Tapikaa 2012 aug. 11. - 02:07:36 Előzmény bree-gee
(4220/4640)
Az egész 3.évadban rajta volt..Én is csodálkoztam, hogy hogy került oda..
10/10
Második Mancika 2012 aug. 05. - 18:37:41 10/10
(4219/4640)
3. évad, 20. epizód... egyre csak gyûlnek a kérdések, de nincsenek válaszok...nem mintha mindenre választ szeretnék találni. Egyenlõre úgy tûnik, hogy mindenki meghalt és most a purgatóriumban vannak, vagy hol. Tudom, a végén sokan aszonták, hogy minden, ami a szigeten történt, 'real' volt, de én a 3. évad 20. epizódnál ezt erõsen kétlem.

Épp az elõbb írtam kommentet Matthew Fox-hoz. Nekem úgy tûnik, hogy a szereplõk nagy része önmagát játssza, és nincs különösebb erõlködés mögötte. Max. Sawyer többször néz összeráncolt szemöldökkel. A doki sztem otthon is sír néha. Vagy lehet, hogy pont azért jó színészek, mert elhisszük, hogy a való életben is olyanok, mint a szigeten? Fene se tudja.
agarik 2012 júl. 26. - 14:28:21 Előzmény Második Mancika
(4218/4640)
Szerencsére hamarosan kiírják :D
10/10
Második Mancika 2012 júl. 25. - 22:04:45 10/10
(4217/4640)
Épp most nézem "normálisan", a második évad uccsó részénél vagyok de halálra idegesít ez a Michael.
10/10
sawyerx 2012 júl. 23. - 20:37:31 10/10
(4216/4640)
igen, lehetséges, hogy az vagyok, mert ha valaki összevissza nézi a sorozatot és panaszkodik, hogy nem érti a dolgokat, az inkább üljön le és nézze meg normálisan.
olyan hülyeségekbe meg nem tudom minek kötsz bele, például, hogy nem magyarázták meg, mik azok az írások, a "hieroglifák"...
10/10
sawyerx 2012 júl. 23. - 20:35:21 10/10 Előzmény agarik
(4215/4640)
ne haragudj, így linkelve van, hogy véletlenül se nézd más válasznak.
hát, a neked a Sayidos feltámadás meg lett válaszolva, gratulálok, mert nem fejtették ki, maximum mindenki úgy gondolja, ahogy akarja. elvégezték rajt a mérleges kísérletet, meg annyit mondtak, a "rossz" oldalra billent, így eluralkodik rajt a gonosz, de hogy hogyan történhetett, arról szó nem esett.
10/10
Viktor6665 2012 júl. 23. - 19:00:50 10/10 Előzmény sawyerx
(4214/4640)
Mi vagy te, agresszív kismalac?
A fele válaszod nem érv, csak találgatás, mert nem is ad rá logikus választ a sorozat, nevezheted mitikusnak vagy aminek akarod, de igaz.
És nem néztem végig minden részt, mert voltak tök felesleges jelenetek dögivel, amiket eltekertem. Erre a jegesmedvésre nem emlékeztem, ettõl biztos hülye leszek-.-
offtopic
agarik 2012 júl. 19. - 15:22:55
(4213/4640)
Kifogytál az érvekbõl drága?
offtopic
kõmacska 2012 júl. 18. - 23:35:27
(4212/4640)
Diktál a beteg,
írja a doktor,
beszél majd az utókor
Doktor Bubóról!
offtopic
agarik 2012 júl. 18. - 23:27:53 Előzmény kõmacska
(4211/4640)
? Inkább amerikai (usa). A "gonosz" irakiak az usa "ellenségei" nem az izraelieké.
offtopic
kõmacska 2012 júl. 18. - 00:53:56 Előzmény agarik
(4210/4640)
nem láttam végig a sorozatot, csak benéztem ide: Sayidot leuralta a gonosz..."zsidók" diktálta polkorrekció.
agarik 2012 júl. 17. - 22:22:09
(4209/4640)
tanulj meg linkelni, amúgy meg Sayid (és mások) kapcsán a "megszállta a gonosz" vagy mi frázis teljesen meg volt magyarázva: a Füst oldalára álltak.

Speciel szerintem a Füst volt a "jó" oldal...
10/10
sawyerx 2012 júl. 17. - 21:27:25 10/10
(4208/4640)
na de válaszolok:
- számok: ez a sorozat egyik misztikuma, ami visszatérõ elem, mivel Jacob amolyan "sors" féleség, ezeket is õ találta ki és színezte be velük a kiválasztottak életét.
- a jegesmedvéket kutatási célból hozták a szigetre a Dharmások, erre nehéz a sorozatból nem rájönni, ráadásul a bónusz részben el is magyarázzák.
- a többiek fertõzöttek: a Füst megbabonázta õket.
- Desmond: Desmond a bunker felrobbanásakor élt át valamit, amitõl késõbb is immúnis lett a sziget energiájára, illetve az elméjében vissza tudott néha ugrani az idõben és minimálisan közbeavatkozni, de ez is érhetõ volt, illetve ennyi erõvel: pókembert megcsípte egy pók, hogy lett szuper ereje?!
- Sayid: a Füst állhat a háttérben, de nem magyarázzák meg.
- Jacob: mint mondtam, amolyan sors-féleség, õ intézi úgy a dolgokat, hogy a kiválasztottjai a szigetre kerüljenek és sakkban tartsák a Füstöt.
- hidrogénbomba: úgy, hogy felrobbantották és visszakerültek a jelenbe, otthon te is próbáld ki, ezen mit csodálsz?
- megnyílt a világ: nem nyílt meg, hanem a 6. évadbeli párhuzamos események a túlvilág volt, a purgatórium, miután már mindenki meghalt.
- az írások: a sziget mitológiája, semmi közöd hozzá.
- segítség-hang: azért, mert a kunyhóban nem Jacob volt, hanem a Füst vagy egy szellem.
- út egyik szigetrõl a másikra: siettek.
- Walt (nem volt -,-): Locke (nem lock -,-) a 3. évad végén látja, és Shannon is az elrablása után a 2. évad elején, errõl annyit mondtak, hogy "Waltnak különös képességei vannak", és kérdezték az apjától, "nem figyelte-e meg, hogy a fia felbukkan különbözõ helyeken".

és szerintem nézd meg újra a sorozatot, mert elég hiányos vagy, barátom, a helyesírásod pedig csillagos 5-ös!
10/10
sawyerx 2012 júl. 17. - 21:14:54 10/10
(4207/4640)
===SPOILER===

Viktor, vannak emberek, akiknek túl magas ez a sorozat, te sajnos ilyen vagy, ha nem voltál képes megérteni a
legeslegfõbb dolgot a végén (hogy a purgatóriumban vannak), a kérdéseidre válaszolni nem fogok.

Agarik, nálad annyit javítanék ki többek közt, hogy Sayid-ot nem "szállta meg" a Füst, az konkrétan nem derül ki, hogyan jött vissza a halálból, ahogy az sem, feltámadása után mi volt az a kísérletezés rajt, hogy "eluralkodott rajt a gonosz, billent a mérleg".
agarik 2012 júl. 14. - 17:55:21 Előzmény Viktor6665
(4206/4640)
*spoiler*

1) "na és az hogy lehet, hogy felrobbantották egy hidrogénbombát és visszakerültek a jelenbe?"
V: úgy, hogy az atombombon interferált a Bunker energiamezõjével. Ez olyan sci-fi dolog.

2) "vagy az, hogy megnyílt egy már korábban szétválasztott párhuzamos világ, ahol jin és sun nem házas, sawyer pedig zsaru?"
V: Azt én is útáltam. De hát a múltat és a jövõt már eljátszották, és valamivel ki kellett tölteni a "lássuk a karaktereket a Szigeten kívül is" idõt. Amúgy az a "párhuzamos világ" a túlvilág volt, mert már réges-rég mind meghaltak. Ez olyan mûvészieskedõ marhaság.

3) "és mik voltak azok a hieroglifa szerû írások, csak nem õsi egyiptomiak is hajótörést szenvedtek és földalatti szentélyt, világítótornyot, szobrot és templomot kezdtek el építeni?"
V: Jákob és testvérei már régen a Szigeten voltak. És hát nem néz ki faszán és misztikusan az egyiptomi hieroglifa? A Csillagkapuban is bejött!

4) "és miért hallotta lock azt hogy "segítség" szellemhangon abban a kunyhóban, amikor jacob nem is volt szellem?"
V: Nem Jacob volt a gunyhóban, hanem a Füst. Amúgy tökmindegy, mert ez Jacob és a Füst egyik varázsképessége, amiben a lényeg az volt hogy illetõ befolyásolni akarta Lockot, míg pl. Bent senki nem akarta semerre lökdösni.

5) "és ha az a fény a sziget közepén volt, hogy jutottak át a repülõgépre sawyerék 1óra alatt?"
V: A Szigeten a sok bunkertõl, lezuhant repülõgéptõl meg frinc-franctól nem is lett volna hely a fáknak. Na és?

*spoiler*
10/10
Viktor6665 2012 júl. 14. - 12:04:45 10/10
(4205/4640)
*spoiler*
na és az hogy lehet, hogy felrobbantották egy hidrogénbombát és visszakerültek a jelenbe?
vagy az, hogy megnyílt egy már korábban szétválasztott párhuzamos világ, ahol jin és sun nem házas, sawyer pedig zsaru?
és mik voltak azok a hieroglifa szerû írások, csak nem õsi egyiptomiak is hajótörést szenvedtek és földalatti szentélyt, világítótornyot, szobrot és templomot kezdtek el építeni?
és miért hallotta lock azt hogy "segítség" szellemhangon abban a kunyhóban, amikor jacob nem is volt szellem?
és ha az a fény a sziget közepén volt, hogy jutottak át a repülõgépre sawyerék 1óra alatt? hiszen azt mondták 2napi járás egyik felérõl a másikra, és utána még át is kellett volna hajóznia a kisebb szigetre, ami szintén messze van
és asszem az 5.évadban, hogy láthatta lock voltot? késõbb úgy magyarázták be, hogy a szigeten az emberek látni kezdik a holtakat valami rejtélyes okból, de õ még élt akkor valahol amerikában

de még vagy száz ilyen kérdést fel lehetne tenni, már bánom, hogy elkezdtem gondolkozni ezen, egy csomó szálnak semmi értelme, nem kapcsolódnak semmihez
*spoiler vége*
agarik 2012 júl. 14. - 08:47:19
(4204/4640)
***SPOILER***a film végén meghal ***SPOILER VÉGE***

1) a Számok Jacob találmánya, valami varázslatos hülyeség.
2) a Dharma vitt jegesmedvéket kutatási céllal a Szigetre. Valahol röfögtek róla hogy talán a tanulási képességeik miatt esett rájuk a választás.
3) "a Többiek fertõzöttek": õk a Füst követõi.
4) a bunker elektromágneses kitörése hatott Desmondra, aki nem egyszerûen kisiklott a saját idejébõl, hanem szervezete különleges felépítése miatt képes volt ezzel a hatással károsodás nélkül együttélni. Ez olyan sci-fi stuff.
5) Said ... ha meghalt, akkor bizti nem lett újra élõ, hanem vagy a Füst volt aki felvette az alakját.
6) Jacob... Mi van Jacobbal?

***SPOILER***a film végén meghal ***SPOILER VÉGE***
offtopic
950617 2012 júl. 14. - 00:16:50
(4203/4640)
Bár lehet elõbb osztályoztad, de nem értem, hogy ennyi kételyjel hogyan adhattál 10-est erre a sorozatra.:D
10/10
Viktor6665 2012 júl. 13. - 23:45:13 10/10
(4202/4640)
Azért pár dolgot nem értek a szigettel kapcsolatban.
Mi az a 6szám, amitõl Hugo úgy félt? Miért vannak jegesmedvék egy csendes-óceáni szigeten? Mit értett Daniel az alatt, hogy a többiek fertõzöttek? És Desmond hogy tett szert ennyi szuperképességre? Elõször õ nyomkodta a gombot, amivel megmentette a világot, aztán látnoki képességre tett szert, aztán a tudata oda-vissza ugrált a múlt és a jelen között, a végén meg az is kiderült, hogy az elektromágnesességre is immunis? Said hogy lett újra élõ? És Jacob?
így belegondolva nem túl sok értelme volt az egésznek:S
10/10
kutip 2012 júl. 13. - 13:17:55 10/10 Előzmény 950617
(4201/4640)
A világ legjobb sorzata,története! De eszt csak ugy tudod megérteni ha végignézed az egészet én tegnap fejeztem be a 6.évad utolsó epizodját,ugy kb. 1 honapba telt....és hát,elképesztõ a szinészi teljesitmégy,és a történek is nagyon jól kivan találva.Aki aszt mondja hogy faszság és nem nézte végig az csak azért mondja mert nem értette....de én megértettem!