9/10
zee944 2009 jún. 11. - 18:08:18 9/10
(36/76)
Hû, de tartottam ettõl a filmtõl. Felesleges volt, mert tényleg szuper.
Még Nicolas Cage is kitûnõ benne, bár amennyi pocsék alakítást láttam tõle más filmekben, ezt csak az erõs rendezõi kéznek tudom be, meg annak, hogy passzolt hozzá a kiégett, lecsúszott szerencsétlen szerepe. Elizbeth Shue is hasonlóan jó.

A legfantasztikusabb az, hogy egy pillanatig sem tûnik hiteltelennek a két ember egymás iránti vonzalma; annyira kifejezõek a szavak és tekintetek, hogy elfelejtünk kételkedni. A valóságot látjuk. Nagyon kínos Shue ajándéka, vagy amikor pl. Cage ittasan a jegyirodás nõnek teszi a szépet. Persze éppen ez a cél. Úgy érezzük, mintha velünk történne meg. Együtt járjuk végig az utat.

A hangmérnököt viszont picsánrúgnám. Egészen a film végéig fel-le állítgattam a hangerõt, olyan óriási különbség van a párbeszédek és a zenei betétek között. Nyilván azt hitte, hogy ez majd így jó lesz, nagyobb lesz a dinamika, meg minden, de csak totális hozzá nem értésrõl tanúskodik. Remélem, soha többet nem kapott munkát Hollywoodban.

Kegyetlenül lehangoló film. Mégis látni kell, legalább egyszer.

***SPOILER***: Az egyetlen furcsa dolog nekem az, hogy Shue semmit nem tesz azért, hogy Cage-et megállítsa. Persze, meg lehet magyarázni, de akkor is.

9/10
McCart 2009 jún. 02. - 13:11:45
(35/76)
szinkronosan néztétek?
ugy hallotam , hogy Nicolas Cage szinkronhangja nem a (megszokott hang) Jozsa Imre ebben a filmben.
megerõsítés , cáfolás?:)
Redfield 2009 márc. 13. - 08:16:23
(34/76)
Nehéz megmondani, hogy mi a leginkább dícsérhetõ ebben a filmben. A rendezés, a zene, a képiek... vagy persze Cage játéka... nekem az tetszett a leginkább, ahogy kaptuk Vegas-t, és a benne lévõ roncsokat. Nem vernek hullámokat, nincsenek egyszer fenn, egyszer lenn. Inkább csak csillapítják egymás fájdalmát az agónia közben. Eléggé Bukowski-féle egy sztori ez, és mûködik is rendesen.

9/10
10/10
Crush 2009 jan. 04. - 14:25:10 10/10
(33/76)
Nem lesz valamikor a tvben?
10/10
Crush 2009 jan. 01. - 16:17:08 10/10 Előzmény Sydneyke
(32/76)
Fent van a neten, az autogrammos oldalon.
10/10
Sydneyke 2008 dec. 31. - 00:24:19 10/10 Előzmény Crush
(31/76)
megosztanád velünk azt a képet?
10/10
Crush 2008 dec. 12. - 15:55:30 10/10
(30/76)
Tegnap volt életem legszebb születésnapja. Találkoztam kedvenc színészemmel, aki adott autógrammot, és még egy közös kép miatt kiszállt a kocsijából. Adtam neki egy hatalmas puszit érte. Hogy ki Õ? Hát Nicolas Cage, egy angyal. :))

Én nagyon szeretem ezt a filmjét (is). :)
9/10
Coleman 2008 dec. 11. - 20:54:33 9/10
(29/76)
Borzasztó kemény film. Figgis vizuális stílusa nem áll hozzám a legközelebb, a vágásai, képei sok helyütt túlzottan hatásvadászok, de az is igaz, hogy ilyen atmoszférát teremteni nagyon nagy dolog. Valahonnan a delíriumon túlról jönnek a képek. Megterhelõ film, de megéri megnézni.
Beyonce 7 2008 okt. 12. - 18:00:32
(28/76)
Nekem egy kicsit uncsi volt,de Nicolas Cage alakításáért érdemes megnézni!;)
rrrrzzzz 2007 dec. 22. - 17:55:10 Előzmény pozsizsuzsi
(27/76)
Ha emlékszik valaki akármelyik szerepére, már nem élt hiába... Szerintem jó!
10/10
pozsizsuzsi 2007 dec. 11. - 17:38:23 10/10
(26/76)
Azért írok, mert láttam valamelyik csatornán egy karácsonyi elõzetes-egyveleget, és mintha ez a film is bevillant volna. Kötelezõ mû. Senki nem fog csalódni benne. Mindenestõl: rendezés, forgatókönyv, szinészek, zene, vágás, fényképezés, minden telitalálat. Jó pár éves a film, de nem évül el. (A téma persze hogy nem, de a feldolgozását sem csorbította az idõ.) Abba a vitába pedig, hogy Cage jó színész-e vagy sem, méltánytalan beszállni.
prelemen 2007 jún. 24. - 16:08:56
(24/76)
Moesko!
Nézd el nekem eme kis botlást,nem olvastam vissza a topikot.
Természetesen tiéd az érdem,te voltál az elsõ ki megosztotta
a topik ólvasóival ezt a roppant fontos információt. :))
Peti1885 2007 jún. 24. - 09:24:32
(23/76)
Sziasztok. Valaki nem tudja honnan lehet megszerezni a film zenéjét?? Elõre is köszi, amúgy nagyon jó film
prelemen 2007 jún. 23. - 22:59:58
(22/76)
Nekem a film zenéje volt meg.A zene miatt néztem meg a filmet,
nem csalódtam.
Amikor felkérték Nicolas Cege-t a szerepre,bekamerázta a lakását,
és leitta magát.
Másnap amikor már kijózanodott,vissza nézte,hogy beszél,milyenek a mozdulatai.Igy készûlt a filmre.
Zotyipotyi 2007 máj. 08. - 22:18:07 Előzmény Charlie
(21/76)
Nemá, tényleg Sting énekel benne?! Ez ciki, hogy nem vágtam le!:) Pedig anno voltam a nagy "mobilos" koncertjén is, és amúgyis szeretem a zenéit.
Brambilla 2007 máj. 08. - 12:57:30 Előzmény zszoltan
(20/76)
Nekem tetszett a magyar címe, nagyon találó. Amúgy a magyar nyelvben pont az a szép, hogy szinte mindenre lehetne találni jó fordítást, csak mostanában egyáltalán nem erõlteti meg magát egyik fordító gárda sem.
Cage-t én sem szerintem annyira, nekem valamiért tõle még az Amos és Andrew bilincsben tetszett, ami egy vígjáték volt S. L. Jacksonnal, még mikor egyikük sem volt túlzottan befutott színész. Nem volt sok értelme a filmnek, de Cage a piás, kicsit zakkant alakot (betörõ) ott is jól játszotta, lehet a való életbõl merítiti tapasztalatait :)
vlagyik 2007 máj. 07. - 19:56:08
(19/76)
Szevasztok!
Én ezt a filmet minden évben megnézem legalább egyszer,( általában akkor mikor összeveszem aktuális barátnõmmel), és minig csont részegre iszom magam közben.
Mondhatjuk, hogy hatással van rám a film.
Charlie 2007 máj. 07. - 19:00:27 Előzmény Zotyipotyi
(18/76)
"Az énekes csávó" nem más mint Sting és egyetértek tényleg nagyon illik a film hangulatához :)
verdeleth 2007 máj. 04. - 01:01:35
(17/76)
jó film bár én egy kicsit többet vártam tõle De igyis messze élvezhetõ Mondjuk a folyamatos ivás nagyon durva volt, az nagyon jól megcsinálták