kareshu@citromail.hu 2021 febr. 13. - 23:28:17
(38/118)
Megvolt a negyedik évad is. A Netflix automatikusan átváltott szinkronosra, de visszakapcsoltam eredeti spanyolra. Bár én igazi szinkonkedvelő vagyok, de ez kivétel. Magyar hanggal lagymataggá vált. Kell az a latinos hadarás, attól lesz pörgős, izgalmas! :)
10/10
almosmano 2021 febr. 12. - 10:24:35 10/10
(37/118)
Én azon döbbentem meg, hogy ebben a filmben tényleg vannak színészek. Korábban úgy éreztem, hogy nincs képességem a színészi kvalitások érzékelésére, de itt most rájöttem, hogy nem velem van a baj. Hol vannak ezen szereplőkhöz képest a budiwoodi sztárok döntő többsége. Ja, lehet itt nem kell lefeküdni a producerekkel...
kareshu@citromail.hu 2021 febr. 10. - 22:59:10
(36/118)
Én most a 3. évadot nézem. Nem rossz... Amit meg kell említenem, a helyszínre bevitt tárgyak mennyisége. Valaki egyszer összeírhatná! Ezt nagyon hanyagul átlépték a készítők. Spoiler nélkül elmondhatjuk, hogy bár az elején két kicsi járgánnyal érkeznek a célponthoz (amik kábé tele is vannak az utasainkkal)... de aztán az epizódok során olyan elképesztő mennyiségű cuccot varázsolnak elő a semmiből, amit csak hat kamion tudott volna odaszállítani. Százszám ruha, fegyverek, termetes ipari gépek (nagyon sokféle, de a filmtartalom védelmében miatt inkább nem sorolnám), meg még egy szekrényméretű bojlerizé is, plusz mindenféle egyéb humán és katonai felszerelések. Ez Így nem ér, mert kicsit hiteltelenné és hihetetlenné válhat a nézőben. Szóval kicsit le kell menni natívba, és csak a logikát kicsukva lehet néha nézni.
10/10
H&B 2021 jan. 15. - 08:21:36 10/10
(35/118)
Soha nem írtam még a portra, de most ez a sorozat megérdemli. Túlcsordult a netflix ingyen 30 napom és ha már levonták a dollárt elkezdtem nézni valamit. Nyilván ezt mert a top 10 első helyén volt. És. Hát 4 nap alatt ledaráltam a 4 évadot. A buzulásokat meg a nyálas szerelmi gyomorgörcsöket áttekertem, meg alapból 1.25x sebességgel néztem, annyira szomjaztam a következő jelenetet, hogy nem bírtam kivárni. Ja és szigorúan felirattal néztem minden évadot. Még hitelesebbé teszi, hogy alatta nem angolul beszélnek. Zseniálisan elérték a nézők terén a szerzők azt, amit a sorozatbeli lakossággal akartak: Mindenki szurkol nekik, hogy sikerüljön. Pedig mind erkölcsficamos bűnöző, akik fegyverrel félelmítenek meg ártatlan embereket, miközben rabolnak. Egyszóval: NÉZZÉTEK!
Ui.: Fartúró Artúrót elküldeném a Spitzbergákra, hogy nézze meg ott vagyok-e!
10/10
dodi78 2021 jan. 11. - 12:35:15 10/10
(34/118)
Az egyik legkirályabb spanyol sorozat!
Alex Pina rendező nagyon sok jó sorozattal büszkélkedhet!
Pl:Bebörtönözve (Vis a Vis),Móló,White Lines
10/10
Djbence 2021 jan. 03. - 15:38:12 10/10
(33/118)
Mikor lesz elérhető 3évad magyar szinkronnal?
10/10
sanyiih 2021 jan. 02. - 11:48:27 10/10 Előzmény alexa2626
(32/118)
már van sznkronosan :) le tudod tölteni..eddig az első 2 évadot szinkronizálták le..vagy is én úgy tudom :)
10/10
_botikahh__ 2021 jan. 02. - 10:25:47 10/10
(31/118)
Szerintem magyon jó sorozat, várom a követkető évadot.
10/10
Eszter.Sz 2020 nov. 27. - 22:37:28 10/10 Előzmény Eszter.Sz
(30/118)
Azt mondtam, hogy Arturitot meg addig ütném amíg mozog? :D
10/10
Eszter.Sz 2020 nov. 27. - 22:35:53 10/10
(29/118)
Tökéletlenségei ellenére egy szenzációsan jó sorozat. Most fejeztük be a 2. évadot, úgyhogy az eddigielről tudok nyilatkozni.
Az én számból azért is nagy szó, hogy méltatom, mert eleve meg sem akartam nézni. Utálom a bankrablós témájú filmeket is, így elképzelni hogy ebből évadokat nézzek meg... Pffff. De aztán annyian ajánlották, hogy rávettem magam. Aztán nem, még az 4. résznél sem tetszett, nem is értettük miért van ezért oda mindenki. De azért úgy döntöttünk legalább az első évadot legyűrjük, pedig ha egy-két rész után nem szippant be egy sorozat azt el szoktuk engedni. És milyen jó, hogy nem tettük! Valami fordulat állt be és ezt követően már alig vártuk hogy lássuk a folytatást.
A spanyol színpadiasságot és az érzelmi túlcsordulásokat nehéz megszokni, de egy idő után elfogadja az ember. A karakterek nagyon jók, bár némelyik elég egydimenziós. Tokió például egy végtelenül irritáló, affektáló liba, egy idő után már a férfiaknál sem ellensúlyozza ezt a kerek feneke meg a szilikon mellei. Mindamellett, hogy maga a karakter sem rokonszenves, semmilyen szinten nem tud vele azonosulni az ember, a színésznő is csapnivaló, ZS kategóriás, túljátsza, gyakorlatilag csak a dacos nézést meg a teszem-veszem magam variációja megy, bár kétségtelenül van néhány jó pillanata ezt sem veszem el tőle. Ráadásul bosszantóan sokat foglalkozik vele a film, lévén ő az egyik főszereplő (egyben narrátor). A bárgyú kis tacskó szerelme is gyakorlatilag csak az ő vonatkozásában értelmezhető mert önállóan nem sokat tesz hozzá a sztorihoz. Személyes kedvencem Berlin aki egy szociopata, de rém szórakoztató. Zseniális a hapsi, a karakter és ahogy a színész játsza az is. A professzor már kevésbé harsány jelenség, de ha figyelünk sokkal mélyebb rétegeket is meg tud mutatni az őt alakító színész. Néha döbbenetes ahogy az arckifejezése egy pillanat alatt megváltozik és a félszeg kis "nyomi", bölcsész álarc mögött meglátja az ember a másik személyiségét, amiben szintén van valami kattant és félelmetes, mint Berlinében csak másképp.
A csapat többi tagja nagyon szerethető fazon. Nairobi zseniális (a színésznő játéka is), Denver röhögése megunhatatlan, Helsinki és Moszkva.... hát velük is bárki szívesen leülne iszogatni, meg kell őket zabálni.
A film maga nagyon átgondolt, eszes, rengeteg csavar van benne. Hemzseg emellett az életszerűtlen eseményektől és reakcióktól (SPOILER? : golyózápor közepette nekiáll épeszű ember arról diskurálni mit vigyen a szigetére?, szorít az idő de hosszasan csevegnek, ölelkeznek, vitatkoznak, a rabokkal az esetek 90 %-ában nincs senki, egy ember ás, egy másik a "termelést" irányítja a többi meg gyakorlatilag haszontalan vagy a romantikus kis szálait szövögeti vagy kavarja a szart, aludni ennek ellenére nincs idejük, a rendőrség munkáját meg inkább hagyjuk, a profizmus az a jelző ami a legkevésbé illik rá.) És ezeken kívül van néhány logikai bukfenc is benne, de ha nem vagyunk túl szigorúak és kötekedőek akkor ezt elnézzük neki, mert így is elképesztően szórakoztató.
game4d@gmail.com 2020 nov. 27. - 11:56:22
(28/118)
Még csak 7 részt láttam az első évadból. Egyelőre két dolog nagyon zavar. A folyamatos, szájbarágó narráció és az idegesítően ósdi, hangulatfokozó akciófilmes háttérzene. Ezeket leszámítva nem rossz, úgyhogy még folytatom..
filoszemitabéluska 2020 nov. 24. - 22:09:55 Előzmény csomolungma
(27/118)
Tévedsz a figurák megítélésével. Léteznek olyan típusú bűnelkövetők, akik tudatosan nem lépnek át bizonyos határokat, ragaszkodnak bizonyos erkölcsi kódexhez. Ilyenek voltak a híres, nagy angliai vonatrablás tettesei (Ronald Biggs) és szerintem nyugodtan ide sorolható a Viszkis is. Ezerszer többre becsülöm őket, mint pl. Szögi Lajos lincselő romáit, pedig kevesebbet kaptak, mint A. Attila. De tovább megyek, vannak az ú.n. becsületes társadalomnak is olyan tagjai, akik sokkal aljasabbak ezeknél a tetteseknél, pl. a nőverő férjek.
10/10
NorbiB 2020 nov. 24. - 20:12:10 10/10
(26/118)
Egyik legjobb sorozat, imádtuk minden percét, csak ajánlani tudom.
10/10
GhostEagle65 2020 nov. 23. - 17:42:26 Előzmény alexa2626
(25/118)
Engemet is érdekelne hogy mikor lesz szinkronos a 2 évad.
alexa2626 2020 nov. 20. - 08:59:10
(24/118)
Valaki tudja mikor lesz szinronos a második évad is? :)
10/10
csomolungma 2020 okt. 17. - 17:59:59 10/10 Előzmény beenge@gmail.com
(23/118)
igen a Palermo is narcisztikus egomán ezt jol latod!!
10/10
csomolungma 2020 okt. 17. - 10:52:07 10/10 Előzmény beenge@gmail.com
(22/118)
igen az adrenalint rendesen termeli az ember mikozben nezi, abban erosebb!!! Nagyon jo kis sorozat, imadom en is
10/10
beenge@gmail.com 2020 okt. 10. - 00:48:34 10/10 Előzmény csomolungma
(21/118)
A Totál szívás is jó volt, de nálam, a sok csavar miatt ez viszi a pálmát.

Az első évadnál meg is jegyeztem, tiszta Agatha Christie, miután ráéreztem az észjátékra. A fiam is azt mondta, hogy mennyire hadarnak a spanyolok, szerintem meg nem, ilyen pergős/pörgős a nyelvük. Nekem kedvenc karakterem Nairobi. Azon gondolkodtam a 3. rész vége felé, de jó, hogy nem szinkronosan néztem, hirtelenjében, de hosszas gondolkodás után sem tudtam neki megfelelő, magyarnyelvű szinkronszínésznőt találni. Szerintem Ő vitte a pálmát. Férfiak közül nekem nem volt kiemelkedő, olyan 12 egy tucat, még a nárcipszit is tompitották azzal, hogy HÁRMAT (+1 a biztonsági főnök) is megtalálhatunk a filmben, Raquel exférje, a Professzor és Berlin, sőt, megkockáztatom, az őt követő meleg parancsnokban is fellelhetőek voltak a nárcisztikus jegyek.
Raquel azért tette ki a gyerekét és az alzheimer kórban szenvedő anyját az egésznek, mert a nárci exférje el akarta perelni tőle a kislányt, agyon gyötörte és ebbő nagyon elege volt már, saját magát meg azért, mert hát ilyen a szárelem. :)
Kétszer aggódtam a film alatt, amikor voltak a 4. évad-ban a sorozattüzelések, hogy pengeélen táncol, egy pillanatra átment gagyiba, ugyanis 5!!!, azaz ÖT!!! gépfegyveres sem bírta eltalálni hosszú és folyamatos tüzelések közepette azt az ugyancsak, nárcipszi biztonsági főnököt. Össze is szorult a gyomrom, drukkoltam, nehogy összekapkodják a végét az írók, mert kár lett volna érte... Hát, a vége számomra nem hozta el a várt eredményt, azt hiszem, hamar vágták el és ollóval, Raquel-t besegítették a jegybankba és kész... snitt. Keresgéltem, hátha van még pár rész, de nincsen, legalábbis én nem találtam. Sajnálom, hogy így lett vége, azt hiszem, ezt ügyesebben is megoldhatták volna, de az is lehet, a sok fordulat után nekem volt csak együgyű...


10/10
csomolungma 2020 okt. 09. - 09:42:17 10/10
(20/118)
Nos szerintem az evtized legjobb, legizgalmasabb , jol osszekomponalt sorozata...a masik ilyen a breaking bad volt. Sajnos eleinte ez a spanyol hadarás nagyon idegesitett, de mar megszoktam. Iszonyat hadar mindenki, borzalom, meg talan nem kene bele ennyi szerelmes-erzelmi tulfutottseg.
A karakterek reszletgazdagok, es nagyon kedvelhetoek. Kedvenceim: Berlin, Denver, Nairobi és Moszkva.
Azt ugye mindenki vagja ezek azert kokemeny terroristak? Barmily szepen be van csomagolva jogos lopasnak. Hiaba szar a rendszer , azert ezt en nem igy oldanam meg. Nekem nagyon felzaklato lenne azert egy ilyen tuszdrama veluk. Mindenesetre nem ez a lenyeg.

SPOILER

Kezdetekben azt lattam nem veletlen Berlin a vezeto, totalba az igazi narcisztikus pszichpata karakter, de el kell mast szomoritsak a masik a Professzor, o is az. Mondom de jol kijonnek...hat persze, 3 evadra be is igazolodott a testverek, mint ok!!! Ket total narcisztikus-pszichopata. Mikor Rakhellel vitazik a prof, sajnos azon is latszik. Egyebkent szerintem nem illenek ossze a nyomozo novel!Ez a no mit gondolt mikor atallt hozza?!Egy anya miert teszi ki a gyereket ilyesminek?! Én nem erzem ott az o reszerol a teljes odaadast, de hat ilyen egy valoban beteg ember, .Amikor hajlektalankent bevizel es a kutyat otthagyja ugye, mutatja meg az elvetemult pszichopatias karaktert!! Illetve Berlin ugyanez a szineszkedos.Lasd: mediaban a szereplesekor.
Felre ne ertse senki imadom az egesz sorozatot, a karakterek is pont ettol jok, hogy ilyen egyszeru reszletgazdag szituaciok vannak!!
Az pozitiv, hogy a noi karakterek, nem ez a tipikus Hollywoody szilikon meg hialuronsav feju tokeletes macak, hanem hus-ver atlag nok, es meg igy is szepek, elragadoak.!Nem semmi!
Azt is nagyon jol bemutatja a sorozat hogy a legkegyetlenebbek es legaljasabbak mindig es mindig a nok egymassal, erre jo pelda a voros ribi, Alicia Sirena vagy mi es Naiorobi jelenet, mikor a kisfiat felhasznalva , ot megmutatva lelöveti Nairobit...en meg ilyen undorito szituaciot filmben nem lattam!Erre szavak nincsenek!!
Viszont vannak benne jo vicces jelenetek, nekem tetszett mikor Rio a kinzas utan letaknyolt a repulorol :D
Azon is mit eszik Tokio? Rio pl. tok gyoker pasi


7/10
Gaddemon 2020 aug. 28. - 16:42:32 7/10
(19/118)
Eszméletlen jó ez a sorozat, az egyik legjobb, amit valaha láttam. Elég sok különbség van az első és a második rablás között, és bár nagyon élveztem a másodikat is, mégis talán kerekebb lett volna a dolog, ha az elsőnél befejezik. Az első amolyan elmejáték, engem a szabadulószobák hangulatára emlékeztetett, míg a második tele van akcióval, rettentő pörgős és eléggé felkavaró is, és ott már hemzsegtek azok a dolgok, amik konkrétan lehetetlenek voltak vagy csak szimplán hülyeség (pl. öten lőnek valakit percekig gépfegyverrel, de egy karcolás nem esik rajta, stb.), úgyhogy azok a részek idegesítőek voltak, de imádtuk nézni, alig vártuk, hogy folytatódik. A színészek egyszerűen tökéletesek, mind remekül alakít, és mindannyian szerethetőek. (Először angolul kezdtük nézni, de borzasztó a szinkron, muszáj az eredeti spanyol audiónál maradni, mert az tökéletes.)