10/10
diane 2012 okt. 04. - 15:25:29 10/10
(88/108)
Valahogy éppen a Sogun sorozatot nem kedveltem. Nem tetszett, éreztem hitelesnek.
Pedig volt valóság alapja az angol hajóskapitány, William Adams személyében.
fredi60 2012 okt. 04. - 14:13:42
(87/108)
Nem mindenki ismeri Ázsiát.
Én ano oda voltam - bár ma is szeretem és meg is van(!) - a "Sógun" c. sorozatért, ami azért - lássuk be - egy nyugati ízléshez idomított (bár részben megtörtént) eseményt dolgoz fel.
És Andzsin-szan is eljut egy olyan élethelyzetbe - vagy talán mondhatom, hogy arra a szellemi szintre -, amikor szeppukut (a "magyarul tudók" kedvéért: harakirit) akar elkövetni.
10/10
diane 2012 okt. 04. - 13:05:59 10/10
(86/108)
Egyetértek, csak nem akartam ilyen élesen fogalmazni a korábbi hozzászólásomban.
fredi60 2012 okt. 04. - 12:09:06
(85/108)
"Csináld ezt addig, míg, elfogy a lõszere, és kardot rántva elõugrik, és banzájt ordít, majd lõdd le. Sokkal eredményesebbek lettek volna, ha ilyen esetben eltûnnek"

Látszik, hogy nem ismered a japánokat és a szamuráj életfelfogást, "hagyományokat".
10/10
Gatti89 2012 okt. 04. - 10:11:08 10/10
(84/108)
Egyébként amit még tudok ajánlani az A leghosszabb nap. Na az még egy jól megrendezett film attól hogy régi :)
10/10
Gatti89 2012 okt. 04. - 10:10:14 10/10
(83/108)
Szerintem is hatalmas film lett , igaz rajongok a 2. világháborús filmekért. Amit korábban itt felvetettek hogy értelmetlen az öngyilkosság , hát szerintem is így van. Hülyeség volt , legalábbis ebbe a helyzetbe biztos. Miért nem mentek el keresni fegyvereket ha nincs lõszer? Miért nem harcoltak amig meg nem haltak? Ennél már az is hatásosabb lett volna ha beszaladnak a sötétbe az amerikaiak közé és ott robbantják fel magukat. De ha úgyis megakartak halni miért nem harcoltak addig amig le nem lövik õket? Addig is kilõttek volna pár amcsit. Érthetetlen. Mondjuk az is közre játszott biztos benne hogy bevolt tanítva nekik hogy az amcsik milyen "szemetek" és hogy fogságba ejtenek és örök életükre kínozzák õket. De a másik tiszt az meg teljesen hülye volt , a parton akarta hagyni a katonákat , hát az elsõ zárótûz után porig égett volna ott minden. Sajnos mindig is voltak elvakult és tudatlan emberek. Németország is simán nyerhetett volna ha a háború 2. részére nem "bolondul" meg Hitler. De így történt. Igazából Amerika végülis nagy nyertese volt ennek mert a hazájába soha nem kellett háborúzni a 2. világháborúba.
vino-et-veritas 2012 okt. 04. - 09:55:25
(82/108)
Ez a film bizonyos tekintetben a kultúrák összecsapásáról is szól, mint ahogyan részben a II. VH csendes-óceáni és ázsiai történései is.

Ugye, mennyire más nem a mi "európai/amerikai" kultúránk szemével nézni ugyanazt a dolgot!

Érdekes, hogy Eastwood a kezdeti sikeres "kemény-legényes" filmjeitõl élete második felére eljutott a rendezõi sikerekig is (díjak és bevételek egyaránt), ráadásul egészen más témákkal. Ez azért nem túl jellemzõ karrier még Hollywood-ban sem. Lehet, hogy valamit mégis nagyon tud? (Én színészként nemigen szeretem õt, de elismerem érdemeit.)

A film nálam 8/10.

OFF
Valaki arról írt, hogy mi lett volna, ha a tengelyhatalmak nyerik meg a II. VH-t. Gondolom jobb, hogy nem tudtuk meg (valamiféle "kiszolgáló nép" státuszt szántak a magyarságnak, ameddig szükség van rá, azután vége...). Így sem volt könnyû... Szerencsére a történelemben (sportban, stb.) nincs "mi lett volna, ha..."
10/10
diane 2012 okt. 04. - 08:54:31 10/10
(81/108)
Azt tették, amit kötelességüknek éreztek és elvártak tõlük.
Elismerem, hogy más kultúrából nehéz megérteni egy olyan felfogást, amely hagyományosan tiszteli az önkéntes halált.
Más szemlélet, más megítélés.
Doktor Kotász 2012 okt. 04. - 00:08:17
(80/108)
"a kilátástalanságban..küzdeni...tudni,hogy nincs esélyed s mégis...ott vagy...emberként mész..el..
s a látvány....szenzációs.."

Ezek nagy szavak. Nem emberként mentek el, hanem állatként. Totál értelmetlenül. Lásd a barlangos, kézigránátos jelenetet. Nem is csoda, hogy elveszítették a háborút. Õk azt hitték, hogy elrettentik az amerikaiakat, és tiszteletet vívnak ki, de csak megvetést és röhejt értek el a felesleges önfeláldozással. Kiismerhetõek, és hatékonytalanok, ezért kijátszhatók. Semmi mást nem kell csinálni, mint védett helyrõl lõni a fedezékbõl, és a japán eredménytelenül vissza lõ. Csináld ezt addig, míg, elfogy a lõszere, és kardot rántva elõugrik, és banzájt ordít, majd lõdd le. Sokkal eredményesebbek lettek volna, ha ilyen esetben eltûnnek, magukhoz vesznek lõszert és megtámadnak egy másik irányból, vagy eleve helyzetet váltogatnak, mielõtt a lõszer elfogy.

Nem csoda, hogy vesztettek. Egy háborút sem vesztettek korábban, mert nem voltak hódítók, csak saját féltéren harcoltak idegenekkel. Amikor Kína belviszályoktól és a kizsákmányolástól legyengült, könnyû dolga volt a szervezett és egységes japánoknak. Így elhitték, hogy verhetetlenek, de az elsõ alkalommal, amikor egy szintén szervezett és erõforrásokban gazdag állammal kellett harcolniuk, a harcmodoruk lett a legnagyobb ellenségük.
Doktor Kotász 2012 okt. 03. - 23:53:59 Előzmény diane
(79/108)
Szerintem nincs azzal gond, ha az emberek szeretik a szinkronos filmeket. Viszont japán beszédet bûn szinkronizálni, mert más nyelveken bohóckodásnak tûnne a színpadias hanglejtés, ami a japánok sajátja. Ez némileg visszataszító, ha belegondolunk, mert a hanglejtés attól függ, hogy milyen a két személy társadalmi rangja. Figyeljétek meg, hogy milyen undorítóan lekezelõ és indulatos a hangja egy magas rangú tisztnek egy sorkatonával. Tiszteletnek a nyoma sincs az egyik fél részérõl.
10/10
Michika 2012 okt. 03. - 17:22:00 10/10
(78/108)
Fantasztikus film! Mindenképpen megéri megnézni! Számomra 10/10!
Ninomiya Kazunari (Saigo) pedig egyszerûen zseniális színész! Rengeteg filmben, és sorozatban láttam már játszani, és itt sem okozott csalódást!
10/10
diane 2012 szept. 19. - 12:03:51 10/10
(77/108)
Elképesztõen jó film.
Szerencsére nem szinkronizált. Így sokkal ütõsebb.
A szereplõk kiválóak. Abszolút hiteles minden mozdulat, minden szó.

Elgondolkoztató, hogy vajon mit tennénk ilyen helyzetben.
Mindenbõl kifogyva, mindenkitõl elhagyatva, a biztos halál tudatában....

10/10
8/10
Sadenal 2012 aug. 21. - 21:50:39 8/10
(76/108)
Mélyebb mint a Dicsõség zászlaja és külön plusz pont, hogy végre a másik oldalról is látjuk a háborút. Clint ismét bizonyított, de hova tovább? Nálam már rég elit rendezõ.


8/10
tdk 2012 júl. 06. - 23:00:09 Előzmény apuska
(75/108)
Úgy értettem, hogy abban a részében nem valami mozgalmas a film, és emiatt késõi idõpontban nehéz figyelni. Egyébként biztos igazad van, hogy késõbb minden a helyére kerül az ott elhangzottakból és látottakból, csak én már most sem emlékszem belõle mindenre. Remélem, egyszer még leadják kicsivel értelmesebb idõpontban is.
10/10
apuska 2012 jún. 20. - 01:57:27 10/10 Előzmény tdk
(74/108)
"az elsõ kb. 70-80 percben nem történik igazán semmi"
Nagyon sok minden történik, mindennek szerepe lesz a késõbbiekben.
Persze, lehet, elsõ megtekintésre ez nem jön le, talán másodikra sem állnak össze a mozaikok.
Márpedig, azok ott vannak. "Össze van ez rakva" rendesen.
tdk 2012 jún. 15. - 22:54:55 Előzmény Bazsarózsa23
(73/108)
Ezt a kérdést én is feltettem magamban, aztán amikor megláttam, hogy feliratos, leesett a tantusz. Épp a múlt héten botlottam bele véletlenül egy régebbi cikkbe, amiben leírták, hogy mennyire visszaveti a nézettséget, ha feliratosan megy le egy film. Persze itt az "átlag" nézõre kell gondolni. De azért ez így is durva, a 23 órás kezdés elég késõ már amúgy is. Egyébként adhatták volna szombaton is.

Ez már csak azért is rossz volt így, mert az elsõ kb. 70-80 percben nem történik igazán semmi, ami csak jobban lefárasztja ilyenkor az embert. Összességében viszont jobban tetszett ez a fele a történetnek, valahogy komolyabb volt az egész, de ha jól sejtem, pont ez volt Eastwood célja is. És persze az is megjelent a filmben, hogy ami az egyik oldalról nézve démoninak tûnt, az a másik oldalról teljesen emberi (olyat se nagyon lehetett eddig filmen látni, hogy a japánok így káromkodnak).

Voltak "áthallások" is a Dicsõség zászlajából, pl. az a jelenet, amikor a rengeteg amerikai hajót mutatják az óceánon, vagy a rejtekbõl elõtolt géppuskát stb. Ezek érzékeltetik hangsúlyosabban, hogy itt ugyanannak az éremnek a két oldalát látjuk.
9/10
tanzen 2012 jún. 13. - 21:22:30 9/10 Előzmény Bergo
(72/108)
Végül is igazad van,mert megint balf..z volt aki szerkesztette az infót.Megtévesztve ezzel a nézõt.De ez már köztudott dolog,hogy nincs szinkronos verzió ebbõl a filmbõl.Kb ugyanaz a helyzet mint a passióval vagy az apocalyptóval.Eredeti nyelven akarta bemutatni a történetet a rendezõ.Gondolom a vetítési jogok csak így szerezhetõek be,nem szinkronizálható a film.Ennek a filmnek a másik fele,a dicsõség zászlaja van csak szinkronosan.
ilali 2012 jún. 12. - 00:23:52
(71/108)
Mindenhol ugyanúgy kezdõdik, azután menet közben eldurvulnak az események, minden.
„Székely vagyok, hû, fia a hazámnak,
Szófogadó gyermeke az anyámnak.
Édes szóval kötötte a lelkemre:
Udvarhelyen sorozás van menjek be!
Székely harcos volt az apám, az õsöm,
Baka leszek jómagam is az õszön.
A büszkeség ragyogja be arcámat:
Becsülettel megszolgálom hazámat!” 1907
http://mek.oszk.hu/10700/10734
1/10
Bergo 2012 jún. 11. - 00:37:26 1/10
(70/108)
Odaírhatták volna hogy feliratos :)
9/10
mrteddy 2012 jún. 10. - 23:58:51 9/10
(69/108)
ilyen kaliberû filmet, amúgy sem szabad nézni kereskedelmi adón, mert nagyon idegesítõ, hogy állandóan megszakítják a reklámokat a filmmel, továbbá plusz perceket is vágnak bele... :)