Téma: Labdarúgás

-csengõzoli-- 2013 jan. 08. - 19:01:44
(2923/4643)
Nem kupa függõ az aranylabda, ahogy írtam, a legjobban teljesítõ, Európában játszó játékos kapja.
Fociban a teljesítmény egyik legfõbb mérlege a gól.
Ez alól kivételek lehetnek a gyenge bajnokságok, hisz nyilván egy afrikai zugkupában elért 40 gól nem egyenlõ egy európai klubcsapatban lõtt 40 találattal.
Persze nem csak a gól lehet mérvadó,de azért az baromi fontos.
Ha pár gól különbség lenne a legjobbak közt,akkor más lenne a helyzet,lehetne nézni sokminden mást is,de így mondjuk elég nagy súllyal esik a latba.
Messit már sokkal inkább sikk utálni,szinte mást sem olvasok a különbözõ fórumokon.
Mindenkinek elege van belõle,hogy ennyiszer megkapta ezt a díjat, pedig Józsikának és Lacikának is lenne ötlete,hogy az õ olasz ,brazil stb. játékosa miért érdemelné meg jobban.
Negyedszerre ez már sok,kiveri a biztosítékot és tökmindegy,hogy megérdemelt, ezt nem bírják elviselni az emberek.
Hát ez van, jövõre szerintem már akkor sem merik majd odaadni neki,ha a saját tizenhatosáról lõ gólt sarokkal.
(az aranycipõt meg hagyjuk, a kutyát nem érdekli,hogy ki kapja)
Meklód fia 2013 jan. 08. - 17:54:09
(2922/4643)
Ribery és Pirlónak meg köze sincs az aranylabdához megint. Nagyszerû.
Meklód fia 2013 jan. 08. - 17:52:19 Előzmény -csengõzoli--
(2921/4643)
Remek. Most már olyanok is nyerhetnek akik csak egy vacak spanyol kupát nyernek egész évben. Most már egyértelmû, ez elõre el van döntve évrõl évre, hogy ki nyeri.
-csengõzoli-- 2013 jan. 08. - 14:44:00
(2920/4643)
Persze elhiszem,hogy ez sokakat idegesít,mert sok szempontból lehetne vizsgálni,hogy "ki a legjobb".
Ráadásul Messit lassan divat utálni és ha valaki mindig mindent megnyer azt tényleg rengetegen rühellik :D
-csengõzoli-- 2013 jan. 08. - 14:25:09
(2919/4643)
Ez igaz,csak melyik szakértõ fogja azt bevállalni,hogy valaki lõ 90gólt egy évben és erre õ azt mondja,hogy mégse õ teljesített a legjobban a világon?
Úgy tudom " a legjobban teljesítõ, Európában játszó játékos" kapja meg.
Erre mit lehet mondani?
offtopic
-csengõzoli-- 2013 jan. 08. - 14:20:22
(2918/4643)
Tudod mennyit fizettek ezért a Fifának? :D
-csengõzoli-- 2013 jan. 08. - 14:19:53
(2917/4643)
Na ez igaz, javaslatot is tettek,hogy változtassanak az odaítélésen.
"Természetesen gratulálunk az idei Puskás-díj nyertesének, egyúttal azonban változtatást javaslunk a díj szabályrendszerében. A Puskás-díjat ugyanis a kiírás szerint az év legszebb góljáért adják. Ám, mivel a szavazás az adott év novemberében elkezdõdik, ezért az ez után, az évbõl hátralevõ másfél hónap során lõtt szépségdíjas találatok már "nem játszanak". Így csúszott le a toplistáról Ibrahimovics legendás gólja - és ki tudja, hány gyönyörû találat még. Javaslatunk szerint tehát - hogy a díjat a FIFA-gálán adhassák át - mindig az elõzõ szezon góljait kellene figyelembe venni. A másik lehetõség, hogy valóban az adott év góljai játszanának, ebben az esetben viszont a Puskás-díjat egy késõbbi, külön ünnepség keretében kellene átadni.
Nézzétek meg Ibrahimovics gólját, amely azért nem vehetett részt a versenyben, mert addigra a szavazás már elkezdõdött!"
http://www.youtube.com/watch?v=jSQG9dM2QjA

Azért el kell ismerni,hogy Stoch gólja se semmi!
http://www.youtube.com/watch?v=6HTQ-VdQoCM
grace08 2013 jan. 08. - 13:43:06
(2916/4643)
Messi zsenialitása nem kérdés, én is nagyon csípem. De ne csináljanak már úgy, mintha senki más nem érdemelné meg rajta kívül az elismerést. Persze itt nem a kis hülye ronira gondolok.:-)
Amúgy õ 4 aranylabda nélkül is történelmet írt. Nyilván jó helyen van nála a díj, de vannak még klasszisok rajta kívül is...
grace08 2013 jan. 08. - 13:03:56 Előzmény -csengõzoli--
(2915/4643)
:D
ezért az arckifejezésért érdemes volt negyedszer is Messinek adni. Ami egyébként kezd röhejessé válni...
offtopic
-csengõzoli-- 2013 jan. 08. - 13:03:45
(2914/4643)
Kíváncsi vagyok,mennyit kell várni az elsõ okostojásra, aki megmondja a tutit,hogy egyébként Messi béna és Ronaldo sokkal jobban megérdemelné :D
-csengõzoli-- 2013 jan. 08. - 10:39:36
(2913/4643)
Gratulálunk a JÓL MEGÉRDEMELT díjhoz :) !
fredi60 2012 nov. 29. - 08:12:32
(2912/4643)
Egy érdekes cikk a focihoz:

Hodgson 12 percig bírta nézni a trükközõ brazilokat

A 65 éves szakember Rio de Janeiró-i látogatása alkalmával ismerkedett meg a dél-amerikaiak edzésmódszerével, amikor a strandon felfedezte, ahogy két játékos gyakorolta a labda levegõben tartását.

"Megálltam, mert kíváncsi voltam, meddig tudják fejjel és lábbal adogatni egymásnak a labdát, anélkül, hogy az a földre esne" - mesélte Hodgson egy riói konferencián. "Tizenkét perc után feladtam, és továbbsétáltam. Amikor visszafelé mentem, még mindig ugyanazt csinálták."

Az angol kapitány hozzátette, hazájában a futballisták csupán 5-10 percet szánnak a hasonló, technikai tréningre, aztán játszani akarnak.

"Ez jól mutatja az angolok és a brazilok hozzáállásbeli különbségét, és talán arra is magyarázatot ad, miért Brazília a sportág ötszörös világbajnoka, miközben Anglia az 1996-os Európa-bajnokság óta világversenyen nem jutott tovább a negyeddöntõnél."

Hodgson úgy fogalmazott, nem tudja, hogy a következõ tíz évben az angolok utolérik-e a brazilokat, de abban biztos, hogy honfitársainak javulniuk kell.
(origo)
danton-b 2012 nov. 15. - 10:17:35
(2911/4643)
Mivel még a hülye is látja (tisztelet a kivételnek),hogy manapság afociban erõsen politikai szálak húzódnak,elég meghallgatni egy meccs kommentálását a köztvben,természetes dolog hogy a foci topicban is szó esik politikáról.
Tehát nem kéne Orbánnak a fociba belefolynia,ráadásul az én ami pénzünkbõl,és akkor senki sem tenné szóvá ezt.teccik értenyi?
Erre bizonyíték hogy a szocik idejében nem volt téma a politika ezekben a topicokban.
danton-b 2012 nov. 15. - 10:11:47
(2910/4643)
Nyilván a többit is Te intézted.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 nov. 15. - 09:53:27
(2909/4643)
Na,ez a topic is zárható.
danton-b 2012 nov. 15. - 09:50:42
(2908/4643)
Egyrészt az összes polikával összefüggõ topic be lett zárva,másrészt ez úgy függ össze a focival hogy ugyanúgy felesleges pénzkidobás amagyar fociba milliárdokat ölni ,mintahogy drága és pénzkidobás,valamint kifejezetten demokrácia ellenes a regisztráció.naugye:)
harmadrészt inkább a Civil-be akartam írni:)
adamnagysweetmovie 2012 nov. 15. - 07:22:45
(2907/4643)
Oké, de szõjük bele a labdarúgást is:)
danton-b 2012 nov. 14. - 23:07:33
(2906/4643)
Ma hallottam egy véleményt,hogy mire is jó ez a regisztráció.
Azt mindenki tudta,hogy szûkíti ademokráciát ,és nyilván ajelenlegi rezsim ravaszkodása a leválthatatlanság megszervezése céljából.De arészletek megvilágítása még nem teljesen triviális sokak számára ,ugyanis aki kifejtette aszerint kvázi mindenki le van káderezve részben a Kubatov listák által részben az álkonzultációs levelek által ,mert ugye sokat mond pl hogy valaki visszaküldte é a levelet és mit írt rá pl.A mai technika jóvoltából a regsiztráció lezárultával ,ami érdekes módon nem úgy mint a máskor példának felhozott Amerikában az utolsó pillanatig nyitott, hanem két héttel a váalsztások elöttig lehetséges csak,nos pár perc elteltével elõre tudható a várható végeredmény.
Ha ez nem tetszik a Fidesznek ,akkor arra való hivatkozással ,hogy legyen még regelési lehetõsége a zembereknek,adnak új terminust ,és akkor megindul a kényes körzetekben,amit csak õk látnak konkrétan az átjelentkezése a fidesznyik aktivistáknak.Mivel nem lesz központi nyilvántartás ,ez szabaddá teszi az utat a választási csaláshoz ,azaz a kékcédulás komcsik kezdõ tanoncok voltak ezekhez képest.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 14. - 23:03:52
(2905/4643)
Én azért bízom benne, hogy pár száz milliárd adóforintért egy jugoszláv pótselejtezõig eljuthatunk...
danton-b 2012 nov. 14. - 22:56:48
(2904/4643)
Ki kell ábrándítsalak a magyar abban világbajnok ,hogy a belelölt sok sok pénz ellenére semmi eredmény nincs.Gondolj csak az eltapsolt horribilis magánnyugdíjlóvéra és sorolhatnám.