Gina424 2015 dec. 12. - 23:00:36
(230/350)
Szuper film volt! Nagyon tetszett!

Mindenki Amelie csodálatos életével hasonlítja össze. De én azt a filmet háromszor próbáltam megnézni, mindháromszor kikapcsoltam, annyira nem tetszett. Pedig ez nem szokásom. Ezt a filmet viszont imádtam.
10/10
eIemes 2015 dec. 05. - 14:06:08 10/10
(229/350)
Oké :-) talán csak túl öreg vagyok.
6/10
-csengõzoli-- 2015 dec. 05. - 11:00:23 6/10
(228/350)
SPOILER

Értem én,hogy személyiségvonások,amikben magamat kéne látnom,de valahogy sem a szekrényben bujkáló bolondban, sem a zsíros hajú, összevissza zabáló félõrültben nem ismertem magamra. Nõcsábász mondjuk minden pasiban van,az oké :D
Röviden, hogy ha lehet ne tudj belekötni... :D a dolgok mélysége hiányzott nekem!
Nem csak a jelentkezõ pasikkal, akik mellékszereplõk, OKÉ fogtam,mellékszereplõk,huhú értemén!!!!!!! :)
Itt nem bontakozik ki senki!
A jelentkezõ pasik mellékszereplõk, Liza buta mint a tök az elején és a végén is.
Zoltán úgy elvan a lakásban,mint egy szobanövény.
Igazából azt sem érteni,hogy Liza miért lesz belé szerelmes. Mert megjavította a lakásban elromlott dolgokat?
Nem is ismerik egymást...
Totál felszínes az õ kapcsolatuk is. Ez nem szerelmi szál , ez egy hyleség :D
port_man 2015 dec. 05. - 10:21:40
(227/350)
Biztos, hogy ezt ennyire ki kell elemezni? Egy vicc volt, és kész.
teatea 2015 dec. 05. - 08:55:57
(226/350)
Szerintem jó a történet, az alaphelyzet, a kifigurázott karakterek, de én már tíz perc múlva ott akartam hagyni a filmet, mert ez a dedós, jófejeskedõ erõlködés nekem nagyon nem jön be, nem az én világom, ahogy a karikatúrák sem. Mint amikor egy üres vödörbe beleöntünk mindenféle szarságot válogatás nélkül, összerázzuk, aztán nézegetjük az eredményt, nekem ilyen volt ez a film. Szerencsére viszonylag jó ízléssel és arányérzékkel keveredett benne a trutyi, szóval azért nem földbedöngölõsen rossz ez, csak kevés és ahogy már írtam, nem mindenki vevõ erre a jófejkedésre.
10/10
eIemes 2015 dec. 04. - 22:37:13 10/10
(225/350)
már írtam, a mellékszereplõk nem "személyiségek" voltak, hanem csak karikírozott személyiség VONÁSOK megjelenítõi. amelyekben azért magukra ismerhettek sokan. persze nem kellett meaculpázniuk, mert ANNYIRA nem hülye senki, de ahhoz eléggé, hogy esetleg elkezdjen gondolkodni saját magán. a jelenlevõk persze kivételek :)

ZZ sajátosan rejtett szerelme épp a film kulcspontját adta.
10/10
eIemes 2015 dec. 04. - 22:33:58 10/10
(224/350)
koherens személyiség... ellenpéldával kezdeném.
fõhõs miszlikbe aprítja az ellenséget, kiontja a belüket, felkoncolja õket, majd egy perccel késõbb gyengéden átöleli szíve hölgyét és szerelmes csókot lehel az ajkára stb. ez nem koherens karakter. a koherens személyiség hasonlóan lesz tapintatos a feleséggével, mint az ellenséggel. mi az hogy nem akersz lesz*pni? kiverjem még két fogad? na ugye értesz te a jó szóból.
6/10
-csengõzoli-- 2015 dec. 04. - 19:31:08 6/10
(223/350)
SPOILER

Hogy "Liza szereplõi koherens személyiségek" ezen nem tudom mit értesz.
Hogy a karakterek léteznek,azt nem vitatom,persze,hogy vannak ostoba vagy ha jobban tetszik naiv nõk, õrült férfiak és mekik reklámmal :)
Ami nekem nem tetszett,hogy olyan súlytalan volt minden.
Az is,amit te Liza jellemfejlõdésének tulajdonítasz.
Liza a bugyuta,leányregényeken nevelkedett kisleány most Cosmopolitanra váltott a japán mesérõl.
Nem fejlõdött õ semmit, csak egy másik álomvilágba került, amit -akárcsak a szerelmes regényt- halálosan komolyan vesz most is.
A randik sem komoly randik voltak. Semmi vívódás, mély gondolatok, csak az üres hambi-cseresznyevirág-szerelemvárás.
Odáig el sem jutottak,hogy meg akarja változtatni ezeket a figurákat!
Sõt, továbbmegyek, meg sem tudunk semmit ezekrõl a figurákról, totál mellékszereplõk.
Henrik tetszett neki a legjobban,de vele is tök felületes volt a románca.
Õ sem bontakozik ki, csak a nõcsábász oldalát látjuk! Pont olyan egyszerû személyiség õ is,mint Liza.
Aki a randikon leginkább a hamburgerrel volt elfoglalva...
Zoltán zászlóssal kialakult kapcsolata sem szerelem, annak sincs semmi mélysége.
Zoltán klotgatyában javítgatta a lakást és nézte,hogy Liza randizgat az elmebetegekkel.
Ez maga a szerelmi sztory :D
Ebben az egész történetben egyetlen szereplõ volt szerelmes, Tomy Tani.
kemimim 2015 dec. 04. - 14:36:59
(222/350)
Na végre egy jó magyar film. Sajnos évtizedek óta nem láttam ilyet.
Kedvenc magyar filmjeim: Ötödik pecsét, Liliomfi, Hattyúdal, Kabos Gyula filmek,
Nagyszerû képek, beállítások, kameramozgás, dramaturgia, zene, nem túl kiszámítható történet...
Kellemes mosollyal néztem végig a filmet.
Köszönet Ujj Mészáros Károlynak és a stábnak.
10/10
eIemes 2015 dec. 04. - 09:56:09 10/10
(221/350)
"a leghülyébbel is elbeszélget" - az illúziókban élõ nõk közös jellemzõje, hogy majd õk megváltoztatják a férfit és a szerelem csodát tesz (egyébként tényleg, csak hamar elmúlik).

"a legátlátszóbb hazugságokat sem veszi észre" - merthogy zárt világban élt addig. alapvetõen becsületes és magából indul ki. nekem szimpatikus.

"hamburger evés közben kérjék meg a kezét" - konkrétan rákhamburger, mert ezt olvasta rongyosra japánul :)

"a férfiak mind debil, elmebeteg figurák" - bizony, a filmbeli férfiak vonásai karikatúraként eltúlzottak, de ha van egy kicsi önreflexiós képességed, beláthatod, hogy te sem sokban különbözõl. van egy világképed amit abszolútnak és helyesnek látsz, aki mást gondol, az hülye.

"az idióta hamburgeres(ahol mindig megszólal valami reklám)" - tegnap voltam befõttesgumit venni a despárban, és kb percenként szólalt meg valami reklám, és pont a Liza jutott eszembe :)

"a ronda, sötét lakás" - nem jártál még ilyenben? 13-5-6-7-8-9 kerület fele pont ilyen.

"a kövér Jabba nagykövetasszony" - a legnormálisabb szereplõ, Molnár Piroska egyébként visszataszító, de zseniális színésznõ, egy szemforgatás, egy nézés, hát nagyon ott van. Tényleg annyira egyen-maszkot viselünk a hétköznapokban, hogy egy õszinte és beszédes arcjáték látványáért már moziba kell menni.

"a karaktere nem bontakozik ki" - dehogynem. Õ az igazi férfi. Csak nem úgy mintja james bondba és indiane jones szerelemgyereke lenne a batman.
10/10
eIemes 2015 dec. 04. - 08:30:38 10/10
(220/350)
A Liza szereplõi koherens személyiségek, még ha nagy részük statikus, inkább beszélõ díszlet, de ez nem is baj, nem kell mindenkinek elõtérben lennie.

Liza figurája kicsit karikírozza az illúziók világában élõ nõt (személyesen ismerek pár tucatot).
Egészen biztosan nem buta, sõt, a maga információs bázisáról indulva intelligensen és logikusan fejlõdik.

Késõbb folytatom.
_goldie_ 2015 dec. 03. - 21:26:50
(219/350)
mindent leírtál helyettem..ugyanezt éreztem én is
kivéve h számomra a közepest sem éri el..egy közepes filmet végignézek de ezt 40 perc után feladtam....

bocs elemes..én adtam Lizának egy esélyt..sajnálom nekem nem jött át
..nem vagy benne biztos h velem jön mindenki szembe
max 4 pont
6/10
-csengõzoli-- 2015 dec. 03. - 19:18:41 6/10
(218/350)
SPOILER

Pont az volt a bajom,hogy egyáltalán nem éreztem magaménak a storyt.
Elmondom mi nem tetszett.
Liza egy szép,de baromi buta lány és semmit sem változik.
Leányregények , majd késõbb a Cosmopolitan mesevilágában él, a valódi életrõl fogalma sincs és ez a totál bugyuta figura marad végig.
Az utolsó percekben is ostobán nevet azon,hogy urát minden nap éri valami baleset.
Hazavisz minden pasit , a leghlyébbel is elbeszélget, a legátlátszóbb hazugságokat sem veszi észre és élete nagy vágya,hogy hamburger evés közben kérjék meg a kezét. (amihez persze ajándékot is kap)
Nekem ez a figura nem szimpatikus, egyáltalán nem.
A neki udvarló férfiak mind debil, elmebeteg figurák. Egytõl egyig, beleértve a japán szellemet is.
Minden nyomasztó, tébolyult, pszicho thrillerekbe illõ szatír figurák, a félbolond rendõr, az idióta hamburgeres(ahol mindig megszólal valami reklám), a ronda, sötét lakás, a kövér Jabba nagykövetasszony, az õrült szellem és a végtelenül ostoba Liza is.
Egyedül nyomozó barátunk szimpatikus, aki csak úgy elvan magában,de róla meg sokat nem tudunk, a karaktere nem bontakozik ki.
Borzasztó volt ez a film szerintem :)
10/10
eIemes 2015 dec. 03. - 18:15:24 10/10
(217/350)
talán mert a szerelmesfilm csak egy rétege volt a sok közül.
ha nyomasztónak találtad, akkor valamelyik rétege (nem tudatosan) érzékeny részedet érintette.
6/10
-csengõzoli-- 2015 dec. 03. - 12:44:35 6/10 Előzmény eIemes
(216/350)
Borzasztó komolyan mondom.
Ilyen nyomasztó szerelmes filmet még életemben nem láttam :)
10/10
eIemes 2015 dec. 03. - 09:39:44 10/10
(215/350)
mindenki szembejön :)
6/10
-csengõzoli-- 2015 dec. 03. - 01:06:21 6/10
(214/350)
Nekem sem.
Volt pár szellemes poén, de ennyi.
A vége nagyon kiszámítható, összességében közepes ez a film.
10/10
beo71 2015 dec. 02. - 22:20:45 10/10
(213/350)
Szellemes, vicces, melankóliás, szórakoztató és imádni való. Megidézi Tarantino-t, Anderson-t, Jeunet-t. Színes, látványos és cool.......és MAGYAR !!!
10/10.
Imádtam minden pillanatát és imádtam, hogy magyar filmet nézek.
1/10
Adamo 2015 dec. 02. - 22:00:34 1/10
(212/350)
Hát nekem "nem jött át" ez a film..
8/10
ZoliD 2015 dec. 02. - 16:28:46 8/10
(211/350)
"Õrmester! Egy másodperce van, hogy kikapcsolja azt a nyomorult kávéfõzõ gépet!" :D