Litkei2012 2012 jún. 29. - 21:33:23
(7/7)
a bõr feldolgozo durva
7szünyü 2011 okt. 27. - 20:27:52
(6/7)
Jó sok a hozzászólás ehhez a kis "valóságsóhoz". :P
Nekem az tetszik benne legjobban, mikor közvetlenül utána elkezdõdik a reklámblokk. Na, akkor tényleg erõs üvölthetnékem támad. :/
barbi0223 2011 okt. 27. - 20:10:08 Előzmény Woody Allen-mániákus
(5/7)
kicsit lesajnáló ez ilyen formában a harmadik világbeliekkel. biztos nem beszélnél ilyen könnyen, ha hirtelen belecsöppennél a világukba és abban a szomorú helyzetben találnád magad, hogy akármilyen képességgel is vagy megáldva, nem hogy lehetõséged nincs a jobb életre, de még csak jogod sincs hozzá. attól függetlenül, hogy valószínûleg megbecsülik azt a munkát, amit kapnak, és örülnek annak a kevésnek is, elég szomorú, hogy az õ világukban az számít soknak, szinte a maximumnak, és hogy sokan ezt ilyen természetesnek veszik.
1/10
Woody Allen-mániákus 2011 okt. 22. - 16:54:48 1/10 Előzmény Woody Allen-mániákus
(4/7)
Van egy nagyon mély mondat a film ismertetõjében a luxuscikkekrõl:

"Minél többet használjuk õket, annál hamarabb mennek tönkre és válnak szemétté."

Mikor elolvastam, beleborzongtam. Érzem, igaz lehet, de hogyan jött rá erre a film értékelõje?

Misztikus!
1/10
Woody Allen-mániákus 2011 okt. 21. - 11:08:19 1/10 Előzmény varhen
(3/7)
A világ szót miért tetted idézõjelbe?

Na mindegy. Nem láttam a filmet, de irígylem a szerzõk problémáit.

Nekem az a problémám, hogy jelenleg kissé le vagyok égve, és nem tudok venni magamnak egy elegáns, szép bõr aktatáskát, pedig igazi bõrbuzi vagyok.

Miért baj ez?

És azoknak a harmadik világban élõ szegény embereknek, akik abból élnek, hogy ilyesmiket állítanak elõ, mennyivel lenne jobb, ha még ez a munkájuk se lenne?
Jó dolog idõnként valami szépet vásárolni, jó dolog nézni a nõket, amint feszül a fenekükön valamilyen dögös cucc - mi szebb van ennél a világon? Aki tudja, szóljon!
10/10
varhen 2011 jan. 21. - 19:18:13 10/10
(2/7)
Nagyon jó kis film. Legfõbb mondanivalója, hogy az ember tanulja meg értékelni azt a "világot", amiben él. Nem biztos, hogy az anyagiak hajszolása tesz boldoggá, csak körül kell nézni, mennyi mindent nem értékelünk igazán, ami másoknak csak elérhetetlen álom.
10/10
Z 2010 dec. 12. - 14:21:52 10/10
(1/7)
brutalisan oszintenek tunik a film es a mondanivalo is a helyen van!