Téma: Lucy

3/10
jojoy 2022 febr. 24. - 14:20:45 3/10
(197/217)
Nem akarom én leszólni Bessont, de utoljára oviban mondtam ilyen "nagyokat" , mint amiket ebben a filmben hallottam. Ezt az ismeretlen területet (az emberi agy) sokkal misztikusabban és érdekfeszítőbben is le lehetett volna festeni a filmben. Kínos volt a film második fele... Párhuzamot tudok vonni a Transzcendens című filmmel, ami szintén sz ismeretlent kapirgálja, elég gyengén és bután.
7/10
Dörflinger 2021 okt. 14. - 21:35:46 7/10
(196/217)
A film eleje jól indult, de a felétől átcsapott látványos gagyiba. 7/10

Az embereket elaltatni, és hajigálni szerteszét, csupán az akaraterővel... Na neeeeeee.


antibond 2021 júl. 25. - 12:29:46
(195/217)
Két dolgot felesleges keresni ebben a filmben: mélyenszántó mondanivalót, s logikátlan dolgokat, eseményeket. Elsősorban pazar szórakozást nyújt, s nem azért készült - érzésem szerint -, hogy elkezdjünk erősen töprengeni azon, hogy VALÓBAN ilyesmikre lennénk képesek, ha csakugyan ki tudnánk használni az agykapacitásunk sokkal nagyobb hányadát. Ha valamire mégis rá akarja irányítani a figyelmünket az a gátlástalanság, amit a mérhetetlen pénzsóvárgás ki bír váltani egyesekből. (Persze, erre vonatkozó információt rengeteg egyéb filmből is szerezhettünk.) Scarlett Johansson igazán figyelemreméltó nőszemély, mind a külsejét, mind a színészi kvalitásait illetően. Nélküle a film nem érne ennyit...
3/10
Ledina 2021 ápr. 06. - 17:28:28 3/10
(194/217)
egyszer nézős, ha épp nincs jobb dolgod. Az alapötlet nagyon jó, a kidolgozás elnagyolt.
Mrs Broccoli 2021 márc. 16. - 21:03:37 Előzmény Cukros csirkecomb
(193/217)
Ez engem is nagyon zavart, de próbálták árnyalni: amikor a végén Morgan Freeman mondja neki, hogy reméli, megérte a sok áldozatot, illetve amikor a közepetáján a kocsiban a francia rendőrtiszt odakiabál, hogy meg fognak halni, Lucy visszaszól, senki sem hal meg - ami lehet, hoyg az egyik "meglátása", és az öldöklés már ezen a vonalon történik nála...
Mrs Broccoli 2021 márc. 16. - 21:01:07 Előzmény ildacor
(192/217)
12 éves gyerekekkel nézetted?? Bocs, ez kicsit felkavart :D Én 16 karikás filmet is alig bírok végignézni, 18 szóba se jöhet. Nem véletlen az a karika, pl. öncélú, magyarázat nélküli öldöklés (létező kategória)... Mindazonáltal egyetértek, hogy egy átlagsci-fihez képest elképesztően más volt, engem is a fotelhez szögezett, stzuper mellékszereplők, Morgan a szokásos klisés fejét hozta, nem az USA-ban játszódik... de nagyon, NAGYON véres volt az eleje. Nekem, 43 éves sokat látott felnőttnek lesznek még hónapokig rémálmaim tőle. Mint 6 éves koromban a Star Wars szemétmegsemmisítőjétől.
10/10
kacso2 2021 jan. 30. - 02:21:49 10/10
(191/217)
Kár, hogy ilyen hamar vége lett. Megoldhatott volna néhány rejtélyt. Gyógyíthatatlan betegségek gyógyszerét, vagy a vallási kerdések válaszait is elhozhatta volna. A dínók helyett, Jézussal is beszélgethetett volna...
zsombor1 2020 aug. 27. - 20:46:36 Előzmény Shiviatar
(190/217)
"És nem, nincs ott a Hold amikor nem nézed." - Kimentem az erkélyre és megnéztem, ott van. Kiküldtem az asszonyt is, azt mondta, hogy ott van, annak ellenére, hogy nem nézem....
10/10
ildacor 2020 máj. 30. - 07:13:52 10/10
(189/217)
A film minden egyes perce lekötött!! A 3 hónap alatt most néztem meg másodjára, utóbb már a srácaimmal. Szerintem kihagyhatatlan film!!! A fiaim 12 évesek, kicsit féltem, hogy talán még korai nekik egy ilyen film, de sokszor hangzott el a szájukból egy egy jelenetnél, hogy “Húúú, ez de menő!”
ksatak 2020 máj. 20. - 18:27:02 Előzmény Edmond Dantes
(188/217)
👍
Edmond Dantes 2020 márc. 22. - 22:10:42
(187/217)
Mivel akciófilmet kb. szökőévenként nézek (az van idén), sci-fi akciófilmet meg szinte soha, nem vagyok szakértője a műfajnak. Nem kerestem benne a filozófiai szálat, az eszmeiséget, a Teremtést és a Teremtőt. Hátradőlve élveztem bravúros képi világát, bunyós és autós üldözéses jeleneteit, Besson rendezését és főleg Scarlett Johanssont...mint mindig, mindenben. A film terjedelme ideális, (ön)iróniája dicséretes. Egy komoly hiányérzetem maradt a végén: jelen körülmények között elvártam volna, hogy ilyen agyi képességek birtokában Scarlett vagy Freeman a jövőbe (is) látva bemondja a koronavírust gyógyító vakcina képletét. Tuti, hogy n e k i már a film készítése idején megvolt. Hasznos lett volna.
8/10
doktormacko1 2020 jan. 06. - 22:00:01 8/10
(186/217)
8 /10 tetszett , érdemes megnézni.
10/10
John Neduddgi 2019 dec. 25. - 00:28:13 10/10
(185/217)
Ez az évtized egyik legjobb filmje. Teljesen új téma, amit nem mindenki képes felfogni, megérteni. és negatív kritikákat írkálni! Megkérném ezen hozzászólóakat többé ne írjanak ebbe a fórumra! Én mindenesetre felirtam magamnak, mert előttem semmi hitelük sincs többé!
9/10
Cukros csirkecomb 2019 dec. 21. - 01:03:33 9/10
(184/217)
SPOILER!

A film majdnem tökéletes. A tökéletlenséget Lucy gyilkosságai miatt érzem. Akik a gyilkos jelenetek miatt nézik végig a filmet, azoknak a film vége valószínűleg tényleg érthetetlen. Akik viszont a filozófiai szál miatt nézik, azok számára a film vége az i-re a pont, azonban megkérdőjeleződik Lucy összes gyilkossága. Ennyire kiterjedt érzékeléssel végtelenné kellett volna nyíljon benne az együttérzés, ami lehetetlenné tett volna emberölést – az életére törő ellenségét is. 10% valóban nehezen méri fel még a 11%-ot is... A filmnek ezt az alapvető következetlenségét leszámítva a kérdésfeltevés és a megvalósítás is izgalmas. A rendező és a főszereplő is nagyszerű volt.
Koncsita 2019 dec. 18. - 22:48:01
(183/217)
A vége elszállt a semmibe, de lehet már a közepe is. Ki lehet hagyni.
6/10
Andrew9619 2019 máj. 31. - 23:17:53 6/10
(182/217)
Zagyvaság a köbön. Inkább fantasztikus, mintsem tudományos. Inkább művészfilm, mint sci-fi. De nem nézhetetlen.
7/10
sexykex 2019 máj. 18. - 09:34:30 7/10
(181/217)
Luc vajon vallásos ember? Barkácsolt egy akciófilmet és közben megteremtette Istent. Vajon tud róla? Így akarta? Tehát, ha agykapacitásunk 100 százalékát tudnánk használni, a világegyetem akkor sem tőlünk tágulna, de nyugodtan nevezhetnénk magunkat Isten testvéreinek.
Nem hiszem, hogy Luc Besson ezt akarta, de amikor Lucyt visszaküldte, hogy adjon egy impulzust az ősembernek már régen csapdában volt. Mivel ő is csak kis részét használja az agysejtjeinek, nem tudott mit kezdeni a kiokosított főhőssel. Addig tetszett, amíg akciófilmet láttam és elveszítettem a fonalat a sci-finél. Szerintem Luc is.
10/10
ilali 2019 máj. 11. - 14:03:45 10/10
(180/217)
***SPOILER***
„Egész alakja fürgének, szinte macskaszerűen rugalmasnak látszott, s úgy állt ott éberen, készenlétben, mint aki megszokta, hogy állandóan félni kell a látható és láthatatlan dolgoktól.”J.L.
Nem lehet mondani, írni, hogy S J-t „kutyába se vették”. JL –t olvasva is tetszett ez az „új” „eredeti” gondolatkör. Ott, ehhez még elég volt a tábortűz melege, pihenésként.
Hogy „véletlenül” hogy váltják fel a tábortűz melegét szintetikus anyagok, ebbe nem mennék bele. Nem az én kapacitásomnak való.
De „tetszik” ahogy Lucy megválaszolja pl., Doc kérdését a WSS-ból, vannak, akik nem értenek másból. A valóságban természetesen elhatárolódok ettől az állásponttól. Ez csak egy film.
***
Idővel nem, minden film új. Nincs ezzel baj.
9/10
Renáldo007 2019 ápr. 16. - 23:13:08 9/10
(179/217)
ez jo film es jo a szineszi alakitas a szinek a story a rendezes es roppant erdekes a tortenete mi lenne ha egyszer teleg hasznalnank mondjuk az agyunk 50% vagy 100% te aki olvasod irj erol valamit szerinted mire lenne kepes az ember?? ja es tul alacsonyra lett ertekelve Besson itt is tarolt mar ha csak a storyt nezem mar 6 pont nem beszelve a tobbi dologrol szinesz valasztas rendezes forgatokonyv stb tehet en 8.2 ertekelem
10/10
Nótárius 2018 dec. 08. - 13:16:46 10/10 Előzmény proklima
(178/217)
Nekem, egyebek mellett, éppen a gondolatébresztő kérdőjelei miatt tetszett ez a kitűnő film!
Én egyébként már a legkorábbi említéseknél is értelmezési kuszaságot látok az agyi "10%" kérdésében. Ekként aztán mosolygtatónak tűnik, a meglévő fogalmi tisztázatlanságokat és logikai csúsztatásokat átlépve "nevetnivalóan téves”-nek minősíteni bármit is. Ugyanis két, teljesen különböző dolog: az agy Egészének, vagy a Kapacitásának a 10 %-os használata! Ebből következően az, hogy „az agyunknak gyakorlatilag valamennyi részét használjuk, és az agy túlnyomó része aktív az idő majdnem teljes részében.” - nem adekvát cáfolata a "10%-os" elv-nek. Az előbbi ugyanis inkább a működés funkcionális leírásának két részletéről; míg az utóbbi a lehetséges kapacitásról, illetve annak kihasználásáról szól. Mindemellett, főleg hogy nincs is miért védenem, én azért is kételkedem a "10%-ban", mert ehhez nincs meg a két végponti, mihez-képest egzaktagság sem. Viszont az tapasztalati tény, hogy a mindennapokban valóban nem használjuk ki az agyi (és fizikai) kapacitásaink teljességét; és hogy ez a szervezet által kiválasztott, vagy a szervezetbe jutatott anyagokkal jól érzékelhetően (%?) fokozható. Egyébként ezen kutatási terület igazolási közvetettsége, fikciós jellege és bizonytalanságai e filmben is megfogalmazódnak.
Nekem tehát, pezsdítő élmény volt ez a film, mely meglehet nem hibátlanul, de nagyon szórakoztatóan, akciódúsan és ami a legfontosabb, elgondolkodtatóan vitte végig e számtalan elágazhatású kérdéskör, egy kidolgozott verzióját; már amennyire a műfaji és az időhatárok ezt lehetővé tették!
“A logika eljuttat téged A-pontból B-pontba; a képzelet segítségével eljuthatsz bárhová!” - Albert Einstein

A szememnek oly kedves Scarlett Johansson nagyszerű alakításának méltatásába már bele sem kezdek, mert egyrészt nagyon elkalandoznék, másrészt ...