Téma: Luz Maria

Csalarozsika 2019 márc. 07. - 05:26:18 Előzmény napraforgó
(1014/2794)
:-) Dehogy sértődtem meg!
Sokszor tényleg érzelmi alapon közelítem meg a történéseket!
Ugyanakkor én sem élem bele magam túlságosan, hisz tisztában vagyok vele, hogy a történet sokszor mennyire valószerűtlen!
Már most is az, s később még inkább az lesz!
Csalarozsika 2019 márc. 07. - 05:18:03
(1013/2794)

Lucecita szeméről végre lehullt a hályog! Végre rájött, hogy a "jóságos nővére" miféle teremtés, s aligha táplálhat illúziókat vele kapcsolatban!
Sátánka válogatott sértéseket vág "kedves húga" fejéhez, megvádolja, hogy szándékosan szerette el Gustavot.
Lucecita próbál ugyan mentegetőzni, hogy nem szándékosan történt, de Sátánka mintha meg se hallaná, tovább folytatja a gyalázkodást.
Megfenyegeti Lucecitát, hogy ha nem engedelmeskedik, mindent elmond Miguelnek, ez pedig végzetes lehet az egészségi állapotára nézve, s mindennek Lucecita lesz az oka.
Lucecita hiába könyörög, hogy ne tegye, gondoljon az apjára, de Sátánkát mindez nem érdekli!
Ami a leggyalázatosabb: Arra akarja kényszeríteni Lucecitát, hogy térden állva kérjen tőle bocsánatot!
Lucecita nem hajlandó ezt megtenni, mert - mint mondja - benne is van méltóság!
Ezzel még inkább felbőszíti Sátánkát, aki megparancsolja a lánynak, hogy menjen hozzá Sergióhoz, különben mindent elmond Miguelnek.
Lucecita hiába tiltakozik, nem maga, hanem Sergio miatt, de Sátánkát nem érdekli senki és semmi!
Nem elégszik meg Lucecita azon ígéretével sem, hogy elhagyja a házat, mert attól tart, Gustavo úgyis megkeresné őt.

Eközben Gustavo jelenik meg Lucecita szobájának ajtaja előtt.
Zavartan mondja, hogy csak Lucecita hogyléte felől jött érdeklődni.
Sátánka negédeskedve kéri, hogy kísérje a szobájába.
A szobájában próbálja elcsábítani Gustavot, de visszautasításban részesül, s ez hisztériát vált ki belőle.
Természetesen mindenért Lucecitát okolja, s a halálát kívánja!
Na igen, ez a legkönnyebb!
Másvalakit hibáztatni, ahelyett, hogy mélyen magába nézne!
Ha megtenné, talán rájönne, hogy a hiba az ő készülékében van.

Gustavo arra kéri Emiliot, hogy segítse, támogassa őt, de a testvére nem akar a "bűntársa" lenni!
Ez is milyen érdekes!
Gustavot állandóan ostorozza, bezzeg Sátánkát egyáltalán nem!
Ismét az a fránya "kettős mérce", amivel sehogyan sem tudok egyetérteni!
Gustavo vétkezett, ez tény, de az szerinte helyénvaló, amit Sátánka művel?
Ha igen, akkor az ő gondolkodásmódjával is komoly bajok vannak!

Modesta és Sergio a dolgok állásáról beszélgetnek.
Modesta beszámol a fiának arról, mennyire erőlteti Graciela a házasságot!
Sergio szerint senki nem kényszerítheti erre Lucecitát.
Modesta nagy igazságot mond azzal, hogy Sergio ugyan jót akart azzal, hogy felajánlotta a segítségét, de nemhogy nem oldódott meg a probléma, csak még nagyobb lett a baj!
Modesta rátapint a lényegre, hogy Graciela számára az a legfontosabb, hogy megszabaduljon Lucecitától.
Ráadául attól tart, hogy Sátánka is készül valamire! Ezen a téren is beletrafált!

Graciela és Sátánka egyetértenek abban, hogy a házasságnak létre kell jönnie!
Graciela reményét fejezi ki, hogy még azelőtt sikerül megszabadulniuk a parasztlánytól, hogy Miguel elismerné!
Ennek megakadályozása érdekében szándékában áll elmondani Miguelnek Lucecita állapotát, de Sátánkában ekkor megkondul a vészharang: Ennek nem szabad megtörténnie, különben Gustavo beszélni fog!
Elhatározza, hogy mindenképpen eléri, hogy Lucecita hozzámenjen Sergiohoz, s azt is meg akarja akadályozni, hogy Graciela beszéljen.

Graciela figyelmezteti Sátánkát, hogy aznap van Miguel születésnapja.
Természetesen Sátánka elfelejtette a dátumot, de Graciela már ajándékról is gondoskodott.
Arra biztatja a lányát, hogy mielőbb köszöntse fel az "apját", feltétlenül meg kell előzniük a "parasztlányt".

Alvaro felköszönti Miguelt, "szokásos" ajándékával, a kedvenc kölnivízével örvendezteti meg Miguelt.
Miguel aggódik amiatt, hogy még nem került sor az örökbefogadásra.
Alvaro mentegetőzik, az eljárás lassúságára hivatkozik.
Miguel attól tart, hogy valami, azaz valaki más van a háttérben...Gracielára gyanakszik, hogy ő próbálja késleltetni a dolgot.
Alvaro tiltakozását Sátánka megjelenése szakítja félbe.

Kezdetét veszi az előadás.
Émelyítő, ahogyan az apja szobájában viselkedik, hirtelen a túlcukrozott süteményhez tudnám hasonlítani.
Átadja a Graciela által vásárolt mandzsettagombokat is, mindezt úgy adván elő, hogy "maga választotta".

Miguel érdeklődik Sátánkától, tud-e Graciela azon szándékáról, hogy megakadályozza Lucecita örökbefogadását?
Sátánka szerint Graciela nem gondol ilyesmire.
Miguel további faggatózására felháborodva tagadja, hogy ő ilyet tenne!
"Apja" elmondja, tudja, hogy gyűlöli Lucecitát.
Sátánka szerint "az már régen volt", amióta megtudta, hogy a "testvére", nem tudna ártani neki, s erre meg is esküszik.
Álszent módon még azt is hozzáteszi, hogy azt szeretné, ha Lucecita boldog lenne!
Jelentem, a plafon ismét nem szakadt le!

Lucecita nagyon szomorú, Amadornak panaszolja el a bánatát.
Csapdába csalták, s nem tudja, mitévő legyen!
Amador arra biztatja, menjen feleségül Sergiohoz, s akkor senki sem tudja meg...
Lucecita rögtön félbeszakítja, s elmondja Amadornak, hogy Sátánka tudja az igazságot.
Beismeri, bután viselkedett, mert bevallotta Mirtának az igazat.
Amador Sátánkát sajnálgatja, de Lucecita tekintete árulkodó.
Amikor Amador Sátánka kedvességéről beszél, felvilágosítja az ellenkezőjéről.
Tiltakozását azzal szakítja félbe, hogy megvan rá az oka, amiért ezt állítja!
Elmondja, hogy eleinte ő is hitt Sátánka jóságában, de most már azt kell gondolnia, hogy maga az ördög!
Nem hallgatja el Sátánka fenyegetőzését sem, miszerint elmond mindent Miguelnek, ha nem megy feleségül Sergiohoz.
Amador még mindig kételkedik Lucecita állításában, szerinte csak meg akarta ijeszteni őt, de Lucecitának immár nincsenek illúziói.
Biztos benne, hogy Sátánka megtenné, mert bármire képes.
Beszél arról is, hogy Sátánka tettleg bántalmazta.
A diskurzust Fefa szakítja félbe, Dona Maria hívatja Lucecitát.

Sovány vigasz, de Lucecita végre rájött arra, hogy Sátánka gonosz!
Jellemző, hogy eddig szinte mindenkit sikerült az orránál fogva vezetnie.
Lám, Amador is vonakodik elhinni Lucecita szavait!

Dona Maria is gondoskodott ajándékról, hisz Lucecita nem tudott a jeles dátumról.
Zsebkendőket ajándékoz Miguelnek, de Sátánkával ellentétben ő nem hallgatja el, hogy az ajándék a nagymamájától származik.

Sátánka még a szobában tartózkodik, s megkezdi a minden eddiginél szánalmasabb és aljasabb színjátékát!
Arról beszáé Miguelnek, hogy Lucecitának van még egy ajándéka.
Miután Lucecita vonakodik megtenni, készségesen közli "apjával", hogy Lucecita szerelmes Sergioba, és szeretnének összeházasodni.
Miguel jóváhagyását kéri, aki rögtön tiltakozik a terv ellen, mondván, az ő lánya jobbat érdemel egy egyszerű szakácsnő fiánál.
Sátánkából ömleni kezd a szó, szinte "lyukat beszél Miguel hasába".
Arra hivatkozik, Lucecita mennyire szereti Sergiot, csak mondja és mondja, le se lehetne lőni, pedig szíves örömest megtenném!
Arra kéri "Miguelt", "ne legyen gonosz", hisz Lucecita így is mennyire szenved.
Lucecita ennél a pontnál sírva fakad.
Alvaro szintén szemtanúja a "nagy jelenetnek", s döbbenten figyeli lánya aljas előadását, azt, hogy milyen örömét leli Lucecita kínzásában!

Mondhatom, Alvaro büszke lehet a lányára!
Ezek után még inkább szégyellheti magát a neki adott tanácsa miatt!
Most ékes bizonyítékát láthatta, hogy Sátánkának nem kell semmilyen tanács, velejéig gonosz!

Sergio csak nem nyugszik, Emilio segítségét kéri, hogy segítsen meggyőzni Lucecitát, menjen hozzá feleségül!
Emilio rögtön a tudomására hozza, tudja az igazságot, azt, hogy nem ő a gyermek apja.

Komolyan mondom, ez már agyrém!
Befejezhetné már végre! Lucecitának van elég baja!
Az ő erőszakoskodása tényleg már csak hab a tortán!

Emilio kezdetben tiltakozik, mondván, hogy Lucecita nem szereti Sergiot, hanem Gustavoba szerelmes, de Sergio tovább erősködik.
Mindenképp Lucecita "támasza" akar lenni.
Végül meggyőzi Emiliot, aki megígéri, hogy megpróbál beszélni Lucecitával.

Gustavo sem maradhat ki, ő is felköszönti Miguelt!
Miguel Gustavo tanácsát akarja kérni Sergio és Lucecita házasságát illetően, de Sátánka félbeszakítja.
Arra hivatkozik, apjának "pihenésre van szüksége", és szinte elvonszolja onnan Gustavot.

Lucecita Modestának sírja el a bánatát amiatt, hogy Sátánka belekényszeríti a házasságba!
Szerinte Sergio jobbat érdemel, olyan nőt, aki igazán szereti!
Modesta érdeklődik, hogy fogadta Miguel a tervezett házasságot?
Lucecita elmondja, hogy a kezdeti tiltakozás után már nem ellenzi, mert Sátánka "telebeszélte" a fejét.
Tudja az igazságot, s mindenképpen el akarja távolítani a házból.
Modesta is megdöbben, amikor értesül Sátánka fenyegetőzéseiről.
Lucecita nagyon el van keseredve, szerinte rajta már csak a Jóisten segíthet.

Nem tudom hibáztatni azért, mert aggódik az apjáért!
Sátánkát bezzeg mindez nem érdekli, ő csak a zsarolás érdekében használja fel apja betegségét.
Szerintem Lucecita nem ostoba, hanem jólelkű.
Végre felhagyott azzal, hogy Sátánka miatt sajnálkozzon, ebből is látszik, hogy nem buta!
Miután végérvényesen meggyőződött a "nővére" gonoszságáról, felhagyott azzal, hogy tekintettel legyen rá.
Apja már teljesen más eset, beki tiszta szívből megbocsátott, s nem akarja, hogy miatta baja történjen!

Alvaro a sárga földig leissza magát, eközben Graciela ront be a szobába.
Kérdésére Alvaro elmondja, azért iszik, hogy elnyomja a lelkifurdalását.
Graciela fejéhez vágja, hogy egy szörnyeteget nevelt a lányukból!
Elkeseredetten látja, hogy a lánya "kegyetlen, egoista, aljas..."
Graciela döbbenten kérdezi, mi történt, mi váltotta ki ezt Alvaroból?
Alvaro elmondja, hogy szem-és fültanúja volt Sátánka "nagyjelenetének", ahogyan kegyetlenül kínozta Lucecitát.
Érzéketlen szörnyetegnek nevezi a lányát, Gracielát vádolja, hogy ilyenné vált!
Elkeseredetten állapítja meg, hogy a lánya kívülről gyönyörű, de belül velejéig romlott!

Úgy tűnik, végre Alvaro is megszabadult a szemellenzőtől!
Érthetetlen, hogy eddig nem látta, milyen is a lánya valójában!
Inkább azt hiszem, nem akarta látni!
Hiszen azután, hogy megtudta az igazat Sátánka "betegségéről", már tudnia kellett volna, s lánya azóta is számos tanújelét adta, milyen is valójában!
Ennek ellenére körömszakadtáig védte, sőt!
Még "jótanáccsal" is ellátta! Nem mintha Sátánka rászorulna bármilyen tanácsra!
Gonoszkodásban nincs párja!
Abban igaza lehet Alvaronak, hogy Graciela "nevelése" hozzájárult ahhoz, hogy Sátánka velejéig gonosszá vált.
De: Jómagam hajlok arra, hogy egyébként is "benne volt" a gonoszság, s Graciela "nevelése" legfeljebb rásegített, hogy a benne szunnyadó gonosz a felszínre törjön.

Gustavo afelől érdeklődik Sátánkától, Miguel milyen ügyben akarta a tanácsát kérni.
Sátánka összezagyvál mindenfélét arról, hogy Miguel vidékre, bentlakásos iskolába akarja küldeni Lucecitát, stb.
Gustavo arcán látszik, hogy nem nagyon hiszi el ezt a magyarázatot.
Sátánka szerint Lucecita nem maradhat a házban, Gustavo egyetért ezzel.
Ugyanakkor arra is ráérez, hogy Sátánka meg akarta akadályozni kettejük beszélgetését.
Szembesíti feleségét azzal, hogy szerinte tudja az igazságot!
Sátánka értetlenkedését fejezi ki, de Gustavo végre tiszta vizet akar önteni a pohárba.

Gustavo végre - valahára elszánta magát a dolgok tisztázására, de valami azt súgja, nem lesz módja erre, Sátánka biztosan kitalál valamit, hogy megakadályozza ebben!
napraforgó 2019 márc. 07. - 05:09:43 Előzmény Csalarozsika
(1012/2794)
Jajj, meg ne sértődj, nem úgy gondoltam, hogy ne lennél elég objektív, csak arra, hogy máskor több, érzelmileg is fűtött megjegyzést fűzöl a történésekhez. Pl nem fukarkodsz a Graciela, vagy Sátánka viselt dolgainak helytelenítésénél, vagy akár pl, a doktor helytelen magatartásának megítélésénél sem. Ennél az egy résznél ezek jobbára elmaradtak, illetőleg csak a száraz tények maradtak.

Én ezeket a történeteket mindig kis távolságtartással kezelem, talán nem tudom magam annyira beleélni, főleg ha a történet kicsit bugyutább, valószerűtlenebb. Ezért én alapból inkább csak a tényeket közlöm, a véleményem meg utólag, külön hsz-ben jelenik meg.
Csalarozsika 2019 márc. 06. - 20:57:07 Előzmény napraforgó
(1011/2794)
"Objektívebben, mint szoktam"? :-)
Ezek szerint máskor nem vagyok eléggé objektív?
Lehet, hogy így van, minden nézőpont kérdése.
Nem lehet mindig mindenben egyetérteni! :-)
Csalarozsika 2019 márc. 06. - 20:53:28 Előzmény napraforgó
(1010/2794)
Érdekes, amit írsz!
Sajnos ez a szál sem lett kellőképpen kidolgozva.
Utólag végiggondolva Gustavo részéről talán a sajnálattal kezdődött, látván, Graciela milyen gyűlölettel viseltetik a lány iránt.
Aztán a látogatás a temetőben, ekkor szintén nagyon megsajnálta az édesanyja sírjánál zokogó lányt, s átérezte a fájdalmát.
Ahogyan Gustavo Sergionak is beszélt róla: Lucecita annyira más volt, mint a sok üresfejű dáma, akivel eddig találkozott.
Önzetlen volt és kedves, s a lehető legkisebb dolognak is őszintén tudott örülni! (Lásd: bábu)
Gustavo számára ez tényleg az újdonság erejével hathatott, elvégre Sátánka soha nem csinált semmit érdek nélkül, az önzetlenségtől pedig igen messze áll!
Lucecita pedig először hálás volt a kedvességéért, aztán - bár sokáig maga sem tudta, mi történik vele - jött a szerelem.
Ez persze csak puszta elmélkedés, talán van alapja, talán nincs.
Ceterum censeo: Ezt a szálat mindenképp jobban ki kellett volna domborítaniuk!
Csalarozsika 2019 márc. 06. - 20:42:48 Előzmény napraforgó
(1009/2794)
Ez a kritika is nagyon helytálló!
Mindent nem lehet a szegénységgel magyarázni!
Leggyakrabban tényleg úgy áll Lucecita haja, akár a szénaboglya, holott a fésülködés azért mondható a gazdagok kiváltságának!
A zsebkendő használata szintén nem írható a szegénység számlájára!

Ezzel kapcsolatban szintén csak a környezetemből tudnék példát felhozni:
A környező falvakban lévő orvosok és védőnők hajdan kórusban panaszkodtak egyes betegek, kismamák, csecsemők ápolatlanságára.
Az egyik orvosnő végül megelégelte, hogy többen - tisztálkodás helyett - fél liter kölnivel igyekeznek ezt elmismásolni, s keményen kioktatta a delikvenseket.
Szerencsére a dorgálásnak volt foganatja, a többség megszívlelte az intelmeket.
Csalarozsika 2019 márc. 06. - 20:31:49 Előzmény napraforgó
(1008/2794)
Az előző hozzászólás természetesen válasz volt a Tiédre. : -)
Csalarozsika 2019 márc. 06. - 20:30:41
(1007/2794)
Szia! Nem kétséges, Alvaro ezúttal túllőtt a célon!
Nincs az az apai szeretet, ami igazolhatná a mostani viselkedését!
Eddig csak a "vétkesek közt cinkos, aki néma" esete állt fenn, de most már tevőlegesen is beavatkozik a dolgok menetébe.
Sátánka így is elég gonosz és szívtelen, s nem riad vissza az aljas eszközök alkalmazásáról.
Ahelyett, hogy megpróbálná jó irányba terelni, adja alá a lovat.
Holott tisztában van az összes eddigi aljasságával, s mégis tovább tetézi a bajt!
Nem érdekli, hogy mindezzel tönkreteszi Gustavo és Lucecita életét!
Arról már nem is beszélve, hogy Sátánka érdekeit sem szolgálja vele!Már eddig is sokat ártott neki a családtagok részéről megnyilvánuló "majomszeretet", s erre Alvaro még rá is tesz egy lapáttal!
Abban pláne igazad van, hogy Graciela is bőven elég, mint befolyásoló tényező!

Sergio Lucecita iránti szerelme lassan rögeszmévé fajul.
Lucecita annyiszor elutasította, mégsem képes beletörődni, hogy kár olyan szekér szaladni, amelyik nem veszi fel.
Martin mindig rosszkor van rossz helyen, pontosabba a saját szemszögéből jókor jó helyen, hisz mindig talál alkalmat az evésre.
Dolgozni? Ugyan már! Szíve szerint elmenne a munka temetésére, s talán még koszorút is vinne!
napraforgó 2019 márc. 06. - 16:23:08 Előzmény napraforgó
(1006/2794)
Egy fésűre és pár zsebkendőre....
napraforgó 2019 márc. 06. - 16:05:46 Előzmény miértis
(1005/2794)
Az igaz, hogy Angie Cepeda nagyon szép arcú, bájos teremtés, a haja is nagyon szép, márha igazi. Persze csak megfésülve, mert engem minden hasonló szappanoperában idegesít a kócosan lógó haj.
Mindig morgok magamban, hogy egy fésűre azért beruházhattak volna...
miértis 2019 márc. 06. - 15:37:15 Előzmény napraforgó
(1004/2794)
... hát ezen már én is elgondolkoztam. A szerelem tényleg úgy jön, hogy valaki meglát valakit... és beleszeret, erre nincs magyarázat mióta a világ és 7 nap. De .. aztán a szerelmesek beszélgetni szoktak egymással... Például, amikor legutóbb azt mondja Lucecita Gustavonak, hogy "mégiscsak a testvérem", a logika szerint Gustavonak azt kellene mondania, hogy"ezzel most ne foglalkozzunk mert nem egészen így van, majd megtudod" - vagy valami hasonlót..( A jelen állás szerint Lucecita tényleg sokkal többet beszélgetett Sergioval, mint szerelmével..( - amúgy az orrfolyás nekem is feltűnt, meg a kézzel való törlés is, lehet, hogy ezzel azt akarták mutatni, hogy milyen is, amikor valaki csak úgy felnő a vadonban..( Olvastam hogy a Lucecitát alakító hölgy eredetileg szépségkirálynő volt. A haja elképesztő tényleg, három ember fejére elég lenne - ezt én mondjuk irigykedve nézem.(Nincs mit szépíteni a dolgon ez a film nem a legjobb rendezés..(
napraforgó 2019 márc. 06. - 13:10:45
(1003/2794)
Néha úgy elgondolkodom ezeken a szappanoperákon. Itt pl. azon, hogyan is szeretett egymásba Lucecita és Gustavo? Első találkozásuk a pataknál volt a hegyekben. Gustavo kileste a fürdőző Lucecitát. Aztán sokáig nem is látták egymást. Legközelebb akkor, amikor hetek, hónapok múlva Modesta elvitte Lucecitát a Mendoza házba cselédnek. Ott látták egymást újra, ahol Lucecitának rögvest tudnia kellett, hogy Gustavo nős és a felesége béna. Ezzel ugyebár Gustavo is tisztában volt. De vajon mi indította őket oly mély szerelemre? Lucecita igaz hamvas volt, meg ártatlan, de meglehetősen butácska is. És Gustavo? Nagyon nős volt egészen a kezdetektől. Akkor mi a f ene irányította őket egymás felé???? Így utólag sehogy sem értem. Mert a sztori jobbára onnantól kezd el folyni, hogy ők ketten egymásba szeretnek. Csak azt nem értem, hogy miért? Három mondatot nem beszéltek egymással.
És most már itt vagyunk a közepénél, a közös gyereknél.
napraforgó 2019 márc. 06. - 11:53:43
(1002/2794)
zsebkendőt.
Na most legalább már elment a hsz.
napraforgó 2019 márc. 06. - 11:51:36 Előzmény napraforgó
(1001/2794)
Van még valami apróság, ami nem tetszik. Luz Maria haja a kezdetektől loboncos boglya volt. Nem tudom, hogy miért hiszik az alkotók, hogy a szegény lányoknak nem telik egy fésűre sem. Szerintem bátran megfésülködhetett volna, esetleg befonhatta volna a haját egy, vagy két coffba, mindenesetre ez a rendezetlen madárfészek a fején nem tetszik. Még most, hogy kisasszony lett, még most sem igazán van megfésülve a haja. Csak úgy nagyjából.
Angelina mesterkélt loknijai éppúgy zavarnak, na de Lucecita haja??? az a másik rettenet.
És a másik: már a kezdetektől megfigyeltem, hogy Lucecita állandóan a keze fejével törli meg az orrát. Mivel sokszor sírdogál, az orra állandóan folyik. Premier plánban mutatják, hogy az orra csöpög és azt a kezével törli le. Aztán azzal a kezével megfog mindenfélét. Ételt, tányért, másik ember kezét, stb. Borzasztó. Azért erre már csak megtaníthatta volna valaki a lányt, hogy ne maszatolja rá az orra váladékát mindenre, használjon zsebkendő
offtopic
napraforgó 2019 márc. 06. - 11:50:49
(1000/2794)
Hihetetlen. A port valamiért nem engedi elküldeni a hozzászólásomat, holott a világon senkire nem mondtam dehonesztálót.
napraforgó 2019 márc. 06. - 08:42:06
(999/2794)
Nekem sem tetszik Alvaro viselkedése. A lánya érdekében annyira elvakult, hogy képes a megbízói, a munkaadói ellen fordulni. Hisz ő Migueltől és Gustavotól kapja a fizetését! Eddig jószerével még csak hallgatott a lánya és annak anyja disznóságairól, de most már tevőlegesen is Lucecita ellen fordul. Hisz ő is mindent tud Luci és Gusti kapcsolatáról, Arról, hogy Gustavo mennyire szereti a lányt és kész elismerni az apaságát, most mégis arról kampányol, hogy Lucit Sergio vegye feleségül. Nem érdekli az igazság. Eddig Angelinát csak az anyja befolyásolta, hogy alakoskodjon az apja előtt, de most már Alvaro is erre biztatja. Hogyan várhatja el majd ezek után, hogy Angelina elfogadja őt apjának?

Sergio egyre gázosabb, valahogy nem tudom megérteni, hogy épelméjű ember ennyire ragaszkodik a rögeszméjéhez. Sehogy nem akarja tudomásul venni, hogy Luci nem fogja őt szeretni, soha, semmikor, még hálából sem lesz soha az övé.
Na és ez az idétlen Martin, aki sajnos mindig akkor bukkan fel, amikor nem kéne... Most Sergiot kajálni csábítja, mert őt az izgalmak mindig éhessé teszik. Sergio meg közben csak kesereg, se enni, se inni nem tud.
napraforgó 2019 márc. 06. - 07:30:06
(998/2794)
Csalrózsika nagyon jól leírta a történteket, és talán objektívebben, mint szokta.
Lucecita Sergio házassági ajánlatát valóban visszautasítja. Hiába hivatkozik a férfi a gyerek érdekeire. De Lucecita lerombolja a vágyait, sohasem fog belészeretni, ő ezután is csak Gustavot fogja szeretni. Hálás Sergionak a gesztusért, de nem fogadhatja el. Sergio le van törve, ő valóban abban reménykedett, hogy Lucecita majd idővel megszereti és a hála idővel majd szerelemmé változik.
Modesta is hajlandó lenne unokájaként elfogadni a gyermeket ő is segítene neki felnevelni, de Luci neki is megmondja, nem lehet.
Angelina eközben Luci szobájában várakozik a hírekre. Mirta jön, szokás szerint cukkojla a nőt, aki az anyja segítségére számít, majd ő férjhez kényszeríti Lucit Sergióhoz.
Dona Maria nem érti, miért nem rendeződnek Lucecita gondjai Sergioval. Luci nem akar a dologról beszélni. Lucecita sajnos nem árulja el, hogy mástól vár gyermeket. Az igaz, hogy akkor meg azért nyaggatnák, hogy árulja el, ki az.
Miguel jobban van, a családját kéreti magához. Az egész "szent család" ott van Miguel körül, Angelina bájoskodik vele, miközben kétéertelmű megjegyzéséket tesz Lucecitára. Dona Maria siet Luci segítségére, szerinte Luci csak félénk, nem szokta meg még az új helyzetet, azért olyan hallgatag.
Alvaro tájékoztatja Gustavot, hogy Lucecita Sergiohoz megy feleségül és a fiú elismerte, hogy a gyerek is tőle van. Alvaro feltételezi, hogy köztük is volt valami... Máskülönben miért tenne ilyet? Gustavo háborog, a gyerek az övé és már megy is, hogy tisztázza a helyzetet. Gustavo Lucecitához rohan és megtudja, hogy Sergio csak segíteni szeretne a lánynak, de ő nem fogadta el az ajánlatát Gustavo ragaszkodik hozzá, hogy a gyerek az övé és nem viselheti más férfi nevét! És fogadkozik, hogy ha bárki bántja a lányt, ő nem hallgat többé!
Ezt követően Mirta megy be Lucihoz és provokálja, végül a lány elszólja magát. Mirta rohan is angelinához, hogy most már biztos, hogy a lány a férjétől vár gyereket. Angelina kikel magából, na és a kerekes széknől is, felpofozza Mirtát. A szituációt Alvaro szakítja meg, visszanyomja Angelinát a kerekesszékbe és közli, uralkodnia kell magán, mert ha minden kiderül, Gustavo elhagyja őt! Neki az az érdeke, hogy senki ne tudja meg, és az anyja révén érje el, hogy Sergio elvegye a lányt! Alvaro most végképp elkötelezte magát a lány mellett, hiába ő Miguel és Gustavo ügyvédje, és az ő érdekeiket kéne kéviselnie, most homlok egyenest szembe megy az ő érdekeikkel, visszaél a bizalmukkal.
Mirta hülyét csinál Fefából is, neki is a nyakába akasztja a nyakmerevítőt, ettől szebb lesz a tartása és karcsúbb is lesz.... Mirta mindezt azért teszi, hogy megkaphassa Gustavot!
Szegény Fefa megint felpróbálja az Angelinától kapott ruhát és a nyakmerevítőt is. Fefa Moestával együtt sajnálkozik Lucecitán, de a "szegény" Angelina asszonyon is.
Emilio atya érkezik, Amador sokat fecseg, Emilio nem ért semmit, de a néger Gustavohoz irányítja. Gustavo megpróbélja italba fojtani a bánatát, amit a belépő Emiliano meg akar akadályozni. A pap nem ért, mi történt, ő lelkesen üdvözli Sergio és Lucecita tervezett házasságát. De Gustavo tájékoztatja, a gyerek nem Sergio, hanem az övé! És ő tájékoztatja a bátyját, a gyerek az övé és ő vállalni akarja a felelősséget.
Graciela Modestát nyaggatja, hogy Sergio és Lucecita házasságának mindenképp meg kell történnie!
A síránkozó Lucecitához Angelina kerekezik be és nagyon durván bánik vele. Nekiesik Lucecitának, bántalmazza és közli, nem adja Gustavot, inkább megöli a lányt. A gyereke meg nem születhet meg. Aztán erősködik, hogy muszáj Sergiohoz feleségül mennie.


malvinkicska 2019 márc. 06. - 07:24:32 Előzmény Csalarozsika
(997/2794)
Szia annyira mindenre és mindenkire kiterjedő a hozzá szólásod, valóban csak ismételni tudnám magam annak nincs értelme. az igaz aki nem olyan mint itt a szereplők nagy része zsarnok, rossz indulatú emberek annak nehéz elhinni , mint Luci, hogy ezek céljaik eléréséhez mire képesek. Gustavo anyám asszony katonája, mert nem áll a sarkára csak beszél a szerelemről, minden percet kihasznál csak megérinthesse Lucit, de azzal nem oldódik meg semmi.Sergio annyira egy naiv férfi szerepét játssza az már fáj, néha, az sem érti nem lesz viszonozva az érzelmei. Graciela , nem is tudom mit gondol magáról ezzel az erőltetéssel, már pedig hozzá kell menni, Sergiohoz. szerintem ezt a történetet is kár volt húzni vonni , mert sokszor a kevesebb több.
Csalarozsika 2019 márc. 06. - 04:58:00
(996/2794)
A legutóbbi epizódban is mindenki ott folytatta, ahol korábban abbahagyta:

Sergio valóban abban reménykedett, hogy a hála, amelyet Lucecita iránta érez, idővel szerelemmé alakulhat át.
De: Erre nincs semmi esély! Lucecita Gustavot szereti, s ez így is marad!
Ezért ismét elutasítja a reménykedő fiút!
Paradox módon ugyanakkor az áldozathozatalhoz is ragaszkodik!
Szenvedni akar, és ha már ennyire akarta, lesz része benne bőven!

Gustavo ugyanolyan határozatlan, mint eddig: Lucecita-módra fújom, mint a pereces:
Ha valóban komolyan gondolja, mihamarabb lépéseket kellene tennie a válás ügyében!
A tervezett házasság híre kissé felrázza, olyannyira, hogy majdnem cselekvésre szánja el magát, de hagyja magát Alvarotól lebeszélni.

Gustavo és Lucecita párosa: Határozatlanság és naivitás!
A kettő együtt aligha lesz elég, hogy felvegyék a harcot a mindenre elszánt Sátánkával!
Lucecita ugyan nem akar Sergio felesége lenni, s ezt meg is ígéri, azt viszont nem is sejti, mi vár rá Sátánkától...

Sátánka negédessége és hízelgése Miguel szobájában egyenesen visszataszító, hisz valójában fikarcnyit sem érdekli az apja állapota!
Az pláne gyomorforgató, ahogyan igyekszik jó színben feltüntetni magát, s elhitetni Miguellel és Dona Mariával, hogy megszerette Lucecitát!

Alvaro is visszavette a szemellenzőt!
Szégyellheti magát, hogy még biztatja is Sátánkát arra, hogy Lucecitát kínozza!
Érthető, ha azt szeretné, hogy a lánya boldog legyen, de attól aligha lesz az, ha egy olyan férfit köt röghöz, aki nem szereti!
Amit pedig Lucecitával akarnak művelni...
Végül ugyan felülkerekedik benne a jó érzés, s ebben az is nagyban szerepet játszik, hogy megsajnálja az esküvőjére készülő Lucecitát, aki olyan "boldog" ettől a házasságtól, mintha temetésre készülne...

Mirta féltékeny, mint az ördög, erre hirtelen nem találtam jobb szót!
Mindenképp meg akarja kaparintani Gustavot, s ennek érdekében még azt is eltűri, hogy Sátánka bántalmazza.

Emilio viselkedését egyre nagyobb nemtetszéssel figyelem:
Bizonyos fokig ő is szemellenzőt visel!
Mégis mit kellene csinálnia Sátánkának, hogy ne akarja hozzákötni a testvérét?
Talán embert kellene ölnie?
Nem kell aggódni - még ezt is megpróbálja majd, hisz eddig hiányzott a repertoárból.

Sátánka négyszemközt rögtön kimutatja foga fehérjét.
Nagyon igaz, hogy rá aztán nincs miért tekintettel lenni!
Sajnos könnyű lesz megzsarolnia és manipulálnia a naiv Lucecitát!
(Hiába, nem visz rá a lélek, hogy ostobának tituláljam! :-)
Csalarozsika 2019 márc. 06. - 04:23:03
(995/2794)
Sergio hasztalan győzködi Lucecitát, hogy a gyermek érdekében menjen hozzá feleségül, Lucecita határozottan visszautasítja.
Határozottan Sergio tudtára adja, hogy továbbra is Gustavot szereti, s ez így is marad.
Nem akarja hitegetni, azt sem tudja megígérni, hogy elfelejti.
Sergio nagyon csalódott a lány szavai hallatán.
Megkérdezi Lucecitát, talán azért utasította vissza, mert abban reménykedik, hogy Gustavoval sikerül családot alapítaniuk?
Egyben azt is elárulja a lánynak, hogy Gustavo szereti őt.
Lucecita szerint akkor sincs reményük, s épp ezért akar messzire elmenni.
Végül megköszöni Sergio jóságát, s megígéri, soha nem felejti el neki!

Sergio hiába reménykedik, Lucecita nem szereti őt, s ezúttal is igyekezett csírájában elfojtani minden erre vonatkozó reményt.

Eközben Mirta nagyon élvezi, hogy cukkolhatja Sátánkát, miszerint a gyermek apja Gustavo.
Sátánka bízik benne, hogy sikerül "elrendezni" a dolgokat, s mielőbb megszabadulnak a "húgocskájától".

Gustavo játékokat nézeget, de még nem biztos a gyermek nemében.
Véletlenül épp a szép porcelánbabákon akad meg a szeme, mintha tudná, hogy majdan aktuális lesz! :-)

Dona Maria próbálja rávenni Lucecitát, hogy menjen hozzá Sergiohoz!
Nem érti, a lány miért ilyen elutasító.
Lucecita arra kéri, ne erőltesse, s magyarázatot sem ad.

Modesta beszámol Lucecitának, milyen szomorú Sergio az elutasítása miatt.
Ő is próbálja rávenni a lányt, menjen hozzá a fiához!
Hisz látja, hogy mindhárman szenvednek: Lucecita, Sergio és ő is.
Bántja a lelkiismeret, hogy nem vigyázott jobban a lányra, miközben Rosa rábízta őt!
Lucecitának továbbra is feltett szándéka, hogy elhagyja a házat.

A beszélgetést Dona Maria belépése szakítja félbe, Miguel szeretné látni Lucecitát!
Ez aztán a családi idill!
Miguel a "szerető családja" körében: Sátánka, aki buzgón hízeleg "apjának".
(Természetesen nem érdek nélkül teszi.)
Graciela, a "hűség mintaképe", Dona Maria, a szerető, ámde hiszékeny édesanya, s végül Lucecita.
Sátánka kétértelmű megjegyzéseket tesz: Lucecita "problémájáról" beszél, s a "közelgő férjhezmeneteléről".
Miguel reményét fejezi ki, hogy a "két testvér" szeretetben nő fel egymás mellett.
Sátánka álszent módon buzgón helyesel.
Azt ecseteli, mennyire "szereti"Lucecitát, épp a lány az, aki nem akar vele beszélgetni!
Jelentem, a plafon épen maradt, pedig minimum le kellett volna szakadnia ennyi hazugság hallatán!
Miguel nem lehet ennyire naiv, hogy el is hiszi, amit a "kedves lánya" összehazudott!

Alvaro elárulja Gustavonak Lucecita és Sergio tervezett házasságát.
Emellett megosztja vele azt is, hogy Sergio lovagiasan magára vállalta az apaságot.
Gustavo kétségbeesik a hírek hallatán, s rögtön el akarja mondani az igazat.
Emellett nagyon dühös is, mert a gondolatát sem bírja elviselni, hogy más nevelje fel a gyermekét.
Feltett szándéka elmondani az igazságot, Alvaronak csak nagy nehezen sikerül lebeszélnie erről.
Gustavo Sergio indítékait találgatja.
Alvaro még azt is felveti, hogy talán Lucecita és Sergio...Gustavo dühösen utasítja vissza még a gondolatot is!
Alvaro aztán más magyarázatot keres és találni vél: Sergio szerelmes Lucecitába, ezért úgy gondolja, itt a jó alkalom!
Gustavot nagyon felkavarják a hallottak.
Alvaro utólag dühös magára, amiért beavatta Gustavot a készülő házasság terveibe.

Gustavoban sajnos nincs meg a kellő elszántság, hogy felfedje az igazságot!
Fellángolások ugyan vannak a részéről, de végül az elhatározást nem követik tettek!
Ennek pedig majdnem végzetes következményei lesznek!

Gustavo azonnal Lucecita szobájába rohan.
A lány hiába próbálja elküldeni, Gustavo nem tágít, beszélni akar vele Sergio házassági ajánlatáról.
Gustavo dühös, Lucecita próbálja mentegetni Sergiot, mondván, csak jót akart azzal, hogy felajánlotta, vállalja a felelősséget.
Gustavo viszont azon a véleményen van, hogy csak a lehetőségre várt, mivel szerelmes Lucecitába!
Gustavo egyértelművé teszi: Nem hagyja, hogy más nevelje fel a gyermekét!
Elmondja a lánynak, büszke arra, hogy gyermeke születik, s mindenképp felfedi az igazságot!
Az a terve, hogy együtt nevelik fel a gyermeküket!
Lucecita viszont "rágyújt a régi nótára": A beteg apjára és a "testvérére" hivatkozva elutasítja!

Ezt már annyiszor elfújta, akár a pereces, hogy én is nagyon kezdem unni!
Meddig még, kérdem én? Persze, költői kérdés!
Addig, míg végképp le nem hull a hályog a szeméről, s végre ráébred, hogy a "nővére" semmitől sem riad vissza, még attól sem, hogy megölje őt!

Gustavo viszont köti az ebet a karóhoz, hogy nem hagyja magára Lucecitát!
Aggódik, hogy Graciela kényszeríteni fogja Lucecitát a Sergioval kötendő házasságra!
Lucecita közli, hogy nem akar Sergio felesége lenni, s erre senki sem kényszerítheti!
Gustavo megígérteti vele, hogy nem megy hozzá a fiúhoz!
Ez még rendben is van, Gracielát csak le lehetne szerelni valahogy
De: Sajnos nem számol Sátánka aljas manipulációival!

Gustavo után közvetlenül Mirta lép a szobába, s azonnal el is kezdi a gúnyolódást.
Nem kell sokáig provokálnia Lucecitát ahhoz, hogy a lány elszólja magát, s elárulja, hogy Gustavo a gyermek apja!
Mirta elégedetten távozik, de előtte még gúnyolódik egy sort!
Azonnal Sátánkához siet, hogy megvigye a híreket!
Sátánka teljesen elveszti a fejét Mirta gúnyos szavai hallatán, s tettleg bántalmazza a nőt!
Nem mintha sajnálnám! Bár kitépnék egymás haját!
Egyik sem különb a másiknál!

Alvaro próbálja megnyugtatni Sátánkát, aki teljesen kifordult önmagából.
Sátánka fenyegetőzik, hogy mindent elmond Miguelnek!
Alvaro önmérsékletre inti, azt tanácsolja, inkább hallgasson, s erre igyekezzen rávenni Gracielát is!
Figyelmezteti Sátánkát, ezzel csak azt éri el, hogy Gustavo elhagyja!
Tájékoztatja lányát Gustavo tervéről, miszerint az a szándéka, hogy mindent elmond, s új életet kezd Lucecitával!
Sátánka tiltakozik, nem akarja elhinni!
Alvaro arra próbálja rávenni, tegyen úgy, mintha nem tudna semmit.
Szerinte el kell érniük, hogy Lucecita Sergio felesége legyen!
Rá kell venniük, hogy önként megtegye!
Miguelnek pedig lehetőleg semmit sem szabad megtudnia, mert akkor Gustavo beszélni fog, s ezt meg kell akadályozni!

Alvaro - apai szeretet és elfogultság ide vagy oda - szégyellhetné magát!
Sátánka épp eléggé gyűlöli Lucecitát, s ő még adja alá a lovat, hogy kínozza szegény lányt!
"Sátánka boldogsága a legfontosabb" - Nem veszi észre, hogy ez az őrült perszóna kezelésre szorul?
Tisztában van vele, hogy a lánya fizikailag egészséges, de az biztos, hogy az elméje beteg!
Mégis mi haszna származik abból, ha magához láncol egy olyan férfit, aki nem szereti?

Alvaro ismét "levizsgázott":
Sovány vigasz, hogy a végén azért mégis felülkerekedik benne a jó érzés, és elárulja Gustavonak az igazat Sátánka konspirációjáról, amihez ő készségesen asszisztált!

Mirta eközben Fefából is gúnyt űz, neki ajándékozván a nyakmerevítőt, elhiteti vele annak jótékony hatásait.
Szegény annyira tetszeni akar a "lovagjának", hogy fel is veszi, ahogyan a Sátánkától kapott szép ruhájába is próbálja belepréselni magát.
Modesta segédkezik neki, eközben beszélgetnek Lucecita helyzetéről!
Fefa sajnálja "szegény Sátánkát", hogy Gustavo esetleg el találja hagyni!
Modesta szerint Lucecita nem fogja elvenni egy "beteg asszony" férjét.
Nagyon unom már ezt a nótát!
Sátánka eléri, hogy még őt sajnálják!

Emilio látogatóba érkezik a Mendoza - házba.
Amador fogadja, s egy - két összefüggéstelen mondat után, - mellyel a kialakult helyzetről próbálna beszélni - Gustavohoz irányítja azzal, hogy ő majd mindent elmond.

Gustavo éppen az "alvaroi megoldást" gyakorolja, azaz alkoholba fojtja a bánatát.
Emilio figyelmezteti, hogy ezzel nem old meg semmit, ráadásul Gustavo nem is szokott hozzá az italhoz.
Gustavo közli a bátyjával, hogy torkig van már mindennel, probléma probléma hátán, s nem találja a megoldást.
Emilio úgy sejti, a rosszkedvének az az oka, hogy Lucecita férjhez megy Sergiohoz!
Gustavo rögvest felvilágosítja a bátyját Lucecita állapotáról.
Emilio elsőre megdöbben, ugyanakkor elégedetten nyugtázza, hogy Lucecita eszerint "választott".
Örül a dolgok ilyetén alakulásának, s arról kezd beszélni, hogy Gustavo remélhetőleg képes lesz elfelejteni a lányt, és Sátánkára figyelni...
Gustavo hamar félbeszakítja, s elmondja, hogy nem Sergio, hanem ő a gyermek apja!
Emilio rögtön ostorozni kezdi Gustavot!
Gustavo viszont az érzéseiről beszél: Szereti Lucecitát, s a lány is őt!
Rögtön nyilvánvalóvá teszi, hogy vállalja a felelősséget!
Emilio aggódva kérdezi, tudja-e valaki az igazat?
Gustavo nemmel felel, hisz sejtelme sincs, hogy Sátánka mindennel tisztában van!
Elmondja, hogy Lucecita nem szeretné, hogy elmondja az igazat, különben elmegy a házból.
Emilio helyesli az ötletet, szerinte már rég meg kellett volna tennie!
Gustavo azzal védekezik, hogy ők megpróbáltak elmenekülni egymás elől.
Emilio szerint két felelős van: Gustavo és Lucecita, s a végzetnek ehhez semmi köze!
Azt kéri, Gustavo esküdjön meg rá, hogy mindent megtett, hogy legyőzze a kísértést.

Nem tudok egyetérteni azzal, amit Emilio művel!
Megértem, hogy a pap beszél belőle, de azok után, hogy tisztában van Sátánka minden aljas tettével, visszatetsző számomra, hogy mindenáron hozzá akarja láncolni a testvérét!

Graciela közben Modestát hívatja, s érdeklődik, Sergio megszerezte-már a házassághoz szükséges iratokat?
Modesta zavartan viselkedik, de Graciela dühösen közli, mindenképp meg kell történnie a házasságnak, akár akarja Lucecita, akár nem!

Az epizód "slusszpoénja" természetesen Sátánkáé:
Minden teketóriázás nélkül tudomására hozza Lucecitának, hogy tudja, Gustavo a gyermek apja!
(Azt is hozzáteszi, hogy nem Mirta mondta el.)
Sátánka hisztériázni kezd: A gyermek nem születhet meg!
Közli Lucecitával, hogy azt kell tennie, amit ő parancsol: Hozzá kell mennie Sergiohoz!