malvin 2010 máj. 27. - 11:20:49
(3200/4640)
***SPOILER***
Ezt melyik részben és kinek mondta?
Amúgy nem logikus, mivel Jacob nevelõanyja ugye az mondta, hogy azért kell õrizni a fényt, mert ha kialszik, akkor a földön kialszik minden fény ... Márpedig ha a sziget elpusztul, akkor bizony nem lesz fény.

Widmore fiával kapcsolatban igazad van.
Tényleg csak az általa hozott áldozatokat emlegeti (pl. hogy még nem látta az unokáját) Valószínûleg ezt kutyultam össze ...
8/10
damienisback 2010 máj. 27. - 10:50:45 8/10
(3199/4640)
SPOILER

nem veszed figyelembe, hogy jack is a fénybe akarta küldeni Desmondot. vagyis így "locke" sebezhetõvé vált, az már mellékes, hogy a sziget süllyedni kezdet...
10/10
Obi1 2010 máj. 27. - 10:47:40 10/10
(3198/4640)
Widmore azt állította hogy Jacob felkereste õt, és megbízta azzal a feladattal hogy ha meghalnak a jelöltek, akkor pusztítsa el Desmonddal a szigetet(ezért is hívott geológusokat és más kutatókat, hogy megtalálja a fényt).
Locke nem tudott errõl mindaddig amíg Widmore személyesen el nem mondta neki, addig nyilván csak a halálát akarta mert azt hitte hogy fenyegetést jelent számára.

"de arra emlékszem, hogy amikor "tesztelte a tûrõképességét" azt mondta azért van rá szüksége, mert "... különben soha nem kapom vissza a fiamat". Ebbõl a "vonalból" végül is nem lett semmi."
Ilyet aztán biztos nem mondott, csak azt hogy õ is feláldozott sok mindent a szigetért, beleértve a fiát is.

És igen, nagyon is mûködött Desmond mint fegyver, a célját elérte Jack. Máshogy nem tudták volna elpusztítani Locke-ot, ez volt az egyetlen út.
malvin 2010 máj. 27. - 10:15:13
(3197/4640)
***SPOILER***
Nem, Lock-nak ez volt a célja:
"Meg fogom keresni Desmondot.
És ha megtalálom, el fogom pusztítani a szigetet."

u.i. Az elõzõ idézet alapján is felmerült egy kétség:
én nem emlékszem arra, hogy Jacob "visszahozatta volna" Desmondot.
Azt Widmore hozta, ki tudja milyen céllal.
8/10
damienisback 2010 máj. 27. - 10:03:25 8/10
(3196/4640)
SPOILER

és mi van akkor, ha a sziget süllyedése volt a mellékhatás? hiszen jacknek sem volt ellenére, hogy Desmond a fényben tevékenykedjen. azt ugye elég naiv dolog lett volna feltételezni, ha Desmond a megfelelõ környezetbe kerül akkor jack vagy "locke" azonnal meghal...
malvin 2010 máj. 27. - 09:51:44
(3195/4640)
Az egy "mellékhatás" volt.

Lock huzatta ki a dugót azért hogy elsüllyessze a szigetet.
Shephard viszont feltételezte, hogy "Nem hinném, hogy Jacob azért
hozta vissza ide, hogy aztán Locke az õ segítségével
elpusztíthassa a szigetet.", ezért még csatlakozott is.

A Lock által "elsütött" fegyver tehát visszafelé is elsült - merthogy azért a sziget is elkezdett süllyedni.
8/10
damienisback 2010 máj. 27. - 09:10:35 8/10
(3194/4640)
SPOILER


"Nem derül ki, hogy Shephard-ék mire tudták volna használni Desmond-ot."

már hogyne derült volna ki. Desmond kihúzta a dugót és így "Locke" is sebezhetõvé vált...
malvin 2010 máj. 27. - 09:06:33
(3193/4640)
***SPOILER*** de inkább csak egy morfondírozás.

Desmond-ot minden fél fegyvernek tekintette:
Widmore vitte oda. Fogalmam sincs, hogy mire akarta használni (milyen hatalom birtokosa is lehetett volna általa?), de arra emlékszem, hogy amikor "tesztelte a tûrõképességét" azt mondta azért van rá szüksége, mert "... különben soha nem kapom vissza a fiamat". Ebbõl a "vonalból" végül is nem lett semmi.

Lock viszont elég "érdekesen viszonyult" ehhez a "fegyverhez":
elõször meg akarja öletni, majd amikor a Shephard féle társaság kiszabadítja, akkor hirteleen rájön, hogy neki is jól jön.

Nem derül ki, hogy Shephard-ék mire tudták volna használni Desmond-ot. Végül is Lock "használta" (dugó ki), viszont azt Shephard rövid úton visszadugta, tehát Desmond mint fegyver nem igazán vált be. Viszont (és én erre utaltam az elõzõ hozzászólásban) az alternatív világban mindenhol megjelent és összehozott olyan embereket (a szigeten létezõ párokat, csoportokat) akik ott és akkor nem találkoztak volna. Honnan ez a "küldetés"? Érdekes epizód, amikor az estélyen Widmore feleségével (?) - vagy legalább is a fiának (a nem alternatív világban a fizikus) az anyjával - együtt ülnek, és az azt kérdezi, hogy "... és mi lesz, ha emlékezni fognak?". Mi is ez a "maffia"?

Na egyenlõre ennyi, de mint írtam van még számos számomra homályos (megválaszolatlan) pont.
10/10
Obi1 2010 máj. 26. - 23:51:15 10/10
(3192/4640)
SPOILER
Widmore egy dolgot akart mindig is, hatalmat. Még most a hatodik évadban is.

Ben a maga oldalán áll, de ami az elmúlt pár részben volt pálfordulás az csak amiatt volt hogy becsapja Locke-ot. Widmore-t meg nem segít megölni, õt a saját bosszúvágya miatt öli meg, nem azért mert valaki azt mondta neki.

Desmond meg mint ahogy elmondták fegyver volt Locke ellen, mivel kevésbé hat rá az elektromágneses mezõ így õt nem süti meg a mágikus szmötyi. Ezt a képességét meg lehet hogy akkor kapta amikor felrobbantotta a bunkert a kulcs elfordításával, és kiengedte maga alatt az elektromágneses mezõt.
olivabogyó 2010 máj. 26. - 21:13:50 Előzmény Obi1
(3191/4640)
és is valami alternatívra gondoltam ;) köszi!
malvin 2010 máj. 26. - 20:13:28
(3190/4640)
Bocsi - az utolsó mondat rosszul lett befejezve:
Hugo .... megdícséri mint jó szövetségest.
malvin 2010 máj. 26. - 20:10:27
(3189/4640)
Már írtam, hogy az 5. sorozat végén én azt hittem, hogy VÉGE (egy nagy BUMM, és ezzel helyreáll minen létezõ és nem létezõ idõsík).
Így utólag igazolva látom a véleményem.
Mert itt egy csomó minden nincs lezárva.
Csak ízelítõnek:
Mi a fenét akart végül is Charles Widmore?
És amíg Õ legalább "következetesen akart valamit" (csak legfeljebb nem derült ki), addig hirtelen mi is lett a szerepe Desmond Hume-nak? Kitõl, mitõl kapta ezt a szerepet? (Sinte mint egy Jacob II.)
Végül (de nem utolsó sorban) melyik oldalon is állt Ben Linus?
Segít megölni Lock-nak Charles Widmore-t, de végén meg Hugo (aki akkor már Jacob örököse, tehát Lock (vagyis Jacob Lock kinézetû testvérének) ellenfele.
8/10
offtopic
damienisback 2010 máj. 26. - 18:14:26 8/10
(3188/4640)
elképzelhetõ, de nyilván feltûnt volna a kérdezõnek, hogy az utolsó rész dupla(vagy én várok el túl sokat az emberektõl)...
10/10
bundi123 2010 máj. 26. - 16:51:49 10/10 Előzmény damienisback
(3187/4640)
Miröl beszélsz?
Az 5.évad 17 részes és van benne egy duplarész a legutolsó.Azért 16 ,ert duplarész de amúgy 17
AvatáR Gil Maerth 2010 máj. 26. - 16:31:46
(3186/4640)
6x 08:

azoknak lett igaza akik szerint Szójer kavar.
nem értem minek ment Katinka az Ál-Locke -al
és mitõl fog tudni Szójer tengeralattjárót vezetni?
Mit tud Vidmore?

A vége -rész tényleg olyan döbbenetes erejû lesz?
szibag 2010 máj. 26. - 16:27:33
(3185/4640)
Szerintem jóra sikeredett az utolsó rész bár volt amit nem értettem benne. Kár hogy vége lett.
10/10
Obi1 2010 máj. 26. - 15:54:01 10/10
(3184/4640)
SPOILER
Kezd az a vélemény elfogadottá válni, hogy az ALT az egyik félig létezõ, félig nem létezõ idõsík amik a túlélõk alakítottak ki. Lehetséges hogy a bomba hozta létre, de az is lehetséges hogy "ajándékba" kapták.
Minden ALT-os szereplõnek az volt a dolga hogy szembemenjen magával egy számukra szinte tökéletes világot alkotva, olyant amiben kijavíthatják a hibáikat.
Jack kijavítja apja hibáit azzal hogy õ máshogy neveli a fiát, aki igazából õ maga akar lenni gyerekkorában.
Kate ebben a világban valószínûleg ártatlan.
Sawyer a bûnözés helyett a bûnüldözõ szakmát választotta.
Ben kijavította az elkövetett legnagyobb hibáját, és Alex élete mellett döntött.
És a többi.
A túlélõk haláluk után elképzelhetõ hogy lelkeik a szigeten maradt(õk voltak a suttogások), és addig ott is maradtak amíg fel nem szabadultak az ALT-ban, és nem kezdtek emlékezni a valódi életükre. És igen, ebben a világban valóban mindenki halott, de ahogy Christian is mondta, mindenki meghal egyszer. Van aki évekkel ezelõtt(Charlie), van aki sokkal késõbb(Ben, Hurley). És a végén nem meghaltak(ez már nyilván bekövetkezett), nem kell a mennyországot se idekeverni.. csak továbbléptek. Ez gondolom a végsõ megnyugvást jelenti.
8/10
damienisback 2010 máj. 26. - 15:21:21 8/10
(3183/4640)
valószínûleg a szezon eleji összefoglaló rész kavar be, mert enélkül 16 részes az ötödik évad...
olivabogyó 2010 máj. 26. - 15:16:28
(3182/4640)
közben megtaláltam h 17...de akkor nekem miért csak a 16ig van meg? :D valami duplarész van benne? már ezer éve nem néztem meg...
olivabogyó 2010 máj. 26. - 15:15:31
(3181/4640)
mi az az ALT???