3/10
alex4427 2010 okt. 18. - 14:42:52 3/10
(32/92)
Frankenstein és a Vespa után újabb bukta.
Jól lenne, ha a rendezõ urak/hölgyek nem(csak) a maguk örömére készítenének filmeket. (Sok közpénzbõl!)
5/10
stampo 2010 okt. 17. - 23:54:11 5/10
(31/92)
Aha...
Rahel 2010 okt. 17. - 20:57:55 Előzmény baribarany
(30/92)
-Húúúú, ez a sok link!!:))
-Én már belefáradnék!!:))
baribarany 2010 okt. 17. - 20:47:33
(29/92)
Elolvastam; ez a kritika sokkal inkább a megírójáról és cikket megjelentetõ orgánumról mond valamit, semmint a filmrõl. Ez egy buta szöveg. Ha ezt tartod mérvadónak, akkor az rólad is elárul valamit. Inkább nézd meg a filmet, akkor lesz saját véleményed; ha meg nem, akkor nincs mirõl írnod.
5/10
stampo 2010 okt. 17. - 20:16:47 5/10 Előzmény baribarany
(28/92)
Nem kell nyálat folyatni, csak mondom, ha én egy filmben ennyi hibát találok, akkor nem minõsítem piszok jónak.
Bõvítem a gyûjteményed:
http://nol.hu/kult/20101014-tankonyvet_lapozgatva
baribarany 2010 okt. 17. - 19:23:16
(27/92)
ez rendkívül érdekes kritika: http://cspv.hu/10/02/kolorado_kid/
baribarany 2010 okt. 17. - 17:57:28
(25/92)
na és? szerinted, ha valami tetszik, azt jelenti, nyálfolyós hülyén rajongok érte, mert hibátlannak látom?
5/10
stampo 2010 okt. 17. - 17:36:19 5/10
(24/92)
Ez jó: azzal kezdted, hogy "piszok jó film". Aztán te magad sorolod, hogy miért nem az.
baribarany 2010 okt. 17. - 17:24:19
(23/92)
Amikor Elek Feri karaktere meghalt, az sajnos elég hiteltelenre sikeredett. Úgy tûnt, csak karlövést kapott. Nem vagyok a borzalom híve, de legalább némi paradicsomlé kicsoroghatott volna a száján.
Azon is elméláztam, hogy '56-ban egy állami gondozásban felnõtt fiatal ápolónõ miképp vezethetett rutinosan egy Buickot; a lakás melyiküké volt (Iskiné csakis albérletben lakhatott); és egy kültelki vagánynak miért épp könyvespolc zuhan rá az ágyára.
baribarany 2010 okt. 17. - 16:40:40
(22/92)
Olvastam, hogy mi volt a rendezõi szándék a két kihallgatóval kapcsolatban:

"Filmhu: Mennyire sematikus ez az ügyésznõi szerep? Egyértelmûen gonosz karakter, vagy vannak árnyalatai?

Fullajtár Andrea: Ez egy abszolút sematikus szerep. Egy elhivatott kommunista ügyésznõt játszom, aki hagyományos sztálinista módszerekkel próbálja kiszedni Kreuzerbõl, amit akar. Egy igazi karrierista nõ, akiben egy pillanatra sem merül fel, hogy esetleg nem neki van igaza; meg van gyõzõdve a fiú bûnösségérõl, és a legsúlyosabb büntetést szeretné kiharcolni. Azonban ekkor már 1959-ben járunk, amikor azok a technikák nem feltétlenül mûködnek, amik az 50-es évek elején vagy az 57-es megtorlás idején még igen. Ezt õ is érzi, és annál megszállottabb módon küzd igazáért.

Filmhu: Milyen az ügyésznõ kapcsolata Kreuzerrel?

F. A: Miután nem riad vissza semmilyen eszköztõl, kihasználja azt is, hogy nõiességével hathat rá, hiszen tudja, a vádlott a vallatás idején már fél éve le van tartóztatva, tehát el volt zárva mindenfajta emberi kapcsolattól, nõt meg aztán fõleg nem látott. A jelenetünkben – a szokásos ügyész-vádlott kapcsolaton túl – érezhetõ egy ilyen jellegû feszültség is a két szereplõ között – legalábbis remélem, hogy Zsoltival érezhetõvé tudjuk tenni."

Ha ez volt a szándék, akkor szerintem nem sikerült érzékeltetni. Akkor inkább Péterfy Borinak kellett volna játszania az ügyésznõt; és ha már a film amúgy is tele lett énekesekkel, õ már csak emiatt is ideillett volna.


"Dr. Máriás: Vagesszal régóta ismerjük egymást. Amikor beszélt a filmrõl máris sejtettem, mire gondol, és amikor a karaktereket kitalálta, a kihallgató tiszt szerepében állítólag rögtön rám gondolt. Ez a figura hivatott ugyanis ellensúlyozni az Andrea alakította ügyésznõ szigorát, ugyanis közel sem annyira meggyõzõdéses, mint õ. Inkább azok közül az emberek közül való, akik a történelem sodrában élnek, és ugyan vállalják a mocskos dolgokat, de azokat cinizmussal, öniróniával hajtják végre. Nem egy ilyen Közép-Európa történetet ismerünk, elég ha csak a Svejket említem. Gondolom, az erre való fogékonyságot láthatta meg bennem a rendezõ, amikor kiválasztott."

Nekem sajnos ez az önirónia sem tûnt fel. Ha ez volt a szándék, akkor kapásból Kulka jut eszembe (aki csak hang volt a filmben). Ennek ellenére mindketten jól játszottak, csak éppen nem az jött le (nekem), amit a rendezõ szeretett volna közölni.
baribarany 2010 okt. 17. - 00:44:17
(21/92)
Hát ez egy piszok jó film. Remélem, sokan megnézik. Nagyon kellett, pont azért, hogy '56 emlékezete ne jusson arra a sorsra, amit az utolsó jelenet vizionál. Tetszettek a poénok, pl. Csányi Sándor, mint cigány filozófus :D (Persze lehet, hogy én vagyok az egyetlen, akit ez nevetésre ingerel :D) Vagy amikor a határõr összefoglalta a marxizmus-leninizmus lényegét :) Az énekesek, celebek szerepeltetése viszont zavaró volt, már csak azért is, mert például Iván Kovács László a valóságban fele olyan idõs volt, mint a filmben Menyhárt Jenõ. Ráadásul ilyen erõvel minden mellékszereplõ lehetett volna celeb, például Réz Andrást is kihajíthatták volna az ablakon stb. Doktor Máriás viszont nagyon jól játszott, profin, teljesen a helyén volt. Fullajtár Andrea feladata, gondolom, az "emberarcú államrendõr" bemutatása volt, aki angolul olvas és lazán az asztalra ül :)
A jassznyelv szerintem nem lett volna zavaró, ha Nagy Zsolt nem hadart volna. Csak ezzel együtt volt sok. Egyébként remekül játszott, még a hadarás is illett volna a figurához, ha értettem volna a szavakat. Mondjuk a csehszlovák Jézuska azért leesett. :)
Gáspár Tibor viszont egyértelmû csalódás volt, és többen is színtelenül játszottak. Sajnos Sárosdi Lilla sem lett elég markáns - Jordán Adél többet kihozott a figurájából.
Na és persze, sajnos, a film nagyon töredékes lett. De persze a töredékességnek is van értelme: olyan, mint az emlékezet; csak néhány pillanat villan be élesen.
A bosszújelenet különösen érdekes. Számomra azt üzeni, hogy a bosszú soha nem igazságos, még csak nem is azt éri, aki valóban felelõs a bajért - hanem akit épp el lehet kapni. (Másrészt pedig ugyebár hajaz a Monte Cristo grófjára.)
Érdekességként linkek:
http://www.mno.hu/portal/262228 "Király Béla és társai perében az apósom, Farkas József kapott tizennégy évet, bátyja, Géza tizenötöt és a szintén melós barátjuknak, Király Bélának adtak tizenöt évet."
http://hu.wikipedia.org/wiki/Iv%C3%A1n_Kov%C3%A1cs_L%C3%A1szl%C3%B3
http://hu.wikipedia.org/wiki/Pongr%C3%A1tz_Gergely
5/10
stampo 2010 okt. 15. - 21:25:03 5/10
(20/92)
Öcsisajt?! Jujj! Összecsináltam magam, mindent visszavonok!
babrafax 2010 okt. 15. - 20:50:52 Előzmény stampo
(19/92)
A jó filmeket szeretem.Kíváncsi vagyok élõben ha találkoznánk meddig bírnál beszélni a sületlenségeidrõl.Bírom az olyan gyáva arcokat akik semmi értelem nélkül kötözködnek a cyber tér védelme mögött.Öcsisajt,tehetsz egy szívességet...Te sem olvastad végig a kommentem ,akkor meg húzzál te máshová!Jó néhány magyar filmet nagyra tartok,ez nem az!De szerintem neked kár magyarázni...
5/10
stampo 2010 okt. 15. - 09:58:06 5/10 Előzmény babrafax
(18/92)
Suttyónak lenni nem szégyen, de azért dicsekedni sem kell vele. Javaslom, keress magadnak valami más szórakozást. A film láthatóan nem a te mûfajod.
babrafax 2010 okt. 14. - 20:56:54
(17/92)
Ne rólam hanem a filmrõl firkálj te ostoba lókolbász!Benézel ide a setét fejeddel fikázni!Ehhez aztán nagy bátorság kell!
5/10
stampo 2010 okt. 14. - 18:36:26 5/10 Előzmény babrafax
(16/92)
Klassz! Írtál egy mérhetetlenül ostoba, penetráns hozzászólást, és még te vagy megsértõdve. (Megsúgom neked, hogy nem ezt a filmet védem. Jót még nem hallottam róla, valószínûleg akkor se fogom megnézni, ha tévében adják.)
babrafax 2010 okt. 13. - 19:31:00 Előzmény euro
(15/92)
Szerintem meg a te logikádban van hiba!Elovastad a kommentem végig?Mert abban szó sem volt az Avataról vagy egyéb amerikai filmrõl!!Magyar klasszikusokkal példáloztam!Kicsit áttekintõben ,mielõtt vagdalkozol!A film meg nem tetszik.Kíváncsiságból megnéztem és ennyi.Tartom a véleményem róla.És igen is az adófizetõk pénzét jól megfontoltan költsük el filmre!
paradicsomsal 2010 okt. 13. - 13:41:56 Előzmény babrafax
(14/92)
Azért pár dologban pontosítanék, amik felett elsiklottál... Figyelembe kell venni, hogy az Egri csillagok és A kõszívû ember fiai címû filmek a hatvanas években érték el a megadott nézõszámot (nem vitatom, hogy ma is magas nézõszámuk lehetne, de messze nem annyi, mint régen), amikor még más nézõi szokások voltak, például nem volt video, dvd, internet (torrent), tévé is alig, tehát sokan jártak moziba. A szabadság, szerelem sem állt volna meg 534 ezernél, ha a hatvanas években került volna bemutatásra (ennek ellenére ritka pocsék filmnek tartom).
Az általad lecsukni kívánt Jancsó filmjeinek nézõszámaival kapcsolatban tévedsz, az az állítás, hogy "a nagy "filmalkotásai" mind veszteségesek voltak" nem igaz... Például a Szegénylegények címû filmet bemutatásának évében 1 195 000 nézõ látta, de nem csak ez a filmje ért el millió körüli nézõszámot.
tündemamusz 2010 okt. 13. - 10:15:55
(13/92)
Én legszívesebben apuról csinálnék egy dokufilmet ahogy 56-ról mesél. Higgyétek el, az megérne minden pénzt!