Téma: Kiskakukk

balumalu68 2013 okt. 09. - 22:19:30 Előzmény Diosz
(17/17)
üdvözlöm!

Nekem megvan a Kiskakukk címû film mûsoros VHS kazettán, és lehet hogy dvd lemezen is.
ha érdekel írj, mert eladom.
balumalu68@gmail.com
Naphinel 2011 márc. 09. - 19:32:32
(16/17)
Interkulturális kommunikáción nézzük épp (eredetiben) és nagyon tetszik. A nyelvi különbözõségekbõl adódó elbeszéléseken nagyokat nevetünk. Érdekes film, igaz az elején untam, aztán ahogy lassan Anni is bekapcsolódik, egész jó lesz.
10/10
kulup 2010 jún. 19. - 23:12:07 10/10 Előzmény nyenye
(15/17)
De igen! Csak itt valóban más a címe.
10/10
Diosz 2010 ápr. 25. - 00:34:59 10/10
(14/17)
Leadhatnák már végre megint, felirattal. Kár hogy DVDn nem lehet kapni. Tuti beszerezném. Vagy igen?...
10/10
kulup 2009 dec. 28. - 20:54:16 10/10 Előzmény norton15
(12/17)
Az orosz vadászat sajátosságai (Eredeti cím: Особенности национальной охоты; Osobennosti natsionalnoy okhoty; Peculiarities of the National Hunt)
korábbi és szerintem ismertebb filmje is a rendezõnek (ha itthon nem is, de nemzetközi szinten biztos). Nem beszélve arról, hogy ezen a forgatáson barátkozott össze a film két fõszereplõje majd kérte fel Aleksandr Rogozhkin-t, hogy írjon számukra egy színdarabot. Nem színdarab lett a dologból, hanem a Kiskakukk...
10/10
nyenye 2009 okt. 01. - 22:07:03 10/10
(11/17)
Hihetetlenül jó film az Oroszok ismét bizonyítottak,hogy igenis értenek a filmkészítéshez!
Nagyon megható és egyben humoros alkotás bár a háború vége fele játszódik mégsem a háborúról szól...minden egyes percét élveztem eme gyönyörû alkotásnak.
Nemrég néztem meg a 9.század címû szintén orosz filmet ami 1988-as Orosz-Afgán háborút dolgozza fel(ugyancsak kiemelkedõ alkotás)most már csak arra várok ,hogy 1612 címû szintén orosz alkotáshoz végre elkészüljön a felírat és teljes lesz a boldogságom. :-)

Itt van még pár ajánló az orosz alkotásokból:

1612 - http://www.youtube.com/watch?v=jFkJq6kuhpo
9.század - http://www.youtube.com/watch?v=FVB9Xz2DyME
Az admirális - http://www.youtube.com/watch?v=CjKHYENLThw
10/10
deadscott 2009 aug. 16. - 19:09:58 10/10
(10/17)
nagyon nagyon jó film.
humoros, emberi, van mondanivalója.
csak felirattal nézzétek!
10/10
10/10
hirvi 2009 máj. 12. - 00:00:58 10/10 Előzmény mordekaj
(9/17)
Létezik. A Duna TVn nagy ritkán elõfordul, és ott ilyen változatban szokták adni. Már ha...
10/10
hirvi 2009 máj. 11. - 23:59:45 10/10
(8/17)
Nagyon jó film. Szép, aranyos, humoros. Nagyon jó film. Kár, hogy kevés ilyen van, mert ugye nem elég népszerû, pedig lehetne.

***SPOILER***
"Veiko: Minä olen Veiko. Entä sinun nimesi on? Ivan?
Ivan: Psolti...
Veiko: Psolti. Veiko, Psolti... ?
Anni: Anni. ... ciuhkas namman." Nagyon nagy! :DDDD
(Veiko: Veiko vagyok. És a te neved? Ivan?
Ivan: Anyád...
Veiko: Anyád. Veiko, Anyád... ?
Anni: Anni. Nem árulom el az igazi nevemet. Még rám hozod a rontást.) :DDDD Nagyon jóóó... Jeee...
Nagyon nagy, ahogy szépen elbeszélnek eymás mellett. Egyik sem ért egy kukkot se a többibõl, de szómenése bezzeg van! :D
***SPOILER VÉGE***

Ajánlom mindenkinek eredeti nyelven, felirattal. Az orosz meg mindenféle szinkronizált változatok sokat rontanak rajta. Végül is csak a lényeget ölik ki a szinkronnal a filmbõl.
norton15 2009 márc. 24. - 00:23:30
(7/17)
Hol is kezdjem? Alekszandr Rogozskin ez az elsõ ismertebb filmje, és nem is igazából orosz film, inkább finn-orosz koprodukció.

A történet Veikkóval kezdõdik, aki zseniálisan megszökik a németektõl SS-egyenruhában. Ugyanekkor egy orosz rabot, Ivánt vinnének a bíróság elé, de egy orosz repülõ "megmenti" a katonát, aki megsérül. Egy lapp nõ, akinek a férje négy éve eltûnt, Anni menti meg, miközben a finn Veikko odatalál a lány kunyhójához, hogy nála keressen menedéket.

Innentõl a film megváltozik. Kívülrõl szemléljük a két ellenséget, egyikhez sem tudunk igazán közeledni, még az abszolút semleges Annihoz sem. Mindenféle civilizált dologtól messze van ez a kis kunyhó, és lakói. A beszédnek alig van lényegi szerepe, lassan, ráérõsen hömpölyög a film, az idõt, borongós kis film. Közben kibontakozik a nyelvi humor, mivel Iván nem érti Anni és Veikko pergõ finn szövegeit, Veikko és Anni pedig Iván orosz hablatyolását nem értik, így sok érdekes helyzet adódik. A lány megõrizte az õsi lapp kultúrát, ha kell, sámánként megment valakit a haláltól, vagy meggyógyítja a fõzeteivel.

Eközben Iván az SS-egyenruha miatt ellenségesen tekint a finn srácra, aki viszont kilépett a háborúból, esze ágában sincs harcolni még külön a gyûlölködõ orosszal, aki nem tudja felfogni, hogy nem fasiszta, nem is német, hanem demokrata finn Veikko.

Egy rendkívül jó (pacifista) mese ez, ha kivárjuk a legvégéig, máris örökös kedvencemmé vált.
Crazy Horse 2008 okt. 04. - 13:31:37 Előzmény mordekaj
(6/17)
Magasan a kedvenc filmjeim közt van, anno Duna tv-n ment végig feliratosan, nagy élmény volt, fel is vettem.
mordekaj 2008 okt. 03. - 13:43:21 Előzmény kaloz14
(5/17)
Üdv!

Én erdeti nyelven láttam, de a finn és lapp szövegre orosz ráolvasással és ez nagyon zavart. Megtudná valaki mondani, hogy létezik olyan változat is amelyiknél ez nem így van?
kaloz14 2008 máj. 11. - 10:51:31
(4/17)
A film ajánlójához írtakat annyiban pontosítanám, hogy a finn katonát büntetésbõl öltöztetik SS egyenruhába, hogy esélye se legyen megadni magát (köztudott tény, hogy a legtöbb SS-t agyonlõtték, nem ejtették fogságba) - mivel dezertáni akart, mert elege volt a háborúból. Kiláncolják egy sziklához, ahonnan mesterlövészként kellene feláldoznia magát az otthagyott távcsövespuskával és pár lõszerrel, egy-két napi élelemmel egy útkeresztezõdénél. Tehát semmi zseniális SS egyenruhában végrehajtott szökés nincs benne, hanem így kezdõdik a film. De remekül kerül bemutatásra a morál, ami uralta a harcoló felek hozzáállását. Ezt a filmet nem szabad szinkronizálni, ettõl szép a film.
10/10
StJust 2007 szept. 26. - 13:06:16 10/10
(3/17)
Nagyon jó atmoszférájú film.Csak remélem,hogy nincs szinkronos változata,mert annak nem sok értelme lenne.Jól össze van rakva.Íme egy újabb ékes példa,hogy nem kellenek dollármilliók egy jó film elkészítéséhez.
libikóka 2006 szept. 22. - 21:49:40
(2/17)
S abszurdan vicces.
amatõõr 2006 szept. 22. - 18:19:13
(1/17)
Nekem nagyon tetszett, nagyon jó film.