3/10
convar 2011 nov. 02. - 22:06:14 3/10
(53/73)
Lynchcsel itt szalad el elõször a ló, de nem kicsit. Nem szeretem ezt a filmjét. Addig amíg a fickó börtönbe kerül addig jó, sõt nagyon jó. Feszültség a köbön, bár tõle mondhatni ez a minimum. Viszont onnantól egy nagy zagyvaság az egész. Tudom, hogy lehet(ne) érteni, de én személy szerint ki nem állhatom amikor értelmezni kell egy filmet. Fõleg ha ehhez többx is meg kell nézni. Ilyenekre nekem se idõm, se kedvem :D
batagy 2010 dec. 19. - 02:01:13
(52/73)
Most láttam ezt elõször. Hát nem egyszerû.....
bürgönye 2010 okt. 23. - 22:47:08 Előzmény bürgönye
(51/73)
Eltekintve attól, hogy a rákövetkezõ éjszaka mindössze kétszer riadtam föl a rémálmaim miatt. :S
bürgönye 2010 okt. 22. - 23:49:21
(50/73)
Érdekes film, mint minden Lynch-rendezés, és nyilván ezt is többször érdemes megnézni, hogy legalább a dolgok egy része leessen. Egy kicsit vontatottnak éreztem, és volt, ahol bizony ránéztem az órára, hogy mikor fog már történni valami, de alapvetõen OK.
DartagnanX 2010 szept. 12. - 17:35:42 Előzmény tarantinofan
(49/73)
A film angol címébõl indulj ki. Az pedig Lost Highway. Semmi köze a magyar "útvesztõben" címhez. :)
tarantinofan 2010 aug. 19. - 22:18:20
(48/73)
emberek
én tegnap néztem meg a filmet. szerencsére úgyálltam hozzá hogy Lynch film lesz, így sikerült 120as pulzus alatt végigülnöm az egészet.
utána természetesen énis próbálgattam értelmet keresni ebben a látszólag nagy zagyvaságban, és aztán rájöttem....most lehet hogy nagy hülyeséget fogok írni, de szerintem ez egy igen helytálló magyarázat lesz.
Próbáltam a címbõl kiindulni (útvesztõben), emellett számitásba vettem hogy ez egy Lynch film, esetleg sajátos szabályokkal, amik ellentmondanak szinte minden eddig látottakra. Az ugrott be hogy ha õróla beszélünk akkor valami kevésbé szokványos dologra kell gondolnunk én így hát arra eszméltem rá hogy mi van ha maga a cím a magyarázat. Elvégre is a film után sztem mindnyájunkban csomó kérdés fogalmazódott meg, végeláthatatlan kuszaságnak éreztem én legalábbis a filmet, de lehet hogy pont ez a lényege. mintha az egész alkotás orditana hogy "ne próbálj megfejteni, lynch film vagyok, úgysem menne hameg mégis megpróbálod, megszivtad xD". Elképzelhetõ hogy a rendezõ fejében is ez fogalmazódott meg. gondoljunk egy labirintusra. Sok értelmét nemlátom, annyiból áll hogy bemész és próbálsz minél hamarabb kiutat találni, mégis nagy élményt tud nyújtani, csakúgy mint ez a film, lehet hogy nemértjük, hogy sok a megválaszolatlan kérdés, mégis hatalmas élményt nyújtott legtöbbünknek, mint képileg, mint zeneileg, mint akármi... Lynch nem egy egyszerû rendezõ, még aztis eltudnám képzelni hogy õsem érti a saját filmjeit (xd), habár ez az egész teljesen tudatosnak tûnik. Tudatosan kavarja meg a nézõt, próbálja összezavarni, megtervez egy útvesztõt amit aztán képi világba önt, elénktár, a mi dolgunk annyi hogy végignézzük, élvezzük, de az idõközben felmerülõ kérdéseket ne próbáljuk megválaszolni. elvégre ha tudnánk az útvesztõbõl kivezetõ utat máris nem szórakoznánk ilyen jól, nemde?:D
antalfalu 2010 júl. 07. - 11:07:00 Előzmény rea1
(47/73)
Az az 1400 loeros merci azert durva eresztes a filmben:) Sose felejtem el azt a jelenetet:D
rea1 2009 szept. 20. - 23:56:14
(46/73)
Robert Loggia talán az egyik legjobban eltalált színész a filmben.B.Pullmanen viszont rendesen meglepõdtem,mikor megláttam a nevét.Tartottam tõle,de kellemes meglepetés lett a vége.
wim 2009 aug. 09. - 14:06:13
(45/73)
A többi filmje igazán "értelmetlen, dög unalom", úgyhogy meg ne nézd! Ez kimondott pörgõs, izgalmas, élvezhetõ. Nem akarlak elkeseríteni, de ismerek átlagos tizenéveseket, akik szeretik, sõt többször is megnézték. Rájuk pedig igazán nem mondhatanám, hogy mûvészfilmrajongó sznobok vagy ilyesmik.
franszoá81 2009 aug. 09. - 09:58:58
(44/73)
biztos jó film... csak nem nekem... szeretem, mikor az értelmetlen, dög unalom filmekre vki azt mondja h hú de jó, a mögöttes tartalmat kell megérteni, meg amugy is egy nagy kaosz az egesz és pont ettol jo... akkor élvezzétek.

én szeretem a lezáratlan, bonyolult filmeket (ld. a forrást), de ez xar. lehet azért mert nem a twin peaksen nõttem fel, de egy biztos. ha ilyen a többi filmje is valszeg ez volt az elsõ és utolsó amit megnézek tõle :)
10/10
Lacquo 2008 nov. 11. - 01:18:53 10/10
(43/73)
Pontosabban az egész filmnek!
10/10
Lacquo 2008 nov. 11. - 01:18:37 10/10
(42/73)
Nem csodálkoztam, hogy bonyolult. Lynchnek 10 pont jár. :)
gazz 2008 nov. 09. - 20:14:19 Előzmény kox007
(41/73)
Spielberg mi? Okos...
Gondolom nem sokat fogtál fel az egészbõl...
Heathcliff 2008 júl. 27. - 07:04:58
(40/73)
:) :) Fogalmam, sincs miért váltotta ki ezt a hatást.
Én csak a Mulholland drive-t láttam, és a legerõsebb benyomásom a meghallgatási jelenet volt: hogy egy színésznek tényleg, hûha, milyen tehetségesnek is kell lennie. Nulla rémkép. (Én lehetek a másik véglet:))
Redfield 2008 júl. 21. - 18:42:49
(39/73)
Ez a nõ meg nem nohmális.
Redfield 2008 júl. 21. - 18:42:15 Előzmény kox007
(38/73)
ez hülyeség.
Heathcliff 2008 júl. 21. - 18:34:59
(37/73)
Ez valaki más véleménye a filmrõl:

Hadd mondjam el azt, hogyan volt, amikor majdnem megõrültem.
(Az okosok azt mondták, nem lehet egy filmtõl bedilizni!)
Évekkel ezelõtt, még hitetlen voltam, amikor megnéztünk egy David Lynch-filmet a férjemmel (Lost Highway). David Lynch az, aki a Twin Peaks-sorozatot is rendezte. Illetve én már kb. a negyedétõl nem néztem, csak hallottam a szöveget. Már semmire nem emlékszem, csak a nyomasztó érzésre, valamiféle titokra, eltûnésre, meg hogy volt benne egy borzalmas külsejû kis törpe, annyira ijesztõ, hogy napokig nem tudtam tõle aludni. Mintha a pokol lángja csapott volna ki ebbõl a filmbõl. A nem alvástól aztán annyira elfáradtam, hogy elkezdtem hallucinálni, féltem egyedül maradni, de féltem a férjemtõl és féltem magamtól is.
Így telt el néhány nap, hét, már nem emlékszem. Egy körfolyosós házban laktunk, lenéztem, és arra gondoltam, mi lenne, ha innen leugranék. Egyszer eljött a barátnõm hozzánk, és elhozta a gyerekét is. Egy pillanatra bement a fürdõszobába, és rám bízta a gyereket (a keresztfiamat), én meg megrémültem: hogy meri rám bízni ezt a kis gyermeket?
Nappal róttam az utcákat, mert nem mertem otthon maradni. Egyszer feldobtam egy pénzt: hova menjek? Hol tudnak segíteni? A közelben volt egy baptista imaház, oda vagy a reformátusokhoz? A reformátusokhoz. Elmentem az Abonyi utcába, ott volt egy szegény titkárnõ meg egy vendég pszichológus, eldadogtam nekik, mi bajom.
Kb. ez volt a reakció: bezzeg, neked milyen jó dolgod van, gyerekek, férj, munkahely. Illetve: biztos, a férj az oka (mûvész ember, azok olyan önzõk, csak magukra gondolnak). Illetve: odaadom a telefonszámom (pszichológus).
kox007 2008 jún. 10. - 00:55:49 Előzmény leguan
(36/73)
Úristen...ez egy kalap **ar..

Unatkoztam itthon, gondoltam letöltök 1 filmet..nem tudtam melyiket, kb. mindent láttam már..olvasgattam toplistákat és rátaláltam erre...jó story, gondoltam megnézem...már 3 percnél tekernem kellett mert dög unalom volt az egész...nem történt semmi...a házaspár mintha nemtom olyan élettelen volt...nem az, hogy megtalálják a kazettát és "na, mi lehet ez nézzük meg" vagy..olyan élettelen volt..néztek a semmibe kussoltak aztán nagy nehezen betették.... dög unalom az rgész áááá aztán most 30 perc után abbahagytam...ideges lettem meg éhes... van 1 jó story és nem tudják jól megcsinálni..

és szeretem a jó filmeket, spielberg nekem is a kedvencem, minden filmje bejött, kivéve max 1-2 nem. de ez az útvesztõben..... röhej.. ha valaki teheti ne nézze meg. csakhogy legyen negatív hozzászólás is...

ajánlok mást inkább, e helyett:.

A remény rabjai
Frequency
Deja Vu

nah most több nem jut eszembe....csak ne ezt nézzétek :)
leguan 2008 ápr. 20. - 19:02:52
(35/73)
Lumet,Pollock mesterember? Szerintem ügyesen aknázták ki a filmezés adta lehetõségeket, Lumet mûveiben-fõleg a 12 dühös embereben a pszichológiai vonalat tartom mérvadónak.
Lynch ezen filmje talán még a "nagyközönség" számára is befogadható mondandóval bír-azonban sajátos hangnemben elmesélve. teszem azt a maffiafõnök féltékenységi jelenetei nagyon is emberiek-és ezt még a gyöngébb gyomrú nézõk is elfogadhatják.
Az erõszak motívuma mely végig lengi az alkotást komoly üzenetet tartalmaz. Igen Útvesztõbe kerülünk,saját magunk egójának csapdájába-Lync tesz róla-hogy végezünk egy kis önelemzést! Néha azt sem árt! Számomra ezért nagyszerû mû!
És fejtegetés vége!!!
perry 2008 ápr. 19. - 19:33:06
(34/73)
Persze , hogy nem. :)
"Vaczak szálló" is lenne ha mindenben 1t értenénk.