Téma: Kontroll

10/10
Wescone 2018 márc. 18. - 23:13:58 10/10 Előzmény Széplaki Dóra
(304/344)
Ez is egy értelmezés (nem is rossz - fantáziadús), de nem talált.
3/10
stupek2 2017 dec. 10. - 13:49:44 3/10
(303/344)
Nekem ez nem jot be. Vígjátéknak szomorú, a Magyar valóságnak túl kemény. Van benne egy-két jó poén, de néha nagyon lelassul a film, néha meg érthetetlen.
Széplaki Dóra 2017 szept. 22. - 20:00:07
(302/344)
A skizofrén Bulcsú a gyilkos. Béla bá és a lánya angyalok. Az öreg a bagoly aki egy õrangyal. A végén Bulcsú öngyilkos lesz és a mennybe megy a jó énje az angyallal.
jetdrive 2016 júl. 17. - 21:46:26
(301/344)
Sokadik megnézésre is nagy kedvenc. Csányi nagyon árnyaltan, szépen játszik.
eIemes 2016 febr. 01. - 14:23:05 Előzmény Sz Peter
(300/344)
"Csak mentálisan lehet különbség, fizikailag nem, mivel ugyanaz a test."

Érdekes, de a multiple personality disorder / dissociative personality disorder kutatói (nem sarlatánok, hanem orvosok) számos olyan esetet írtak le, amikor az egyik személyiség rövidlátó volt, a másik nem. sõt, az egyik személyiség VAK VOLT, a másik nem. EEG-vel vizsgálták az agyát, a "vak" személyiség retinája és a primer jelfeldolgozó idegsejtek teljesen jól funkcionáltak, de az agya nem reagált a látott képekre.

"German psychologists Hans Strasburger and Bruno Waldvogel, who conducted the study, used an EEG to measure how the visual cortex of her brain responded to visual stimuli. It found when the patient was 'blind', her brain did not respond to the imagery. "

https://www.braindecoder.com/psychogenic-blindness-in-a-woman-with-10-personalities-1449179775.html

Elég megdöbbentõ. Nemrég láttam az Ötödik Sally címû darabot színházban, utánaolvastam ennek.
De a Harcosok klubja is valami hasonlóról szól.
10/10
petikee69 2016 febr. 01. - 13:39:17 10/10 Előzmény Sz Peter
(299/344)
Nem akarok beleszólni, igazából nem is vagyok jártas a területen, de én úgy tudom, hogy valóban képes lehet egy tudathasadásos személy egyik énje olyan dolgokra, amire a másik nem; például sokkal gyorsabban sprintelni. Gondolok itt például Billy Milliganre.
hitelugyintezo 2016 jan. 26. - 12:17:27
(298/344)
haverom, ez film.
Liberum 2016 jan. 07. - 12:13:18
(297/344)
Remekmû, nem csak magyarországi viszonylatban. Kitûnõ képi világ, kitûnõ kritika arról, hogy az emberi lélek mára, már csak sötétbe bújva, szem elõl eltûnve nyer érvényességet, hisz a felsõbb hatalmak elõl, a fenti világtól, csak a lenti mélység nyújthat biztonságot. Találó! Eddig 10/10
DE!!!!!!
Két pontot veszít a film Csányi miatt. Te jó Isten mit mûvel ez az ember. Minden egyes dialógusban ugyan azzal a hanglejtéssel és hangstílussal beszél jesszumpepi ennyi erõvel egy bábu is alakíthatta volna Bulcsú karakterét. Persze mondhatnátok, hogy azért ilyen mert a karaktere ezt kívánja, de nem. Egy szinten már nem.
Szerintem adtak neki forgatás elõtt egy vajling nyugtatót aztán megmondták neki, hogy csináld ugyan azt, mint a szabadság szerelembe. Borzalmas, nem színész. Egyhangú, de nem úgy ahogy Bulcsúnak kéne egyhangúnak lennie , hanem mint egy kibaszott hosszú autópálya. Förtelem a játéka. Egyébként, mindent figyelembe véve kötelezõ alkotásnak tartom, csakúgy mint a Liza a rókatündért, a Saul fiát, vagy a Taxidermiát.
10/8
offtopic
Sz Peter 2015 júl. 30. - 17:15:07
(296/344)
Mondom: belemagyarázni mindent lehet.

Ha pedig van két betegség, nem keverjük a kettõt.
9/10
sawyerx 2015 júl. 30. - 17:09:59 9/10 Előzmény Sz Peter
(295/344)
Egyáltalán nem azt mondom, hogy szuperember lett tõle, de miért olyan lehetetlen elképzelni, hogy pont akkor érte utol? Fizikailag annyival jobb lehet, hogy az az énje vérszemet kapott Gyalogkakukktól, és beleadott mindent, hogy utolérje, míg alapjáraton simán csak kergetõzött volna vele.

Skizofrénia vagy tudathasadás, nem ez a lényeg, a csávó flúgos. Te úgy értelmezed, én így, kész.
Sz Peter 2015 júl. 27. - 19:37:40
(294/344)
SPOILER

Tehát a (szerinted) skizofrén (egyébként a kettõs, tudathasadásos személyiség nem a skizofrénia) személyisége jobb futó?
Mert ez nettó butaság. Csak mentálisan lehet különbség, fizikailag nem, mivel ugyanaz a test.
Szóval ez az "õ a gyilkos" csak belemagyarázás.
9/10
sawyerx 2015 júl. 27. - 18:37:59 9/10 Előzmény Sz Peter
(293/344)
===SPOILER===

Jaaaj, ne csak a felszínét lásd, a fõszereplõ végig skizofrén, Bulcsú simán lefutotta, belökte, de a kettõs személyisége miatt neki annyi maradt meg, mint amit mi láttunk a szemszögébõl. Kivetült a rossz énje. De ha annyira nem tudod ezt megérteni, akkor hidd azt, hogy egy sima ellenõr volt a gyilkos, ugyanis Szabó Gyõzõ alakította Árnyékot és az egyik melóst is.
Sz Peter 2015 júl. 13. - 18:30:17
(292/344)
SPOILER

És mégis hogyan löki a sínekre? Ahhoz le kellene futnia a srácot, megkerülni az oszlopot és úgy lökni.
A Gyalogkakukk eleve sokkal gyorsabban fut mint õ. Ezért sem tudták sohasem utolérni.

A górék pedig mikor rászállnak, látszik, hogy meg van buherálva a felvétel. Ezt el is mondják.
9/10
sawyerx 2015 júl. 13. - 17:38:01 9/10 Előzmény Sz Peter
(291/344)
===SPOILER===

Talán õ löki rá a sínre? Árnyék és Bulcsú ugyanaz a személyiség, legalábbis szerintem. A górék is ezért szállnak rá, amikor nem látszik a biztonsági felvételen, hogy konkrétan mi történt.

A futás a két énje között dúló csatározás, a rossz végül elpusztul, õ pedig felmegy a csajjal a metró sötét világából a fénybe. De ha lejjebb nézegetsz, van, aki ezt úgy fogja fel, hogy meghalt és a vége a túlvilág.
Csapágy 2015 júl. 12. - 00:46:59
(290/344)
Óriási technikai hiba:
Spoiler
begin
A fõszereplõ 28 éves. Már évek óta lent dolgozik a metróban. Tehát legkésõbb 26 évesen hagyott fel elõzõ életével, ami valószínûleg valami vezetõ mérnökféleség lehetett, ami felsõfokú végzettséget kíván. Tehát legkorábban 22-23 évesen állhatott munkába. Ezek szerint a legelnézõbb számítás szerint 3 év leforgása alatt eljutott ezen a területen a "legjobb" státuszig, majd alaposan megrágta és kiköpte a kegyetlen kapitalizmus. Mindehhez 20 év szokott kelleni egy átlagon felüli embernek is.
end
Ennek ellenére imádom a filmet és nagyon tudok azonosulni Bulcsúval még annak ellenére is, hogy egy 10 éves, szövegét könyvbõl olvasó gyerekszínész benyomását kelti Csányi...
Sz Peter 2015 júl. 01. - 20:07:43
(289/344)
===SPOILER===

"mindvégig õ volt a gyilkos"?

Nem, nem õ volt. Ha õ lett volna, hogyan öli meg a Gyalogkakukkot?
9/10
sawyerx 2015 júl. 01. - 18:58:57 9/10
(288/344)
K*rva jó film, ellenben a Ragadozókkal Nimród elérte a minõségi amerikai filmes színvonalat. Legjobb részek, mikor ellenõriznek random embereket xD Egyszerre vicces, drámai és misztikus.

===SPOILER===

Szerintem egyáltalán nem a halál volt a lényeg, hanem, hogy Bulcsú bekattant, mindvégig õ volt a gyilkos, a végén jelképesen legyõzte a rossz énjét, végül megtalálta a kiutat, új életet kezdett. És nem Szabó Gyõzõ volt a csuklya alatt, mint ahogy két szerepet is játszott.

9/10
Tibag05 2015 máj. 27. - 13:54:50
(287/344)
ezt én sem értem! thriller magyar módra!! ha-ha-ha
Cordelia 2014 okt. 10. - 22:33:26
(286/344)
nagyon érdekes, amit írsz. Ilyen megvilágításban még nem gondolkodtam a filmen. Elõször utáltam. Másodszor végigszenvedtem. Harmadszor (kórházban) nagyon megtetszett. Más szemmel látom az ellenõröket és a metrót. Fantasztikus hangulata van a filmnek. Meg most már a metrónak is. Sajnos nyomasztó a sötét színek miatt, nem igen akar újra megnézni.
Cordelia 2014 okt. 10. - 22:31:16 Előzmény tramonto
(285/344)
Kaméleon. Légy szíves nézd meg. Hagyjuk már az Üvegtigrist.