piskóta007 2009 aug. 15. - 19:40:46
(112/232)
Nagyon jó kis film volt, nekem tetszett. Tényleg picit vontatott, de ezt csak az veszi észre, aki nem éli bele magát igazán a storyba. Csak ajánlani tudom...

Egy kis segítség, pls töltsétek ki:

http://www.kerdoivem.hu/surveys/results/212526274/
zara18 2009 aug. 12. - 13:49:47
(111/232)
azért nincs happy end mert ez igaz történet és Dillingerrel tényleg ez történt nem lehetett átírni a történelmet
hErO 2009 aug. 06. - 21:56:01
(110/232)
A film nem hozta azt a szintet, amit várni lehetett tõle. Kicsit olyan érzésem volt mintha idõ szûkében nem tudták volna rendesen átgondolni az egészet. A hossza nem lenne annyira zavaró, ha a vontatottság nem zökkentené ki az embert. Azt értem, hogy nem akarták pörgõsre csinálni az egészet, de ki lehetett volna tölteni valami mellékes érdekessel.(mondjuk vmi korra jellemzõ látványossággal)
Nekem valahol mégis élvezhetõ volt, mintha egy rövid idõutazásban vettem volna részt. Ebbõl a szempontból HD felvétel igenis jót tett, nekem könnyebb volt így beleélni magam. Mondjuk ez a kameramozgás és az élesítés nem feltétlenül elõnyös, többnyire dokumentumfilmeknél és szappanoperáknál használnak ilyen beállításokat, ami azért egy picit zavaró.
Bár a karakterek nem lettek túl kiforrottak, azért a kor hangulatának megteremtésében a színészek is kivették a részüket(persze leszámítva Balet). Depp nem játszotta túl, szerintem korrektül oldotta meg. Christian Bale nem tudom mit csinál. Kissé már unalmas, hogy ugyanazt a hihetetlenül komoly fejet látom mint a Batmanben. Ide egyértelmûen más kellett volna.
Mivel többnyire rosszat olvastam róla, nem vártam sokat a filmtõl és ahhoz képest kellemesen csalódtam benne. Szerintem összességében nézhetõ.
spanrian 2009 aug. 06. - 21:33:30
(109/232)
Ennél jobb szereposztást ebben a filmben elképzelni se tudtam.Le a kalappal a rendezõ elõtt.
Dudu27 2009 aug. 06. - 10:45:17 Előzmény Sigma009
(108/232)
Szerintem is nagyon jó volt!bár a végeeeeee :( na mindegy nem lehet minden film zárása happy end.
10/10
Sigma009 2009 aug. 05. - 18:59:35 10/10
(107/232)
Nekem nagyon tetszett ez a film! Moziban nézzétek mindenképp, mert a neten terjesztett alul-felül megvágott mozis felvétel egyáltalán nem élvezhetõ.
9/10
11messi87 2009 aug. 03. - 21:52:19 9/10
(106/232)
kimaradt a "jó" gengszteres filmet.........
9/10
11messi87 2009 aug. 03. - 21:51:31 9/10
(105/232)
Háát, nekem tetszett :) Minden ember más és más, mindenkinek más a véleménye. Szóval nekem bejött :)
Érdekes, hogy sokaknak nem tetszik a kameraállás, pedig annál a "nyújorkotmegtámadómicsodás" filmnél is újítás volt a kézikamera és mindenki áradozott róla, persze nekem az a film egyáltalán nem jött be :) :) :) Én arra tényleg sajnáltam a pénzt...

Na mindegy :) Igaz, hogy kicsit hosszú és lehet valakinek unalmas, de végre nem egy "szuperhõs-heppiendes",stb. filmet láthattam, hanem egy gengszteres filmet :)

10/8
4/10
enk 2009 aug. 03. - 12:14:58 4/10
(104/232)
delamico!

Szenzáció! Teljes mértékben egyet értek veled. Megfogalmazásod hibátlan. Szerencse, hogy én kultúra csekkel néztem. Nem éreztem annyira kidobottnak a pénzt... :)
9/10
Ilda'91 2009 aug. 03. - 11:36:00 9/10
(103/232)
Szerintem ez egy nagyon is nézhetõ film. Nekem az egyik kedvencem. A kamera szerintem szuper. Nagy merészség volt egy ilyen "újdonság" a mozifilmeknél, de nekem tetszet.:P A mimikás dolgot azért cáfolnám:) Balenek tényleg kissé fa arca és (hangja) van, de ezt megszokhatuk tõle;) Johnny viszont hozza a formáját.(a mimikájával együtt). Én látok esélyt az Oscarra!!!!
1/10
Ahoj poplacsek 2009 aug. 02. - 23:57:24 1/10
(102/232)
ez mekkora egy gyenge durranás volt
delamico 2009 aug. 02. - 23:24:23
(101/232)
Nos igen. Most rád kellett volna hallgatni. Vajon megér 990 forintot, hogy 2,5 órán át annak az eredményét lesse az ember, ahogy egy epilepsziás megpróbált rétest sütni? Csak aztán egy-egy roha követkéztében túlnyújtotta a tésztát, kifelejtette a tölteléket és mikróba rakta sütõ helyett - ami a gyorsfagyasztott pizzaalappal mûködik is, mert legrosszabb esetben lesz egy közepes margaritád. Nagy kár, hogy Mann filmet próbált csinálni kaja helyett, lehet, hogy az utóbbival jobban járt volna, pláne, hogy akkor csak a saját magát égeti meg a sütõvel, Johnny és Bale meg kimaradnak.
Lapos sztori - igaz történet alap, mit tehetnénk -, 90-es évekbeli videójátékba illõ akciónak gúnyolt jelenetek, amatõr színjátszókörhöz méltó bankrablások - fõ a realitás? Akkor legtöbben inkább Grimméknél maradunk.
A vox-os kritika úgy illeti a rendezõi munkát, hogy Mann elkápráztatás helyett közel akart vinni minket az eseményekhez és a történethez. A dolog szépséghibája, hogy ezzel a feldolgozási móddal mind az eseményektõl, mind a történettõl csak fényévvekkel messzebbre kerültem... egy nyúló rágógumi mellé, egy tök üres moziterembe, ide a portra a kissé túlzó, de annál kifejezõbb ominózus 12 éves és szaporítószerve hasonlat mellé és a mozimûsor mellé ("Miért nem a Harry Pottert nézzük, istenem, miért?"). Ez pedig eléggé nagy teljesítmény, tekintve, hogy moziban látott filmek közül még az Eragon alatt is Mittudoménföldén éreztem magam- ugyan azzal az erõs késztetéssel, hogy karddal, puskával, sárkánytrágyával, de valahogy hidegre tegyem Edwardot, vagy kit. Deppet, Bale-t, és a Black bird-öt még hidegre tenni sem volt kedvem, oly mértékben nem jött át egy büdös perc sem a filmbõl.
Két és fél óra üres lábpakolás, óravizslatás és "mikorleszmárvége"-zés, minden nemû dramaturgia, akció, humor, történet, karakter és élvezhetõ kameraállás nélkül, viszont annál több Vajon ez ennyire béna, vagy itt önironizál? hullámmal (Dillinger és a Loony Tunes, Dillinger kabátja stb.). Az ember azt hinné, hogy ezektõl jobban már semmi nem zavarhatja a csõbehúzott nézõt, egészen addig, mikor az elsõ 20 perc után rájön, hogy képtelen követni a cselekményt, mert a mellékszereplõk annyira hasonlítanak egymásra, hogy a gazdag videókamerás kisfiú felvételek mellett ez több mint képtelenség. Továbbá személy szerint az is az idegeimre ment, hogy a színészek (pl Bale a mozi elõtt a végén) képébe nyomták a kamerát és állandóan úgy éreztem, hogy Purvis vagy Dillinger vagy akárki két lábbal tapos a magánszférámban azzal, hogy az arcomba nyomja a képét.
Maradt tehát Johnny Depp játéka és az az összesen kettõ darab poén, amit feltehetõleg õ maga préselt a forgatókönyvbe. Ezt megkapja az ember az otthoni Karib- tenger kalózai 1 dvd-vel, egy tál tesco popcornnal és romlott tejes kávéval (gondoljátok meg, mit kértek a cinema city büfében!) meg a Discoveryvel. Azzal a 990/...(teljes árú jegy) forinttal pedig mindenki támogassa a még egy ilyen filmmel megalakuló Minõségi Alapos Jó Operatõrökért Mozgalmat.
offtopic
Igor76 2009 aug. 02. - 14:06:19
(100/232)
A film elsõ öt perce után kis mosollyal, kényelmesen belesüppedtem a moziszékbe: Jó kis film lesz ez! Aztán jött a tömény szenvedés...

Elõször is kamera: mindenkinek igaza van, aki fikázza, a kép egyfelõl teljesen steril, másfelõl hárman rángatják hátulról, és a kizoomolok-bezoomolok jelenetek is megdöbbentõen amatõrök. Ahogy lentebb írta valaki (meg az index is) Spektrumon / Discovery színvonal. A film képi világa borzalmas.

A színészek: a rendezõ valószínûleg parancsba adta, hogy mindenféle arcjáték és mimika tilos. Bale-nek ez hazai pálya, de a többiek biztosan szenvedtek, hogy faarccal kellett végigjátszaniuk egy egész filmet. Oszkár bácsi ezért nem gyün majd, az biztos.

A karakterek: a legzavaróbb az egész filmben, hogy igazából nincs egyetlen szerethetõ karakter sem, ezért, ahogy lentebb már leírta valaki, a nézõ letojja, hogy mikor ki hal meg. Tök mindegy. Csak hulljanak minél gyorsabban, hogy végre vége legyen.

Csatlakozom az elõttem szólók táborához: NE NÉZZÉTEK MEG MOZIBAN, NEM ÉRDEMES! Sõt, bár én a feliratos filmek híve vagyok, megkockáztatom, hogy érdemes megvárni és letölteni a szinkronos verziót, mert jó eséllyel jobb lesz, mint ez az eredeti, ahol mindenki csak mormogja a betanult szöveget az orra alá.

Ez a mozi sajnos egy gyenge TV filmre sikeredett, ha a szereplõk nem azok lennének, akik, akkor a kritikusok is sokkal jobban lehúznák. De a Depp és Bale iránti tiszteletbõl így nyilván marad a "furcsán közepes".
6/10
loncsik 2009 aug. 02. - 12:55:02 6/10 Előzmény fancsal
(99/232)
tegnap este megnéztem,szerintem elég gyenge film.a kukorica is sós volt...
7/10
fancsal 2009 aug. 01. - 18:09:25 7/10
(98/232)
én csak johnny miatt néztem meg a filmet,.. (az biztos h láttam már jobbat) és ebben a filmben nem különösebben helyes depp...

teljes mértékben egyetértek a 'John Dillingerrel a hd végzett' c kritikával :)
10/10
andesz89 2009 aug. 01. - 13:02:22 10/10 Előzmény enk
(97/232)
meg van bocsájtva :)
4/10
enk 2009 júl. 31. - 20:43:06 4/10
(96/232)
Kedves sipka!

Elõször szeretnék elnézést kérni attól, akinek a nick nevét rosszul írtam le. Másodsorban, nagyon örvendetes számomra, hogy valakivel jelenesetben veled vitatkozhatok a filmben alkalmazott technikai elemek, jó illetve rossz megnyilvánulásairól illetve a színészek játékáról. Válaszul: Én sajnos nagyon válogatós vagyok. Mégis mazohista. Nagyon sok filmet megnézek, olyanokat is amelyek C illetve a D kategóriába is kevesek. Nincsen hibátlan film, nyilvánvaló, de egy ekkora költségvetés mellett engedtessék már meg egy átlátható és követhetõ kameramozgás. Biztos vagyok abban, hogy ezek a megoldások tudatosak, de véleményem szerint nem illõek. A történetet nem tudták számomra úgy vissza adni, mint például D. Washington fõszereplésével kiadott Amerikai Gangster-t. Vontatott. Másodsorban: Ha jól megfigyeled egyes jelenetekben amelyek 2-3 percet ölelnek fel van bajusz és nincs bajusz. Aztán, amikor John Dilinger haza érkezik és a Román hölgy üldögél az asztalnál, akkor sötét van. 10 másodperc múlva pedig világos. Igazából a bírálatom csak abból fakad, amit én gondolok. Nem máséból és nem a közvélemény követése céljából alakítok ki ilyen véleményt. Marion Cotillard kedvenc színésznõim közé tartozik. Talán azért fáj a játéka, mert ebbõl a karakterbõl kihozta amit lehet, nekem mégis kevés, mert tõle eddig ezerszer jobbat szoktam meg. Ez lenne az én kis monológom. Örülök, h neked tetszett, én egyszer nézhetõ kategóriába sorolnám.

Minden jót.
yippikaya 2009 júl. 31. - 12:35:30 Előzmény Bigpapa
(95/232)
,,.És pont Michael Manntõl, aki a Szemtõl szemben filmben olyan zseniális lövöldözést forgatott,mint a film végén a bankból kijövet. Azt a rész,ha nem láttam 400x, akkor egyszer sem." Azután a jelenet után még van 50 perc a filmbõl,tehát nem a végén van.És én nem a vége fõcímre gondoltam,egy film vége mondjuk az utolsó negyedóra. Hülyeséget írtál,ez van:)
Muya 2009 júl. 30. - 11:56:56
(94/232)
háááááát.....
Depp miatt... persze nem volt rossz, érdekes volt (mármint a film), de ha meg is veszem dvd-én azt csakis Depp miatt!
offtopic
sipka 2009 júl. 30. - 00:24:34 Előzmény Mannings
(93/232)
Az átlagos mozinézõ is tudná értékelni, ha néha nem csak a cselekményt nézné, hanem például a képi összhatást is :)

UI: Itt egy valódi kép Dillingerrõl, amikor a rendõrségen tartozkodott :P