8/10
László Korusecz 2023 ápr. 16. - 20:47:30 8/10
(55/55)
Elég későn akadtam erre a trilógiára (aminek ez az első része), mikor nekem ez a vonat már elment, hisz nem tanultam és nem éltem külföldön soha. Viszont elég hosszúra nyúlt a diák életem, emiatt sok helyen jártam az országban és hasonló érzések jöttek fel bennem a filmet látva. Egy már elég régmúlt korszak, de mégis közelinek érzem. :) Emiatt is értékelem nagyra az ilyen alkotásokat. A másik két rész is jó lett, és a színészek sem elhanyagolhatóak benne, pl. a föszereplő mellett Audrey Tautou és Kelly Reilly, aki a második és harmadik részben jóval több szerepet kap.
crackjack 2020 febr. 17. - 12:40:11 Előzmény crackjack
(54/55)
Vagy itt: https://filmvilag.me/get/film/492968 , csak hozzá kell tenni a feliratot, hogy a nem szinkronizált részeket megértsük.
crackjack 2020 febr. 17. - 12:23:38 Előzmény sunyilaja
(53/55)
crackjack 2019 márc. 08. - 21:56:15 Előzmény sunyilaja
(52/55)
Engem is érdekelne, mert én se találom online nézhető formában.
sunyilaja 2013 szept. 24. - 11:57:11
(51/55)
üdv! Nem tudja valaki honnan lehetne letölteni/megnézni? Már mindenhol kerestem,de nem találtam semmit.Elõre is köszi.
assinistra 2012 jún. 07. - 23:29:18
(50/55)
Nekem félig-meddig tetszett a film. Egyrészt én is éppen erasmuson vagyok kint Franciaországban, másrészt viszont többet is ki lehetett volna hozni a filmbõl ezzel a témával kapcsolatban. Nagyon sok igazság van benne. A nehéz búcsú, a sok bõrönd, az albérlet keresés, a szabadság, függetlenség, megcsalás, buli, tulajdonos érkezése az albérletbe, hûtõ elosztása, takarítás, nehéz elválás, amjd az otthonod jelentéktelenné válik, visszavágyódás... Ezek a momentumok mind szerepet játszanak az erasmus életben. Viszont a buli részét és a tanulás részét eléggé gyengén dolgozták ki szerintem. A vizsgaidõszakot, és ezzel párhuzamban az állandó éjszakai életet, délutánig alvást stb. Több poént is szánhattak volna a filmre. Összegezve, tényleg a legszuperebb élmény az erasmus (nemzetek összegyûlése), és ezt csak az értheti igazán, aki részt vett rajta.
10/10
zb70 2012 márc. 16. - 06:35:59 10/10 Előzmény geppa
(49/55)
ezektõl az álszent, semmitmondó liberális eukonform ömlengésektõl rám tör a hányinger. Kirekesztés, negatív elõítélet...te hallod elég bekapcsolnom a tévét és mást sem hallok csak ezeket a szavakat megállás nélkül

re: Szerintem te közben átkapcsoltál a hiradóra és nem vetted észre, hogy ez már nem az a film.
offtopic
_goldie_ 2012 febr. 09. - 22:51:43 Előzmény idlosza
(48/55)
"én sosem vettem észre, hogy vígjáték lenne"
Ne mondd, hogy egyszer sem nevettél, pedig poénos és szórakoztató film.
ghiggia 2012 febr. 09. - 22:36:18
(47/55)
aki volt valaha cserediák, annak biztos hogy tetszeni fog a film és rengeteg dolgot, apróságokat észrevesz ami megtörtént vele is!
8/10
abradan 2012 jan. 18. - 19:41:32 8/10
(46/55)
Jó movie, kedvenc lett. Szellemes, de mégsem szellemeskedõ. Modern, de nem zanza. Nekem bejött, persze nem szinkronnal, hanem feliratozva, figyelve az eredeti hanglejtésre. Igazán bájos kis film ez, a hibáival együtt is. 8/10.
WayneGace 2011 dec. 22. - 02:46:57 Előzmény geppa
(45/55)
"minden elõítéletnek van alapja" Ezt hogy érted? Az elõítéletek igazak? Vagy van alapja, mint saját tapasztalat, amit kivetítesz másokra, általánosítasz, esetleg azonosítod nézeteidet mások véleményével?
RMB 2011 szept. 08. - 04:13:38 Előzmény Strawberry
(44/55)
Strawberry, klassz dolog, ne tudd meg...
RMB 2011 aug. 26. - 02:41:53
(43/55)
Geppa, 0 pont a filmre, 10 pont a hozzászólásaidra!!!
Ford Mustang 2011 jún. 29. - 13:16:28 Előzmény zb70
(42/55)
:D
geppa 2011 jún. 19. - 21:05:31 Előzmény zb70
(41/55)
hallod te észlény
minek idézgetsz a mondandómból, ha utána hozzáfûzöl valami teljesen oda nem illõ reakciót?
*re:A fiatalok nagyon gyakran tesznek ilyet, életre szóló idõtartamra és ilyen rövidebb idõtartamra is * - ez hogy jött ahhoz, amit én írtam? (amúgy igen pont ez a problémám, hogy gyakran tesznek ilyet)

*re:Mevannak annak a közösségnek a maga erkölcsi normái és pozitív aspektusai pl. hiányzik a kirekesztés, lenézés, negatív elõtélet, infantilizmus, lopás...*
-> ezektõl az álszent, semmitmondó liberális eukonform ömlengésektõl rám tör a hányinger. Kirekesztés, negatív elõítélet...te hallod elég bekapcsolnom a tévét és mást sem hallok csak ezeket a szavakat megállás nélkül. Minden elõítéletnek van alapja, kirekesztésrõl nem is beszélve, a fõszereplõ az aki a saját eddigi életét rekeszti ki, a többéves kapcsolatával együtt az erazmuszos külföldibuzulása kedvéért, aztán ez egy leszbi ribi segítségével még annak a nõjét is megdugja, aki befogadta a saját lakásába, ha már az okostojást nem sikerült, azért falaznak neki amig dugják a pasija látogatása alatt...ezek aztán kurvajó erkölcsi normák, de pontosan ezekre nevelik ma a sok idióta egyetemistát, ilyen szavakkal dobálózva, mint te. infantilizmus meg lopás: ezekre nem is reagálok, annyira nincs értelmük ebben a szövegkörnyezetben.
Bakufu 2011 ápr. 19. - 14:16:26
(40/55)
Igazi film+2-re szánt alkotás. Ráadásul 122 perc a szinte semmirõl.
Nagyon romantikus jellem lehet ez a Xavier, hogy 4 éves kapcsolatát csak úgy dobbantsa, majd hirtelen képbe jöjjön egy Isabelle akibe "beleszeret". Dísz kell a péniszére, nagy romantika.
Ahogy látom a mintaképeken egész jól elüldögél mindenhol az olasz, angol, svéd, dán, német, spanyol és török szobatársaival. Csak így az a nagy bibi hogy, kúrvára nem lehet megtanulni egy másik ország nyelvét. Szarna rájuk és járna suli után/helyett/közben kocsmába, szórakozóhelyre, hogy spanyol barátokat szerezzen, akiktõl csak tanulhat. De a valóságban is így van külföldön tanulók körében. Beülnek egy brancsba és csodálkoznak, hogy nem beszélik még az adott ország nyelvét 1 év után sem. Ha meg megmondja nekik valaki az igazat, hogy azért, mert itt ültök egy rakáson, csak besértõdnek és fel sem fogják.
Most látom a 4. mintaképen a szürkepólóson vörös csillag van... rendes gyerek lehet õ is.
10/10
zb70 2011 márc. 11. - 10:12:38 10/10 Előzmény geppa
(39/55)
Ez volt a legnagyobb baromság amit itt olvastam.

-hanem, hogy ebben az elkúrt multikulti globálkarrierista világban fogja magát valaki,
re:A fiatalok nagyon gyakran tesznek ilyet, életre szóló idõtartamra és ilyen rövidebb idõtartamra is
-ahová bekerült, ahogy az sem, hogy a legszentebb okostojásból lesz a legnagyobb r*banc.
re:Mevannak annak a közösségnek a maga erkölcsi normái és pozitív aspektusai pl. hiányzik a kirekesztés, lenézés, negatív elõtélet, infantilizmus, lopás...
10/10
zb70 2011 márc. 11. - 09:59:04 10/10
(38/55)
Olyan mintha a Bridget Jones naplója férfira szabott változata lenne.
9/10
idlosza 2011 márc. 01. - 18:55:35 9/10
(37/55)
Néhányszor láttam már,mondjuk elég régen de én sosem vettem észre, hogy vígjáték lenne. Abszolút nem is romantikus. Vicces hangulatban van a Port is, amikor ilyet ír.

Ez egy életszagú dráma könnyed tálalásban, ahol külföldre került, tanulmányaikat végzõ hétköznapi fiatalok külsõ és belsõ konfliktusaikat, kapcsolataikat végül is beáldozzák elrendelt életüknek. Sivár kapcsolatok? Sivár vagy éretlen jellemek?
Mint ahogy a hippik jelentõs része is tette anno; beilleszkedett a hétköznapi taposómalomba.
2/10
bamba 2011 febr. 05. - 12:56:13 2/10
(36/55)
8.5 ???
csalódás! macisajtban a brummogás.
2.!