Téma: Knight Rider

zszoltan 2007 nov. 18. - 13:38:44
(47/207)
Ugyan már! Ez a 20. század nagy találmánya. Elõtte max olvashattunk volna. De nem ilyet.
Amúgy én is robin54-gyel vagyok egy véleményen: "Gyerekkorom magy kedvence volt, most egy kicsit furcsának tûnik". De szerintem nem a film felett járt el az idõ, hanem felettem. :)
kevinspéci 2007 nov. 18. - 13:33:39
(46/207)
Figyeljétek meg: Májkellnek csak bombázó csajszi ügyfelei voltak! "Le is kapta" mindegyiket a rész végén. :)

Amúgy rém gyenge sztorik voltak benne. Dehát a 80-as évek végén ez volt a csúcs. Én is élveztem kis tahóként.
robin54 2007 nov. 18. - 12:55:16 Előzmény unisol1
(45/207)
Gyerekkorom magy kedvence volt, most egy kicsit furcsának tûnik, eljárt felette az idõ... de azért még mindig leragadok elé, ha éppen ugy alakul. Szeretnék egy ilyen beszélõ kocsit ;) Csak BMWben... :))
robidusin 2007 nov. 18. - 12:35:59
(44/207)
Hihetetlen, hogy emberek élnek még a 18. században!
Egyszerüen olcsó szarokkal bombáznak bennünket, köztük ezzel!
10/10
unisol1 2007 szept. 02. - 13:50:00 10/10
(43/207)
Örök kedvenc! 15-ödjére is élvezem minden részét.
Den 2007 júl. 11. - 20:26:33
(42/207)
Ez az Auto egy lélek egy eszme. Mikor kicsi voltam sokat neztem es nagyon tecett. Valosággal lenyugozott mikor 6 eves koromban lattam ahogy kitt sebessegbe teszi magát es lenyomodik a gaz pedál és elindul az elsõ részben hogy a gazdáját kiszabadítsa a börtönbõl. A mai sorozatak ratyik kiveve a hõsõk es Dr House! ( cool ) . A Knight Rider gyermekkorom kitöltõje és minden mai gyereknek ajanhatom. Technikája ma már nem lehettlen csak fejlesztésre szorul. Remélem egyszer majd valóban valóságos lesz.....
vanessa 2007 júl. 09. - 03:48:32 Előzmény StJust
(41/207)
Teljesen igaz!!Én is imádtam kicsinek!!Amikor Apámékkal vidékre utaztunk , és kérdeztem hogy mikor érünk oda, akkor mindig azt mondta, hogy kb. 2-3 rész nájt rájder és ott vagyunk!:)
skaresz 2007 júl. 08. - 12:40:40 Előzmény Cherokee
(40/207)
Hello!

A Knight Rider jó kis film volt, huszon akarány éve készült. A másik két kedvencem a MacGyver és a Szupercsapat.
Miért is ?? Mert egyszerû, meseszerû és nem folyik benne a vér literszámra. Ne feledjétek el, hogy a Csillagok Háborúja is egy nagy mesének készült.
Monalizi 2007 jún. 16. - 19:32:08 Előzmény enter79
(39/207)
Gyerekkoromban szerettem ezt a sorozatot.
Hirtelen eszembe jutott, hogy Dévényi Tibi bácsi elívta David-et a 3 kívánság c. mûsorba.
Trabantot vezetett :)))
Na mi ez, ha nem mulatságos?
Egyébként a Dr Hous-t én is szeretem, csak sajnálom, hogy nem már nem Szakácsi Sándor a szinkron hangja.
Ja és a Dr Csont is jó.
StJust 2007 máj. 12. - 15:33:06
(38/207)
Kiskoromban én is kajáltam a nájtrájdert,és még ma is el-el csípek belõle részeket,de Hasselhoff egyre irritálóbbnak tûnik.Egyébként a maga nemében nem rossz sorozat.De a késõbbi szánalmas próbálkozások Knight Rider Team stb... szánalmasak!
LGLuke 2007 ápr. 19. - 15:09:31
(37/207)
Az a nagy baj, hogy az emberek nem tudják megfelelõen értékelni.

A lényeg, hogy ezt a sorozatot nem szabad mai szemmel nézni.
Rávilágítok kicsit mondanivalómra: ott van a nagy sikerû Star Wars, az egyik kedvencem. A különbség annyi, hogy George Lucas olyat álmodott meg, ami biztos, hogy soha nem fog bekövetkezni, tehát 30 év múlva is nézhetõ lesz. Hiszen 30 év múlva sem fogunk még galaxisok között repkedni, így nem lesz semmi, ami megcáfolná, és gagyivá minõsítené. De a Knight Rider nem egy full sci-fi, hanem inkább a jövõ autójáról szól.

Ez azért nagy különbség, mert a producerek, rendezõk olyat álmodtak meg, aminek egy része ma már természetes, ezért senki nem figyel fel rá, a másik része megvalósíthatatlan kategória (pl. az autó kinyit egy mechanikus zárat, páncélszekrényt) ezért nevetünk rajta, és van a még meg nem valósult része. Tehát amit a 80-as években csodálat övezett, mint KITT 4 GB-nyi memóriáját, az ma már majdnem természetes az otthoni PC-kben. Na jó, most egy komolyabb gépben 2 GB vanmég. De egyes szerverek már jócskán túlszárnyalták.

Ezért tûnik gagyinak a mai ifjúságnak, meg azoknak, akik csak az elmúlt években látták. Én a 90-es évek elején néztem, mikor még 8-10 éves lehettem. Ma informatikus hallgatóként is szívesen nosztalgiázok rajta, hiszen a mondanivalója örök. Semmit nem változott a világ. Ma is vannak szélhámosok, bûnözõk, csalók, gyilkosok. Ez legalább az erkölcsi értékek megbecsülésére tanít.
Próbáljátok meg más szemmel nézni, és nem a technikai vívmányokon röhögni, mert nem az a lényeg benne.
enter79 2007 ápr. 15. - 10:40:52
(36/207)
A sorozat 1982-ben készült. Természetes, hogy a gombok, az autók, stb mai szemmel gagyik. De ez akkor is 1000x jobb, mint a szappanoperák, vagy akár a komputeranimációs utódja, a KnightRider Team. Ebben a filmben van lélek. És igen, mai szemmel nevetséges, és gáz, de ez teszi -többek közt- szórakoztatóvá. (A szó nem pejorat►v értelmében)
Hogy megértsétek: Ha választanom kell a régi és az elmúlt 10 év James Bondjai közül, akkor a régieket nézném meg. Nem nosztalgiából, hanem mert szórakoztatóbb.

A mai sorozatok közül Dr. House, ami kiemelendõ, a többire kár idõt pazarolni. Ha nem lennének ezek a régi sorozatok (KnightRider, Rém rendes család, stb...), akkor ki lehetne dobni a tv-t a kukába.

25 éve ismételik és még egy jó ideig ismételni fogják.

És ha itt tartunk: Mi is a helyzet a mai (egyébként programozó szemmel nézve különösen) ultragagyi, csilli-villi marhaságokkal, amit egy-egy sorozatban, vagy mozifilmben a bûnüldözõ csapat informatikusának monitorára szerkesztenek? Na, annek meg végképp mi köze a valósághoz????? :-)

A Knight Ridertõl csak a Bakta Rider I. és II. jobb!!! :D

<a target="_blank" href="http://jo.zan.hu/poen/video1/Magyar-hungarian/Bakta_Rider_1-jo.zan.hu.mpg" title="http://jo.zan.hu/poen/video1/Magyar-hungarian/Bakta_Rider_1-jo.zan.hu.mpg">jo.zan.hu</a>

<a target="_blank" href="http://jo.zan.hu/poen/video1/Magyar-hungarian/Bakta_Rider_2-jo.zan.hu.mpg" title="http://jo.zan.hu/poen/video1/Magyar-hungarian/Bakta_Rider_2-jo.zan.hu.mpg">jo.zan.hu</a>
sziki430 2007 febr. 25. - 08:37:38 Előzmény delight
(35/207)
igazad van, egyetértek veled .
delight 2007 febr. 11. - 18:28:29
(34/207)
nah jah még mindig jobb mint a csicska angyal meg stb..:)de ízlések és pofonok!!!:D
delight 2007 febr. 11. - 18:26:45
(33/207)
igen,nekem is gyerekkorom egyik kedvence,és még most is szívesen nézem!és mivel sokan így vannak vele,nem kéne pár bunkónak negatív véleményekkel szétrombolni a gyermekkori illúziókat!!!kösziii:)
Zotyipotyi 2007 jan. 29. - 20:12:48
(32/207)
Nekem is kedvenc gyerekkori sorozatom volt és még most is megállja a helyét
Heyy 2007 jan. 29. - 17:23:29 Előzmény tibor
(31/207)
Ugye csak viccelsz?
Cherokee 2007 jan. 20. - 11:44:48 Előzmény Buffy
(30/207)
Jah én is ezen nõttem fel.
És még a mai napig megnézem.....
Csak azt sajnálom hogy a Mcgaywer-t nem adják már.
Az volt a másik kedvencem.... :D
Aki pedig hülyének tart minket az meg nézze a nyálas szappanoperákat.......
Buffy 2007 jan. 13. - 12:41:35
(29/207)
tök jó,h. adják, így tovább!!!:)
Buffy 2006 okt. 22. - 23:44:36 Előzmény tdk
(28/207)
ebben tökre 1et értek:) én is néztem 7-8 évesen is,vagy még korábban és nem történt semmi...:)