10/10
David Quency 2022 szept. 25. - 22:52:32 10/10 Előzmény Ines79
(26/26)
Igen, az emberi szenvedést "kisajátítja", beléjük zárkózik.
10/10
David Quency 2022 szept. 25. - 22:43:15 10/10 Előzmény Redfield
(25/26)
Igen, én is így látom, érzem. Mintha egy képben lenne egy kép és abban is egy kép és abban is egy kép a végtelenségig. Zseniális Kaufman-alkotás. Ősszel nézős!
10/10
David Quency 2022 szept. 25. - 22:37:06 10/10 Előzmény Redfield
(24/26)
Nagyon jó kritikákat írtak többen is. Bár én még csak háromszor láttam a filmet (elsőként sok-sok éve, most másodjára darabokban, majd harmadjára teljesen), hasonló véleményen vagyok. Minden és mindenki önmagára reflektál, dekonstruálja a jelentést Kaufman, amiből kirajzolódik az álom az álomban, színház az egész világ, vagyis maga az élet teljessége. Ez a technikai része, ami nagyon "kaufmanos". Rengeteg érzelmet jelenít meg így, ami szintúgy emberi. A kis világból nagy világ lesz, vagyis mi emberek a saját külön világunkban, nyomorunkban és érzelmeinkben együtt, közösek vagyunk, összetartozunk.
1/10
csontfej 2017 márc. 03. - 21:47:24 1/10
(23/26)
Nagyon rossz.
offtopic
Orsi Vekony 2014 dec. 26. - 14:15:38 Előzmény Egy gondolatrendõr
(22/26)
Könnyesre röhögtem magam ezen a kommenten :D Köszi!
4/10
Inv1sus 2012 márc. 19. - 02:29:01 4/10
(21/26)
Váó. Két órát végigszenvedtem és azt se tudom mirõl szólt a film. Ez annyira tré, hogy hihetetlen.
3/10
Egy gondolatrendõr 2011 márc. 07. - 00:10:04 3/10
(20/26)
Talán még az Adaptációnál is rosszabb.Ejnye,Kaufman,Kaufman.Hát miket tetszik itten mûvelni mostanában?
3/10
Egy gondolatrendõr 2011 márc. 07. - 00:05:42 3/10
(19/26)
Ilyet én még nem pipáltam!Ez a film olyat tud, amit egyik társa sem:EGYSZERRE TUD UNALMAS ÉS IDEGESÍTÕ LENNI.Azért ez nem semmi.
Ines79 2010 máj. 30. - 15:45:45
(18/26)
Ma hajnalban láttam ezt a filmet. A bemutatója alapján kb. egy éve elhatároztam, hogy nem nézem meg, mert nem az én stílusom.
Aztán ma éjjel nem voltam álmos, éppen kezdõdött, nekiültem. Gondoltam az elsõ néhány percet megnézem, aztán úgyis elalszom. Hát nem volt szerencsém elaludni, végignéztem az egészet, és nem mondhatnám hogy jó benyomást tett. Lehangoló zavaros filmnek tartom,de mégis hatással kellett hogy legyen rám, mert azóta nem tudom kiverni a fejembõl. Valahogy muszáj rajta gondolkodni, hogy most akkor mi miért hogyan...

SPOILER

Nekem az volt meghatározó az egészben, hogy a kezdetekor a fõszereplõ észleli hogy beteg. Lassan elhatalmasodik rajta az érzés hogy haldoklik, és ezzel egy idõben mások is elkezdenek lemondani róla, vagy szimbolikusan halottnak nyilvánítják (pl. a felesége, amikor arra utal, hogy a férjének nincs már sok ideje, hogy maradandót alkosson, vagy a pszichiáter, amikor valami olyat kérdez, hogy maga mikor halt meg, vagy hogy ölte meg magát vagy valami ilyesmi - bocsánat hogy nem emlékszem szó szerint)
A film elsõ negyedének a vége felé azonban kiderül, hogy a betegsége korántsem halálos, õ mégis haldoklik tovább. És miközben évtizedeken keresztül temeti magát, szép lassan halnak meg mellõle az emberek, akik fontosak voltak neki. Aztán a film vége felé a pap monológja, amikor arról beszél, hogy miként megy el az ember az élete mellett, miközben élnie kellene azt. Szerintem ez a film fõ mondanivalója. A fõszereplõ többször is szóváteszi, hogy mennyire magányos és boldogtalan. Valójában épp ezzel teszi magát magányossá és boldogtalanná, hogy e két érzés köré építi az életét.Képtelen túllépni a fájdalmakon. Nem megéli, hanem kívülrõl szemléli élményeit, és nagyjából csak a negatívumokat észleli. Így persze a nézõ is csak a negatívumokat észleli, szerintem ez teszi a filmet kissé lehangolóvá.
Szerintem, a film fõszereplõje nem egy elvont különc. Rengetegen élünk így, ha nem is ugyanezek a momentumok tarkítják az életünket.
Lehet hogy ez így kicsit felszínes, de elsõre ennyit tudtam felfogni ebbõl a filmbõl.
Azt hiszem meg kell néznem még egyszer.
10/10
Redfield 2009 okt. 19. - 20:58:45 10/10 Előzmény alex4427
(17/26)
Az imdb-n mindig annyi mûfajt ráhúznak egy filmre, amennyit rá lehet. Ebben vannak vicces, vagy sokkal inkább tragikomikus részek, ezért mellé rakták még ezt is.
10/10
alex4427 2009 okt. 17. - 23:47:23 10/10
(16/26)
Ja, és ne legyünk igazságtalanok a port.hu-val:
az IMDb szerint: comedy, drama!
http://us.imdb.com/title/tt0383028/
10/10
alex4427 2009 okt. 17. - 23:34:44 10/10 Előzmény Redfield
(15/26)
Látom nagyon megfogott a film! És joggal!
De azt érted, hogy mitõl lenne vígjáték? (Ahogy itt, a port.hu-n szerepel!)
Mert én - nem!
kaloz14 2009 okt. 17. - 20:14:58 Előzmény Kezmur
(14/26)
Az elsõ tíz perc után úgy döntöttem nem nézem. Miért? Mert nem történt semmi, csak a kislánya nyekergett többször, hogy milyet kakilt.
8/10
Kezmur 2009 szept. 27. - 23:21:17 8/10
(13/26)
Hát... én is azt érzem, mintha folynának ki Kaufmann kezébõl a dolgok, túl sokat csavarni a dolgokon és a sok oda-vissza csatolástól már kissé olyan lett, mint Inda hálója. Ám amit én a legjobban hiányoltam, az az eddigi filmjeire jellemzõ könnyed, talán kissé humoros, de inkább semleges, életszerû hangulat.
Winyettyu 2009 szept. 18. - 21:51:21
(12/26)
te úristen ez a film.. nem bírtam egy részletben megnézni... kb 70 percnél kapcsoltam ki elsõ körben, na mondom alszok még erre hogy befejezem-e.. aztán ezek után csak belekukkantok mondom ennél már csak jobb lehet.. a film abszolút nem vígjáték, köze sincs hozzá, és én így indítottam neki hogy ez lesz ezek után kb 2 elvesztegetett órának tûnik.. az egész film olyan szinten zavaros hogy arra szó nincsen, túl sok szereplõ van meg minden túl van ebben a filmben csinálva.. szerintem borzalmas volt csak annyit tudok mondani. ettõl függetlenül még lehet jó csak nagyon kicsi esély van rá.:D na szal aki nem szereti a BORZASZTÓAN elvont dolgokat annak nem ajánlom.
Coleman 2009 szept. 13. - 12:20:10 Előzmény Redfield
(11/26)
Most már mindenképp idekívánkozik Pascaltól egy idézet: "Ott akarnak a megoldásra bukkanni, ahol minden csupa rejtély."
1/10
skillet 2009 szept. 12. - 20:55:35 1/10
(10/26)
gyors válasz: nem. ez bizony sosem volt vígjáték.
na és akkor a filmrõl: hááát. még nem is néztem végig, épp most megy, 2órás a film, most járok a felénél, de már nagyon kivagyok. nem szabad filmrõl ítélkezni addig, amig végig nem néztük, de én most mégis megteszem. és ha tévedek, majd itt közlöm. szóval lehet én vagyok túl sivár gyerek... de én ezt az egészet nem értem, nekem ez az egész túl sok, nekem ez az egész túl beteg. mindenféle stílusban (dráma és mûvészfilm is) van olyan film, amit megértek és sokat közülük nagyon is jónak ítélek meg... na ez nem az a film. ennél többet nem is tudok mondani. sziasztok.
GrafUr 2009 szept. 12. - 14:08:46
(9/26)
Csak egy gyors és apró kérdés:
A port.hu vígjátéknak írja ezt az alkotást, ám az eddigi (spoiler mentes) beszámolókból nem éppen annak látszik. Mi az igazság? :)
10/10
Redfield 2009 szept. 11. - 02:51:43 10/10 Előzmény Coleman
(8/26)
SPOILER SPOILER SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Még pár részlet, amik alátámasztják, hogy a filmben semmi sem valóságos.

- Amikor Caden felhívja Adele-t Berlinben, Adele azt hiszi: Ellen hívja. (Ekkor Caden még nem is adta ki magát Ellen-nek.)
- Hazel egy könyvet olvas, amiben valaki alvással kapcsolatos tapasztalatai állnak. A fejezet címe: "Nyitány".
- A tévében minden mûsor betegségekkel vagy halállal kapcsolatos. (mondjuk ez a valóságban is szinte így van, de nem ennyire, + saját magát is látja benne öregen, ami a film végén van)

A dátumok gyakran váltakoznak:
1. Az újság: 2005. Október 14. Péntek. Lejjebb: Október 17. (Olive ezen a napon azt hiszi: kedd van)
2. Ugyanez az újság pár perccel késõbb: 2005. November 2. szerda.
3. A naptár a szemész orvosnál: 2006. Március-t mutat.
4. Egy másik újság: 2006. Május 25.-e.
5. A levél, amiben Caden-t kiértesítik a nyert díjról: 2009. Március 21.

Alvás közben az ember nem észleli az idõ múlását, ezért bármi állhat a környezõ információs forrásokon is.

Caden lakcíme se stimmel:
A postán amit kap:
9435 Kenneth St. Schenectady NY 12305
a dobozokon viszont amiket felad a lányának Berlinbe:
7424 Kenneth St. Schenectady NY 12795

Álmodik a világ.
Peekaboo. :)
10/10
Redfield 2009 szept. 10. - 16:24:00 10/10
(7/26)
SPOILER

"Olyan a szagod, mintha menstruálnál." Ez is arra utal, hogy a többiek számára észlelhetõ volt Ellen jelenléte Caden személyében. Lehet, hogy Caden a valóságban skizofrén, vagy a film egy éjszaka történetét mutatja be, ahogy az emberek kollektíven álmodnak. (Mindenki fõszereplõ a saját történetében) Ahogy hullottak ki a szereplõk Caden álmából, talán úgy ébredtek fel a valóságban. (Caden beszél is arról, hogy 13 millió ember él a földön. Azokról beszél, akik még "élnek" vagyis alszanak)