Téma: Lore

nagynebk 2020 szept. 02. - 19:05:27
(17/17)
A film ismertetéséhez: nem hagyományos háborús film.
A díjnyertes film Rachel Seiffert regénye alapján készült, aki anyja történetét írta meg.
Hegyirabló 2017 júl. 26. - 23:23:04
(16/17)
Feltehetõen azért eshetett meg veled, hogy zsidónak néztél egy egyértelmûen nem zsidó színésznõt, mert az izraelita valláshoz, és az azt gyakorló emberekhez is nagyjából annyit értesz, mint bármi máshoz, vagyis semennyit. Rosendahl ugyanis nem zsidó név, mint az közismert. A hölgy semmilyen hivatalos és nem hivatalos életrajzában sincs nyoma annak, hogy izraelita lenne, interjúkban sem említi soha. Arról nem is beszélve, hogy német, Németországban pedig nincsenek zsidók, mint az szintén közismert. Valamint a Yad Vashem intézet Soa áldozatok adatbázisában sincs egyetlen "Rosendahl" nevû személy sem. Szóval ez nem jött be.
fourdogs 2017 márc. 16. - 23:32:28
(15/17)
A családi otthon meghitt melegsége... és a "hozott anyag".
Vagy csak beköszönt, miként családlátogatáskor szokott.
Kumpirka 2016 okt. 31. - 15:01:14
(14/17)
Te egy hülye pi.csa vagy.
olahmiki1959 2015 okt. 26. - 06:29:54
(13/17)
Alapjában jó szándékú film volt, de bennem azért maradtak hiányérzetek.
Sok jelenet nem lett elvarrva, az egész úgy nézett ki, hogy nem volt egy összefüggõ, folyamatos történet, inkább epizódok egymás utáni fûzére jellemezte a filmet, ami idõnként nem állt össze egységes egésszé.
Néhány kérdés nyitva maradt,
SPOILER
a srác akkor végeredményben zsidó volt, vagy sem, - ha csak egy zsidó fiú papírjaival menekült, akkor miért voltak az alkarjára tetoválva számok? - a végén, amikor leszállították a vonatról, utána nem próbáltak találkozni vele, egyszerûen tudomásul vették a gyerekek és a lány, hogy szétváltak az útjaik?
SPOILER VÉGE

Azt meg egyszerûen nem hiszem el, hogy szovjet katonák az erdõben lelõttek volna egy 8 éves gyereket, aki arra tévedt. Ez a rendezõnõ butasága volt. Ilyen nem történhetett meg, ha pedig mégis, akkor sem jellemzõen, hogy bele kellett volna tenni egy filmbe.

Gyönyörûen fényképezett, jó színészi alakításokkal fûszerezett, de alapjában véve kissé súlytalan, itt-ott zavaros történetvezetésû, a nézõkben hiányérzetet hagyó alkotásra sikeredett a Lore.
6 pont.
tortura 2014 dec. 11. - 14:35:53 Előzmény jelekk
(12/17)
Bennem is maradtak kérdések. Szerintem talán nincs is nagy jelentõsége annak, hogy zsidó volt-e a srác vagy sem. A jó szándék megvolt benne.
Én inkább a végét nem értettem ott a nagymamánál. Nekem úgy tûnt, mintha ollóval vágták volna el az egészet. Nem igazán sikerült rájönnöm, hogy most akkor mi lett velük.
jelekk 2014 ápr. 11. - 23:02:06
(11/17)
Nekem alapvetõen tetszett a film , de felmerült bennem egy-két kérdés. Valószínûleg én nem figyelmet eléggé,(spoiler) de akkor most Thomas zsidó volt vagy sem ? Mármint más irataival utazott , de az õ karján is voltak számok, tehát zsidónak kellett lennie. Illetve nem pontosan értem azt sem , hogy milyen jellegû kapcsolat volt közte és Lore között. Csak a túléléshez volt eszköz vagy azért szerette is ?
reptilian.bastards 2014 febr. 23. - 02:12:38
(10/17)
"A legidõsebb, a tizennégy éves Lore"...
Egy másik leírás szerint* 17 éves, és ez nyilvánvalóan sokkal közelebb áll a valósághoz, tekintve, hogy legalább 18-nak kinéz (19 volt egyébként).

* http://www.filmkatalogus.hu/Lore--f34015
Kolókapitány 2014 febr. 19. - 14:24:36
(9/17)
Amikor láttam a trailerét a zene nagyon megfogott. Egybõl rákerestem és hát ki más írhatta , mint a kedvenc zeneszerzõm Max Richter. :) Ma este 23:00-kor lesz a Cinemax 2-n , már nagyon kíváncsi vagyok rá.
boleynanne111 2014 febr. 15. - 20:57:43
(8/17)
Csodálatos film, érdemes megnézni !!!!
4/10
Viktor6665 2014 febr. 07. - 19:33:25 4/10 Előzmény Apacsek_
(7/17)
Nem éppen... Sok filmet nézek, 2 ezer filmet már biztos láttam és elég sok közülük nem amerikai volt.
És ez a honlap többek között erre is jó, hogy véleményt mondjunk a filmekrõl. Én leírtam, hogy nem tetszett. Te meg személyeskedsz, miközben nem tudsz rólam semmit.
Apacsek_ 2014 febr. 05. - 17:37:41 Előzmény Viktor6665
(6/17)
Hát nem sok filmen vagy túl ha ez a "legnyomasztóbb film" amit valaha láttál. Ez nem is lenne baj, de akkor mire föl bírálod a rendezõi munkát. Igazán kiváló munkát végeztek... nekem az a gyanúm hogy csak az "amcsi" filmeken szocializálódtál.
Apacsek_ 2014 febr. 05. - 17:32:15
(5/17)
Nagyon erõs film. Nem térek ki az alakításokra mert már jellemezték, de olyan érzéseket indított el bennem amit egy hálivúdikaptafafilm sose tenne. Sõt gondolkodásra ösztönzi az embert.
-Vajon miért nem segítik õket az útjuk során?...mert az emberek elfáradtak és közömbösek annyi szörnyûséget láttak, és még sokan csak most szembesülnek a náci rezsim szörnyûségeivel amit a fasiszta propaganda eddig nagyon jól leplezett.
-A "jenkik"-tõl többet vártunk volna.... ebben a korszakban a nácikat vadászták mindenki gyanús volt aki okmányok nélkül "létezett"... a képi világa lenyûgözõ, a színészek alakítása is (mégiscsak kitérek rá :)
9/10
alien1976 2014 febr. 05. - 05:54:41 9/10
(4/17)
Teljesen lekötött, magával ragadott a film. Elgondolkoztató, tragikus, és mégis érdekes film.
Lebilincselõ film, mely hihetetlen nagy mondanivalóval, és tragédiával rendelkezik. Nagyon szépek a képek, a fényképezés, mely az egész filmet magával sodorja.
A film, miközben feszült drámával mutatja be a történetet, fájdalmasan tárja elénk azt a szomorú "világháború utáni életet", mely körbeveszi az öt gyermeket. Itt gondolok arra a jelenetre, ahol pénzért szoptatnak, vagy az utána következõ fürdési jelenet minden pillanatára.
A zene pedig teljesen azonosul a film cselekményével. Hol lelassúl, hol pögõvé válik. Néhol fájdalmasan cseng fülünkben, s máskor pedi az élet megújulásaként dalol nekünk.
7/10
NADALFAN 2013 jún. 27. - 21:33:28 7/10
(3/17)
nem könnyû film az biztos , meg is ülte a gyomromat, meg depis lettem tõle.a csaj tényleg jól játszi benne!
4/10
Viktor6665 2013 ápr. 18. - 02:08:35 4/10
(2/17)
A legnyomasztóbb film, amit valaha láttam. A rendezõi munka is elég amatõrnek tûnt.
Gabcsikaaa 2013 ápr. 07. - 22:08:08
(1/17)
Érdekes, megindító, nyomasztó film. Mindenképpen ajánlom.