Téma: Labdarúgás

offtopic
ondok 2009 nov. 29. - 11:26:58
(863/4643)
Köszi ,hogy beidéztél ,mert így legalább mindenki láthatja ,hogy dacára annak ,hogy egyértelmû ,amit írtam,Te nem bírtad felfogni.Hiszen ,amit az elején írtam az pl ránk magyarokra és általában érvényes,az afrikaiakra ,brazil nyomornegyedekre pedig még nagyrészt ma is a múltbeli helyzet az igaz ,ezért van a túlkínálat a piacon belõlük.Ami persze nem mindig jelent minõséget,pláne akkor nem ha a gyerek nem szereti annyira ajátékot mint mondjuk Puskás,csupán ki akar törni.
Ne nevettesd ki magad ,hogy egy 1:0 az annyira tuti eredmény,amit mi akartunk "megõrizni".na ezek azok a légbõlkapott érvek ,amirõl spechtrum is beszélt.Láttuk ,hogy mennyire tuti az 1:0,amikor avégig alárendelt szerepet játszó Barca az utolsó utáni pillanatban szerzett egy mázligólt a Cselszkij ellen.
mellesleg nem vagyok chelsea drukker ,csak veled ellentétben reálisan fel tudom mérni az erõviszonyokat.
Ezért is van az ,hogy akárhány gólt rúgatnak a Dzsudzsival látom hogy mi van benne .nem túl sok nekem elhiheted.Volt pl anno Nagy Anti a Dózsában,többszörös magyar gólkirály ,és baróti mégsem válogatta be ,mert falábúnak tartotta ,aki nem ütötte meg amércéjét ,pedig volt azért némi különbség képességek terén ha Dzsudzsákkal összevetem.
Na ezek atapasztalatok még nálad hiányoznak ahhoz ,hogy az észt oszthasd.(Nameg az érzék is)
Az offot most sem tartom fontosnak ,csupán ,aki offban ír ,annak úgyválaszolok,hogy ne panaszkodhasson és ne mószerolhasson ,hiszen mást úgysem tudnak felhozni ellenem.Nem úgy mint akik háborítatlanul zsidózhatnak trágárkodhatnak ,hülyézhetik a másikat..Az nem probléma.Azok biztos betartják az offot.
fredi60 2009 nov. 29. - 09:59:28
(862/4643)
Esetleg tippek a mai El clasico végeredményére?
1/10
damienisback 2009 nov. 28. - 22:23:39 1/10
(861/4643)
egyszerû, játsszanak olyan szenvedéllyel, mint az u20-asok. nem kell, hogy egybõl kijussanak az eb-re vagy a vb-re, de merjenek játszani. ennyi.
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 28. - 22:21:51 1/10 Előzmény ondok
(860/4643)
khmm:

"Te nem tudtad felfogni ,amit írtam,mert ma van más lehetõség is kitörni a nyomornegyedbõl mint afoci,régen pedig mivel az volt az egyetlen szórakozásuk,amit szerettek csinálni ,egyben az egyetlen kitörési pontot is jelentette.Az ugyebár nem életszerû ,hogy eygh gyerek lemegy játszani azzal ,hogy én most kitörök a nyomornegyedbõl!"(958-as komment, és találd ki, hogy ki írta)

és most már azt írod, hogy: "ahol még mindig csak a foci az érvényesülés egyetlen lehetõsége"

szóval megint össze-vissza beszélsz, mit amikor azt írtad, hogy ovrebo eltûnt a süllyesztõben.

a portugálok annyira szenvedtek a magyarok ellen, hogy otthon sima 3-0, idegenben meg egy olyan 1-0, ahol a magyarok tartották az eredményt. a svédek meglehetõsen gyengén szerepeltek, nem véletlenül mondta le ibrahimovic a válogatottságot. nem mellesleg, ha mindent látsz, akkor láttad volna azt is, hogy mennyire esélytelen volt a labdakergetõ válogatott a svédek ellen.

érdekes, hogy az offtopicot sem tartottad fontosnak, az 1 hetes bannolás után mégis használgatod...

amit a 970-es kommentben írsz, abból még az sem igaz, hogy domenchet hülyének neveztem volna. ha jól emlékszem az idióta szót használtam. na, és a kommented többi része pedig durva elferdítése a tényeknek.
ja és Dzsudzsák adott egy gólpasszt és lõtt egy gólt és így nyert a PSV 3-2-re pénteken...
atti1974 2009 nov. 28. - 22:13:04 Előzmény damienisback
(859/4643)
Teljesen normális,ha valaki(ondok pl.)szurkol Magyar emberként a válogatottnak,és bízik,örül a kevés sikernek,és kíváncsi lennék,(de komolyan,és nem cinizmusból kérdezem)mi kellene hogy töténjen,hogy pozitív véleményt fogalmazz meg a válogatottról,és ne labdakergetõzd le õket.Elég volna ha kijutnának az EB-VB-re?
offtopic
ondok 2009 nov. 28. - 21:54:57
(858/4643)
Ja az idézetre nem fordítok enegrgiát,de remélem nem tagadod,hogy oldalakon keresztül bizonygattad ,hogy nem igaz hogy a francia játékosállomány legyengült,hogy a Domenech hülye,sõt névszerint felsoroltál olyanokat ,akiknek már anevére sem emlékszem,hogy azokból ugyanúgy ki lehetne hozni egy olyan csapatot mint a korábbi.Ebbõl az következik ,hogy tagadod ,hogy volt egy olyan generáció ,amelyik különleges volt,és amelyiknek az egyes számú képviselõje Zidane volt.Ez nagyon jól illeszkedik abba a szakértõi véleményedbe ,hogy Puskás barlanglakó ,míg ellenben a Dzsudzsi az zseni:DD
offtopic
ondok 2009 nov. 28. - 21:48:30
(857/4643)
Vitánk azért antagonisztikus ,mert nem azonos szintû vitapartnerek között zajlik.Ez pl abból látható ,hogy rákérdezel ,hogy hol cáfoltad anyomornegyed jelenséget.Hát azzal cáfoltad ,hogy érvként hoztad fel a brazilok és argentinok nagy számát Európában,azaz nem tudtál eggyel továbblépni,hogy ahol még mindig csak a foci az érvényesülés egyetlen lehetõsége ,ott jelentkezni fog a focista túltermelés a kínálat oldalon ,mintahogy ezt nagybetûvel ki is emeltem.
Milyen számok cáfolják az elõrelépést ,ugye nem a hülye UEFa listát hozod fel megint?Mellesleg aszámok igazolnak ,mert Várhidivel egy gyenge csoportban 6.-ak lettünk ,most pedig egy VB csoportban 4.-ek.Ez a fokmérõ és nem egy sarlatán lista.valamint még az is ,hogy akinek van szeme az látta ,hogy míg korábban megalázó módon cicáztak velünk ,most örültek anagy portugálok ,svédek ,ha egy góllal mázlival nyertek ellenünk.És folytathatnám ,nade ahhoz szem kell észrevenni.
Ahhoz meg gratulálok ,hogy ilyen velõs érvekkel jössz ,mint az elütések ,ez általában a "lényegre koncentrálók" érve szokott lenni.Ezt vártam is tõled ,hiszen pont ez veled a bibi.
Nos szerinted igénytelenség ,ha valaki egy fórumon nem javítgat ,én meg nem tartom fontosnak,mert a mondanivaló a fontos,és általában akik ebben gyengék ,azok aztán nagyon igényesek (szeretnének lenni ,de még az sem sikerül általában)a semmiben.
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 28. - 21:19:30 1/10
(856/4643)
"Braziliában Argentinában még mindig mûködik a nyomornegyedbõl való kitörés focival való lehetõsége."

áruld már el, melyik kommentben cáfoltam ezt...

az pedig a te hibád, hogy nem vagy képes olyan csapatok meccseit nézni, akik jól és látványosan játszanak. de mit is várjon az ember egy cselszkij drukkertõl...
egyébként érdekes, hogy a számok nem téged és a "kis elõrelépésedet" igazolják.
ha nem tûnt volna fel, azért neveztelek igénytelennek, mert pl nem szánsz 10 másodpercet arra, hogy kijavítsd az elütéseket a hozzászólásaidban és nem azért mert úgy örülsz a labdakergetõk "sikereinek", mint etióp gyerek a szeretetcsomagnak.

"hiszen még Zidane és Anelka között sem tudsz különbséget tenni ,ahogy az a spechtrummal folytatott vitátokból kiderült."

jöhetne az idézet, amibõl ezt szûrted le.
offtopic
ondok 2009 nov. 28. - 20:12:49 Előzmény damienisback
(855/4643)
Nemcsak brazilokkal és argentínokkal vannak tele,hanem afrikaiakkal is .Nem véletlen ,hogy nem Elefántcsontpart veszi meg Tottit,hanem a Chelsea pl Drogbát.És ugyanez igaz a brazilokra is ,ahol óriási a kínálat másodrangú játékosokból is.A lényeg a kínálat ,mert amit korábban kifejtettem ,és egy kvalitásos ember fel is fogja ,Braziliában Argentinában még mindig mûködik a nyomornegyedbõl való kitörés focival való lehetõsége.
Igénytelen meg pont Te vagy ,hiszen csak a jelenlegi néha igencsak lapos focit méltányolod,dehát ugye ,aki már kóstolt csokoládét az nem éri be a PISKÓTÁVAL.Én nem vagyok elájulva a magyar focitól válogatott szinten sem ,nade a helyén tudom kezelni ,mert látom ,hogy mik alehetõségek,és megbecsülöm a kis elõrelépést is.Ez csak nálad igénytelenség ,mert kevered a fogalmakat ,nem tudsz disztingválni.A Te igényességed egyszerû divatmajmolás ,sznobizmus ,hiszen még Zidane és Anelka között sem tudsz különbséget tenni ,ahogy az a spechtrummal folytatott vitátokból kiderült.
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 28. - 19:03:40 1/10
(854/4643)
"mégsem vannak sehol"

ez már ondokosan gyönyörû...

na, kezd elegem lenni az esõemberekbõl, így lényegre törõen pár gondolat:

1. topligákról beszéltem, nem luxemburg vagy liechtenstein aktuális bajnokcsapatáról
2. senki nem mondta, hogy csak edzõ kérdése
3. aha, hát hogyne, ez ám az érvelés
4. én nem támasztom alá az érveimet? pont, hogy te vagy az, aki csak nyomja a hülyeséget, de magyarázat sehol, pl: "az Evra nem egy nagy védõ tehetség, ne viccelj hogy Deshampes vagy Blancal hozod egy szintre."
5. ha látnál is, nem csak néznél, akkor tudnád, hogy a görögök sikere abban rejlett, hogy csapatként tudtak együtt játszani és az edzõ egy remek játékgyilkos taktikát talált ki és nem abban, hogy zidane szintû játékosaik voltak. egyébként ha szerinted annyira remek játékosokból állt a 2004-es görög válogatott, akkor miért nem csapott le egyetlen nagyobb csapat sem egyikükre?
6. nem állítottam, hogy mindig ugyanolyan volt a franciák kerete. csupán annyit mondtam, hogy a jelenlegi keret egy értelmes edzõvel bõven elég arra, hogy gond nélkül kijussanak a vb-re vagy eb-re
7. anelka azért rúgja a gólokat, mert mindenki õt tömi labdákkal. ha domenech képes lenne mondjuk 4-3-3-ban vagy 4-4-2-ben játszatni a válogatottját és merne fiatalítani, akkor valószínûleg eredményesebb lenne a csapat. azt meg felejtsd már el, hogy nincsenek új tehetségek, mert hülyeség. korábban felsoroltam egy bõ csapatra való remek francia játékost, akikbõl ütõképes csapatot lehetne kovácsolni.
spechtrum 2009 nov. 28. - 18:00:00 Előzmény damienisback
(853/4643)
a luxemburgiak is tele vannak brazilokkal, argentinokkal mégsem vannak sehol, amikor az UTE kikapott a lichtensteini csapattol kupameccsen 0-4-re itthon, akkor is tele voltak bra, meg argekkel de, kb úgy is játszottak semmi értelme nem volt. ez egy szereotípoia.

megint olyan felé tereled a részvitákat amik nem vezetnek sehova, másrészt nem következtethetõ semmiféle válaszra az általam felvetett részre. az Eng nem voltak jók amikor kiestek a horvátoktól, a horvátok meg most nem jók annyira. nem pusztán edzõ kérdése az egész, hanem változnak a játékosok és a keret is.

én tudom mit mondtam a Juventussal kapcsolatban, te nem tudod mit írtál.

ennek nincsen értelme szétforgácsolni a témát, mindíg másfelé kapkodsz, ugyanakkor pedig nem indoklod meg az érveidet, amik légbölkapottak, nem tudok állandóan válaszolni a semmire.

a GRE azért tudtak ebt nyerni, mert jó játékosokból álltak, akiket még annyira nem fedeztek fel akkor, ha megnézed a kapusuk alig kapott gólt a klubcsapatában sem, a válogatottban sem, és jól rakta össze õket az edzõ is, ez az én érveimet támasztja alá, hiszen a GRE nem nem szokott jó csapatuk lenni és mégis olyan volt a keret, hogy akkor ott tudtak nagyot alkotni.

a franciákkal is ez a helyzet, most rossz a keret, te szerinted mindíg kb ugyanolyan volt a keret, pedig nem.

Kiöregedtek a nagyok és nincsen új fiatal tehetség aki vigye a csapatot, láthatod, hogy Anelka rúgja a gólokat, õ sem mai gyerek. Henry és Trezeguet is csak levezet mát. sajnos.

ennyi.
spechtrum 2009 nov. 28. - 17:47:09 Előzmény ondok
(852/4643)
Hát most ténleg nagyon kellene egy Wiltord oda.

Érdekes ezt mondani, hogy fiam miért mész mindíg focizni, miért nem tanulod az irodalmat?
Mert most megye kitörni a nyomornegyedböl!

kiskoromban is , mindíg mondta az irodalom tanár az egyik barátunknak, hogy miért mindíg lennt rúgja a labdát, így nem fogják felvenni a gimnáziumba.

Tanulással úgy sem lehet kitörni, így utólag végül neki volt igaza.
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 28. - 09:16:19 1/10
(851/4643)
nyilván akkor az csak véletlen, hogy az európai topligák tele vannak brazilokkal és argentinokkal...

peeersze, mert ami nem téged igazol, az hülyeség...

mondj már párat, mert hirtelen egy sem jut eszembe(biztosan ez is csak véletlen). egyébként áruld már el, mióta játsszák 2 emberrel a focit...

majd pont annak az "embernek" a véleményére adok, aki arra büszke, hogy igénytelen...
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 28. - 09:15:44 1/10
(850/4643)
10 meccsbõl 9-et nyertek az angolok és egyszer kaptak ki. tényleg, ritka szar ez az angol válogatott.
a horvátok pedig egy ponttal maradtak le a csoport 2. helyérõl, szóval õk is nagyon gagyik...

és ezt a kijelentésed azzal támasztod alá, hogy... mivel is?

az, hogy nem látod át, nem jelenti, hogy hibás. de akkor részletesebben: a Juventus védelmét dicsérted, míg a Unitednél a kapusteljesítményt emelted ki és korábban szidtad a védelmüket. capise?

és ki mondta, hogy ugyanaz a csapat? arról beszélek, hogy amikor változtatni kellene, akkor domenech vezetésével egy unalmas 0-0-val szerez egyetlen pontot a francia válogatott, majd alig jut ki a vb-re. egyébként ha a játékosokban van a hiba, áruld el, hogy pl a görögöknek hol volt olyan játékosuk, mint zidane amikor eb-t nyertek?
ondok 2009 nov. 27. - 23:40:20
(849/4643)
Emlékszem ,hogy volt egy Wiltordjuk is,aki háttérbe szorult azokhoz képest akiket felsoroltál ,aztán most milyen jól jönne nekik egy olyan.
spechtrum 2009 nov. 27. - 23:09:28
(848/4643)
"Csodállak. Komolyan. Kettõvel. Tényleg elképeszt a kitartásod."

Hát ha olyan süketeléseket vágsz le, nem nagy dolog.

az eng-cro-vel kapcsolatban, ez teljesen felesleges szöveg volt amit levágtál és semmi köze az eredeti témánkhoz. a horvátok most nincsenek annyira összerakva és ezért kaptak ki az angoloktól, nem pedig az angolok teljesítenek jól.

az Evra nem egy nagy védõ tehetség, ne viccelj hogy Deshampes vagy Blancal hozod egy szintre.

Az az idézet tõlem a Juventussal, nem indokolja a hibás logikai gondolatodat. semmi köze nincsen hozzá.

de ezek a dolgok nem változtatnak az eredeti témán

ez a lényeg !!

"érdekes, a 2004-es eb-n simán továbbjutottak a csoportból, majd domenech "vezetésével" kb ugyanez a csapat 2006-ban a vb döntõbe jutott, majd amikor a 2008-as eb-re tenni is kellett volna valamit a sikerért, akkor kudarcot vallott."

Ember, gondolkozól te? Itt a lényeg ! Háát éppen ez az, ; hogy nem ugyanaz a csapat, keret volt 2004, 2006 illetve 2008-ben, meg persze szerinted most is, éppen ezt mondom, a 98-as nagy generáció, kiöregedõfélben van, Zidane még ott volt a döntõben, aki vitte a csapatot aztán annyi. Sajnos öregednek, Henry is már levezet, Trezeguet sem a régi, az újra felfedezett Anelka rúgja a gólokat. Elég dúrva hogy szerinted évek óta ugyanaz a csapat, Domenech már bizonyított, nem rajta múlott leutóbb sem és most sem.
offtopic
ondok 2009 nov. 27. - 21:52:43 Előzmény damienisback
(847/4643)
Te nem tudtad felfogni ,amit írtam,mert ma van más lehetõség is kitörni a nyomornegyedbõl mint afoci,régen pedig mivel az volt az egyetlen szórakozásuk,amit szerettek csinálni ,egyben az egyetlen kitörési pontot is jelentette.Az ugyebár nem életszerû ,hogy eygh gyerek lemegy játszani azzal ,hogy én most kitörök a nyomornegyedbõl!:D Általában nem életszerûek az érveid ,hanem nyakatekertek.
lebecsülöd a válogatott elért eredményeit is ,majd megtudnád ,hogy mikor nyert volna meccset a válogatott mondjuk bajuszkirály Várhidivel az Albánok ellen,mondjuk Priskinnel és Dzsudzsákkal.Megmondom:sohanapján!
A listán elért hagymázas 55. hely ,és fõleg hogy valami mondvacsinált szabály alapján ez 5-el több vagy kevesebb az röhejes :Mint mondám még az aranylabdára is tojok bizonyos szempontból ,akkor gondolod ,hogy egy ilyen lista az nem úgy hülyeség ,ahogy megadják?:)

Ki mondta ,hogy csak abírócsalás miatt nem jött be valami jóslatom?Elõször is többnyire bejött,másodszor is ,ha közben kicserélõdik afél csapat ,és az egész máskép játszik ,akkor már normális ember nem hivatkozik a régi játék alapján tett jóslatra.
Egy a lényeg ,hogy Te is olyan vagy ,hogy mivel nincs szemed az igazi értékekhez ,ezt azzal kompenzálod ,hogy mindenkit lehurrogsz ,és száraz statisztikákat mondogatsz ,amikkel olyat akarsz alátámasztani ,amihez semmi közük nincs.
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 27. - 21:29:43 1/10
(846/4643)
jöhet még egy tucat is, velük is elbírok :D
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 27. - 21:28:03 1/10
(845/4643)
igen, azt írtam róla, hogy alapember, erre te arról kezdtél el vartyogni, hogy azért van így, mert nincs jobb nála. úgyhogy nem ártana, ha nem beszélnél össze-vissza. továbbá az sem ártana, ha elgondolkodnál azon, hogy egy olyan klubban, ahol annyi tehetséges fiatal van, mint a Manchester United vagy a Barcelona egyáltalán nem könnyû elérni azt, hogy éveken keresztül a fontos meccseken tuti kezdõ legyen valaki.

érdekes, a 2004-es eb-n simán továbbjutottak a csoportból, majd domenech "vezetésével" kb ugyanez a csapat 2006-ban a vb döntõbe jutott, majd amikor a 2008-as eb-re tenni is kellett volna valamit a sikerért, akkor kudarcot vallott.

te állítottad úgy be, mintha csak Evra teljesített volna rosszul azon a meccsen...

"Egyébként míg a Juventus döntõbe jutásai, védelmi szempontból sokon múlott a Deschampeson, addig a United szereplése inkább a Van Der Saar jó szereplésének köszönhetõ"

ez egy idézet tõled...
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 27. - 21:27:08 1/10
(844/4643)
aki látta a 2008-as eb-t, nem vitatja, hogy az a horvát csapat jól össze volt rakva. legközelebb azt is mondjam, hogy kék az ég a fû meg zöld?

nem, ez nagyon durva elferdítése a tényeknek. ezeknek a csapatoknak önmagában az nem jó szereplés, ha kijutnak az eb-re vagy a vb-re. ez egy jogos elvárás. az sem igaz, hogy csak az edzõ hibája lenne, ha az angolok vagy a franciák szenvednek vagy ki sem jutnak egy eb-re vagy vb-re. abban az esetben viszont egyértelmûen az edzõ a béna, ha megvan az alapanyag, de nem tud összerakni egy csapatot...