offtopic
fredi60 2009 dec. 27. - 18:47:39 Előzmény Sorozatfüggõ
(16/36)
"róla legalább nem derült ki több évtized múlva semmi olyan illúzióromboló..."
Túl fiatalon halt meg, még 37 se volt.
És a 40-es, 50-es években még az újságok tiszteletben tartották az emberek magánéletét, nem úgy, mint a késõbbi - és ma is tartó - bulvárkorszakban.
10/10
rapanui 2009 dec. 27. - 17:53:09 10/10 Előzmény Sorozatfüggõ
(15/36)
Helló:)

Én érthetek egyet veled, de számomra van jobb megoldás is:)
Nem olvasok pletykalapokat, hasonszôrû weboldalakat, nem hallgatok promi híreket stb.
Én senkirôl sem tudom hogy mikor kel fel és kivel, mit iszik vacsorára víz helyet már kora reggel és hányas méretû a lábszaga, vagy hogy éppen egy okapi nagyapja lett.
Persze mai világunkban nehéz ez elôl a sok "motschok" elôl elbújni, de a fentiek betartásával, jó eséllyel megkímélheted magad az ilyetén "hírek" mintegy 90%-ától.
Máris több filmélményben lehet részed, nem kell elvonatkoztatni:)
Én Jean Marais-ról pölö semmit sem tudok, Chamberlain-rôl meg Grantrôl kb annyit, hogy melegek voltak, amik ugye pletykaszinten terjengtek, tehát mindenki döntse el maga, hogy igazak-e, vagy sem.Én inkább nem járok utána, csak nézem a filmjeiket:)

rapa
Sorozatfüggõ 2009 dec. 27. - 16:07:40
(14/36)
Gyerekkorom egyik kedvenc filmje volt, fõleg Gerard Philippe miatt. Sok filmjét láttam, és róla legalább nem derült ki több évtized múlva semmi olyan illúzióromboló, mint pl. Jean Marais-ról, Richard Chamberlain-ról vagy éppen Cary Grant-rõl. Persze egy film nem ettõl lesz jó vagy rossz, de én sajnos nem tudok elvonatkoztatni. Aki nem ért velem egyet, nyugodtan fújolhat.
offtopic
fredi60 2009 dec. 26. - 09:31:17
(13/36)
Lolót miért nemecsekesítetted?
pozsizsuzsi 2009 dec. 25. - 20:56:54
(12/36)
Lehet ezt a filmet nem szeretni? Nem lehet. Még ha kardozgatnak is benne. :)
10/10
zsiga 2009 dec. 25. - 20:23:43 10/10
(11/36)
Minden idõk egyik legjobb kalandfilmje! Az "isteni lolo" (mai szemmel is csodaszép) és Gérard Philipe! Csodálatos magyar szinkron, és humor! Csak ajánlani tudom a mai fiataloknak!
orgyen 2009 dec. 23. - 01:41:43
(10/36)
Hi!

XV.Lajos, ez elhangzik a filmben is.

Csodálatos film, színészek, rendezés, humor.
A magyar szinkron egyike a legjobbaknak:
- remek mûfordítás, tele humoros beszólásokkal és maró iróniával,
- a szinkron a magyar színjátszás fénykorában készült,
- Tordy Géza, Mécs Károly, Domján Edit, Básti Lajos, Zente Ferenc, Csákányi László, Suka Sándor, Kaló Flórián, Fónay Márta, Tyll Attila, Velenczey István.
Sajnos közülük már csak Tordy Gáza és Mécs Károly él.
És a nyelvezet!
Hol beszélnek ma már így:
Básti Lajos (mint XV. Lajos): \\\"Azt mondod szereted Fanfant, tessék bizonyítsd be. Hogy a hosszú évekért amit majd leéltek, néhány röpke de annál szebb pillanattal fizetsz. Ha így történik és megvalósítod elképzeléseimet, dúsan megjutalmazlak érte, ranghoz vagyonhoz jut rajtad keresztül.\\\"
Domján Edit: \\\"Felség, Ön körül nyüzsögnek a szebbnél szebb nõk és boldogan teszik mindenüket a trón zsámolyára.\\\"
És ehhez ezt az õ nagyon szép hangjukon és gyönyörû szövegmondásukkal!
Ez akkor még követelmény volt, mert tudták hogy a színház és a film mintát ad és nevel.
Most az életszerûség ürügyén a durva beszéd, hibás fogalmazás, csekély szókincs, rossz kiejtés, iskolázatlan beszéd és beszédhang nyert teret.
fredi60 2009 dec. 22. - 09:01:08
(9/36)
Ennek is Tulipános Fanfan az eredeti (francia) címe.
szürke bagoly 2009 dec. 21. - 19:11:40
(8/36)
Kiadták DVD-n , úgy hogy rajta van a lemezen egy utólag színezet változat is !
http://www.divido.hu/index.phtml?op=product&product_id=10254
10/10
dodszy 2009 jún. 16. - 13:59:34 10/10
(7/36)
Gyerekkorom egyik kedvenc filmje, rengetegszer láttam, szó szerint tudom a párbeszédeket ma is! Mennyivel jobb, szebb, kedvesebb ez a film és a színészek, mint bármelyik mai sikerfilm? Azok közül hány lesz évtizedek múlva is olyan élvezhetõ, mint ez a film most?
10/10
James Dean 2009 márc. 28. - 15:01:08 10/10
(6/36)
Fantasztikus ez a film, remek humorral és valami tüneményes, utánozhatatlan bájjal.

Gerald és Gina - igazi férfi és nõideál - nagyon jól kiegészítik egymást a vásznon.

Ha van film, amit bármikor meg lehet nézni, és mindenkor 10 pontot ér, akkor ez az.


Ja, és a szinkron is nagyon ott van.
Hiába akor még nagybetûs színészek adták hangjukat a kor nemzetközi sztárjainak.
10/10
nagypero 2008 dec. 21. - 19:31:01 10/10
(5/36)
Ez a filmtörténelem egyik legjobb, legfontosabb filmje, és bármilyen korosztály részére élvezhetõ!!
Kitûnõ és felejthetetlen színészekkel!
Elsõ alkalommal gyerekkoromban láttam, és azóta is, ha tehetem megnézem!
A mai úgynevezett nagy színészek tanulhatnának belõle!!
10/10
ondok 2008 aug. 05. - 18:31:11 10/10
(4/36)
Igen ez egy híres klasszikus film,ma is élvezhetõ,pedig lassan 60 éves.A két fõszereplõ meg ugye igazi páratlan sztár.
10/10
Vick67 2008 aug. 04. - 18:14:07 10/10
(3/36)
a filmtörténelem egyik alapmûve. megtekintése mindenkinek kötelezõ. ha egy szóval kellene jellemezni: remekmû!
gyerekként a szüleim mutatták meg, aztán rongyosra néztem vhs-n. a remakeje a tulipános fanfan nevet viseli, de ennek az eredetinek a közelébe sem ér. fekete-fehéren is élvezhetõbb mint sok mai hiperköltségvetésbõl készült hálivúdi film.
Hárfalyra 2007 jan. 28. - 19:59:26
(2/36)
Gyermekkorom kedvenc filmje... Nélküle nem lennék egészséges ember. Humoros, izgalmas, tele nagyszerû színészekkel, s érzelmekben sem szenved hiányt, a gyönyörû képekrõl nem is beszélve.
Nem lehet elégszer megnézni... Minden egyes alkalommal bele tudok szeretni Gérard Philipe-be... hát igen...valamelyik dimenzióban vannak még igazi férfiak...
x-tro 2006 nov. 12. - 15:34:08
(1/36)
Jesszusom, filmmúzeum! Gerard Philipbe anyám volt szerelmes, amikor még õ is kislány volt.... Én magam is legalább 30 éve láttam, amikor még voltak filmklubok...:)))))) de jó igazi kardozós film..:) FanFan la Tulipe?
Vagy az másik?
hehe