Téma: Lee Jun Ki

Lilo25 2018 jan. 25. - 03:42:33
(112142/112922)
https://www.youtube.com/watch?v=35eYHsrNGzc

Csak még egy :)

IF U WANNA PRETTY, EVERY WANNA PRETTY :) Angolosoknak.
Lilo25 2018 jan. 25. - 03:31:46
(112141/112922)
De furán hangzik egy fiataltól. Hova teszi a hormonjait :) Biztos létezik ilyen, de sokszor lehet lelki oka is. Szerintem.
Lilo25 2018 jan. 25. - 03:29:53
(112140/112922)
2 órája hallgatom Jiyoung-ot egy konferenciabeszélgetésen Koreával. Valami programot fejlesztettek ki a mérnököknek az LG-nél. Az amerikai nagyfõnök kérdez és õk Koreából magyaráznak. Az angoljukon olyan jókat kuncogtunk itt :) Én nem tudom miért nincsenek olyan angoltanárok, akik beszélni is megtanítják õket. Szegények mekegnek-makognak :))) Helyesek. El tudom képzelni, hogy folyt róluk a víz :)

Nézzük a Hwayugit. Az egyik OST-t hallgattam. Mondom biztos én hallom rosszul. Gondoltam elõször. Nagyon szeretem a dalt. Olyan fülbemászós. Viszont olyan nincs az angolban, hogy Behind Of You. Jiyoung mondja, hogy õ szégyenli magát, hogy kiadják úgy a dalt, hogy nem ellenõriztetik le. Erre mondja, hogy sok ikonikus dal van, amikben hülyeségeket beszélnek :)

https://www.youtube.com/watch?v=QR0g4yQXov0
Lilo25 2018 jan. 25. - 03:11:59 Előzmény werzsi9
(112139/112922)
3 közeli példát mesélek el. Koreai szülõk többsége úgy gondolja neki alanyi jogon jár a támogatás. Legtöbbször nem 1 kiló kenyérre kell bizony. Megszültelek, felneveltelek, kitanítattalak. Most itt az én idõm.
Az elsõk vagyunk mi :) Jiyoung és bátyja két nagyon jó gyerek volt. Csak a tanulással foglalkoztak. Semmi buli, ivás, züllés, ellenkezés. Õ mérnök lett a bátyja ugye pilóta. Anyósom életébe nem dolgozott. Apósom szintén mérnök. Én mióta itt vagyok kb. 100-szor hallottuk, hogy itt az ideje, hogy megtérüljön, amit beléd fektettünk. Ez olyan szinten, hogy egyáltalán nem érdekli õket, hogy a gyerek elinduljon az életbe vagy családot alapítson. Csak fizessen!!! Ez az egy a lényeg. 55 évesen már Kanadában a saját kis boltjukat eladták és onnantól kezdve otthon ültek és várták, hogy a gyerek kezdjen már dolgozni.
JY barátja, aki 35 éves. Nõsülés, de még barátnõ a láthatáron sincs. Miért is? Mert a családnak csak koreai menyecske kell. Az nem baj, hogy a srác Kanadában él és Amerikában dolgozik. Jóképû, nagyon kedves és jól keres. Anyuci és apuci 50 éves koruk óta tartatja el magát vele és húgával. A húga kijelentette, hogy õ se férjet se családot soha nem akar. Anyuci és apuci beosztja, hogy épp melyik vérét szívja. Pár hónapot itt a fiúnál, pár hónapot a lánynál Koreában töltenek. Itt sem arról van szó, hogy ételre és lakhatásra kell a segítség. Egész decemberben nem tudtunk találkozni a fiúval, mert vagy épp Disneylandba vagy épp Floridába utaztatta a szüleit.
Aztán Jason, akinek a házasság és család gondolata meg sem fordulhat a fejében. Anya beteges. Segíteni kell, rendben. Apa elment nyugdíjba már. Viszonylag fiatalon, de esze ágában sem volt 1 percet sem még valahol munkát vállalni. Nyilván nem örökre, de mikor a lakhatásuk is veszélyben volt se. A fiúk évek óta csak rájuk dolgozik.
Vannak kivételek. De inkább ez van többségben.
Semmi csodálkozni való nincs, hogy se házasodni, sem családot alapítani nincs kedvük. Nem könnyû kilátások az életben. Még egy napot se dolgoztam, de az életem arról szól, hogy támogassam a szüleim és majd a saját családom.

Nem arról van szó, ha az embernek van pénze ne segítsen. Szerintem kérni se kell.

Pont az ellentéte, amit mi gondolunk a gyereknevelésrõl.
Lilo25 2018 jan. 25. - 02:34:13 Előzmény Lili49
(112138/112922)
Sziasztok!

Õk nagyon fognak hiányozni a szuperapuból. Nagyon szép család és Lo Hee egy tündér, huncut csajszi lett. Imádtam, ahogy csacsogott az apjának.

Még mindig a kedvenc képem róla a CN Blue fiúkkal.
10/10
Milida 2018 jan. 24. - 23:32:32 10/10
(112137/112922)
10/10
Milida 2018 jan. 24. - 20:42:15 10/10 Előzmény Lili49
(112136/112922)
A 12. rész jön - félórás részek - tehát még az elején tartok, eddig tetszik :)
Maryu 2018 jan. 24. - 16:01:59
(112135/112922)
Én még nem láttam ezt a filmet.
Most nem értem, hogy a film arról szól, hogy készítenek egy filmet, amiben a két színésznek meleg (meleggé váló) pasikat kell játszaniuk és kiderül róluk, hogy nem csak játszák, de közben tényleg egymásba szeretnek? Vagy az életben szerettek egymásba, miközben készült ez a film? És kiderült valahogy ez róluk?
Maryu 2018 jan. 24. - 15:53:49 Előzmény Lili49
(112134/112922)
Sziasztok!
Ez a felosztó-kirovó nyugdíjrendszer valószínûleg nem tartható már sokáig, ami nálunk van. Ezért aztán jó ötletnek látszott a pénztári (magánnyugdíjnéptár, nyugdíjalapok) rendszerre való áttérés. A pénztári rendszerben minden egyes munkavállaló saját számlával rendelkezik, ide gyûjti a járulékait és majd innen kapja a nyugdíját. A megtakarítások névre szólnak, összegük jelentõsen függhet attól, hogy az alap mibe fekteti be a pénzt. Ennek is megvan a maga veszélye, mert volt már több nyugdíjalap ami tönkre ment. Ezért nagyon szigorú befektetési szabályok vonatkoznak rájuk, ezzel védve az emberek jövõbeni nyugdíját.
1998-ban én is sokat gondolkodtam rajta, hogy átmegyek a magánba, de aztán maradtam az állami nyugdíjrendszerben. A számítások szerint, legalább 20 évet kellett volna lennem a magánba, hogy nekem megérje. Annyi idõm meg már nem volt. Ettõl függetlenül nagyon pipa voltam, amikor lenyúlta a kormány az összegyûlt pénzt. Kár, hogy akkoriban nem mondták el (én legalábbis nem hallottam sehol), hogy azzal, hogy lecsökkentjük ebbõl a pénzbõl az államadósság egy részét, hozzájutunk az Eus pénzekhez, amit addig a magas államadósság miatt nem kaptunk meg. Az Eus pénzzel sikerült felpörgetnünk a gazdaságot (no meg az is húzza, hogy általános fellendülés van). Ha így nézzük a dolgot más megvilágítást kap, csak az a kérdés, hogy hosszú távon megérte-e??? Van egy olyan érzésem, hogy fogalmuk sincs, hogy mibõl fogják visszaadni az elvett pénzt (mibõl írják jóvá a névre szóló számlákon, ha lesz végre olyan).
10/10
Lili49 2018 jan. 24. - 15:17:06 10/10
(112133/112922)
Még egy pici nemzetközi statisztika.
625-en értékelték a filmet és arra 8.4 pontot adtak a 10-bõl. Ez nagyon magas.
10/10
Lili49 2018 jan. 24. - 15:08:41 10/10
(112132/112922)
Még mindig Method.

A film megértéséhez ki kell indulni a címébõl...... Módszertan. Ez nem egy meleg film, csak, aki a tûzzel játszik, bizony megégeti magát.

Kicsit szétnéztem a nézõk között, milyen a film megítélése. Itt aztán minden náció elmondta a véleményét.
Nagyon kevés a negatív kritika, szinte meglepõ. Amiben szinte száz százalékig mindenki egyetért, az a két színész bámulatos alakítása. A szavazatok alapján 10/10-es.

Ez nagyon jó: "ez rossz módszer, ha így használja egy színész, hogy bemutassa a romantikát. Eszerint, akkor minden színésznek a partnerével kellene aludni."

"Elgondolkodtató, ha mindezt egy férfi és egy nõ felállásban csinálják akkor az kit érdekelt volna?"

Sokan túl rövidnek találták, mert így néhány dolgot nem lehetett kifejteni.
"Mikor az elején Singer az erkélyrõl nézi a rajongóit vajon belefáradt már az idol létben.?
Vagy igazából mi is motiválta, hogy felvegye a módszertant a metódust?"

Viszont nagyon érdekes volt, ahogy a két hetero ember kifejleszti az érzéseket az azonos nemû társuk iránt. Ez nagyon jól érezhetõ volt a filmben.

"Volt- ebben valós érzelem? A Singert játszó színész megkérdezték egy interjúban szerette-e valóban Waltert..igen." Õ már csak tudja.
Bár ebben nem is kételkedtem.

Ah ez is nagyon érdekes vélemény:
Emlékeztek mikor vége az elõadásnak és felkapcsolják a fényeket. A közönség nem tapsol, mindenki a színpadra figyel mereven.
"A próbák legelején mondja Walter- el kell érni a közönség figyelmét. És Singer jó tanuló volt. Egy év után, még a baleset miatt pihent, elérte a figyelmet. Már nem csak mint bálvány tért vissza, hanem mint egy jó színész."
-Teri- 2018 jan. 24. - 13:10:12 Előzmény Lili49
(112131/112922)
Azt én sem tudom, hogy miér lesz valaki aszexuális, de elfogadom, hogy õ így érzi jól magát.
10/10
Lili49 2018 jan. 24. - 13:06:41 10/10 Előzmény Lili49
(112130/112922)
+D
10/10
Lili49 2018 jan. 24. - 12:59:24 10/10
(112129/112922)
No pont szembe jött Budha:)

"Ne hasonlítgasd magad más emberekhez,
dönts úgy, hogy boldog leszel és a saját életedet éled"
10/10
Lili49 2018 jan. 24. - 12:56:53 10/10
(112128/112922)
Kicsi t furi, hogy ilyen is van.

Kezd kihalni az utódnemzés õsi ösztöne?
Vagy most a túlnépesedett bolygónk ezt a reakciót várja el, így irányít minket?

Megértem a nézeteit és ami megnyugtató õ is így van jóban, saját magával.
Aki magát elfogadja az már jól úton jár.

Ne a negatív hangokra figyeljen, annál békésebb lesz az élete.
-Teri- 2018 jan. 24. - 12:41:02
(112127/112922)
Ezt mondta: , "I was thinking, and I'm asexual. I'm asexual. I don't like anyone. I like comics. I'm destined not to get married. I like friends and I like family."
https://www.youtube.com/watch?v=Qn8i7eGZXr0

Ezt pedig írta:"To be honest, I don't think South Korea's very familiar with the queer identity. People under the queer umbrella, which represents a lot of different sexualities, hide the fact, fight it, or don't worry about it. Even though this is the truth, there are still people who want to erase their existence ironically.
It's just a human loving a human, and I think it's disappointing that they need everyone else's consent and that they become oppressed in society because they're different. To be honest, there was no need to officially post my subjective thought, but I'm now going to carefully express my thoughts on the matter. In the past when things were chaotic, I did not want the word 'queer' to exist. I wondered how wonderful the world could be if everyone was free to love anyone under the law, so there would be no need for the word 'queer.' A lot of people wondered about my queer identity, and I wrote about it because I wanted to encourage those who were looking for answers from me. I always say that I don't have all the answers. Yes, this is true. I still don't know the answer when it comes to my own sexual and romantic identity. I always let people judge from what they see with their own eyes, but that doesn't mean I ignore my own identity. I love myself a lot, so I don't get hurt by those who hate me because of my sexuality. 'I'm not attracted to the opposite sex, yet I'm not attracted to the same sex either. I never bothered to date. I hate sex very much.' This is me, and this reality is what's good and enjoyable to me. People like me, gain strength and enjoy your life and have fun. Don't listen to others. You're the most important and precious."
10/10
Lili49 2018 jan. 24. - 12:26:21 10/10
(112126/112922)
https://hu.wikipedia.org/wiki/Aszexualit%C3%A1s

Utána kellett egy kicsit olvasnom.

Hát van az a kor, amikor egy jó beszélgetés már kielégítõbb:::)) De a fiatalok?

Szerintem az õ nyilatkozat, ha nem poén, akkor elfogadása a határokközé szorításának.
10/10
Lili49 2018 jan. 24. - 12:22:37 10/10
(112125/112922)
Persze, rengeteg egyéni életút van.

Csak a férj dolgozott.

Nem hittem a szememnek

https://www.facebook.com/kungfukingdom2012/videos/1545324555545407/
-Teri- 2018 jan. 24. - 12:22:31
(112124/112922)
A Topp Dogg csapatból Hansol egyszer egy live videóban mondta el, hogy õ aszexuális.
-Teri- 2018 jan. 24. - 12:15:38
(112123/112922)
Gondolom minden attól is függ hogy az aktív éveik alatt mit dolgoztak. Egy nagy cégnél voltak, vagy egy kis saját vállalkozást vittek-e. Ha a szülés után a nõk otthon maradnak akkor nekik nem is járhat késõbb nyugdíj.