Téma: Luz Maria

Csalarozsika 2019 ápr. 01. - 04:53:02 Előzmény napraforgó
(1414/2794)
Ha már SPOILER információkat írsz le, kérlek, legalább pontosan tedd!
Ez a látványos ajvékolás is abbamaradhatna már, mert kezd unalmas lenni. :-(

SPOILER!!! Szó sincs arról, hogy Lucecita ÉVEKIG!!! cselédkedik Mirta mellett!!! Az valóban igaz, hogy kb. 5 évig nem találja a családját! Gustavo elveszítette az emlékezetét, s Mirta tesz róla, hogy angol tudós, - aki korábban a vanádium-üzletet ajánlotta Gustavonak - se beszélhessen. (Elteteti láb alól.)
Lucecita egyáltalán nem "hülye", amiért beáll cselédnek! Azért teszi, hogy a családja közelében legyen!
Mirta ugyanis elhiheti vele, ahogyan mindenki mással is, hogy Gustavo számára veszélyes lenne, ha elmondaná neki az igazat! Egy sarlatán "orvos" rokona segít neki abban, hogy ezt az információt megerősítse! Azt állítja, hogy Gustavonak akár az elméje is elborulhat, amennyiben megtudja az igazságot!
Az ideg-és elmegyógyászat - pláne Peruban - eléggé gyermekcipőben járt még ahhoz, hogy ezt könnyen el lehetett hitetni, pláne a laikusokkal!
Lucecita - Modestával együtt - valóban beállt cselédnek, többek között azért, hogy a kislánya szeretetét elnyerje.
Továbbá: Mindent elkövetett annak érdekében, hogy meghódítsa Gustavot! (Ez sikerült is neki, a férje újra beleszeretett a "feleségébe".) Minden praktikát bevetett, hogy Gustavo magától visszanyerje az emlékezetét. Többek között olyan embereket hozott a házhoz, akiket Gustavo régtől ismert, pl. odakerült Amador és végül szinte a Mendoza-ház egész hajdani személyzete.
Ezt azért nem nevezném"hülyeségnek"!
Mégis mit kellett volna tennie?
Végül dr. Gutiérrez mondta el az igazságot Gustavonak, de ő is csak azután tette meg ezt, hogy kellőképpen tájékozódott, s tanulmányozta az esetét!
Summa summarum: Már csak azért sem helytálló, hogy Lucecita évekig cselédkedett volna Mirta mellett, mert a sorozat azzal ér véget, hogy a szereplők együtt ünneplik az új évszázad beköszöntét.
Jelenleg 1894-ben járunk úgyhogy...Az igazságra elég hamar fény derül! (Az 5 év perszer eltelik, utána jön a cselédkedés.)
SPOILER VÉGE!!!
Csalarozsika 2019 ápr. 01. - 04:33:39 Előzmény malvinkicska
(1413/2794)
Gondolom, egy inkább hetet akartál írni!
A hét végére elég sok mindenre fény derül...
malvinkicska 2019 márc. 31. - 16:05:14
(1412/2794)
Olvastam az előzeteseket Luci még kéreti magát két hét legalább történjem érdemleges dolog.
Luna34 2019 márc. 31. - 09:15:06 Előzmény napraforgó
(1411/2794)
emlékszem. én megnézem, mert mikorbelőször nálunk adták nem néztem a baleset után mert zavart csak a vége fele kapcsolódtam be újra. most viszont megfogadtam hogy végignézem.
napraforgó 2019 márc. 31. - 08:39:30
(1410/2794)
Na én már azon gondolkodok, hogy leszállok a sorozatról. Mert Lucecita ezek után csak még hülyébb lesz.
Aki emlékszik: Spoiler XXXXX Luci vagy 5 évig keresgéli a családját, férjét, gyerekét és amikor megtalálja, beáll cselédnek a férje háztartásába és ott idétlenkedik. És évekig szerencsétlenkedik, Mirta mellett!!!! mire Gustavo végre felébred és magához tér az amnéziájából és ráismer. Spoiler vége xxx
Jaajj, jajj, meg jujj. El lehet ezt hinni? Még az 1890-es években sem
evaszanto 2019 márc. 30. - 18:11:18
(1409/2794)
Kissé mérges vagyok! Talán az új sorozat - vagy ki tudja mi - miatt kivették a szombati ismétlést a programból. Pedig olyan kényelmes volt egyben nézni az egész heti részeket...
Luna34 2019 márc. 30. - 14:04:23 Előzmény napraforgó
(1408/2794)
teljesen igazad van. mikor ezelőtt húsz évvel volt nálunk leadva, én még szinte gyerek voltam. most már felnőtt fejjel másképpen látom. szerintem is nagyon gáz már amit Lucecita művel. Gustavo helyében én biztos nem venném feleségül. örülnék hogy megszabadultam Angelinától, élném a világomat és nem egy ilyen ostoba nő előtt alázkodnék meg az biztos. visszautasította már nem egysze. hagynám a fenébe. a gyereket támogatnám, persze azt sem biztos hogy engedi és annyi, de hogy nem élnék vele az biztos.
napraforgó 2019 márc. 30. - 07:42:59 Előzmény malvinkicska
(1407/2794)
Szerintem jól látod. Csak a középsúlyos értelmi fogyatékosok is tudják, mi a jó nekik,
De ez a Lucecita annyira ostoba, hogy ő még ezt sem akarja tudomásul venni.

Komolyan mondom,miért is kéne kedvelnünk ezt a tök buta, ostoba Lucecitát???, Na és ezek után ki a fene érti, hogy Gustavo is mit szeret rajta??? Mert ez egy olyan hülye nő, akivel két szót nem lehet váltani!!

Bocsánat, elragadtattam magam, na de mégis, Egy nő, aki nem fogadja el a segítséget valami hülye ötletből .
Jajj és jujj. És könyörgöm, senki ne kezdje el védeni ezt a buta hősnőt, mert nálam már..... na jó egyszóval nem tudom az egészet kicsit sem komolyan venni...
napraforgó 2019 márc. 30. - 07:33:02 Előzmény Csalarozsika
(1406/2794)
Hát már élőben én sem nézem. Az a sok hülye reklám... sehogy sem bírom. És sajna lucecita is egyre ostobább, én csak mérgelődök rajta, na de mindegy, hát így írták meg az összes hülyeséggel. Már nem is bírom megnézni hajnalban. csak valamikor, amikor nincs más dolgom, de akkor is csak úgy, félszemmel.
malvinkicska 2019 márc. 30. - 07:24:48 Előzmény Csalarozsika
(1405/2794)
Szia tudod ami nekem nem nagyon jön be a sorozatban Luci és Gustavonak vannak részek egyáltalán nincs jelenetük, akkor miért ők a főszereplők, lehet csak én gondolom így , mindig foglalkozik ezzel azzal , de pont olyan nincs benne ami előbbre vinné a sztorit, most Sergio be akarja csapni Sátánkát, jó lenne már benne egy kis izgalom is , mert állandóan csak Sátánka és az anyja szemétségét kell hallgatni, nagyon unalmas. Lucinak bárki bármit mond nem akarja elfogadni annyira naivnak van beállítva , elnézést de egy közép súlyos szellemi fogyatékosnak több esze van néha , mint neki, ezzel a nagy áldozati bárány szerepével, elnézést ha egy kicsit vastag voltam de sajnos ezt látom. Azért ennyire hangya türelme lenne Lucinak ez nem hiteles , Miguel is annyira nem méltatja az anyját megmondja neki mi van , én a Maria helyébe nagyon sértve éreznem ha megtudom a hírt magam, szóval beszélgettünk ki mit lát persze mindenki másat, mert nem vagyunk egyformák.
Nagyon szép kellemes hétvégét kívánok szeretettel.
napraforgó 2019 márc. 30. - 07:21:55
(1404/2794)
Hölgyeim!

Ti el tudjátok képzelni, hogy Dona Maria és Modesta úgy mennek el Lucecitát meglátogatni, hogy nem visznek neki semmit sem? Egy pár ruhát, alsónemút, törülközőt, ágyneműt. stb? Maria helyében én vittem volna még egy pénzes zacskót is. Modestának meg a váltás ruhákra lehetett volna gondja. De ez a két gyakorlatias nő ilyesmire nem gondolt, úgyhogy Lucecita marad az egyetlen ronda szürke kis ócska ruhájában, egy fitying nélkül.
Mert ugye ez életszerű???
Amúgy meg, ha azt észrevették, hogy Luci hazament a templomból és átöltözött a ronda kis szürkébe, akkor miért is nem találták meg a levetett menyasszonyi ruháját???, Mert én spec egyből rájöttem volna, ha az ágyra dobva találnám azt a ruhát. Itt meg napokig vívódtak..... Mi lett vele, hová lett...

Jujj, a borzasztó hülyeségek....
Csalarozsika 2019 márc. 30. - 06:01:36 Előzmény malvinkicska
(1403/2794)
Szia!

Dehogy mérgelődöm, hisz tudom, milyenek az efféle sorozatok!
Pont azért hagytam fel a nézésükkel, mert inkább idegesítettek, mint szórakoztattak, márpedig így nincs értelme az egésznek! Ebben is nagyon egyetértek Veled! :-)
Mirta ármánykosait igazán elengedtem volna, de a készítők sajnos másképp gondolták. :-(
Én már csak a nosztalgia miatt sem hagyom abba, de a "második szakasz" pláne próbára teszi az ember türelmét.

Kellemes hétvégét kívánok! :-)
Csalarozsika 2019 márc. 30. - 05:57:21
(1402/2794)
Carmen - akitől a varrógépet kapta - örömmel beszél Lucecitának a közelgő fellépéséről.
Reméli, Lucecita is elmegy megnézni őt! (A lány szerint ennek sajnos anyagi akadályai vannak, különben elmenne!)
Majd az igazgatóról áradozik, akit szeretne meghódítani!
Ezután Gustavoról érdeklődik, hogy ő-e Lucecita vőlegénye?
Azt javasolja a lánynak: "Jól fogja meg!"

Közben kopognak, a látogató nem más, mint Sergio.
Lucecita nagyon örül az érkezésének.
Sergio bocsánatot kér azért, hogy lehetetlen helyzetbe hozta!
Lucecita szerint csak segíteni akart, de Sergio őszintén bevallja, nagy adag önzés is vezérelte:
Azt akarta, hogy a lány az övé legyen!
Sejthető volt, nem cselekedett önzetlenül, s ezt ő maga is bevallotta a meghiúsult esküvő után.
De: Sikerült lemondania róla, rájött, hogy Lucecita Gustavohoz tartozik!
Lucecita közli: Ő és Gustavo nem lehetnek együtt!
Bocsánatot kér Sergiotól az esküvőn történtek miatt.
Sergio szerint nem kell bocsánatot kérnie, sőt!
Bűnösnek érzi magát és furdalja a lelkiismeret.
Szerinte ha nemes dologra készült volna, nem érezne ilyet!
Hibásnak érzi magát amiatt, hogy Lucecita egyedül van, hisz sok mindenre lenne szüksége!
Lucecita tiltakozik, szerinte nincs szüksége semmire, bizonygatja, hogy jól van!
Egyedül az apja állapota miatt aggódik.
Sergio megnyugtatja, hogy Miguel sokkal jobban van, Lucecita örül a hírnek!
A lány beszélgetés közben is varr, elmondása szerint dolgoznia kell!
Sergio szerint nem kellene ezt csinálnia, elfogadhatná Gustavo segítségét.
Lucecita viszont közli: Egyedül akar boldogulni! (A régi nóta...)
Sergio is segíteni akar, de Lucecita azt kéri, ne tegye!
A fiú elmondja, hogy mégis segíteni fog, de nem pénzzel, hanem egyéb dologgal!
Szeretné hozzásegíteni Lucecitát a boldogsághoz!
(Sátánka leleplezésével!)

Mirta beadja Miguelnek az orvosságot.
Miguel közli, most az egyszer be akarja tartani az orvos utasítását!
Élni akar, hogy elintézhesse az ügyeit, legfőképp a végrendelet dolgát!
Mirta kérdésére közli, újra akarja fogalmazni!

Dona Maria lép be a szobába, s örül annak, hogy a fia jobban van, s felkelt az ágyból!
Mirta szerint akár a kertbe is kimehetne, de Miguel inkább a szobájában marad.
Dona Maria sejti az okát: Nem akar Gracielával beszélni!
Próbál érdeklődni az igazság felől, de Miguel nem akarja elmondani.
De: Annyit közöl, hogy a két hárpiának el kell hagynia a házat!
Dona Maria megdöbben a hallottakon, különösen, ami Sátánkát illeti.
Miguel szerint később mindent megtud majd.

Lucecita eközben szorgalmasan varr, s miután elkészül, elviszi a varrodába.
A főnök meg van elégedve a munkájával, s pénzzel is honorálja.
Lucecita csomagokkal megrakodva indul haza, az idő eközben igen rosszra fordul!
(Ez bizony butaság! Tényleg nem szabadna cipekednie, ráadásul jobban kellene vigyáznia magára!)

Graciela megdöbben a hír hallatán, miszerint Miguel meg akarja változtatni a végrendeletét.
Dühös amiatt, hogy Miguel "kidobja és nyomorba taszítja" őket!
Sátánka szerint rátörhet egy újabb rosszullét, de Graciela szerint "bolond lenne meghalni"!
Kétségbe van esve, de Sátánka közli, hagyja abba a hisztériázást és kiküldi az anyját!
Most bezzeg fél a gőgös hárpia!
Mindketten megérdemlik a sorsukat!

Sátánka közben Miguellel találja szemben magát.
Rögtön elkezdené a játékát az "apukájának", de Miguel megvetően néz rá:
Felszólítja, ne szólítsa apjának, mert ez a megszólítás nem őt illeti!
Abból is elege van, hogy Sátánka a mártír szerepét alakítja!
Elmondása szerint túl sokáig volt nevetség tárgya a saját házában, s nem tűri a hazugságot és a színjátékot!
Sátánka szerint nem neki kell meglakolnia mások vétkéért, ő nem az anyja!
Miguel csúnya dolognak tartja, hogy anyját vádolja, hogy "mentse a bőrét"!
Graciela valóban vétkezett, de Sátánka is aljas módon viselkedett!
Sátánka azzal védekezik, hogy semmiről sem tudott, anyja neki sem mondta el az igazat.
Miguel viszont rámutat arra, hogy miután megtudta, azután is folytatta a színlelést.
Sátánka szerint nem tehetett mást, mert nem árulhatta el az anyját.
Miguel viszont a fejére olvassa, hogy érdekből hallgatott, hogy ne kelljen lemondania a jólétről!
Sátánka esküdözik, hogy nem így van, de Miguel elmondja, hogy már alaposan kiismerte: Éppolyan önző, mint az anyja!
Sátánka rákezdi a sírást, vagy legalábbis úgy tesz, mintha sírna, de Miguelt nem sikerül meghatnia a "könnyekkel".
Miguel elmondja, hogy sajnálja Sátánkát a "betegsége" miatt.
Sátánka kap is az alkalmon, mondván, ő a szegény nyomorék, akit senki sem szeret.
Miguel elmondja, hogy csakis Sátánka miatt adott Gracielának időt a költözésre!
Sátánka "kesereg", hogy egyedül marad, hisz Gustavo elhagyta, Miguel kitagadja!
Miguel szerint ott van neki az anyja és Alvaro!
Rámutat, Sátánka mindig megkapott mindent, de nem tudta értékelni.
Épp ezért tudja könnyen kivetni a szívéből, pedig minden hibája és gonoszsága ellenére szerette őt!
Bevallja, szinte megkönnyebbül attól, hogy már nem kell szeretnie!
Sátánka könyörög, mondván, már mindent megbánt!
Könyörög, hogy ne kelljen elmennie a házból!
De: Miguel szerint neki már csak egy lánya van: Lucecita!
Sátánka Lucecitát méltatja, amiért feláldozza magát érte.
Tovább könyörög: Beismeri minden vétkét, és esküszik, hogy mindent megbánt!
Miguel örömét fejezi ki, szerinte akkor nyugodt lehet a lelkiismerete!
Miguel távoztával Sátánka rögtön terveket sző, Sergio segítségével akar megszabadulni Lucecitától és a "kölykétől"!

Íme, a "bűnbánó angyalka"!
Velejéig romlott, aljas teremtés!
Megérdemli mindazt, ami rá vár!
Csalarozsika 2019 márc. 30. - 04:41:09
(1401/2794)
Modesta beszámol Sergionak, hogy Gustavonak sikerült Lucecita nyomára bukkannia!
Sergio nagyon örül a jó hírnek.
Modesta elmondja azt is, hogy Dona Mariával együtt meglátogatták a lányt, s átadja Lucecita üdvözletét.
Sergio kérdésére Modesta arról is beszámol, hogy Lucecita nem akar együtt maradni Gustavoval, nem akarja elvenni a beteg Sátánkától a férjét.
Arról is beszámol Sergionak, hogy Miguel túl van az életveszélyen!
Sergio tudja, hogy Sátánka egészséges, s most már minden rajta áll, "rajta a világ szeme"!

Dona Maria örül, hogy Miguel már jobban érzi magát!
Érdeklődik a fiától, hogy öntudatlan állapotában miért ismételgette Sátánka, Graciela és Alvaro nevét.
Elmondja, hogy Alvarotól hiába próbálta megtudni, szokás szerint részeg volt.
Miguel sem akar beszélni anyjának a dologról, mert "túl fájdalmas".
Lucecitára tereli a szót, elmondja, mennyire szeretné megtalálni.
Dona Maria rögtön elújságolja a jó hírt, miszerint Lucecita előkerült, Gustavonak sikerült rátalálnia!
Elmondja azt is, hogy Modestával együtt meglátogatták.
Miguel is szeretné meglátogatni, Dona Maria szerint erre csak akkor kerülhet sor, ha majd jobban lesz.
Miguel érdeklődik, hogy a lánya és Gustavo együtt vannak-e?
Dona Maria elmondja, hogy Lucecita nem akar Gustavoval maradni, mert sajnálja Sátánkát, s nem akarja elvenni a "testvérétől" a férjét.
Miguel szerint ezzel nem kellene foglalkoznia, s ironikusan jegyzi meg, hogy Sátánka mindenkiben szánalmat akar ébreszteni maga iránt.
Dona Maria szerint Lucecita képtelen arra, hogy egy beteg nőnek fájdalmat okozzon!
Miguel szerint Sátánka jól érzi magát ebben az állapotban!
Dona Maria is rákezdi, hogy nem szabad elfelejteni, hogy Sátánka mozgássérült!

Miguel ráérzett, hogy Sátánka a sajnálatra apellál, s tényleg jól érzi magát, elvégre dróton rángat mindenkit!
Épp csak azt nem sejti, hogy annyira elvetemült, hogy képes betegséget színlelni!
Lucecita önfejű és makacs!
Be kellene végre látnia, hogy Sátánka nem érdemli meg az áldozatát!
Most már tényleg nincs más kiút, valahogyan le kell leplezni az álnokságát!

Mirta frissen és üdén ébred, készen arra, hogy gúnyolódjon Sátánkával!
Sátánka arról beszél, hogy Mirta nagy összegtől esett el azáltal, hogy nem teljesítette az óhaját, s nem hagyta meghalni Miguelt!
Nem érti a dolgot, hisz Mirta szereti a pénzt.
Mirtát viszont boldoggá teszi a gondolat, hogy Sátánka többet veszített!
Közli Sátánkával, hogy mindennek van határa, s majdnem sikerült belekeverednie egy csúnya ügybe!
(Érdekes, hogy később sokkal rosszabb dolgokra is képes lesz majd!)
Sátánka fátylat borítanak a múltra, s egyezséget akar kötni Mirtával - Lucecita ellen!
Mirta gúnyosan arra biztatja Sátánkát, törődjön bele a vereségébe!
Arról is beszámol Sátánkának, hogy Gustavo megtalálta a lányt.
Mirta nem is tudja elrejteni a jókedvét.
Sátánka szerint mindig is irigyelte őt, ráadásul azt is tudja, hogy tetszik neki Gustavo, de férje rá sem nézett!
Mirta szerint szerencse, mert nem akar ellenséget!
Lucecita viszont felkeltette Gustavo érdeklődését... - közli gúnyosan Sátánkával.
Szerinte Sátánkának Lucecita az egyedüli ellensége!
Sátánka közli: Hajlandó eladni a lelkét az ördögnek, de tönkreteszi Lucecitát!
(Ugyan! Ez már régen megtörtént!)

Lucecita imádkozik, és a "szokásos" kéréseivel fordul a Szűzanyához.
Azt kéri, Gustavo felejtse el őt, hisz ők ketten nem lehetnek boldogok!
Tudja, bűnhődnie kell a vétkeiért, de arra kéri a Szűzanyát, ne büntesse azokat, akiket szeret!
Sergioért is imádkozik, hogy a fiúnak is sikerüljön elfelejtenie őt.
Végül azt kéri, a legyen egészséges a gyermeke!
Azt is kéri, hogy a gyermek születése után mielőbb munkába állhasson, hogy mindent megadhasson a gyermekének!
Szilárdan eltökélte, hogy senkitől sem fogad el segítséget!
(Önfejű és konok!!!)
Apropó: A korholás nem volt hiábavaló, Lucecita levette a szürke ruhát! :-)

Fefa és Azucena a házban történt eseményekről pletykálkodnak.
Megállapítják, hogy a két hárpia egyáltalán nem örül Miguel gyógyulásának!
Azucena beszámol Fefának arról, hogy nem sokkal ezelőtt Sergio érkezett a házba, és Sátánkával beszélgetett.
Mindketten furcsállják a dolgot!
Úgy tűnik, Sergio "akcióba lépett..."

Sergio valóban Sátánkával beszélget és elkezdi megvalósítani a tervét.
Mintegy "bevezetésképpen" elmondja neki, hogy Lucecita előkerült.
Sátánka természetesen már tud erről, ahogyan Modesta látogatásáról is.
Sátánka az iránt érdeklődik, Sergionak is szándékában áll-e meglátogatni a lányt?
Ő azonban közli, nincs szándékában odamenni, mert esetleg együtt találná Gustavoval.
Egyelőre ugyan még nincsenek együtt, de bármikor meglátogathatja Lucecitát!
Tettetett dühvel fakad ki, hogy Lucecita és Gustavo "győztek" és "boldogok"!
Sátánka csodálkozik a hallottakon!
Sergio szerint nincs rajta mit csodálkozni, hisz minden oka megvan a keserűségre!
Azok után ahogyan Lucecita viselkedett vele...
Sátánka gyorsan be is kapja a horgot, s rögtön elkezdi gyalázni a lányt!
Elmondása szerint mindent elvett tőle: Miguel szeretetét és Gustavot is!
Gyűlöli Lucecitát, s bosszút akar állni rajta!
Sergio tovább üti a vasat, és igyekszik meggyőzni Sátánkát, hogy ő ugyanúgy, sőt, még jobban gyűlöli Lucecitát, és ő is bosszút akar állni, ergo: Azonosak a céljaik!
Sátánka elsőre nem hiszi el, hogy Sergio is bosszút akar állni, de a fiúnak igen hamar sikerül meggyőznie!
Elmondja, hogy van oka a gyűlöletre, hisz Lucecita nagyon csúnyán bánt vele, pedig sok mindent köszönhet neki!
De: Ő mégis a gazdag Gustavot választotta!
Sátánka azt kérdezi, szerinte érdekből választotta Gustavot?
Sergio szerint azonban Gustavo jobban tetszett a lánynak, s ő is csak férfi, ez különösen rosszulesett neki!
Sátánka még mindig nem kapta be a horgot, Sergio tovább folytatja:
Mindenki azt gondolja, vele bármit meg lehet tenni?
Lucecita nem érdemli meg, hogy utána búslakodjon!
Közli, hogy soha nem bocsátja meg az esküvőn történteket!
Gyűlöli a lányt, annyira, hogy képes volna megölni, de hiányzik hozzá a bátorsága!
Sátánka bekapta a horgot, s elmondja, hogy neki volna bátorsága!
De: Nincs a közelében!
Sergio felajánlja, hogy a közelébe hozza Lucecitát!
Sátánka habozik, szerinte ez kockázatos!
Sergio szerint, ha kitervelik, akkor nem történhet semmi baj!
Felajánlja, hogy odaviszi a lányt!
Sátánka szerint még át kell gondolnia!

Ha valaki szerint Lucecita buta és ostoba, akkor Sátánka vajon mi?
A Lucecita iránti vak gyűlölet olyannyira elvette az eszét, hogy könnyedén belesétál a neki állított csapdába!
Azt ugye mondanom sem kell, hogy amit Sergio összehordott, az hazugság, s csupán arra szolgál, hogy leleplezze a viperát!
Sátánka pedig van olyan ostoba, hogy elhiszi a szavait!

Fefa és Azucena Modestának is beszámolnak a "fejleményekről".
Mindhárman megállapítják, hogy a két hárpia egyáltalán nem örül Miguel gyógyulásának!

Sergio jön be a konyhába, s Fefa rögtön érdeklődik a Sátánkával való beszélgetés felől.
Modesta is kérdezi a fiát, miről beszélgettek?
Sergio természetesen nem mondja el az igazat, ehelyett azt állítja, csak örömét fejezte ki Miguel gyógyulása miatt.
Fefa neki is elmondja, hogy Sátánka nem feltétlen örül ennek a hírnek.
Modesta megkéri Sergiot, látogassa meg Lucecitát, s vigyen hírt arról, hogy az édesapja jobban van, de Sergio zavartan viselkedik, s gyorsan távozik.
Modesta nem tudja mire vélni a dolgot, szerinte Sergio valamit forgat a fejében.

Sátánka továbbra is a kertben üldögél, Mirta közeledik, s rögtön elkezdi a gúnyolódást.
A Sergioval való beszélgetés felől érdeklődik, de Sátánka nem mondja el, miről beszélgettek.
Graciela jelenik meg, Sátánka elküldi Mirtát.
Elmondja Sátánkának, hogy mihamarabb el kell hagyniuk a házat!
Pedig ő könyörgött, meg is alázkodott, de minden hiába, el kell menniük!
Sátánka azonban sehová nem akar menni!
Lucecita érkezését vizionálja, s nem tudja elviselni a gondolatot, hogy "elfoglalja az ő helyét"!
Graciela szerint bele kell törődnie, nem lehet megakadályozni!
Sátánka viszont úgy dönt, a tettek mezejére lép, s közli anyjával: "Bízza csak rá!"
Luna34 2019 márc. 29. - 18:58:07 Előzmény napraforgó
(1400/2794)
van benne valami amit írsz. érdekes tényleg, hogy a saját családtagjai nem jók de a szomszédok meg igen. olyan lüke,cipekedik mikor nem is volna szabad stb. maga akarja varni a ruhákat is mikor semmi szüksége nem lenne rá. most őszintén, ki az a hülye aki még ezt csinálná rajta kívűl? mégha Gustávótól nem ia figad el semmit ami persze szintén ostobaság, akkor is a nagymamájától meg az apjától miért nem? erre tényleg nincs magyarázat.
napraforgó 2019 márc. 29. - 17:09:26
(1399/2794)
Írtam egy csomót, de port épp nem vitte el.
A lényege az volt, hogy Luci nem fogadott el semmit sem a saját apjától , sem a gyereke apjától, mindenféle ostaba érvre hivatkozva. Ugyanakkor minden segítséget elfogad a szomszédaitól, ami meg nekem fura.
Na igen. Miért fogad el segítséget vadidegenektől, amikor meg a hozzátartozóitól nem???
Na nekem ez a Lucecita egyre nagyobb gáz...
malvinkicska 2019 márc. 29. - 16:45:31 Előzmény Csalarozsika
(1398/2794)
Szia kár ezen mérgelődni számtalan sorozatot nézek mostanában , de egyik sem arról híres, van benne logika, az nagyon kevés ami egy kicsit is gondolkodásra késztet, mert annyi sok képtelenséggel vannak tele borzalom, a másik a sok hazugság aminek szinte a tartalma arra épül, itt is ki van fogva Luci ő a szenvedő alany és egyben kis butuskának van beállítva eddig a minden Sátánkáék voltak anyjostól, most már ahogy lehet olvasni, majd Mirta a másik kígyó veszi át a hatalmat csak azt most már végképp nem értem miért főszereplő , mikor együtt alig szerepelnek, a másik mindig a rossz győz akkor el kell fogadni, jó ember már alig van mmég a szappan operákban is csak a velejéig romlottak a minden , vagy elfogadom és nézem vagy nem , lehet mikor Mirta kezd el szemétkedni nem leszek rá vevő gondolom sok részen keresztül, inkább hanyagolom, mert nem szórakozom hanem bosszankodom akkor meg miért. A többi sorozattal is így vagyok ami nem tetszik abba hagytam vagy el sem kezdtem.
Csalarozsika 2019 márc. 29. - 14:55:49
(1397/2794)
Úgy látom, a kákán is a csomót keresed!
Lucecitának aligha volt ideje arra, hogy "rendesen" összecsomagoljon, már az is csoda, hogy eszébe jutott, hogy visszamenjen a házba, s magával vigye a LEGSZÜKSÉGESEBB dolgokat!
Ezek közé pedig aligha tartoztak az elegáns ruhák, nem beszélve arról, hogy nem indulhatott útnak nagy csomaggal, ezeknek pedig tekintélyes "csomójuk" van.
Jaj ide, juj oda, szerintem egyszerűen arról van szó, hogy NEM VOLT SZÉP RUHÁJA!!!
napraforgó 2019 márc. 29. - 14:44:37 Előzmény Csalarozsika
(1396/2794)
Ez igaz, a Dona Maria által vett ruhák csak arra elttek volna jók, hogy pénzzé tegye őket. Na de hogy a legrondábbat vegye föl, hát jujj,meg jajj,,
Csalarozsika 2019 márc. 29. - 14:42:07 Előzmény napraforgó
(1395/2794)
Bárcsak ez lenne a legnagyobb furcsaság a történetben!
Csodálkozom, hogy Ti, mint "rutinos szappanopera nézők" úgy háborogtok, akár a tenger!
Én kezdjek el arról mesélni, hogy a szappanoperák "már csak ilyenek"? :-)