Téma: Luz Maria

Csalarozsika 2019 febr. 14. - 01:10:22 Előzmény Csalarozsika
(754/2794)
*verve jó
Csalarozsika 2019 febr. 14. - 01:09:57 Előzmény ccaty
(753/2794)
Szia!
Gracielának tényleg szerencséje van, hogy Miguel nem "A pénz számolva, az asszony verje jó" elvét vallja!
De: Ha már itt tartunk: Angyalka is megérdemelt volna egy-két taslit gyerekkorában! (Pedig nem vagyok híve az erőszaknak!)
Túlságosan elkényeztették, s mostanra teljesen kezelhetetlenné vált.
Angyalka a "kakukkfióka" tipikus példája!
Egyedül az szolgálhat némi mentségül számára, hogy ő ezt nem tudja magáról!
Csalarozsika 2019 febr. 14. - 01:03:43 Előzmény malvinkicska
(752/2794)
Szia!
Ne is mondd, tudom, hogy mindig van teendő!
Tényleg szerencse, hogy jól bírod a gyűrődést, és tudsz segíteni a fiataloknak!
Mielőbbi gyógyulást kívánok a menyednek!

Más:
Örülök, hogy továbbra is nézed a sorozatot!
Gustavo és Lucecita eddig sikeresen ellenálltak a kísértésnek, de a végtelenségig nem lehet ezt megtenni!
offtopic
Csalarozsika 2019 febr. 14. - 00:59:19 Előzmény napraforgó
(751/2794)
Amennyiben az általad látott aratáson már kombájnnal arattak, szerinte az már egyszerre aratott és csépelt is.
Megkérdezhetem, kb. mikor volt ez?
El tudom képzelni, hogy a szalmakazal és a játék ennyi idős korban sokkal jobban foglalkoztatott, mint az, hogy megfigyeld az aratás menetét! :-)
Csalarozsika 2019 febr. 14. - 00:43:16 Előzmény napraforgó
(750/2794)
Igazad van!
Graciela valóban tart attól, hogy Miguel elismeri Lucecitát!
Megkönnyebbült, mikor végre "megszabadult" a lánytól, s könnyen el tudom képzelni, hogy azt szeretné, többé ne is halljanak róla!
Pedig jobban tenné, ha próbálná moderálni magát egy kicsit!
Ha az igazság kiderül, Sátánkának egy garasra sem lesz jogcíme!
Szégyellhetné magát amiatt is, ahogy Modestával beszél!
A hűséges alkalmazottakat jobban meg kellene becsülnie!
Csalarozsika 2019 febr. 14. - 00:34:52
(749/2794)
Gustavo szinte teljesen kifordult önmagából, olyan volt, akár a vérkelés. (Utóbbi hasonlatot mi akkor használjuk, ha valaki nagyon ingerült, ideges...)
A munkásokat is úgy leteremtette, akár a pengős malacot!
Bocsánat a kissé vulgáris hasonlatokért, de a viselkedését látván elsőre ezek jutottak eszembe.

Sergio csak nem képes beletörődni a visszautasításba, folyton Lucecitán jár az esze!
Értelmesebbnek gondoltam, azt hittem, végre elfogadta a lány döntését, de úgy tűnik, továbbra sem hagyott fel a délibábok kergetésével!
Önhibáján kívül, de nehéz helyzetbe hozta Lucecitát azzal, hogy elárulta Sátánkának, hogy Gustavo birtokán találkozott a lánnyal.
Sátánka természetesen rögtön hisztériázni kezdett, s most már senki és semmi sem térítheti el az utazási szándékától.
Bosszúszomjas és mindenre elszánt, Isten irgalmazzon annak, aki az útjába kerül!

Miguel szemmel láthatóan egyre rosszabbul van, Alvaro brandyvel "kezeli" a baját.
Graciela szenvtelenül veszi tudomásul Miguel rosszullétét!
Azt is kétségbe vonja, hogy bármi baja lenne, pedig jobban tenné, ha komolyan venné!
Sátánka sem villanyozza fel "apját" a Lucecita iránt intézett kirohanásaival!

Megható jelenet volt, ahogy Graciela hallgatta a gyerekek énekét.
Kicsit hamisan szólt ugyan, de a szándék a lényeg!

(Egyébként eléggé szomorú témájú éneket választottak: A református énekeskönyvben is benne van, ebben a címe: "Hadd menjek Istenem, mindig feléd". Sokszor éneklik temetéseken (is)

Az ének alatt Graciela teljesen elérzékenyült, egy pillanatra átváltozott érző szívű teremtéssé.
Nagy szeretettel ölelte magához a neki köszönetet mondó kislányt is.
Nem gondoltam volna, hogy még jótékonykodni is képes!
Azonban a "csoda" nem tartott sokáig, szinte varázsütésre változott vissza azzá a hideg, rideg teremtéssé, aki mindig is volt.

A jókedvről ismét Fefa és Amador gondoskodott.
Utóbbi nem képes megemészteni, hogy a nővére "elárulta" a vásáron :-)
Fefa eközben a "kis kínaival" való házasságról ábrándozik! :-)

Miközben Sátánka bosszúvágytól fűtve készül "rajtakapni" Gustavot és Lucecitát, Gustavo is utazni készül.
Eközben is Lucecitára gondol, ahogyan Lucecita gondolatai is körülötte forognak.
Lucecita szomorú, amikor Manuela kisfiától megtudja, hogy Gustavo elutazik.

Azonban vihar készülődik...Ilyenkor semmi sem lehet jobb, mint egy "üdítő" séta, melynek során jó esély van arra, hogy bőrig ázzon az emberfia!
Gustavo és Lucecita egyaránt sétálni indulnak, s ha már így esett, a sors ismét egymás útjába tereli őket!
A szakadó esőben hiába igyekeznek, mindketten csuromvizesek, mire elérnek a Gustavo által javasolt menedékhez, egy kunyhóhoz...
10/10
ccaty 2019 febr. 13. - 21:08:17 10/10 Előzmény napraforgó
(748/2794)
Nahát ja. Ennek a hárpiának az a nagy szerencséje, hogy Miguel, minden hibája ellenére egy úriember. Abban az időben nem volt ritkaság, hogy a érfiak jól elrakták az olyan asszonyokat, akik nem tudtak féket tenni a nyelvükre. Hogy örökölnek-e vagy sem, sokban függ attól is, hogy nem egy szerethető jellem sem az anya, sem a lánya. Az már csak hab a tortán, hogy még kakukktojás is keveredett az alomba.
malvinkicska 2019 febr. 13. - 19:10:19 Előzmény Csalarozsika
(747/2794)
OFF szia nem szeretek panaszkodni de elfoglalt vagyok mivel egy paraszt udvaron van mit csinálni ma délután olvastam a véleményeket.
A fiam bálás szalmát rakott el azután takarítottam, segítek neki mivel ő is dolgozik, a menyem bele esett ebbe a járványba, és van egy kis teendő, de nem baj az a lényeg, hogy még ennyi évesen is megtudom csinálni. A sorozatot várom minden este, szerintem, mi is voltunk fiatalok valamikor szerelmesek, és tudjuk, egy csóknál nem lehet megállni, az emberek életében az egy szép érzés valakit szeretni, és főleg ők szépek fiatalok.
offtopic
napraforgó 2019 febr. 13. - 19:07:13 Előzmény Csalarozsika
(746/2794)
Tudod, és 5 éves koromban vidéken, tanyán nyaraltam rokonoknál és épp akkor volt ott az aratás. Egész nap járkált egy nagy kombájn a ház melletti földeken és marha nagy szalmakazlakat hagyott maga után. Akkoriban még nem bálázták be gurigákba, mint manapság, csak egy 10-15 méter hosszú, 3 méter magas nagy kazlat raktak a szalmából. Mi meg fölmásztunk a tetejére a testvéremmel és onnan csúzdáztunk le. Vagy lukat fúrtunk az oldalába és oda bebújtunk. Jól el lehetett bújni a felnőttek elől...
Na, én ezzel a masinával kevertem össze a cséplőgépet. Igazából azt akkoriban nem figyeltem meg, hogy a learatott gabonából a mag hová került, az nem volt olyan érdekes, mint a hancúrozás a szalmában.
napraforgó 2019 febr. 13. - 18:59:30 Előzmény Csalarozsika
(745/2794)
Bizony, elég csak a főcímet végignézni, látszik, hogy a csóknak lesz folytatása...
napraforgó 2019 febr. 13. - 18:58:22 Előzmény Csalarozsika
(744/2794)
Szerintem Graciela azért olyan undok Miguellel, amikor a lányáról kap híreket, mert titokban fél attól, hogy ha Miguelben megmozdul az apai szív, és elismeri a lányát hivatalosan is. Márpedig akkor az ő lányára kevesebb esik majd az örökségből (amit Miguel már alaposan megnyirbált a könnyelmű életvitelével). Tehát igyekszik ezt megakadályozni mindenáron. Nem akarja, hogy az apa és lánya között kapcsolat alakuljon ki.
Ezért próbálta elzavarni a háztól Lucecitát, ezért gyötörte, alázta. Kár, hogy Graciela nem gondol bele, hogy ha kiderül az igazság Angyalka származásáról, akkor a lánya egyáltalán nem örököl semmit Miguel után.
Modestával meg nem szabadna olyan durván bánnia, mert gyakorlatilag ez a nő viszi az egész háztartást, nélküle Graciela tehetetlen. Saját magával tol ki, ha elüldözi a háztól.
Csalarozsika 2019 febr. 13. - 18:37:35 Előzmény malvinkicska
(743/2794)
Szia! Jól összefoglaltad dióhéjban! :-)
SPOILER!!! Sátánka sajnos tiszteletét teszi a birtokon, a csóknak pedig...A képzeletedre bízom! :-) SPOILER VÉGE!!!
Csalarozsika 2019 febr. 13. - 18:21:17 Előzmény napraforgó
(742/2794)
Sergio most talán belenyugszik végre, hogy Luecita nem szereti!
Azt remélte, a kitartó próbálkozás meghozza a gyümölcsét.
Véleményem szerint Modestának mindenképp határozottan el kellett volna oszlatnia a Miguellel kapcsolatos gyanúját!
Szerintem Lucecita azért nem ad magyarázatot a visszautasításra, mert ha elárulja, hogy mást szeret, azzal még nagyobb bajt zúdított volna a nyakába!
Sergio ekkor biztosan azt firtatta volna, ki az illető, az pedig semmiképp sem lett volna szerencsés!

Graciela ismételt kirohanására nincs és nem is lehet mentség!
Mégis milyen jogon tiltja meg a férjének, hogy érdeklődjön a lányáról?
Modestával szemben pedig már nem először üt meg minősíthetetlen hangot!
Lehet, hogy szerencsésebb lett volna valami ürügyet keresni, s arra hivatkozni, de Graciela úgyis átlátott volna a szitán!
Szinte keresi az alkalmat, hogy hőböröghessen!
Miguel egyre nehezebben viseli ezeket a hisztériás rohamokat.
Véleményem szerint a szívével komoly gondok vannak!
Annyira rosszul érezte magát, hogy akkor sem tudta volna rendreutasítani Gracielát, ha éppenséggel szándékában állt volna megtenni. (
Az esetek döntő többségében ez nem történt meg, általában kitért a konfliktus elől.)

Egyedüli pozitívum volt a tegnapi részben, hogy a jótékonysági vásár anyagilag jó bevételt hozott!
Legalább Emilio atya elégedett lehet!
Nem úgy Amador és Vicente, akik mindketten győzni akartak, de Fefa "salamoni döntésének" köszönhetően döntetlen lett a vége! :-)

Nevetséges, ahogyan Sátánka csomagoltatja a fidres-fodros ruhákat!
A báli ruha...No comment!
Most utazhatnékja támadt, hiába próbálja erről lebeszélni a "nagymamája".
Bezzeg, amikor biztatták, hogy keljen útra, akkor nem akart menni!
Nemhiába mondom, hogy olyan, akár egy elkényeztetett gyerek!

Gustavo titokban megkönnyebbült, hogy Sergionak nem sikerült magával vinnie Lucecitát!
Féltékeny volt a fiúra, ezt még a vak is láthatta!
Lucecita ismét visszautasította, de a sors és a forgatókönyvírók....

Valóban meg van írva, hogy ők ketten egymáséi legyenek!
Lucecita tudja, hogy "könnyebb" lenne, ha tudná szeretni Sergiot, de sajnos ez nem így megy!
offtopic
Csalarozsika 2019 febr. 13. - 17:56:59 Előzmény napraforgó
(741/2794)
Szia!
Dehogy bántottál meg! :-)
Örülök, hogy beszélgetünk, eszmét cserélünk, még ha nem is értünk egyet mindig mindenben!
Én is sokat tanulok Tőled, s biztos vagyok benne, hogy a jövőben is lesz még olyan téma, amiben általad gyarapíthatom a tudásomat!

Nincs azon szégyellnivaló, hogy nem voltál pontosan tisztában a cséplés folyamatával.
Én ebből a szempontból helyzeti előnyben vagyok, mert vidéki révén könnyebb volt erről ismereteket szereznem.
Ráadásul a felmenőim nagy része földműveléssel foglalkozott, emiatt pláne benne voltam / vagyok a sűrűjében. Annál is inkább, mert a mai napig gazdálkodunk. :-)

Bevallom, meddőségi témában én is "szaktanácsot" kértem, de ez a sorozattól teljesen függetlenül történt. (Sajnos.)
malvinkicska 2019 febr. 13. - 15:00:36
(740/2794)
Sergio nagyon akarja Lucecitat de az őt nem ugye még Gustavot is megkérte beszéljen vele, pont jót kért mikor az is L miatt epekedik, az jó választ adott bízzák ezt Lre. Aztán sátánkának hirtelen ötlete az megy a birtokra a férje után, az apja nem érzi jól magát csak a mama epekedik érte, más nem nagyon Graciela nagyon buta a jó házasságot illeti nem úgy kell viselkedni, mint nekik. Lucecita át gondol sok mindent S-t ő nem szereti G-t nem szabad szeretni és ezek között őrlődik, és mikor felkeresi Gustavo, nem tudja magát már féken tartani és megcsókolja.Várom a folytatást elmegy e Sátánka és a csóknak lesz e folytatása.
offtopic
napraforgó 2019 febr. 13. - 05:51:38 Előzmény Csalarozsika
(739/2794)
Remélem, nem bántottalak meg, nem volt szándékomban.
Sőt, annyi mindent tanulok tőled, sőt tőletek.ebben a meddőségi témában sem vagyok teljesen otthon - mondjuk annyira már nem is érdekel, inkább csak annyira, hogy egy sorozatban ne beszéljenek zöldségeket.
A cséplőgépet is alapból félreértettem, összekevertem a konbájnnal. Épp ezért jó, hogy megosztjuk egymással a véleményünket, meg a tudásunkat.
napraforgó 2019 febr. 13. - 05:45:33 Előzmény Csalarozsika
(738/2794)
Sergio rábeszélése, miszerint Lucecita térjen vissza hozzájuk és idővel majd szeretni fogja őt, már nagyon fárasztó. Mániája, hogy valaki megbántotta Lucecitát valamivel és Miguelt sejti a dolog mögött. Házasságról is beszél, amivel kínos helyzetbe hozza a lányt, aki nem akarja megbántani a kedves barátját. De azért elég határozottan utasítja vissza Sergio ajánlatait, bár magyarázatot nem ad.
Modesta beszámol Miguelnek a fejleményekről, Graciela meglepi őket és valóban nagyon durva módon inzultálja őket és csúnyán nyilatkozik Lucecitáról. Elég buta a helyzet, mert ha Modesta netán egy kávét, vagy teát vitt volna a könyvtárba Miguelnek, akkor az ott tartózkodása nem lett volna megkérdőjelezhető. De hogy Modesta üres kézzel álldogált, Graciela joggal feltételezte, hogy megint Miguel lányáról, a kis "libapásztorról". szólt a disputa. De Modesta mondhatta volna azt is, hogy a fiával kapcsolatban kért tanácsot Miguel úrtól. De nekik semmi okos nem jutott az eszükbe, ezért teremthette le őket Graciela.
Emilio atya nagyon örül, a sok centavoból elég sok pénz befolyt a szegény gyerekek megsegítésére. Vicces a jelenet, hogy ki győz, a sárkányos Vicente, vagy a táncos Amador. Fefa nem tud dönteni kettejük között, mindkettejükre lead egy szavazatot, így döntetlen lesz a versenyük.
Sátánka csomagoltat, a legszebb ruháit, köztük a meggypiros báli ruhát is csomagoltatja, pedig biztos, hogy ilyesmit egy hegyi faluban nemigen viselhet. És igen, Sátánkát cseppet sem érdekli, hogy az apja egyre többet van rosszul, ő azért csak utazni akar.
Lucecita a szomszédasszonyának, Manuelának mondja el, hogy nem mehet vissza a birtokra, de a kérdésre, miért nem, nem akar válaszolni. Távozása után jön Gustavo, nagyon hevesen udvarol, csókolja Lucit. De Lucinak még van ereje és elküldi a férfit.
Sergio szomorúan meséli a doktorának, hogy nem járt sikerrel, nem tudta meggyőzni Lucit, mert az érzelmeknek belülről kell jönniük, a rábeszélés hiábavaló. Talán tényleg megérti most már, hogy fölösleges olyan szekér után futnia, amely nem veszi fel.
A doktor és Sergio sorra járja az indián falvakat, védőoltásokat adnak és az indiók hálásak, apró ajándékokkal köszönik meg a törődést.
Eközben Gustavo és Lucecita egymásról álmodoznak. Luci a két férfi között ingadozik, aki szereti őt. Az egyiket nem szabad szeretnie, a másikat nem tudja szeretni. Pedig minden jobb és egyszerűbb lenne, ha tudná Sergiot szeretni, de hiába, nem megy.
napraforgó 2019 febr. 13. - 05:05:58 Előzmény Csalarozsika
(737/2794)
Tudod, hogy én nem úgy gondoltam, én csak a földbirtokosok fejével gondolkodtam....
Csalarozsika 2019 febr. 13. - 01:47:19
(736/2794)
A legutóbbi részben Sergio tovább könyörög Gustavonak, hogy segítsen meggyőzni Lucecitát!
Gustavo igyekszik elhárítani a kérést.
Azzal magyarázza, hogy nem akar beleavatkozni a dologba, s arra is igyekszik rábeszélni Sergiot, hogy bízza Lucecitára a döntést!
Egyértelmű, hogy féltékeny Sergiora, s tart attól, hogy mégis sikerül rábeszélnie Lucecitát a visszatérésre.
Amikor később hiába keresi a lányt, szinte biztos benne, hogy így történt.
Ez a kérdés nem hagyja nyugodni, s meglátogatja Lucecitát a kunyhóban.
Örömmel konstatálja, hogy nem tartott Sergioval!
Lucecitának ugyanakkor - most még - van ereje nemet mondani Gustavonak, s elküldi őt!
Gustavo végül arra a döntésre jut, hogy elhagyja a birtokot!

Sergio minden ékesszólása kevés arra, hogy rábeszélje Lucecitát a visszatérésre.
Talán most már képes lesz arra, hogy beletörődjön a visszautasításba, s a figyelmét az orvosi tanulmányok felé fordíthatja!
Épp elég nyomort és szenvedést látott a körút során ahhoz, hogy ne legyen ideje Lucecita miatt szomorkodni!
A doktor körútja kapcsán furcsának találtam, hogy bár védőoltásokat vitt magával, gyógyszereket viszont nem!
Szerintem ezt sem lett volna szabad elmulasztania, főképp, hogy arról beszélt, miszerint jó néhány beteget gyógyszer hiányában nem tudott megmenteni. (A városban viszont könnyedén meg lehetett volna őket menteni - tette hozzá.)

Miguel ismét Modestától érdeklődik Lucecita felől, s nemtetszését fejezi ki Sergio látogatásával kapcsolatban.
Nem először beszél arról, mennyire helyteleníti Lucecita és Sergio esetleges kapcsolatát!
Úgy tűnik, mégis fontolgatja, hogy elismerje a lányát!
Megdöbben, amikor Modesta beszámol neki arról, hogy Sergio rosszakat gondol róla, amiért érdeklődést mutat Lucecita iránt.
Miguel és Modesta beszélgetését látván és hallván Graciela ismét dührohamot kap.
Nincs új a nap alatt, ezúttal is minősíthetetlen hangon beszél Modestával, s Lucecitát is lekicsinylő megjegyzésekkel illeti! (Modestát még az elbocsátással is megfenyegeti!)
Szégyellhetné magát, hogy még azt sem képes elviselni, hogy Miguel néhanapján érdeklődik a lánya felől!
A férje egyre kevésbé tudja elviselni a hisztériás rohamait!
Szemmel láthatóan nem egészséges, szorított a szíve!
Nem lesz ennek jó vége...

Közben Sátánka hirtelen arra az elhatározásra jut, hogy követi Gustavot a birtokra.
Rohamtempóban zajlik a csomagolás, eközben Miguel továbbra sem érzi jól magát.
Graciela ügyet sem vet rá, egyedül Dona Maria aggódik érte, s igyekszik rábeszélni az ő kis "Angyalkáját", hogy halassza el az utazást, mert az "édesapja" rosszul van.
A "jóságos" Angyalkát mindez éppannyira hidegen hagyja, mint Gracielát.

Egyedül a vásári jelenet csalt mosolyt az arcomra.
Amador és Vicente ugyanannyi szavazatot kapott! :-)
Fefa sem vállalta a döntőbíró szerepét, mindkettőjükre leadott egy-egy voksot! :-)

Lucecita eközben arról elmélkedik, mennyivel könnyebb lenne, ha Sergioba volna szerelmes!
Az érzelmeket azonban nem lehet irányítani, erre már ő is rájött!
offtopic
Csalarozsika 2019 febr. 13. - 00:38:15 Előzmény napraforgó
(735/2794)
Ami a parasztságra tett dehonesztáló megjegyzéseket illeti:
Ha a "buta, tudatlan, igavonó barmok" nem végezték volna rendesen a munkájukat, az "öntudatos, felvilágosult, sztrájkot és forradalmat ismerő" munkásságnak felkopott volna az álla!
A magam részéről sokkal többre becsülöm a "buta, tudatlan, igavonó barmokat", akik, szemben az "öntudatos munkásokkal", sokkal kevésbé voltak megvezethetők!
Nemhiába honosodott meg a magyar nyelvben a "józan paraszti ész" kifejezés!
Úgy tűnik, a következő polémiában már az osztályharc is helyet kap! ;-)