Téma: Lidércfény

perry 2010 aug. 03. - 03:33:43 Előzmény animagemella
(20/40)
Ezen mindig elgondolkodom , hol is húzódhat az élvonal?
animagemella 2010 jan. 28. - 13:21:51
(19/40)
Nagyon szép munka, szerintem. Kate Winslet talán kicsit "túl szép nõ", de jó hogy õ alakít, legalább megnézi valaki. Habár Thomas Hardy nem elsõ vonalbeli regényíró, nagy szépíró, gyönyörû regényeket írt.
Kreszcencia 2009 szept. 11. - 22:43:09
(18/40)
Gondolom arra gondolt, hogy ez mennyire életszerû. :) Van a srác, aki tanul mint állat, hogy elérje a céljait, és akkor bejön a képbe a csaj, aki mindent megváltoztat, és ezzel a célok is megváltoznak kicsit talán, vagy pedig lesznek új célok és a régiek egy idõre háttérbe szorulnak.:)
martien 2009 szept. 09. - 07:58:55
(17/40)
"Szenvedélyesen tanul, hogy elérje a célját, mígnem találkozik Sue-val!" :D tipikus...
Lisa111 2009 ápr. 03. - 20:50:33 Előzmény nagi
(16/40)
Igen, a Hazatérés enélkül is lehangoló valóban, de õ még inkább olyanra akarta írni...
Sajnos a Lidércfényt ( a filmet) nem tudtam se megnézni, se felvenni, most meg már Zone Europánk sincs. :(
Érdekes a Szerb Antal-vélemény, pedig vele általában egyet szoktam érteni :) Mondjuk az igaz, hogy a fordítás sokat ront Hardyn szerintem.
nagi 2009 márc. 26. - 23:01:30 Előzmény Lisa111
(15/40)
Hello Lisa! Örülök, hogy itt is találkozunk :)! Az elsõ mûrõl nem is hallottam, de nagyon felkeltette az érdeklõdésemet! köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemet. Az Erdõlakókat és a Hazatérést olvastam (vagy 15 éve) de bennem ezek is úgy maradtak meg, hogy nagyon lehangoló volt a befejezésük. Egyébként pár hete olvastam Hardyról egy számomra nagyon meglepõ véleményt, asszem Szerb Antaltól a Világirodalom történetében: szerinte Hardy világa nem tarthat egyetemes érdeklõdésre számot, túlságosan angol maradt. Valami ilyesmi. Én ezen nagyon meglepõdtem és abszolút nem osztom ezt a nézetet innen Közép-Európából.
Lisa111 2009 márc. 23. - 19:52:12 Előzmény nagi
(14/40)
Állítólag a Far from the madding crowd (magyarul Távol a zajgó tömegtõl) vége valamennyire happy end-es, de sajna még nem olvastam, mindenesetre tervbe van véve.
Aztán még A zöldellõ fa alatt és az Erdõlakók vége sem olyan lehangoló, azt hiszem.
A Hazatérés (Return of the Native) azért érdekes, mert Hardynak meg kellett változtatnia a végét, eredetileg egyik szereplõ sem lett volna boldog. Ezt olvastam is, de nekem nehézkes volt.
7/10
Sofiona 2009 febr. 22. - 20:56:33 7/10 Előzmény nagi
(13/40)
A DVD-t nem tudom, de most ment a Zone Europán. Febr. 24-én is vetítik 21:50-kor.
nagi 2009 febr. 21. - 21:20:20 Előzmény Sofiona
(12/40)
Ezek szerint te mostanában láttad. Hol? Úgy tudom, DVD-n nem kapható. Vagy igen?
7/10
Sofiona 2009 febr. 20. - 22:37:10 7/10
(11/40)
Szörnyû a szinkron... annyira nem illik a hang a karakterekhez (akkor hallani csak igazán, amikor néhányszor átváltanak az eredeti hangra, mert latinul beszél a szereplõ). Mindig ugyanaz a hiba: a szinkronhangok sokkal keményebbek, határozottabbak, mint az eredeti, egyszerûen nem képesek egy csöndes, elgondolkozó, bizonytalan vagy kedves hangsúlyt produkálni, úgy pattognak végig, mint valami krimisorozatban... Kár érte.
nagi 2009 jan. 11. - 00:35:32 Előzmény Coleman
(10/40)
A vége valóban nem teljesen egyezik, de már nem tudom pontosan, mi a különbség. Több mint 10 éve láttam, aztán hanyatt homlok rohantam az antikváriumba a könyvért. Csak arra emlékszem pontosan, hogy a könyv végén ültem, csorogtak a könnyeim és nem hittem el, hogy lehet még a filmbélinél is keserûbb, hervasztóbb, a legteljesebb reménytelenséget tükrözõ végkifejletet bemutatni. Hardyt olvasni nagy élmény, de az életkedve is elmegy tõle az embernek. Annak idején több könyvét elolvastam, mind nagyon tetszett, de ha valaki tudna egy olyat is ajánlani, melynek nem szörnyû tragédia a vége, örülnék neki. Elõre is köszi.
7/10
Coleman 2008 okt. 13. - 19:15:07 7/10
(9/40)
Ahogy kezdõdött -fekete-fehéren, elképesztõ képekben- még hittem, hogy valami rendkivülit fogok látni, de miután színes lett, elszürkölt az egész, kiderült, hogy ez csak egy szokványos, tisztességes kosztümös film. A színészek és a zene nagyon jól mûködnek, mint ahogy a film majd minden eleme, a történet is, bár kissé elnagyoltnak éreztem sokszor, a tragédia viszont így is zsibbasztóan hatott. A vége viszont hiánytkeltõ, mintha lehagytak volna még 10 percet, nem ismerem Hardy regényét, lehet, hogy ott is ez a helyzet.
10/10
pozsizsuzsi 2008 okt. 13. - 10:39:34 10/10
(8/40)
Örülök, hogy ezt a filmet választottam. Kiváló. Nagyon szép. És nagyon míves. Az angolok mindíg (na jó, vannak kivételek, de azokat nem tartom számon) sokat adnak a korszellem tökéletes megjelenítésére, most sem kellett csalódnom. Többet nem írok, de ha lehet, nézzétek meg. És várjatok nyugodt türelemmel, ez a film nem arról szól, mint amit az elsõ negyed óra sejtetne.
Borsee 2008 okt. 12. - 12:41:46
(7/40)
nemrég vetítették az örökmozgóban, a történet rövid leírása felkeltette az érdeklõdésem, hát beültem, de nem is tudom...felemás érzésekkel hagytam el a vetítõtermet. lassú és vontatott film volt, néhol viszont úgy pörögtek az események, fõleg az eleje volt érdekesebb, hogy nem tudtam most éppen mi történik,vagy miért. a tragédia a végén persze megrázza az embert, de úgy hogy az azt megelõzõ egy órás álmából rögtön felébred, de mégsem olyan jó film, hogy ma este fel akarjam venni. egyszer meg lehet nézni, utána meg már úgyis le van lõve a poén. *kate winslet eddigi legjobb alakítása a Mennyei teremtményekben volt, ajánlom mindenkinek!*
leguan 2008 okt. 08. - 12:55:13
(6/40)
Kiváncsi leszek h. most is azt a Júdásos izét nyomják e le...merthát az újság szerint ugye megint Winterbottom filmje...remélem ezúttal nem bakiznak...
Alona 2008 ápr. 24. - 11:40:13
(5/40)
Sziasztok!
Én is nagyon vártam már ezt a filmet, Úgy megörültem, hogy végre leadják! Szépen be is programoztam a videómat erre mikor reggel nézem, hogy felvette-e a videó a filmet, valami Júdásos filmet látok. Mondanom sem kell totálisan kiakadtam. Jól fel is húztam magam, hogy mennyit bénázik mostanság a tv2. Lehet Uri Geller energiái zavarják meg õket? :P
A vicc az, hogy a film végén ez volt kiírva:
"Fõszereplõk: Christopher Eccleston, Kate Winslet"

Mostmár csak azt lenne jó tudni, hogy mikor óhajtják leadni a Lidércfényt. Esetleg ma is programozzam be a videómat, mert a hajnali film helyett most azt adják le?
Lisa111 2008 ápr. 24. - 07:58:05
(4/40)
Hát ez az, én felvettem, ma reggel belenézek, és Júdásról van egy film :((
Neli 2008 ápr. 24. - 02:34:09 Előzmény virginiaWoolf
(3/40)
Vajon az miért van, hogy nézem és Jézus történetét látom? Lenne több film is ilyen címmel? Vagy ilyenkor mi van?? Nekem rémlik egy 3. film is ilyen címmel kb. a '80-as évekbõl, de a sztorira nem nagyon emlékszem...
memmm 2008 ápr. 23. - 15:16:56
(2/40)
Tipikus: értelmes film=kivárhatatlan kezdés
10/10
virginiaWoolf 2008 ápr. 19. - 13:04:30 10/10
(1/40)
végreee!!!! 10 éve várom!!!!:)