10/10
h.tibi91 2010 máj. 10. - 15:01:54 10/10
(113/273)
Lebilincselõ, magával ragadó, zseniális alkotás. Ez a három jelzõ, ami elsõre eszembe jut a film után. Végig pörgõs, izgalmas a film, nincs idõ elunni magunkat vagy az órára pillantani. A filmben számos olyan élethelyzetet tapasztalhatunk, ahol el kell tûnõdnünk mi vajon mit cselekednénk ilyen helyzetben? a bosszút vagy a belenyugvást választanánk? Láthatjuk, hogy az apa az elõbbit, míg az anya az utóbbit választja. Az eleinte bosszúra vágyó lány rájön, hogy nem az a fontos, hogy mi legyen a sorsa gyilkosának, hanem az hogy a családjának, szeretteinek mielõbbi megbékélés legyen a lelkében és ennek megteremtésében legyen segítségükre. Valóban érdekes ez az ábrázolásmód. A filmben egyszerre izgulhatunk a szereplõk sorsáért (és talán reméljük, hogy valamilyen csoda folytán visszatér Susie), remélhetjük, hogy a gyilkos megkapja méltó büntetését. Ugyanakkor bemutatják a túlvilágnak egyik lehetséges vetületét ahol, mindenki vidáman és boldogan élhet olyan környezetben, ami számára tökéletes. Igazából nekem nagyon tetszik az ábrázolás mód és nem is igazán érdekelt már, hogy mi lesz a gyilkos sorsa, annyira magával ragadott a lelki folyamatok ábrázolásának kibontakozása.
Ebben nyílván nagy szerepet játszott a kitûnõ rendezés, a fantasztikus szereposztás és színészi játék, és a nagyszerûen komponált zene.
A film majd két és fél óra volt, de nem tûnt annyinak. Simán megnézném még egyszer és valószínûleg meg is fogom. Az elõttem szólókhoz hasonlóan nekem is az egyik top film lesz.
Mindenkinek bátran ajánlom!!!!!!!!!!
Ezek után egyértelmû:
10/10
1/10
Zsücc 2010 máj. 09. - 20:56:22 1/10 Előzmény Thotty
(112/273)
Én pedig õszintén irigylem az olyan embereket, akik meg tudják látni az ilyen filmekben azt, amit meg kell. :) Azt hiszem, ez tényleg nem nekem való. :D Tovább olvasgattam a hozzászólásokat, legfõképp azokét, akiknek tetszett, és most már látom, hogy egyszerûen nem úgy mûködöm, mint õk, azaz Ti, akiknek tetszik.
De örülök, hogy itt legalább olyan emberek írnak (jórészt), akik értelmesen is meg tudják fogalmazni a másféle véleményt. És köszönöm is, mert üdítõ, hogy nem kell végre a torkomat védve visszamarni, csak hogy elfogadtassam a véleményem... 8)
10/10
Dia24 2010 máj. 07. - 18:06:57 10/10
(111/273)
10/10
Dia24 2010 máj. 07. - 18:00:35 10/10
(110/273)
Nekem nagyon tetszett a film,már kétszer láttam!Ez lett az új kedvencem!10/10pont!
És a zenéi is nagyon jók!:
http://www.youtube.com/watch?v=4mUmdR69nbM
-> nagyon megható a végén az a rész,mikor ez a zene szól!
seemur 2010 máj. 03. - 13:09:00
(109/273)
Talán SPOILER: Igen, kicsit fura a gyanakvása a lánynak és az apának, de lehet az is, hogy már mindenkire gyanakodtak addig és csak sokára esik le nekik, hogy a zöld házas fószer kimaradt eddig a szórásból:)
10/10
allyangel 2010 máj. 02. - 22:02:05 10/10
(108/273)
Én ma láttam moziban, és nagyon tetszett! Tényleg, egyszerre csodálatos és félelmetes film. Stanley Tucci nagyon ijesztõ férfit akalít ebben a filmben, szabályosan rázott tõle a hideg. És az elõttem szólót idézve: tényleg van min elmerengeni a film után, nekem is azóta, ahogy (fél8kor) kijöttem a moziból, ezen pörög az agyam. Már le is szedtem.
Mondjuk a végefelé nem tudtam mire vélni azt a részt ***SPOILER*** amikor abba a Ruth nevû lányba beleszáll Susie szelleme és a lány Susivá változik, aztán megint saját maga lesz. Nameghogy a srác (Ray) is hogy bírta utána felfogni, hogy mi történt? Egyszer Susie, másszor Ruth? ***SPOILER VÉGE*** Na mind1, ez nem volt világos. de csodálatos 2 órám volt a moziba, és egy percre sem lankadt a figyelmem, végig izgalomba tudott tartani! Nekem 10/10!
8/10
valkover 2010 máj. 02. - 21:13:45 8/10
(107/273)
Hali! Nem rég néztem meg, és nézzük csak. A film jó, rengeteg remek kép található benne ez nem kérdés,de... De van egy két dolog ami erõltetett volt, fõleg a vége felé, az hogy az apuka és a húga elkezdenek gynakodni c-c. Továbbá vannak itt még sztem apró bakik, amik nem igazán férnek bele a filmbe mert mindaddig komolyabb volt. A témája érdekes és valahol ijesztõ is.
Kivételesen kitudnék belõle emelni kedvenc részeket és ami sztem ritka én a film elején sírtam és nem a végén. Hát ilyen is van? Na igen.
A színészekkel nem volt gondom talán a nagymama volt kissé kilógó a képbõl, de asszem még ez is bejött. Többé kevésbé.
És mint mindig a zene, hát arra odafigyeltem és van benne egy gyönyörû szám, ami alatt gyögyönyû és találó kis képkockák jelennek meg. Ha valaki látta a filmet tudja mire gondolok.
Asszem elég lesz ennyi rizsa a filmrõl. Jó volt de nem hiszem hogy max pontot érdemelne, ettõl függetlenül ajánlom azoknak akik szeretnének kicsit elmerülni és elmerengeni. Mert ezután a film után van mirõl.
10/10
bigdawid 2010 ápr. 23. - 22:17:25 10/10 Előzmény editka
(106/273)
Ezt a filmet mindenkinek meg kell nézni.Gyönyörû és félelmetes egyben.Nagyon jól van megrendezve szerintem a szinészek is nagyon jók.Engem az utolsó percig lekötött.Van eleje van vége kerek az egész.Tök jó film:)
9/10
editka 2010 ápr. 10. - 23:53:03 9/10
(105/273)
Nagyon tetszett, mondjuk Saoirse Ronan-t már a Vágy és vezeklés-ben is fantasztikusnak tartottam. A magyar átlagférfinak viszont semmiképpen nem ajánlom.:-)Nekem amúgy pont az jön be, ami sokaknak nem.. hogy thriller, vígjáték, dráma és fantasy... egyszerre.
10/10
Ngelina 2010 ápr. 06. - 11:21:56 10/10
(104/273)
Nekem tetszett.
Nem az a cél, hogy sokkolják a nézõt, és megemeljék az adrenalinszintet, hanem az, hogy más felfogással mutassanak meg valamit mint a filmcsináló átlag.
Nem a véren van a hangsúly, csak megmutatja az eseményeket, nem dramatizálja. És tetszett a lezárás.

Jackson cameoja most nem olyan nyilvánvaló, mint a Gyûrûk Urában :)
6/10
ekezetnelkul 2010 ápr. 01. - 23:55:04 6/10
(103/273)
Olvastam a könyvet, mielõtt megnéztem a filmet.
Csalódnom kellett. :(
A könyv egy tragédia feldolgozásáról szól, egy család életérõl, elmúlásról. A film pedig sokat markol, de keveset fog.
Szerintem fontos részek maradtak ki a moziból, a cselekmények sorrendje sem tetszett. A könyv tökeletes! Ajánlom mindenkinek.
Persze voltak jelenetek, amelyek megfogtak.
Többet vártam tõle.
10/10
NADAL14 2010 ápr. 01. - 19:00:25 10/10 Előzmény motivator
(102/273)
Nem hiszem hogy ebbõl valamit is kikellett volna hagyni ,ez igy volt tökéletes.Maga a történet azért inkább nyomasztó ,mint kellemes,de a film hangulata ennek ellenére nem hangolt le.Biztos könyvben talán még jobb lehet ,talán el is olvasom :D
motivator 2010 márc. 31. - 09:23:20
(101/273)
érdekes volt,elég gyenge ember az,aki ettõl megijed.Nagyon kellemes ,semmi nyomasztó hangulat,jó kikapcsolódás,totál leköti az embert,az meg mért baj,ha mindenbõl tettek bele?Ettõl olyan érdekes a film,hogy van benne ez is az is.Különösen tetszettek arészletek,a pedofil notesze,a kislány fénkyépezése,a mennyországos részt kihagyhatták volna,de belefért egy kis mese is,gyerekek is nyugodtan megnézhetik szerintem.
8/10
Semprini 2010 márc. 29. - 17:01:52 8/10
(100/273)
Akik Peter Jacksontól eddigi munkáinak ismeretében feltétlenül valami ultralátványos gigaprodukciót vagy esetleg valamiféle horror-vígjátékot várnak el, azok szinte biztosan csalódni fognak a rendezõ legújabb opuszában, ami leginkább a Csodás álmok jönnek vagy a Ghost címû filmekkel rokonítható (már ha emlékszik még valaki ezekre egyáltalán). Kissé sokat markol a film, egyszerre akar családi dráma, krimi, és mesés túlvilági fantasy lenni, így mindenbõl kapunk egy kicsit, de egyik sem uralkodik el teljesen a filmen, így egy furcsa, keverék-mûfajú alkotás jön létre.
Hogy a film mégis mûködik az nagyrészt a fõszerepet alakító Saoirse Ronan érdeme akit a Vágy és vezeklésért ,már jelöltek Oscarra is és filmrõl filmre egyre jobb, itt egyenesen elviszi a hátán a mozit, ellopja a show-t. Pedig van honnan kiragyognia, mivel a partnerei igencsak nagy nevek, sõt két Oscar díjas színésznõ is van köztük, Susan Sarandon aki immár beleöregedett a nagyiszerepekbe, és Rachel Weisz, akinek sajnos elég hálátlan feladat jutott. Aki a legkevésbé sem tetszett, mi több,kínos melléfogásnak tartom, az Mark Wahlberg, akinek már jópár filmjét láttam, de még mindig nem sikerült rájönnöm, miért foglalkoztatják Hollywoodban. Kevés nála kifejezéstelenebb arcú antiszínészt ismerek, érthetetlen, hogy a producerek mit látnak benne. Stanley Tucci is volt már jobb, de azért még elmegy.
Mindent öszevetve bár Jackson filmográfiájából meglehetõsen kilóg, nem rossz filmecske ez, érdemes egy próbát tenni vele.
10/7,5
10/10
SWENN 2010 márc. 29. - 14:47:12 10/10 Előzmény gio14
(99/273)
Neked is köszi....az elõbb véletlen másnak írtam.
10/10
SWENN 2010 márc. 29. - 14:46:13 10/10 Előzmény cserkutiz
(98/273)
Köszönöm! ...Biztos, hogy megnézem a filmet, azután újra jövök.
Gringabringa 2010 márc. 29. - 02:39:02
(97/273)
Nekem tetszett a film bár azért el nem ájultam tõle.Abban segítsetek, miért kezdett a húga és apja gyanakodni a gyilkosra? Csak megérzés? De abból, hogy rajta volt a fotókon? Szerintem ez kevés, megérzésnek túl erõltetett, fõleg amilyen döbbent képet vág az apa (a rózsa a kezében ettõl független, az már oka a megérzésre:)
Szerintem is kihagyhatták volna a kukoricásban a verekedõs jelenetet.
8/10
dandelion83 2010 márc. 28. - 16:56:44 8/10
(96/273)
Teljesen egyetértek Veled, tényleg mély érzések kellenek ahhoz, hogy ezt a filmet vki megértse. Nekem nagyon tetszett, és bátran ajánlom is azoknak, akik szeretnek elmélkedni a világ dolgain...
10/10
cserkutiz 2010 márc. 28. - 14:45:18 10/10 Előzmény Skanoja
(95/273)
Szerintem nagyszerû film- akinek vannak érzései és az élet mélyebb értelmét is látja.
Persze a mai fogyasztói társadalomba szocializálódott generációnak ez nem érték -Õk az értéktelenek. De ettõl a világ még nem a mai sekélyes világrend szerint lett felépítve és megy tovább. Csak meg kell látni a mögöttes ERÕKET. Akik készítették a filmet Õk látják- és szeretettel láttatják is.
A film csak érzésekkel és emberséggel rendelkezõ egyéneknek ajánlott.
10/10
gio14 2010 márc. 27. - 12:13:41 10/10
(94/273)
Nem félõs a film, klasszikus értelemben vett horror, thriller részek nincsenek benne.
Inkább úgy fogalmaznék, vannak jelenetek, amik feszesen izgalmasak - ezek egyébként nagyon jót tesznek a filmnek. Nézd meg a trailer-t, az elég pontosan visszaadja mennyire 'félõs' a film.

Valamint elég nyomatékosan benne van az elmúlás téma feldolgozása, ezért is kaphatta a 16os korhatárt.

Tehát ezek alapján azért szubjektív, hogy ki mutatja otthon a család fiatalabb tagjainak is.