Téma: Lee Jun Ki

Maryu 2016 nov. 06. - 22:49:49
(102582/112922)
Köszi.
Rhu Barb 2016 nov. 06. - 22:19:54
(102581/112922)
A Rooftop prince-szel próbáltam párhuzamot vonni az elméleted miatt.

De nevetséges, hogy koreai drámák során próbáljuk megérteni az idõutazást.
Arra tudok egy jó amcsi filmet. :)
Rhu Barb 2016 nov. 06. - 21:52:17
(102579/112922)
Igen, tudom, mit tett Gwangjong uralkodása alatt. :)
Ezt mind a félsziget egyesítéséért tette.
A testvéreivel nem bánt kesztyûs kézzel.
Rhu Barb 2016 nov. 06. - 21:33:38
(102578/112922)
Nem "csak" álom, álmában újra élte az elõzõ életét. Mint amikor hipnotizálnak valakit.
Miért gondolom így, hogy nem idõutazás volt?
-Mert sose kereste a visszautat.- Erre egyszer utaltam is.
Ha én idõutazó lennék, érezném, hogy nem vagyok odavaló, vissza kell jutnom.
Vártam, hogy a fürdõben megpróbál visszajutni vagy a tóban vagy akárhol, mivel majdnem megfulladva jutott el ide.
De, ha álmodik is az ember, valahogy valahol érzi, hogy ez csak álom.
Vagyis nem kell erõlködnöm, hogy visszajussak az idõben, mert csak álmodom, hogy idõutaztam.
Vagy felébresztem magam.

-Mert meghalt Korjóban.
Nem lehet úgy idõutazni, hogy ott meghal, de álmában láthatja, hogy meghal elõzõ életében.

Ha hiszek az elõzõ élet dologban, akkor el tudom képzelni, hogy Jimong tudatosabban tudta ezt használni.
Jimong talán a fordítottja volt az egésznek, õ a jövendõbeli életébe utazott.

Hae Soo ugyanígy cselekedett volna mindig és mindenkor.
Go kisasszony álmában visszament az elõzõ életébe és úgy gondolkodott.

El is mondta, hogy minden éjjel a sebhelyes arcú férfival álmodott.
Csak tudná, ha idõutazás lett volna.

Nagyon szép lett volna, ha So-val találkozik a végén.
És remek ötlet lenne a jelenben játszódó.
Pattika69 2016 nov. 06. - 21:21:35
(102577/112922)
Sziasztok!:) Végre sikerült belépnem!
Nagyon sok mindent írtatok és olyan jókat, de most nem fogja fel az agyam minden részletét:)))
Majd emésztgetem én is!:)
werzsi9 2016 nov. 06. - 21:15:16
(102576/112922)
Bemásoltam az egész llinket.
Maryu 2016 nov. 06. - 20:38:23
(102575/112922)
Köszi szépen!
Csak bemásoltad az egészet, vagy a feketét külön kéri? Azért nem tudom, mert Ez a kulcsos letöltési link és fura, hogy nem lett kék az egész.
werzsi9 2016 nov. 06. - 19:39:04
(102574/112922)
Le lehet tölteni. Nekem jön lefelé.
Maryu 2016 nov. 06. - 19:08:05
(102573/112922)
Bennem az tartja a reményt, hogy a kép feltevési lehetõség még megmaradt, csak nem mûködik. Hátha aktiválják még.
Maryu 2016 nov. 06. - 19:05:34
(102572/112922)
Azt mondják a Banjun Drama Rain-nel nem lehet sehonnan se letölteni. A felirat fent van az Ázsia Ékkövein is.
Ha valaki még nem látta, feltettem ide:
1. rész
https://mega.nz/#!HcckwAzZ!7YLi3mjJR3mfR2kGdqO4hBfFkEJCKIj5zBO106tu7xU
2. rész
https://mega.nz/#!mBFzSI5Z!aWXaOAOn4qUNJidnK4AkJiVqB-jA7f95QCsG-_aNvrM
3. rész
https://mega.nz/#!bBNSHKqB!6OxJLkF0JanMTKMLibjs3R6pUygb1-FBo8t-yeogn3Y
4. rész
https://mega.nz/#!OQMWABxB!t_cOA3qPpGad2GaQbmOMB147bgdeadBTWTJgYhwezcQ
Remélem mûködni fog. Azt hiszem a fekete rész a kulcs. Bocs ha nem mûködik. Én még nem próbáltam így soha.

Légyszi mondjátok meg, hogy mûködik.e!!!!!
10/10
k.sior 2016 nov. 06. - 18:21:03 10/10
(102571/112922)
Hú, elolvastam a gondolataitokat, érzéseiteket, de most még emésztgetem.

Mindent leírtatok, sok mindent nem tudok hozzá tenni.

Én úgy gondolom, hogy Soo amíg kómában volt, visszatért egy régi életéhez és újra végig élte azt.
Szerintem nem változtatott a történelmen, õ már anno is ugyanígy cselekedett, tehát már ez egyszer így megtörtént.
Wangso jóságos, nem jóságos? Tele volt jó cselekedettel és reformokkal, de volt, hogy bizony kegyetlen dolgokat is véghez kellett vinnie, ahhoz, hogy egyáltalán életben maradhasson.

Már írtam és nálam a végéig kitartott, hogy So és Soo szerelme engem nem ragadott magával.
Magyarázatot ne várjatok, így éreztem.

Wook-ról pedig csak annyit, hogy egy hatalmas kavaró gép volt, minden gonosz cselekedetben benne volt a keze.
Viszont pont ezért gondolom még mindig úgy, hogy nem volt lekvár, mert egy lekvár nem képes erre. :)
Mocskos volt ez nem vitás, a legrosszabb fajtából, aki hátulról polipkarokkal irányít mindenkit.
10/10
k.sior 2016 nov. 06. - 17:45:48 10/10 Előzmény Maryu
(102570/112922)
Sziasztok!

Szomorúan látom, hogy még mindig nincsenek fotók! :(
Reméljük, hogy se a régiek, se az újak emiatt nem fordítanak hátat a fórumnak!
Mindenesetre nem esik jól a látvány!
Maryu 2016 nov. 06. - 16:28:37
(102569/112922)
Sziasztok Lányok!
Még mindig óvatosan olvasom csak amit beírtok, nehogy belebukjak a Moon Lovers-rõl valami infóba. Most, hogy vége lett a sorozatnak gyorsan rácuppantam és alig bírom a gépet kikapcsolni, aludni is kell egy keveset. A 8. részig láttam. Eddig tetszik.
Azon gondolkodtam, hogy mitõl lett ilyen jó ez a sorozat. Mitõl tetszik nekünk magyar ötyéknek (bocs csak magam érzem annak) annyira?! Egy biztos, ez a sok (25) jóképû herceg, lehengerlõ. A viccet félretéve, alighanem Jun-ki karaktere tesz ilyen vonzóvá. Érdekes, itt még (8. rész) elég talányos. Kegyetlen? Jó lelkû? Gonosz? Szeretetre méltó? A nagyravágyó rémes anyja tette ilyenné? Vagy van benne valami más is?
10/10
Lili49 2016 nov. 06. - 15:57:24 10/10
(102568/112922)
Még egy mondat Gwangjon-hoz.
Már utána nézegettem, azt írják 3 részre lehet osztani az uralkodását.
Az elsõ 10 év vol,t amiben megszilárdította a hatalmát, de jó külpolitikát folytatott és rengeteg, az emberek életét könnyítõ reformot hozott. Adókat engedett él a szegényeknek és fizettetett a nemesekkel. A rabszolgaság eltörlésével megszüntette az ingyen munkaerõt. Aki ezek ellen lázadt, börtön és kivégzés.
Bevezette a közszolgálat vizsgát és így nem csak a nemesek örökölték a pozíciókat.

Milyen ismerõs gondolatok a Six Flying Dragons-ból.

Egyesek szerint kegyetlen, egyesek szerint jó király volt. Nyilván a történetét nem a köznép írta.
Azért nem véletlen, hogy egy korszakot neveztek el róla..... "Gwangdeok"

Az uralkodásának legtermékenyebb éve az elsõ 10 volt, ez egybe esett Soo otttartózkodásával:)

Taejo-nak 29 felesége és 25 gyereke volt.!!

https://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Gwangjong_of_Goryeo&prev=search
10/10
Lili49 2016 nov. 06. - 15:03:26 10/10
(102567/112922)
Pár helyen olvasom, hogy petíciót gyûjtenek, mert nem tetszett a vége a sorozatnak.

Nos ezt tegyük helyre.
A kínaiak már 2014-ben leforgatták a második évadot, amiben a jelenben folytatódik a hõseink sorsa.
Ezt szeretnénk.

Nyilván ez nagyon át lesz gondolva.
Én azt gondolom, hogy ugyan lenyilatkozzák, hogy de sajnáljuk, hogy nem lett Koreában nézett, de magukban, tesznek erre.
2 milliárd 200 millióan nézték Kínában. A koreai online csatornán, ahol idõnként én is néztem, 88 millióan.

Most meg az adás Amerikában. Leadták Ausztráliában. Egy csomó országban No1. volt. Az OST eladása a tengerentúlon eladási rekordokat döntött.

Van olyan érzésem, hogy ez a sorozat a nemzetközi piacra készült.
Junginak nagy reklámszerzõdéseket hozott, és a a fõszereplõknek jogdíjas szerzõdése van.
Részesülnek a bevételbõl. Azt hiszem nagyon jó üzleti lépés volt. Rengeteget kerestek vele.

https://www.facebook.com/notes/jgfamily/moon-lovers-scarlet-heartryeo-winning-the-grand-prize-of-korea-brand-awards/1407752932586407
10/10
Lili49 2016 nov. 06. - 14:48:40 10/10
(102566/112922)
Wangso nem volt egy angyal, de ördög sem.
Pont ez adta a karakter realitását. Tele volt múltbéli görcsökkel, sérelmekkel, vadsággal. Szinte tulajdonának tekintette Soo-t.
De átélte vele nevetést, a játékosságot, a valakihez tartozást, a bizalmat..... Talán még ez is érthetõ a farkasok közé vetett fiútól.

Soo sokszor volt következetlen és a saját butasága is sodorta az elválásuk felé. Mindig támogatlak mindenben, aztán az elsõ adandó alkalommal már minden rosszat feltételezett, mikor az még be sem következett.

Amitõl viszont hánytam az Wook-tól való búcsúja.
Még volt pofája odamenni?
Tõle nem undorodott? A fehér kesztyûs gyilkostól?

A trónörököst, õ mérgeztette.

A kicsi, a 10. menekülési útvonalát a fürdõnél, õ záratta le.

Baekha-t õ küldte harcolni a szerelme emberei ellen.
Wuhi miatta lett öngyilkos.Rájöttem, hogy miért, mert így megvédte Baekhat a harctól. Megvédte a szerelmüket is, mert õ a nem csak Baekha asszonya volt, hanem a népe hercegnõje is. Wook úgy fordította õket egymás ellen,hogy ebbõl csak a halált látta kiútnak.

Kémkedett Soo ellen és megölte volna Wangsot is.

Nem kellet volna Wangsonak megtartani a Soo-nak tett ígéretét.
Kényelmesen éldegélt, még gyerek is lett.
Remélem a felsége utolsó ajándéka a tbc volt.
10/10
Lili49 2016 nov. 06. - 14:27:32 10/10 Előzmény Rhu Barb
(102565/112922)
Egy szerelmen keresztül lett bemutatva, a hatalom anatómiája.

Soo volt a katalizátor, aki elindította Wangso-t a hatalom megszerzése felé.
Gondoljatok csak az esõszertartáson, mikor átérzi, hogy ünnepli a tömeg, mosolyog az apja és a banya anyja, majd szétrobban.
Most élte át elõször a hatalom ízét. Soo látomásában megjelenik a véreskezû király képe.
Ez nem lett volna lehetséges, ha nem fedi el a sebhelyét. Megkövezték volna mint elõször.

Ezenkívül is nagyon sok mindenben befolyásolta Soo.

Az, hogy jóságos király, azt a kiállításon a képe melletti ismertetõben írták.
Semmivel sem volt rosszabb amúgy, mint a testvérei. Ne felejtsük el neki a másodrendû polgárság megszüntetését, a rabszolga felszabadítást, az adók eltörlést a szenvedõ népnél.
Ez merész és nagy rendelkezések voltak. Az, hogy közben leszámolt az ellenfeleivel? Mai napig így mûködik a hatalom, kivéve a demokratikus szavazásoknál.
Nem megyek egy évezredet vissza.
Romanovok
Csaucseszku
Nagy Imréék.

Eunt királyi kegyben részesítette. Ne fejeztette le vagy akasztatta fel. kapott egy méregpoharat...gondolom,, volt valami tárgyalás is.
A kicsit nem megölte, hanem az utolsó kívánságát teljesítette.
Yo...ha a vipera nem engedi be,, nem sétál el a királyig. De ha életben marad akkor az elõzõ király, a 10. herceg megöléséért, ki kellett volna végeztetnie.

A viperát nem utasíthatta el, hiszen alkut kötöttek. A trónörökös megszületéséig.,
10/10
Lili49 2016 nov. 06. - 14:03:34 10/10 Előzmény Rhu Barb
(102564/112922)
Sziasztok?

Álom?
1 évig feküdt kómában. Addig idõutazott. Aztán álmában visszajöttek az érzések és részletek az átéltekrõl.

Jimong az elején csavargó, aztán töriprofesszor, vagy tárlatvezetõ. Mikor csinált ilyen karriert, ha csak pszichózis volt.

A 2016-os álmában, honnan tudta jövõt?

Ez, ha csak egy álom lett volna, akkor nagyon csalódott lennék, ugyanis értelmét veszítené a film.
Lilo25 2016 nov. 06. - 01:36:33 Előzmény Lili49
(102563/112922)
Sziasztok!

Szerintem Jimong nem csak lélekkel, hanem testtel is utazott, mert emlékszünk, mikor a kornak nem megfelelõ ruhákat viselt. Én azt gondolom, hogy Soo-val való találkozásakor is éppen valahonnan tért visssza a jelenbe koldusként. Majd az átjáró nyitva maradt és Soo pedig indulhatott a múltba.
Az tény, hogy So sebhelyesként soha nem lett volna király, de saját maga sem gondolt volna erre. Magáról is azt hitte, hogy egy ''farkasfiú" és nem sokra hivatott. Soo nem sokra emlékezett a töriórákról, ez többször is kiderült. Mikor szerelmes lett nem volt kérdés, hogy segíteni fogja Wang So-t. Viszont, mikor érezte, hogy valószínûleg nem az lesz a palotában, amit remélt, nem volt hajlandó gyermekét kitenni ugyanennek az útnak és inkább elment. Õ már kellett, hogy érezze állapotos, mikor Jung mellé került. Az kiderült, hogy a palotán belüli harc véget nem érõ történet. Volt idõ, mikor azt hitte változni fog, de sajnos nem. Wang So-nak nem sok választása volt a bûnösök terén és Wook-nak így is megkegyelmezett. Ha valakinek a keze mindenben benne volt az õ. A szolgáló megkapta az esélyt a megmenekülésre, de nem élt vele. Eun utólsó kívánsága, hogy ne lelõve, mint egy kutya hátulról, hanem emelt fõvel büszkén haljon meg, annak a keze által, akit tisztel és becsül. Won örülhetett, hogy eddig is húzta, mert minden összeesküvésbe partner volt. Ennyi véreskezûség belefért, amik szerintem patt helyzetek voltak. Sok rossz döntése volt So-nak is, de erre õ sokszor rá is jött, utólag. A legnagyobb büntetést kapta, hogy nem búcsúzhatott el szerelmétõl és kérhetett bocsánatot. Soo pedig a múltban is szenvedett és a jövõben is fog, mert az emlékek vele maradtak.