust pappá szentelhet. - 15. Akit a p. szentelt, más egyh. szolg-ába léphet, de nem katonáskodhat és magasabb rendfokozatot más pp-tõl nem vehet föl. - 16. A p. rendelkezése nélkül zsin-ot nem lehet egyetemesnek tekinteni. - 17. A p. nélkül nem lehet kápt-t alapítani. - 18. A p. ítéletét senki nem másíthatja meg, õ viszont mindenki más ítéletét fölülbírálhatja.- 19. A p. fölött senki sem ítélkezhet. - 20. Senki ne merje kárhoztatni azt, aki a Sztszékhez föllebbez. - 21. Minden egyh. nagyobb ügyeit a p-hoz kell fölterjeszteni. - 22. A róm. Egyh. soha nem tévedett és a Szentírás tanúsága szerint nem is fog soha tévedni. - 23. A római p., ha jogszerûen lépett hivatalába, Szt Péter érdemeire való tekintettel kétséget kizáróan szent. - 24. A p. parancsára és engedélyével alattvalói vádat emelhetnek. - 25. A p. zsin-tól függetlenül is letehet székükbõl pp-öket, s oda visszahelyezheti õket. - 26. Nem kat. az, aki nincs egységben a róm. Egyházzal. - 27. A p. a méltatlan urak alattvalóit föloldhatja hûségesküjük alól. **
Magyar Katolikus Lexikon
Kovács kolléga 2018 jan. 07. - 20:59:14
(223/356)
Szerintem ez a film olyan, mint a 2016-os futball Eb magyar-portugál meccse volt. Egy szóval: élvezetes.

Aki csak egy kicsit is szívügyének tartja a magyar filmeket, az nem bántja.
10/10
calella 2018 jan. 07. - 19:27:49 10/10
(222/356)
Az utóbbi idõk legjobb magyar filmje. Nagyon tetszett!
szookedorina 2018 jan. 01. - 22:48:33
(221/356)
Ez milyen volt már?! Tiszta Rózsa Sándor virtus! Hülyítik a magyart, egy nemest nem mutattak a filmben!
6/10
janos5691 2018 jan. 01. - 22:29:55 6/10
(220/356)
Õszintén örültem és reméltem, hogy egy 8 pont fölötti filmet fogok tudni megnézni, ami még ráadásul magyar vonatkozású és magyar alkotás is. Ezzel szemben ez legjobb esetben is csak 6 pontot érdemel, azt is úgy, hogy csak a diszleteket nézem hang nélkül. Hiteltelen és töredezett a történetvezetés, a szinészi játékok hamisak, erõsen súrolják a ripacskodás határát. Nem veszik észre, hogy hadarnak ?! Erõltetett és hatásvadász, abszolút nem a korba illõ fordulatokkal, pl. barokk jelmezben elõadott aerobik elemekkel tarkitott csoportos tánc a 19. század vége felé. Jajjj....
2/10
Kockás 2018 jan. 01. - 21:46:46 2/10
(219/356)
Szerintem is nagyon túlértékelt film, sokszor kifejezetten unalmas, amin a látvány segít néha. Nagy Ervin nagyon messze van az arisztokratikus alkattól, Petrik A. mentes minden nõiességtõl. A ló csak mellékszál a történetben sajnos. Nekem csalódás volt, fõleg a hisztéria miatt, ami a film körül kialakult.
4/10
Morten 2018 jan. 01. - 14:13:51 4/10
(218/356)
Borzalmasan meglepett hogy ennek a filmnek ekkora sikere volt. Egyszerûen döbbenet hogy ezt ilyen szinten meg tudták kajáltatni a magyarokkal...0 szerethetõ karakter,,,messze elrugaszkodás az eredeti sztoritól...értelmetlenül ( és indokolatlanul) több szálon futó események...Az állatról akirõl a filmnek szólnia kéne...szinte semmi infó...nem mutatja be a gazda és az állat közötti köteléket.. nem életszerû a férfi/bõ egymásba szeretése...0 humor...feszültség...Kaptunk egy fantáziátlan katyvaszt...amibe még egy pici politikai szálat is bele kevertek...Apám gyilkosával való kapcsolatom abban teljesedik ki hogy szócsatákat vívok vele...Ugyan már!! Szenvedés volt az egész!
10/10
Arter 2017 dec. 28. - 21:10:08 10/10
(217/356)
Remek film lett. Szép díszlet, jó képi világ, hûen ábrázolja az adott kort. A színészek nagyon jól hozzák a karaktereket. Ebbõl a történetbõl szerintem sikerült kihozni a maximumot. Nem véletlen lett ennyire beharangozva ez a film. 10/10