6/10
Ati2323 2022 dec. 11. - 20:37:26 6/10
(34/34)
1x nézhető film. Hozza az alapokat B kategóriában, de semmi több.
1/10
pubem 2019 okt. 22. - 08:23:08 1/10
(33/34)
Rendkivul ocska, amator scifi. Ketszer neztem bele, de annyira ocska megoldasokkal szurja ki az ember szemet, mintha egy 6 eves irta volna. Pedig szeretem a scifit.
8/10
Kit Fisto 2019 okt. 21. - 19:55:37 8/10
(32/34)
Nekem bejött, a lány nagyon jó karakter. Jók a robotok is, és a szituáció. Nem kell félni, nem lesz ilyen soha :D
De a robotok nagyon el fognak terjedni. Szerintem 3-400 év múlva az élethű emberformájú robot, fejlett értelmi képességekkel megvalósul.
thomas11 2019 szept. 24. - 22:15:17 Előzmény Xilenx
(31/34)
Én is ezt gondolom.tulajdonképpen a 3dik végignézésnél esett le nekem miről is szólt ez a film a maga kis világával.Szóval a százados és az örnagy mesterlövész közti rövid szóváltás a lényeg...."ha mi már nem leszünk".......vagyis a csajszi kezdő android(IA) ráadásul önjogú programozó és tervező a védmű vállalatnál....aki eldöntheti a gép-ember interakcióban ki is akar lenni,és mivel Ő a programozó a kérdés eldöntését fenntartja saját magának az "android"-nak....tulajdonképpen túlélési szituációt teremt magának mielőtt szabad gyilkolásra (és programépítésre) utasította a harci robotokat a szigeten. Félelmetes jövőkép ez,ráadásul nagyon reális is...főleg ha a Boston Robotics valós gépeit nézem.
4/10
Dezső 2019 jan. 20. - 19:25:14 4/10
(30/34)
Kezdeném azzal, hogy szét untam az egészet. Írtózatosan vontatott. Aki akciót akar, ne ebbe a filmbe keresse!
durumdara 2018 dec. 11. - 08:17:19
(29/34)
Szerintem nagyon vontatott. A monológok teljesen élettelenek.
Sokkal jobb filmet ki lehetett volna belőle hozni, de valahogy szétesett az egész.
Nagyobb az ígéret benne, mint amit ad. Kár.

<SPOILER>

Illogikus a katonák viselkedése, mintha nem is kaptak volna kiképzést.
A robotok túl pontatlanok - oké, lehet azt mondani, hogy csak játszadoznak, de akkor is.
A gépeknek végtelen számú tölténye van, de a katonáknál sem igen fogy ki a végére a lőszer.

Sajnos sok esetben van, hogy egy könyvben jól mutató helyzet a filmes "rekonstrukció" során válik irreálissá. Ami könyvben még hihető és elmegy, az a vásznon megbukik.

Egy ilyen háborút jobban jellemezne egy másik scifi:
CLAUDIO TINIVELLA - Katonák
https://durumdara.blog.hu/2010/11/04/claudio_tinivella_katonak

</SPOILER>
Koncsita 2018 nov. 30. - 21:52:33
(28/34)
Ez a zajos monstrum hogy került a katona mögé tök csendben?
8/10
ukotaf 2018 okt. 07. - 11:45:21 8/10 Előzmény Thomas Rattler
(27/34)
"Thomas Rattlernek"! Én legalább ötször néztem meg és mindig elégedett voltam a látottakkal. A vége először kissé homályos volt nekem, de aztán rájöttem a lényegre. Ugyanazok az érzéseim vannak, mint Neked , evvel a filmmel kapcsolatban. Nekem továbbra is tetszik. 10/8
Ahogy a "Morgan" és a "Tau" is, számomra kihagyhatatlanok....persze, 2001. : Űrodüsszeia, a klasszikus, vagy 10x néztem meg (olvastam is).
Üdvözöl: Baranyai György
5/10
sorozatneked.hu 2018 szept. 30. - 17:18:48 5/10
(26/34)
5/10

Moziban nem néztem volna meg, de így vasárnap délutánra kellemes kis akció film volt. Jól hozta a hangulatot az erdőben és a végén az épületeknél is. Kikapcsolt, más nem is kellett. A robotok, akciójelenetek és a színészek is rendben voltak. A csaj meg üdítő látvány volt. Egyedül a vége az, ami egy kicsit kérdőjel volt nekem.
4/10
doktormacko1 2018 febr. 10. - 21:48:41 4/10
(25/34)
4 / 10 Értelmetlen zagyvaság.
9/10
ednapipi 2017 dec. 04. - 22:19:57 9/10
(24/34)
Nekem tetszett. Régebben láttuk már, meg is volt pár rész a sztoriból, de simán végigneztük mégegyszer. Egyik karakter sem volt idegesítõ, a gépek brutálul néztek ki, oké voltak bénaságok, de azok kb minden filmben vannak. Ennyi erõvel nem néznénk soha semmit :) és nem mellesleg a csaj se akasztott ki egyszer sem. Pedig az nagy szó:D
2/10
Atis88 2017 szept. 23. - 19:12:33 2/10
(23/34)
Vártam hogy egyedi legyen, vagy hogy adjon valami újat. De nem így lett. Ha le akarok egyszerûsíteni akkor ez egy terminátor filmnek is elmenne. Csak gyengébb sztorival és színészekkel dolgoznak. Szóval elég halovány alkotás. 2/10.
7/10
kobax 2017 febr. 19. - 15:51:35 7/10
(22/34)
Jó volt ez egynek.
Nagy dramaturgiát, és különösebb / mélyebb értelmet és történet-szövést nem kell benne keresni.
Másfél óra agyrohasztásnak kiváló.
Azt pedig, hogy a technika elromolhat és akár veszélyes is lehet, régóta tudjuk, nincs ebben semmi új.
Egy 7 pontra épp jó.
7/10
Owl 2017 febr. 01. - 23:06:46 7/10
(21/34)
Nem bántam meg, hogy megnéztem. Középkategória, ínséges idõkben elmegy. Az elit kommandó tûzerejével viszont nem voltam elégedett. Jó, hogy nem dugós puskát adtak a kezükbe...
10/10
Thomas Rattler 2016 okt. 08. - 23:45:39 10/10
(20/34)
Szeretek elõítéletek, sõt elõzetes ismeretek nélkül spontán módon, minimális "beletekergetés" után "B felsõ" kategóriás filmek keresgélni, végignézni és elemezni, így cuppantam rá erre az alkotásra is.
Kifejezetten vonzódok ehhez a "kategóriához" ez az a szint ugyanis amit még a hollywoodi daráló nem fon be gépies és monoton csápjaival, ugyanakkor nem kis eséllyel az aktuális "szupermozikat" megszégyenítõ ötletekbe, szinészi alakításokba és napjainkban - azokat akár meghaladó technikai megvalósításba fut bele az ember.
Nos, ezek közé tartozik ez a film is, nagy örömömre az utóbbi 1-2 évben immár a sokadik alkotásként.
Friss levegõ, új arcok, új hangulatok.
Steven Gomez filmje engem jó pillanatban kapott el, le kell ülni, végig kell nézni, és nem kell semmilyen a látottakon és a sztorin túlmutató mélyebb összefüggést keresni - egyszerûen csak el kell kapni a "feelingjét" a maga tökéletességében.
Szo-szo, összegzésképpen - "A terminátor nyugdíjba ment" ;-) 10/10

( A hozzászólások sokszínûségére tekintve ismét meg kell hogy állapítsuk az emberiségnek adagolandó "információk" IQ szinteknek és felfogóképességnek megfelelõ "sávos" szükségletét. :-D)
1/10
Giokute 2016 szept. 07. - 14:17:41 1/10 Előzmény Nico71
(19/34)
Nagy nulla semmirõl se szóló film. Két focipálya nagyságú területet járnak maximum be az egész film alatt. Végtelenül unalmas vacak.
7/10
androcles 2016 szept. 06. - 09:06:38 7/10 Előzmény Endrev
(18/34)
Tényleg egyáltalán nem rossz, ez a lehúzás pedig szerintem teljesen indokolatlan....persze nem egy profi alkotás, de nyugodtan ajánlom megnézésre azoknak, akik szeretik a hasonló témájú filmeket.
Endrev 2016 aug. 25. - 20:30:33
(17/34)
Rég láttam egy ennyire jól szerkesztett, a feszültséget ennyire stabilan megtartó és fejlesztõ rendezést. :) A film nagyon nyomasztó, nem egy kellemes szombat esti élmény, de mint filmalkotás, remek. A régi, igazán jól szerkesztett filmek színvonalát idézte.

Persze nem is egy ûropera, nem érdemes azt várni tõle. Éppen ezért nem is többszörnézõs.
8/10
Xilenx 2016 aug. 22. - 17:51:39 8/10
(16/34)
Sokaknak talán azért nem tetszett mert nem egy olyan totál elrugaszkodott sci-fi mint mondjuk egy Start Wars vagy hasonlók. Engem azonnal magával ragadott az elejétõl kezdve, mert mûszaki szakember szemével nézve ez a komplett film simán megvalósulhat egy 20-30 év múlva. A technikai dolgok teljesen profin voltak összeállítva benne, a történet is elég hatásos volt, talán ez volt az ami miatt sok bakit és malõrt megbocsájtok ennek a filmnek és szerintem egy egész jó és nézhetõ kis film lett.
7/10
King Diamond 2016 aug. 21. - 00:02:20 7/10
(15/34)
Itt is csak úgy sugárzik az értelem a kommentekbõl. Az egyiknek 5 hozzászólásra volt szüksége, hogy leírja mondandóját, nem lehetett volna egybe...ha meg a film közben írta, akkor meg marhára odafigyelhetett rá, az ilyen hülyéket sem fogom soha megérteni.
Én is úgy gondolom, hogy elsõ filmnek (bár, ezt csak most olvastam itt) egyáltalán nem lett rossz. Mondjuk feltûnõ volt, hogy ismeretlen színészek játszanak benne, nem is olyan rosszul. A történet (merthogy az is volt), mindenképpen érdekes. Igaz, több mindent is elmondhattak volna egyes dolgokról, leginkább a robotokról. A robotok jól voltak ábrázolva, megalkotva, kellõen félelmetesnek hatottak. Az elején mondjuk egy izgalmasabb, akciódúsabb filmre számítottam, a helyszínek adottak lettek volna ehhez. A film zenéje jó volt és a magyar hangokkal sem volt bajom. Egyszer megnézhetõ, de nem egy "A" kategóriás filmrõl van szó.
6.5/10