Téma: Koltay Gábor

vino-et-veritas 2015 jún. 04. - 21:44:59 Előzmény Rhythm
(17/17)
Azér' ne elejtsük el, hogy õ is az "átkos" agitproposaként kezdte ("Forradalmi Ifjúsági Napok", stb.), ha "már nem a kommunizmusban vagyunk"...

Aczél et. áldását adta a korábbi merev és sablonos rendezvények megújítására, a "rockosításra" (ez akkoriban persze, hogy tetszett nekünk a kötelezõ iskolai mantrák helyett). Pedig másoknak ennek a töredékét sem engedték meg.

OFF

Glatz vs. Nemeskürty?
Az elõbbi a rendszer részeként mûködött, az utóbbi inkább csendesen lojális volt hozzá.
Azért egy diktatúrában közel 30 év filmes vezetõként, számos könyv, tanítás, stb. nem éppen a legnagyobb elnyomatás jele.
Hozzátéve, hogy az akkoriban megjelent könyvei fontosak (jónéhány ott is van a polcomon), a magyar filmmûvészet érdekében végzett munkája pedig nagy jelentõségû.


(Egyébként Kádárék maguk nem nagyon nevezték a rendszerüket "kommunizmusnak", mert még csak annak "elõszobáját", a "szocializmust" építgették/ük...)
Rhythm 2015 máj. 23. - 18:37:37
(16/17)
Megkövezhettek, nekem tetszik:)
Tudom, most nagy divat utálni Koltayt (Koltai R. sztem nem nagy durranás, Koltai L. úgyszintén), de Koltanyak pl.
-A Koncert, ahhoz képest, hogy ez volt az elsõ koncertfilm Magyarországon, teljesen vállalható.

-István, a király eredetije is minden szempontból jobb nálam mint az azt követõk. A többi semmit nem ad hozzá a zenéhez szöveghez, amit Koltay rendezett, az viszont teljesen összhangban van a hangzó anyaggal. Hangulatos na.

-Honfoglalást marha régen láttam, nem hagyott bennem mély nyomot.

-Trianon. Sztem ez volt szakmailag a csúcs filmje. Nemeskürty, Raffay, zseniális embereket hozott össze (bár Pozsgayt meg a Glatzot kihagytam volna, már nem a kommunizmusban vagyunk). Mindegy, jó a felépítés, alapfilmnek kihagyhatatlan, mindenki megtudja mi is ez a "téma".

-Horthy: na ez már olyan... rutinból megcsinálunk vmit, ami a trianonosra emlékeztet. Jó még lehetett volna, csak a film fele kb arról szól, szegény zsidók. Mintha õk szenvedtek volna csak, pláne... inkább abba is hagyom. Így ez nekem nem jött be. A '30-as, '40-es évek, bármennyire is belénk akarják verni, egyáltalán nem errõl szóltak.
far vik 2012 márc. 14. - 14:14:26
(15/17)
Nyálgyáros.
Yuliusz 2011 jún. 16. - 15:23:37
(14/17)
Igen, szerintem is ez a fõ baj, hamis képet fest és ezzel sokat árt.
Yuliusz 2011 jún. 14. - 11:31:06
(13/17)
Egyetértek!
Ennek semmi köze a politikához, Koltay érzelgõs, felszínes, hatásvadász és messze van a tárgyilagosságtól.
Koltai Róbert (ha rá gondoltál) egyforma, kicsit idétlen humorú filmeket csinál, amolyan Chaplin-i kisember-féle csetlés-botlásokat. Erre szokták mondani: micsoda különbség! De ne legyünk igazságtalanok, Chaplin egyedülálló zseni volt, hihetetlenül élvezhetõ, sõt modern még ma is.
Koltai Robi viszont ártalmatlan, nézze, akinek tetszik.
Yuliusz 2011 jún. 09. - 16:42:59 Előzmény FaTraktor
(12/17)
De, nagyon rossz!
Bocs!
FaTraktor 2010 okt. 28. - 11:30:19
(10/17)
Nem olyan rossz rendezõ, egyszerûen nevetségesen alacsony költségvetésbõl gazdálkodik, bezzeg groó diána vespája kapta rendesen a pénzt. Mindenesetre szerintem is inkább dokumentumfilmeket kéne forgatni, mert egész jól csinálja.
Hungarorum 2010 szept. 09. - 10:24:32
(9/17)
A greenpace szokta a fához láncolni magát, hogy ne vágják ki (mármint a fát). Én hozzá láncolnám magam, hogy ne készítsen több filmet.
radu laci 2010 júl. 23. - 16:43:46
(8/17)
Az lehet hogy nemzeti tudat ott van viszont a filmezéshez vajmi keveset ért
kb egy irodalmi tv mûsorban állhatja meg a helyét nem vászonra való alkotó! Számomra elképzelhetetlen az is hogy mért kell ilyen felszínes marhaságokra pénzt áldozni mert sajnos így nem nagyon fogjuk megtalálni századunk Fábri Zoltánját
mulao 2010 ápr. 10. - 01:00:35
(7/17)
Ilyen nincs, ha nem szólsz be nem ugrik a tévedés. Mostanában sok mindennel elvoltam foglalva, és alig alszom, bocsánat. Bár mondjuk nem sokan szeretik a Honfoglalást se, szerintem egyszer meglehet nézni kategória.
borzi84 2010 ápr. 09. - 22:52:24 Előzmény mulao
(6/17)
Ezt a hozzászólást gondolom Koltai Lajoshoz akartad írni. (Õ a Sorstalanság címû film rendezõje, nem pedig Koltay Gábor. - Koltay filmjei közé tartozik pl. a Honfoglalás, a Sacra Corona, stb.)

"Szezont a fazonnal, allegóriát a filagóriával..."
mulao 2010 ápr. 09. - 15:46:31
(5/17)
Amennyire én tudom a Sorstalanság sokaknak nem tetszett, (én véletlenül láttam, de amúgy nekem se jött be). Ezzel gondolom sokan megutálhatták. Egyébként nem vagyok rajongó, de vannak jó filmje is, és az is jó, hogy külföldön is foglalkoztatják.
gborbaw 2010 ápr. 09. - 13:57:12
(4/17)
Miután idén 10 éve volt a NÉPSTADION-ban az István, a király a koncerttel, amit a TV közvetített, jó lenne, ha kiadnák DVD-n.
10/10
zelodora 2009 okt. 11. - 20:19:42 10/10
(3/17)
nem tudja valaki hogy honnana lehetne ezeket a tv filmeket megszerezni??? lécci aki tud segitsen!!!
Miki1900 2008 aug. 05. - 13:57:30
(1/17)