7/10
Vadrenalin 2021 jan. 26. - 19:32:35 7/10
(108/108)
Több, mint 10 év után újra néztem, arra sem emlékeztem már, hogy valaha láttam. Mai szemmel kevésbé jó róla a véleményem, mint amit akkor írtam, mert a műfaj mércéje számomra már a Money Heist, és ahhoz képest elég siralmas a kivitelezés, gyengék a színészek, az operatőr és a rendezés, belengi a C kategória feelingje. De a sztori még mindig tetszik, realisztikusabb, mint a MH, és jobban elgondolkodtatott a karakterek jelleméről.
9/10
maxy.robi 2010 okt. 31. - 12:43:14 9/10 Előzmény Vadrenalin
(107/108)
Nem tudjátok hogy honnan tudnám ezt a sorozatot letölteni?
7/10
Vadrenalin 2010 jún. 10. - 19:19:34 7/10
(106/108)
Én felvettem mind a 8 részt, aztán nagyjából egyben néztem meg. Ilyen formában remek szórakozás volt, mint egy kis költségvetésû, zárt térben játszódó, feszült, hosszú mozifilm. Jók a karakterek, és az idõtartam lehetõséget is ad ezek kibontására Mindkét oldalon alapvetõen profik vannak, mégis (vagy részben épp ezért) sikerül mindenkinek mindent elcseszni. Mindkét szemben álló fõhõs (ha ki lehet emelni ilyet) elég szimpatikus ahhoz, hogy drukkolni lehessen nekik, de mindkettõnek vannak elítélhetõ vonásai. A mellékkarakterek is jók, kedvencem a részenként kb. fél percet filozofálgató feka mesterlövész. :-)
mulao 2010 jún. 09. - 12:54:56
(105/108)
Én lányként nem szeretem a "fiúsfilmeket", mint a horror, thriller, akció, stb. De az olyan filmeket, amiben egy bankrablásról van szó, vagy egy helyszínen, hajón, repülõn játszódik, vagy pl történelmi, vagy valami köze van a történelemhez azok bejönnek.
Láttam természetesen a filmet, csak régen volt már, de tetszett. Nekem semmi bajom azzal, hogy ez nevezhetõ koppintásnak, bár én utálom, hogy sokan ezt a szót használják, ha egy filmbõl sorozatot csinálnak.
Miért nem lehet azt mondani, hogy "nekem nem tetszik, hogy az eredeti film történetébõl sorozatos feldolgozást csináltak"? Az elsõ rész szerintem nagyon jó volt, izgalmas, és bejön John L. (amúgy is nagyon bírom) és a zsaru, akinek Kõszegi Ákos a hangja karaktere. Mondjuk a többi se rossz szerintem, de õk jönnek be leginkább. (Jó pasik is.:)) Illetve sokkal jobban belehet mutatni a történteket, hiszen van idõ rá, (egy filmben csak max 2 óra.)
Szerintem a színészi játék is jó, mert pl a túszokat alakítók nekem hitelesnek tûnnek a félelemben, rettegésben.
Egyébként hány része van? És van 2. stb évad is?
TigerBP 2010 máj. 31. - 12:35:43
(104/108)
Ezek a cím félrefordítások tényleg nagyon bosszantóak néha. Számomra a legdurvább az volt régebben, amikor a szlovák mûsorban láttam egy Szegény emberek címû filmet. Mint kiderült Victor Hugo-nak a nevezetes Nyomorultak regényébõl készült film volt Jean Gaben-nel.
Zathar 2010 máj. 17. - 12:58:22 Előzmény m1362
(103/108)
Nem akarom látatlanban bántani a sorozatot, nem is a készítõk a hibásak, hanem a magyar fordítók, de hogy a picsába gondolták hogy ezt címet adják neki??? Mindig megdobban a szívem h leadják a Reservoir Dogs filmet erre ez megy. Szánalmas munka a fordítóktól; vagy csak egyszerûen idióta barmok hogy ugyanazt a címet választották, vagy a film hírnevére próbáltak apellálni. Akármelyik is a valós változat, fõbe lövetném õket és ott hagynám a testüket temetetlenül.
cookianita 2010 ápr. 22. - 21:37:57 Előzmény m1362
(102/108)
én nagyon szeretem ezt a sorozatot csak, kár hogy ilyen késõn megy :/ tehetnék kicsit elõbb vagy délutánonként !!
m1362 2010 ápr. 13. - 00:50:04
(101/108)
Nem tudom mi ez a sorozat, de utálom. Azt hittem a film következik, volt nagy koppanás.
szandus 2010 ápr. 13. - 00:16:18 Előzmény Lyx
(100/108)
szuper vagy :)))
tök kedvet csináltál.
9/10
zsj 2008 máj. 06. - 16:31:52 9/10
(99/108)
Nagyon köszi de még egy kérdésem lenne melyikük Malac és melyik Macska (((mindig keverem)))Mégegyszer Köszike
9/10
Lyx 2008 ápr. 29. - 14:13:30 9/10 Előzmény Ronaanisu
(98/108)
Nos, megpróbálom röviden összefoglalni az utolsó epizód eseményeit, de ne harapjátok le a fejemet, ha valamit véletlenül kifelejtek.

A rendõrök betörtek a bankba, megtalálták az összes túszt, és amikor már teljesen átkutatták a bankot észlelték, hogy nemcsak a bankrablók tûntek el, hanem Cali százados is.

Kiderült, hogy Cali is a bankrablókkal tartott, és egy mentõvel elszöktek. Cali csak azért segített nekik, mert Farkas bankon kívüli társai elrabolták Cali terhes feleségét.

Egy elhagyott helyen kocsit cseréltek, ott találkoztak egy járõrrel, akit Cali leütött, késõbb az ettõl a járõrtõl hallottak alapján a zsaruk feltételezték, hogy Cali nem túsz, hanem bûntárs.

Közben Cali észrevette, hogy Farkas ismét magánál hordja a családi fotóját, amin egy poloska van, és elejtett néhány megjegyzést, hogy a zsaruk rájöjjenek, hogy mi a tervük Farkaséknak.

Találkoztak a csapat másik felével, velük volt Cali neje is, ám õk azt mondták Farkasnak, hogy a terv megváltozott, kell nekik a csaj túsznak, és részesedést akarnak a 6 millióból. Megpróbálták maguk mellé állítani Malacot és Macskát, de õk kitartottak Farkas mellett, így kialakult egy kis tûzpárbaj, amibe az eközben megérkezõ zsaruk is bekapcsolódtak.

Farkas "rossz útra tért" csapattagjait lelõtték, Macska is meghalt, Cali kiszabadította a nejét - õ ölte meg a kopaszt, az õ nevét nem tudom, sorry -, eközben Malac az okostojás mesterlövész elõl menekült, majd jó idõérzékkel, anélkül, hogy észrevették volna, felugrott egy száguldó vonatra.

Farkas is megpróbált elmenekülni, de Cali észrevette, és egy gyors sprint után, beszédbe elegyedtek, Cali elmondta a poloskát, majd próbálták egymást egy kicsit gyõzködni, illetve csak Cali próbálkozott, ám nem sok sikerrel.

Farkas a saját fejéhez nyomta a pisztolyát, és elkezdett közeledni Calihez, mondván, hogy lõjje le õ, hogy becsülettel haljon meg, mert neki nincs vesztenivalója, és nem megy vissza a börtönbe.

Cali végül lelõtte.

Farkas még mondott neki valamit, valami olyasmit, hogy ez egy nehéz, de szükséges döntés volt, nem emlékszem szó szerint, bocs.

Ezután megbeszélték a fekete csajjal, hogy csak egy bankrablót nem talátak meg (Malacot ugyebár).

Ja, a csaj is bekapott közben egy lövést, de õ túlélte. És a kisfõnökük egészen normálisan bánt velük a végén, gondolom ez a jellemfejlõdésének volt a része.

A következõ jelenet azelõtt a bank elõtt zajlott egy parkolóban, ahová utalták a pénzt.

Valaki kijött a bankból egy aktatáskával, és odaadta a kocsiban várakozó Malacnak. Három csekk volt benne, asszem, az egyik Farkas fiáé volt, és 500 000 készpénz, adott egy köteggel a pasinak, majd megbeszélték, hogy a csapat mindörökké (nem tudom mi is volt Farkas csapatának a száma, de õ is közéjük tartozott), majd Malac mosolyogva lelépett.

Ennyi. Ha valamit kihagytam, aki észreveszi, egészítse ki, nem sértõdöm meg:)
9/10
zsj 2008 ápr. 27. - 19:33:51 9/10
(97/108)
Egyetértek veled
10/10
Ronaanisu 2008 ápr. 27. - 17:46:11 10/10
(96/108)
Csatlakozom zsj-hez, valaki lenne olyan kedves és elárulná mi lett a vége az egész drámának? Ez a TV2 állítom nem normális...
9/10
zsj 2008 ápr. 26. - 20:55:42 9/10
(95/108)
Hahooo , nem tudja nekem valaki megmondani hogy mi volt most a legutolso részben (röviden) Elõre is köszönöm
Magenta99 2008 ápr. 26. - 15:43:25 Előzmény goodboy
(94/108)
Amúgy meg megint csak átverés volt... ez annyira jellemzõ erre a tetû tv2-re!

23.30-ról írtak, beszéltek, a teletext-en és a port.hu-n is ez volt a kezdés idõpontja.
Ehhez képest, amikor visszanéztem a felvételt, már majd a felénél tartott a film (pedig ráadásul 23.20-ra idõzítettem a videót)
10/10
evelinblanka 2008 ápr. 26. - 15:17:31 10/10
(93/108)
Bocs.
10/10
evelinblanka 2008 ápr. 26. - 15:16:22 10/10
(92/108)
Azt írja,hogy nem kaptam privát üzenetet. kérlek küld el újra. köszi
Njord 2008 ápr. 26. - 08:39:44 Előzmény hajmar
(91/108)
Hi! nézd meg a privát üzeneteidet ott leírtam honnan tudod leszedni:)
9/10
kovitimcsi 2008 ápr. 25. - 18:11:26 9/10
(90/108)
Szerintem nem normális ez a tv2. Hogy lehet egy sorozat -ráadásul- utolsó részét ilyen késõre tenni, amit eddig fõmûsoridõben vetítettek. Nem komplett aki kitalálta hogy ilyen késõn legyen. Csúnyákat tudnék irni neki...én nem bírtam ébren maradni addig, fõleg hogy nem volt ami ébrentartott volna. "Száguldó halál" legalább valami értelmes filmért lett volna ez az egész. Bek.....ják. Kezd nagyon elegem lenni belõlük...
10/10
evelinblanka 2008 ápr. 25. - 18:01:09 10/10
(89/108)
Helló! Valaki nem tudja honnan lehet letölteni magyarul a sorozatot?