4/10
csincsilla72 2022 ápr. 28. - 09:22:22 4/10 Előzmény KatnissEverdeen
(32/52)
Aki pénzt ad azért, hogy megnézze ezt a filmet egy moziban, annál valószínűleg sem a kellő ismeret, sem az érdeklődés nem hiányzik. De ettől függetlenül csalódott még lehet, mert itt most nem az igyekezetet értékeljük, hogy folytatták a történetet, hanem a filmet. Ami lehet rossz akkor is, ha elképesztően cuki varázslények és melegszívű varázslók vannak benne.
Nem dilettantizmus kritizálni valamit, ami szerinted szuper, mert téged totál lekötött és magával vitt. Ahogy te sem vagy csak azért naiv és igénytelen, mert neked ez egy tízpontos alkotás. A jelek szerint ebben a filmben benne volt az, amit te vártál az alkotóktól. Viszont semmi nem volt benne abból, amit pl. én vártam volna.
10/10
KatnissEverdeen 2022 ápr. 27. - 17:04:43 10/10
(31/52)
Először is, fogalmam nincs, miért néz meg vki olyan filmet, aminek kvázi külön filozófiája van (meg több részes elő-és utóélete), úgy, hogy nincs meg a kellő ismerete, ezáltal értelme és érdeklődése a történethez; majd még írásos értékelést is ad róla (amiből egyúttal a dilettantizmusa is kiderül..). Úgyhogy: kedves HP és varázsvilág rajongók, ne higgyetek a rossz nyelveknek', nincs baj ezzel a filmmel, sőt, én imádtam - annak ellenére, hogy egy picit nagyobb durranásra számítottam, ill magam is bele tudnék itt-ott kötni :)! Totál lekötött, magával vitt, Jude Law - igen, meleg (amivel szintén nincs semmi baj, főleg, hogy) egyben elképesztően melegszívű - karaktere számomra örök szerelem maradt, és sorolhatnám, de beszéljen a film magáért minden arra nyitott, értő és érző léleknek! És please, muglik kíméljenek (minden téren)!
10/10
Ildikó Nóra 2022 ápr. 24. - 20:42:52 10/10
(30/52)
Ez a rész is tetszett, érdemes megnézni, kikapcsolódásnak teljesen jó, végig lekötött. Mads M-nek jól állt a szerep és jól is játszott, ahogy a többi színész is. A szinkron ezen filmben is nagyon jó.
1/10
alex1967 2022 ápr. 23. - 15:44:11 1/10
(29/52)
Unalmas, vontatott.
1/10
tammal 2022 ápr. 21. - 08:25:27 1/10 Előzmény jonastibor967
(28/52)
Koszi a kiegeszitest. G-nek is van ilyen fityulaja?
4/10
Borosdugó 2022 ápr. 20. - 22:09:39 4/10
(27/52)
Unalmas, vontatott, ötlettelen.
10/10
jonastibor967 2022 ápr. 19. - 19:40:24 10/10 Előzmény tammal
(26/52)
Piton nem vérszerződést köt, hanem a megszeghetetlen esküt teszi le!
1/10
tammal 2022 ápr. 19. - 09:18:41 1/10
(25/52)
Hát ez valami borzalom volt.

Spoiler:

Gratulálok, legendás állatok a film címe, majd azzal indul, hogy az egyik legritkább faj 2 példánya meghal. Jó kezdés.

A meleg szálat hagyjuk is, teljesen értelmetlen és szükségtelen, aki szerint ez a sztori szerves része és nem a propaganda miatt van benne, az vagy naív vagy borzasztóan önámító. Semmit nem ad az egészhez, viszont a szájízt hamar elveszi. És nem azért, mert a melegséggel baj lenne, csupán a HP világban szükségtelen, eddig sem szexualitásuk alapján viszonyultunk a szereplőkhöz.

Biztos én nem figyeltem, de valaki mondja már meg, hogy van az, hogy Piton vérszerződést köt, ott nincs ilyen fityula senki karján, Dumbledorén meg van. De ahogy láttam, csak az övén. Meg mi ez, hogy gondolni sem gondolhat rá, de közben meg egy tervet készít a másik ellen?

Azt, hogy a tömeg egyik pillanatban ujjong G megválasztásakor (aki fél órája még köztörvényes körözött bűnöző volt), majd 5 perc múlva a kiskecske cserénél már a nőnek ujjong a tömeg, ez olyan szintű nonszensz, amin már röhögni sem volt kedvem.

Ez a Bhutánban van a világ csodacsakrája és oda kell mennünk választani, szemben a HP zárt, angol világával nekem nagyon nem koherens, x évtizeddel korábban még mindenki jött-ment a világban, majd x évtizeddel később már csak egy szűk angliai világra szűkül le a tér? Grindenwald még beutazza a világot, Voldemort pedig ki nem teszi a lábát a Little Whinging-Roxfort-számára fontos gyerekkori helyek hármasból? Kérem?

A film teljesen logikátlan, lapos, sokszor vontatott és unalmas, 5 év múlva nagyjából semmire nem fogunk emlékezni belőle. Egy dolog legalább eldőlt, soha többet nem nézek moziban legendás állatok filmet, nem érdemlik meg a mozik a kajával együtt elköltött 9000 forintot.
7/10
blood.1 2022 ápr. 19. - 03:44:40 7/10
(24/52)
Szerintem Mikkelsen tök jó választás. Sokkal hitelesebb, kifinomultabb. Depp egy nagy trampli, kínos volt, ahogy kinézett és a túltolt gesztikulációja is. A film amúgy közepes.
5/10
Madártoll 2022 ápr. 18. - 22:21:13 5/10 Előzmény csincsilla72
(23/52)
Van benne igazság abban amit írtál. Nekem bejött volna akár egy három részes jó hangulatú film is :-) .
5/10
Madártoll 2022 ápr. 18. - 22:15:15 5/10 Előzmény Ikissx
(22/52)
200 millió dollárt nem nevezném korlátozott büdzsének, kb. ennyit áldoztak az első két részre is. A bemutató első hétében pedig ez a harmadik hozta eddigi legkevesebb bevételt.
4/10
Ikissx 2022 ápr. 18. - 21:47:31 4/10 Előzmény Madártoll
(21/52)
Korlatozott budget és egyéb körülmények
4/10
Ikissx 2022 ápr. 18. - 21:43:40 4/10 Előzmény csincsilla72
(20/52)
Én úgy látom hogy a legendás lények mindig is mellékszereplők voltak. A rassziznus kerül minden HP story lényegeként.
4/10
csincsilla72 2022 ápr. 18. - 16:43:04 4/10
(19/52)
Nekem ezzel az egész történettel az a bajom, hogy a készítők sem tudják, mire kéne fókuszálni. Lehetett volna csinálni egy jó hangulatú filmet, kizárólag egyetlen résszel, ahol a legendás állatoké a főszerep, a két főhős egymásra talál (mivel a Potter-univerzum szerint ők úgyis egy pár lesznek), és ennyi. Vagy lehetett volna csinálni egy olyan filmet, ami kizárólag Dumbledore és Grindelwald összecsapásáról szól, felesleges körök és töltelék szereplők nélkül, ha már mindenáron meg akarták ezt is filmesíteni. De öt részen keresztül habosítani a sztorit, miközben hatszor irányt váltunk, tényleg csak a sokadik bőr lenyúzása a vérfarkasról. Pedig olyan jól indult.
5/10
Madártoll 2022 ápr. 18. - 16:17:31 5/10 Előzmény Ikissx
(18/52)
Hangulatában messze elmarad az előző két résztől. Fogalmam sincs mi járhatott a fejükben, lehet hogy ők maguk sem tudták. Vissza is megyek az első részre és adok most rá egy 10-est ;-) .
5/10
Madártoll 2022 ápr. 18. - 14:54:59 5/10 Előzmény Ikissx
(17/52)
Zavaró tényezők valóban, nekem leginkább 2. és 4. jelölésben írtak. Valami újra fog kifutni átvezetni, ahová túl nagy lépésekben mennek. Ez a sztorit pedig be lett áldozva.
1/10
ef 2022 ápr. 18. - 13:31:52 1/10
(16/52)
Ezért az LMBTQ propaganda miatt kár volt nekiállni ennek a silány filmnek.
És kár volt utólag lerombolni a HP világát is evvel a ráerőltetett előzmény történettel.
4/10
Ikissx 2022 ápr. 18. - 10:37:25 4/10 Előzmény Ikissx
(15/52)
"mélyebbre" szó kimaradt :)..
Egyszerűen nem értem az első két rész után ezt a 3.-at. Biztosan vannak körülmények a háttérben amik ezt eredményezték.
4/10
Ikissx 2022 ápr. 18. - 10:27:56 4/10 Előzmény Madártoll
(14/52)
Szia!

Nem vagyok se HP de még filmszakértő sem, de nekem mint laikusnak a legzavaróbbak az alábbiak voltak és főleg az erőviszonyokkal kapcsolatosak.

- Credencere épül az előző két rész, hogy mekkora fegyver lesz, még egy hegyoldalat is ledöntött, most pedig Dumbledore egymagában, egy tenyér mozdulattal "megoldja". (Én biztosan összekapcsoltam volna Goethevel legalább a legyőzését)

- Szintén Credence túlságosan hamar kerül meggyőzésre egy tulajdonképpen agymosott állapotból, amit ugye Grindelwald intézett neki.

- Bodzapálca ereje nem oszt nem szoroz, holott korábbi HP-k során elhangzott hogy aki birtokolja az tulajdonképpen legyőzhetetlen. Dumbledoor egy kicsit megráncolja a homlokát és szintén könnyedén felveszi vele a harcot.

- Grindelwald jövőbe látása is elég nagy katyvasz nekem, illetve az erre épülő ellentaktika is egy paradoxon.

+ Extra: Grindelwald utolsó mondtata... Valami olyasmi hangzik el hogy Dumbledore és a csipet csapat sosem volt az ellensége. Az elemi gonosz általában még burkoltan sem kér elnézést a tetteiért amit a sötét céljai elérésének érdekében tesz, sőt mindenki az ellensége aki azt útjában áll. Ez még taszítja nálam Grindelwald karakterét.
5/10
Madártoll 2022 ápr. 18. - 09:11:36 5/10 Előzmény Ikissx
(13/52)
Még nem tudtam mikor kijöttem a moziból mi bajom, csupán hiányérzet kinzott. Azóta is keresem a szavakat...tökéletesen megfogalmaztad "korábban felépített karakterek kihasználatlanok" . A többivel is egyetértek, viszont kifejtenéd kérlek (ha lesz időd/kedved) a logikai buktatókat?