Téma: Kontroll

Blindmouse 2022 ápr. 24. - 00:03:18 Előzmény Arnie
(324/344)
Nna most próbáltam direkt ilyen szemmel nézni a végét, és van benne valami.. szóval a

neon leoltás utáni részek, valamiféle utolsó agyi elektromos aktivitás lehet akár, bár én nem vettem észre a már megölt karaktereket a buliban, de ahol viselkednek, mint valami zombik még akár lehetnek is holt lelkek, viszont akkor a medvelányból angyallá átöltözött lányzó mit keres ott? mert őt nem ölték meg, vagy mégis? vagy csak képzelgés?


hpapline 2022 ápr. 23. - 23:01:42
(323/344)
Nekem nem jön be.
10/10
DUNAWÖLD 2022 febr. 13. - 23:21:19 10/10
(322/344)
A beszédhibás Csányi, Pindroch itt jöttek fel, azóta magyar "$7tárok". A beszédhiba megmaradt...
9/10
moti77 2022 jan. 01. - 18:49:22 9/10
(321/344)
Közel 20 év elteltével, még mindig zseniális magyar filmek között tartom. Sok ilyen és hasonló kellenének a hazai filmiparnak.
10/10
anamorf123 2021 okt. 25. - 20:45:41 10/10
(320/344)
Egyike a legjobb magyar filmeknek.
kisst7777 2021 aug. 02. - 01:10:21
(319/344)
Nagyon gáz, hogy László Zsolt már nem fért rá a stáblistára! :( Itt is nagyszerű, mint minden játékában!
10/10
Éjszakai Duna Tv expressz 2021 márc. 04. - 19:59:42 10/10
(318/344)
nem is volt, és nincs is hozzáfogható film! 10/10
Arnie 2019 nov. 03. - 13:20:26
(317/344)
Ja, és még egy dolog: ahogy a padon Bulcsú lehunyja a szemét, van egy bevágás egy fénycsőről, amit leoltanak. Ez a legegyszerűbb szimbólum a halálra.
A továbbiak már lelki síkon zajlanak: elintézi a rosszabbik, másik, gyilkos énjét, "megtisztul" - és így nyílik meg az út a menyországba (a rá váró tündér, lépcsők felfelé, túlvilági fény a lépcsők végén... és persze a bagoly.)
Arnie 2019 nov. 02. - 23:51:19
(316/344)
Egyik kedvenc filmem, és legelőször a hangulata fogott meg.
Az, hogy gyilkolt-e, és miért a főhős, szerintem egyértelmű, de többféleképpen is lehet értelmezni.
Az, ami számomra egyértelmű még, az az, hogy a végén Bulcsú meghal. Méghozzá nem a sínfutáskor, hanem jóval utána: pontosan akkor, amikor a rivális ellenőrcsapat konkrétan agyonveri.
Ami ezt bizonyítja: Bélabá segít neki - lefekteti a padra, ám amikor Bulcsú "magához tér", már nincs ott (senki más sem), ami nehezen hihető, ismerve a karaktereket, és az egymással való kapcsulatukat. Ehelyett átkerül egy szürreális buliba (purgatórium?), ahol (sokak által hibaként értelmezve) feltűnnek a film során már meghalt szereplők is - pl. a legelső áldozat (Eszenyi Enikő karaktere). Tehát ez itt már a túlvilág, és innen több értelmet nyer a felfelé vivő mozgólépcső is a tündérjelmezes lánnyal.
5/10
Owl 2019 ápr. 29. - 21:34:42 5/10
(315/344)
A baglyok nem azok, amiknek látszanak...
5/10
Owl 2019 ápr. 29. - 21:32:14 5/10 Előzmény Selyemfûméz
(314/344)
Ott a pont!
5/10
Owl 2019 ápr. 29. - 21:25:55 5/10
(313/344)
A film nagy része köpködéssel és vérző arcokkal van érdekessé varázsolva. Nekem felemás érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban, mert a kamera és a helyszínek jók, de a párbeszédek a Szomszédok gördülékenységével vetekszenek. Van pár se eleje, se vége felesleges jelenet is. SPOILER A Lökdöső szerintem Bulcsú volt, a film végén viszont a futás során kivasalta a vonat. Mivel a Macilány tündér szárnyas jelmezben viszi magával a 4 felfele elinduló mozgólépcsőn. A fény felé, hogy úgy mondjam. Az utolsó dolog ahol még érdekelt a különféle értelmezés, az a Twin Peaks volt. És bár ebben is van bagoly a végén, ez mégse az a szint. Megítélek neki egy közepest.
Robzombi 2019 márc. 30. - 12:43:52
(312/344)


zsombor1 írta:

Ha ő volt a gyilkos, talán még Gyalogkakukk esetében megérteném, hogy Gyalogkakukk képviselte a bliccelőket és annyira becsavarodott, hogy a bliccelők iránti gyűlöletét így "vezette le"



Ez se állja meg a helyét mivel

Bulcsú kb telibe tojta a munkáját, és ö maga is inkább tartozott a "törvényen kívüli" léthez. Nem emlékszem pontosan de lehet hogy ö nem is üldözte a csávót, csak a többiek.




Az agyvelő "kanalazok" azt mutatták be hogy annyira mindennapos kb az ilyesmi , hogy ők már teljesemen hozzá szoktak, meg végül is ez a munkájuk. Ezért beszélnek közben kaja készítésről. KB mint a boncnokok :D A (sun)ologus ( (suna)bugus , Nőgyógyász, se úgy gondol a nőre akit vizsgál, mint normálisan.
Szép is lenne ha haza vinni a munkáját , és otthon azzal köszöntené a feleségét, hogy kérem tegye szét a lábát :DDD A Boncnokok is iskolában végeznek boncolást, és ott is elválik ki alkalmas erre ki nem.


8/10
zsombor1 2019 márc. 30. - 11:04:55 8/10
(311/344)

Nekem csak most került sorra ez a film. Pedig már nem vagyok 18. :) Végigolvastam az összes hozzászólást, mert szeretem olvasni, hogy ki mit lát bele egy egy filmbe. Volt az elején egy hsz, ahol azt írták, hogy 7 féle értelmezést agyaltak ki a haverokkal. De sajnos, konkrétan nem írták le, hogy melyik az a 7. Volt, aki Dante- t látta benne, de a két fő szál az, hogy Bulcsú volt e a gyilkos vagy nem. Bennem az indíték kérdése merül fel mindkét esetben. Ha ő volt a gyilkos, talán még Gyalogkakukk esetében megérteném, hogy Gyalogkakukk képviselte a bliccelőket és annyira becsavarodott, hogy a bliccelők iránti gyűlöletét így "vezette le". De a többi áldozatot, miért ölte meg? Ha nem ő volt a gyilkos, akkor egy kicsit nehezebb dolgunk van az indítékkal kapcsolatban, mert a csuklyásról nem tudtunk meg semmit. Ebből is inkább arra lehet következtetni, hogy a lökdösődő, a Bulcsú rosszabbik énje. A végén, amikor megküzd a saját démonával, én úgy gondolom, hogy egyértelműen az szűrhető le, hogy sikerült legyőznie és megszabadult tőle, mert a csuklyás marad az alagútban, ő pedig kiugrott. Miből szűrték le azt egyesek, hogy öngyilkos lett? Az benne volt előtte, hogy megfordult a fejében az öngyilkosság, amikor állt a peron szélén és egyre közelebb ment a széléhez. De talán a Béla bá hatására is(sok ki út van), végül is nem ugrott a szerelvény alá. Még a Kulkával való beszélgetéséről. Ott azt mondta, hogy "szörnyű volt úgy felkelni minden nap, hogy neked kell lenned a legjobbnak". Ezért csúszott le? Túl sokat várt el tőle a környezete? Szerintem akkor sincs baj, ha egy nap nem csak a második vagy a harmadik legjobb vagy. :) De volt egy olyan mondat a filmben, amiből arra lehetett következtetni, hogy csúszhatott volna lejjebb is(azt gondoltam, hogy a mi munkánknál nincs szarabb). Amikor csupasz kézzel szedték ki az agyvelőt a kerekek alól(gumikesztyűt használhattak volna, maszkot, stb). Még egy utolsó kérdés: hány napja élhetett lent? Nap nap után ugyanabban a ruhában és szinte minden nap jól bele is izzadt, lehetett egy szaga.... :)
Csak egyszer láttam, lehet, hogy meg kell néznem még egyszer, hogy világosabb legyen egy-két részlet.



Robzombi 2019 febr. 11. - 14:47:07
(310/344)
Emlékszem mikor ez a film ment a sok subernyák kapucnival a fején ijesztegette egymást :DD
5/10
AttilaG. 2019 febr. 10. - 00:03:38 5/10 Előzmény Szemi22
(309/344)
Ez érdekes, mert amikor régen moziban láttam a filmet, szinte pont ugyanezt éreztem; talán azzal a különbséggel, hogy annyira lesokkolt az egész, hogy nem éreztem, bármit is le kellene zárni. Olyan katyvasznak tűnt, nem értettem a népszerűségét, mondhatni kicsit túlhypeoltnak éreztem - a tavalyi filmek közül is tudok ilyet mondani. Aztán... Most sem mondanám, hogy a kedvenc filmjeim közt van, talán még a top 1000-ben sincs benne nálam. Mégis valahogy megszoktam. Olykor képes vagyok belenézni. S szerintem már a film megkedveltem Balla Esztert.
3/10
Nótárius 2018 okt. 27. - 12:32:39 3/10
(308/344)
Ez a kontroll-vesztett Kontroll: öncélúan nyomasztó, gyakorta visszataszító volt számomra. Életszagú, írják itt többen. (?) Lám, nyilvánvaló ellentmondásként keverednek azon vélemények, amelyek valóságként, és amelyek elvont fikciósként tekintenek a film szereplőire és környezetére. Lehúztam anno 6 intenzív évet a cégnél (BKV), mint csuklósbusz-vezető és oktató. Az ellenőrökkel elég ambivalens volt a viszonyom, de az e filmben való megjelenítésüknek biztosan vajmi kevés köze van a valósághoz. Főleg, hogy nem is az ő valóságukról szól a film. Amiről pedig szól, azt nekem melléfogás volt megnéznem.
elemes 2018 okt. 26. - 23:34:27
(307/344)
igen, pont ez volt a film.

és sok dolgot lezár.
4/10
Szemi22 2018 okt. 25. - 13:58:48 4/10
(306/344)
Nekem sajnos nem jött át ez a film, nyomasztó és lezáratlan.
10/10
ligetiz51 2018 szept. 24. - 12:55:32 10/10
(305/344)
Remek magyar film. Minden elemében kitűnő. 10/10.