Téma: Luz Maria

malvinkicska 2019 jún. 25. - 18:39:12 Előzmény napraforgó
(1834/2794)
Szia nagyon díjazom a kitartásod néha szokta feljönni olvasgatok, valóban nagyon elrontották ezt a sorozatot.Az én türelmem elfogyott régen.
Luna34 2019 jún. 25. - 09:13:33 Előzmény napraforgó
(1833/2794)
sajnos, ez a sorozat tele van furcsaságokkal kezdettől fogva. ez a szemműtét is nagyon hihetetlen volt… de most már legalább s héten ennek az Aldama szálnak vége lesz.
napraforgó 2019 jún. 25. - 06:00:34
(1832/2794)
Nem tudom, hogyan kezelték 120 évvel ezelőtt a szemműtétes betegeket, de nem hiszem, hogy egy a szemre takart kendő, meg alatta két mull-lap elegendő lett volna. Pláne, hogy a műtétet követő másnap már haza is mehetett a beteg. Furi.
Fura az is, hogy Jose Julián szeméről még le sem került a kötés, máris mindenki örömködött, hogy jól sikerült a műtétje. Hát igen, végül is túlélte, de hogy jól sikerült, azt majd csak akkor lehet megállapítani, ha leveszik a kötést és a fiú lát. Na és ha tartós a látás képessége. Az a sok lelkendezés nekem valahogy nem igazán jön be.
Cristina végül is be fogja vallani az igazat Riccardóval kapcsolatban, de most mégis hagyta, hogy plénum előtt megalázzák Lucecitát, holott ott volt az alkalkom, hogy mindent bevalljon. De ha már nyilvánosan nem tette meg, hát miért nem tette meg négyszemközt Alejandroval? miért engedte, hogy a kettejük bizalmas beszélgetésébe belepofátlankodjon Laura? Mit keresett ő ott - na jó, tudom, hogy kíváncsi volt, na de miért nem zavarták ki? Alejandro már korábban közölte vele, hogy nem hagyja, hogy éket verjen közé és Cristina közé. Most Cristina miért nem küldte ki, hogy bizalmasan akar beszélni a férjével? Nem értem, nem értem.

Na és Mirta, aki bezáratja Gustavot, nehogy Limába mehessen - miért gondolja ez a nő, hogy akkor később mégis szeretni fogja őt? Na és Gustavo miért nem rúgja ki páros lábbal, amikor majd végre kiengedi? Már régesrég meg kellett volna szabadulnia tőle, hisz állandóan azt sugallja neki, hogy még mindig beteg, nagyon beteg és ápolásra szorul. Egy férfi, kitűnő fizikai állapotban, mégha nem is emlékszik dolgokra, miért lenne beteg?
Nagyon butyuta most a meseszövés.
napraforgó 2019 jún. 21. - 11:37:36
(1831/2794)
A tegnapi részben bekövetkezett, amit hiányoltam, Jose julian végre érdeklődni kezd, hogy mit gondol Lucecita az esküvőjükről. szerencsére épp akkor megzavarják őket a jó hírrel, JJ műtétjét előbbre hozták.
Luna34 2019 jún. 21. - 08:08:31 Előzmény napraforgó
(1830/2794)
igen. nekem is érdekes volt hogy az inkák módszerét követi… vannak hülyeségek benne.
Luna34 2019 jún. 21. - 08:02:45 Előzmény napraforgó
(1829/2794)
az animare tv újságon le vam írva.
napraforgó 2019 jún. 20. - 18:26:05
(1828/2794)
Sem az alkoholistává válás, sem a kigyógyulás nem megy olyan gyorsan, mint itt. Mint ahogy az általános sebészi prakszisból átnyergelni a szemsebészetre. Mert aki eddig vakbelet, meg sérvet műtött, nem biztos, hogy a szemek operálásához is ért, ha mégannyit olvas is róla. Pláne az inkák operálási módjai... Az inkáknak nem is volt írott történelmük, hát még a sebészet, na azt biztos nem örökítették meg. Hiába nézegeti Aldama az obszidián késeket, azok biztos nem annyira jók, mintz a modern sebész szikék.
Jose Julián meg csak fújja a magáét, de nemigen kérdezgeti Lucecitát, hogy mit gondol a házassági szándékáról, feltételezi, hogy ő is ugyanúgy akarja, csak szemérmes, azért nem engedi magát megcsókolni az esküvő előtt.
De Lucecita is túlságosan naívul állt a dolgokhoz, hisz nem ártatlan szüzike már, férjes asszony és anya, tehát tudnia kéne, hogy mit is akar egy férfi, hogy udvarol, stb. Megint eljátsza az ostobát, aki azt hittem, hogy csak barátok. Ja, barátok...
napraforgó 2019 jún. 20. - 17:52:16
(1827/2794)
Miért hiányzik a 129, 130 és a 131-es epizódok ismertetője?
Luna34 2019 jún. 20. - 17:41:15 Előzmény napraforgó
(1826/2794)
Igen vannak furcsa dolgok most, de ebben a sorozatban kezdettől érdekes minden. Nekem az is furi most, hogy Alejandro néhány hét alatt meg tudta tanulni ezt a szemműtétet… igaz hogy orvos már eleve, de ilyesmit sosem csinált még. A valóságban ehhez is rengeteg idő kéne, nem ilyen kevés. Eleve az alkoholizmusból való felépülés is jóval tovább tartana. Igaz hogy Lucecita és mindenki más is titkolja José Julian elől az igazságot, de azért már sejthetné hogy Lucecita nem szerelmes belé, hisz elhárítja a közeledését állandóan. Meg mikor az esküvőről van szó, ahhoz sem szól hozzá, nem beszél az időpontról sem. Másnak ez már feltűnt volna, akkor is ha vak.Cristina nagyon meggondolatlan és mióta ez az Aldama szál bekerült a történetbe, ez azóta van.
napraforgó 2019 jún. 20. - 04:45:41
(1825/2794)
Kicsit idillikus ez a műtétre való felkészülés (pár óra alatt megvoltak a tesztvizsgálatok eredményei is). Az egész előre vetíti a sikeres műtétet.
Remélem, hogy Cristinának lesz elég esze, hogy a pénzért visszakövetelje a levelét is. Jobb lett volna, ha azt a levelet nem hirtelen felindulásból írja, félreérthető utalásokkal, hanem megfontoltan, visszautasítva Ricardo minden közeledési kísérletét. Hisz Ricardo fellépéséből már számíthatott volna a férfi becstelenségére, és érett asszonyként lehetett volna annyi tapasztalata is, hogy tudja, hogy milyen könnyen megkérdőjelezhető egy asszony becsülete. Azokban az időkben elég volt pár levélke ahhoz, hogy bukott asszonyként tekintsenek egy nőre, még ha fizikailag nem is csalta meg a férjét.

Röhejes, hogy Jose Julián szinte alig engedi el a közeléből Lucecitát, alig tud mozogni a házban és ha kiteszi a lábát a házból, hát ezt előre le kell egyeztetnie a fiúval.

Gustavo naivitása is megdöbbentő. Fizikailag már teljesen felépült és azon kívül, hogy nem emlékszik a korábbi életére, semmi baja. Vajon miért hisz annyira Mirtának, miért hiszi el, hogy megbolondul, ha erőlteti az emlékezést? Egyáltalán, miért beszél állandóan Mirtának az emlékképeiről? megtarthatná magának, akkor a nő nem próbálná meg állandóan befolyásolni.
Meg az is nonszensz, hogy Mirtának igazolása van arról, hogy ő nem beszámítható? Hol vette ezt azt igazolást? Mennyit fizetett érte és kinek?
Gustavo nagyon jól érzi, hogy ha visszamegy a régi élete színhelyére, Limába és megkeresi a régi élete konkrét helyeit, a házat, ahol élt, a bankját, az ügyvédjét (sajnos Alvarot már nyilván nem találná meg), kiderítené, hol volt a birtoka, stb., akkor hamarabb visszatérne az emlékezete. előbb-utóbb beugrana valami, főleg, ha elutazna a régi birtokára, ahol Pedro és a felesége mindent elmesélnének neki.
Jó, tudom, hogy Mirta épp ezt akarja megakadályozni, de tényleg fura, hogy nem tud, nem is akar felülkerekedni ezen a nőn és nem tudja keresztülvinni az akaratát.
napraforgó 2019 jún. 19. - 18:49:45
(1824/2794)
Nem értem, hogy Isabel miért vállal vinkosságot egy olyan szélhámossal, mint Ricardo? Már korábban is szinte rá akarta beszélni Cristinát, hogy nyugodtan kezdjen viszonyt a férfival. Mert olyan megtisztelő, hogy az ő korában felkeltette egy ilyen sármőr figyelmét... Most meg elvállalta a postás szerepét, holott a posta is kihozta volna a levelet.
Luna34 2019 jún. 14. - 09:40:10 Előzmény napraforgó
(1823/2794)
igen, ez nekem is nagyon furcsa volt. hiszen nem történt köztük semmi sem! mégis mivel tudná zsarolni? ugyanmár. ráadásul még nyilvános helyen is találkoztak… olyan sem volt hogy csak kettesben lettek volna. így ennek aztán végképp semmi értelme sincsen.
napraforgó 2019 jún. 14. - 07:35:00 Előzmény Csalarozsika
(1822/2794)
Számomra elég fura, hogy RIcardo felelősségre vonja Cristinát, akkor, amikor még semmi kompromitálló nem történt kettejük között. Egy kis beszélgetés egy cukrászdában, az még lehet, hogy okot ad gyanúra, de semmiképp nem bizonyosság.
Nekem mindenesetre már az is elég fura, hogy egy jótékonysági egylet (???) egy cukrászdában jön össze, ráadásul állítólag órákig tart a megbeszélésük (!!!) Pláne, hogy alig hallottuk őket arról, hogyan segítik meg a szegényeket..... sehogyse nagyon...

Cristina persze sírdogál, de milyen bizonyítékokat akar felhozni ellene Ricardo, amivel pénzhez jutna? Mert az nyilvánvaló, hogy zsarolni akarja az elcsábított hölgyeket és erre mindig nagyon gazdag férjes asszonyokat szemel ki.
napraforgó 2019 jún. 14. - 05:07:30 Előzmény Csalarozsika
(1821/2794)
Szerintem butaság volt, hogy a másod-, vagy harmadunokatestvérek lemondtak a közös életről, pusztán a rokonsági fok miatt.
Meg kellett volna kérdezniük egy genetikus szakembert.
Mert ha visszavezetjük a rokonsági fokot a közös ősre, kiderül, hogy a genetikai állománynak csak nagyon kis százaléka azonos.
Testvéreknél 50 %, unokatestvéreknél 25%, másodunokatestvéreknél 12,5%, harmadunokatestvéreknél már csak 6,25%. Ennyi meg vadidegeneknél is előfordulhat, hisz ahogy mondják, mindannyian egy közös őstől származunk....
Szerintem sokan túlzásba viszik a rokonsági foktól való aggódást, talán némi rossz tapasztalat miatt.
De hányszor látjuk, hogy Down kóros, vagy autista gyerek születik olyan családokban is, ahol a rokonsági fok nem kimutatható.
Nem kell elmisztifikálni ezt a rokonsági fokot,nincs vele semmi gond.
napraforgó 2019 jún. 14. - 04:50:49 Előzmény napraforgó
(1820/2794)
A rokonok közti házasság valóban kerülendő volt, hisz rájöttek, hogy bizonyos betegségek halmozottan fordulnak elő az ilyen házasságokban. Ugyanakkor egészséges feleknél, egészséges felmenőknél nincs semmi kockázat, legalábbis nem több, mint idegenek között.
Az első unokatestvérek közötti házasságot nem tiltják, nagyon régóta nem tiltják, mert itt már jóval kisebb a valószínűsége, hogy bizonyos betegségek öröklődjenek. Pl.ha mindkét fél hordozója a betegségnek, meg a szüleik is, stb. de ennek kicsi a valószínűsége. Ha csak az egyik fél a hordozó, a másik fél egészséges génjei rendszerint felülírják, kijavítják a DNS láncot, és a betegség nem jelenik meg (legfelejbb hordozó lesz az utód is).
Olyannyira nem tiltott az unokatestvéri házasság, hogy évszázadok óta a királyi házakban (és más nemesi családokban is teljesen általános volt az unokatestvérek közötti házasság. Genetikailag le lehet vezetni, hogy mennyi egy-egy betegség öröklődésének a valószínűsége. (és nem a bizonyossága!)
Csalarozsika 2019 jún. 14. - 04:48:17 Előzmény napraforgó
(1819/2794)
Így van, több történetben is visszatérő motívum a testvérek rivalizálása, de valóban a férfi döntése a mérvadó!
Jelen esetben Alejandro világosan közölte Laurával, hogy annak idején nem volt belé szerelmes, bár Laura szerette volna ezt hinni.
A jelek szerint a szavai hatástalannak bizonyultak, Laurának továbbra is az a legfőbb célja, hogy tönkretegye a családot, s ezt nem is rejti véka alá.
Szerencsére Lucecita rájött a mesterkedéseire, jól tette, hogy Lilyt is figyelmeztette!
Egyéb se hiányozna, mint, hogy Laura rájöjjön Lily titkára!
Csalarozsika 2019 jún. 14. - 04:40:34
(1818/2794)
A legutóbbi részben Cristina "hódolója" szépen kimutatta a foga fehérjét.
Cristina bizony benne van a pácban, de ezt csakis magának köszönheti!
Túl későn jött rá, hogy elhanyagolta a családját, s ahelyett, hogy velük foglalkozott volna, butaságokkal töltötte az idejét.
Szégyellheti magát, hogy Lucecita vette kézbe a dolgokat, ő tette meg azt, amit neki kellett volna!
Most sem tud egyebet tenni, mint hisztériázik, ahelyett, hogy megpróbálná higgadtan végiggondolni a dolgokat!
A hisztériával csak ront a helyzeten!
napraforgó 2019 jún. 14. - 04:34:19 Előzmény Csalarozsika
(1817/2794)
Igen, már sok történetben volt olyan, hogy testvérek rivalizálnak egymással egy férfi miatt, de akárhogy is, még mindig a férfi dönti el, hogy melyik nő kezét kéri meg. Igaz, a nők szeretnek trükközni, hogy ők legyenek a nyerők, pl. terhességet hazudnak, vagy pláne, valóban teherbe is esnek, hogy siettessék a férfi - számukra pozitív döntését.
Csalarozsika 2019 jún. 14. - 04:31:31 Előzmény Ibolya80
(1816/2794)
Szia!

Nem, nem tévedsz, Katy és José Julián valóban első unokatestvérek!
Egyáltalán nem bonyolítod túl!
Maradjunk annyiban, hogy nem szerencsés, ha ilyen közeli rokonok összeházasodnak.
A történelemből jó néhány példát lehetne mondani:
Több uralkodóház is megsínylette az ehhez hasonló rokonházasságokat. (Pláne, hogy egyes családoknál több generáción keresztül folytatták, s ez végül teljesen tönkretette a vérvonalat.)
Pl. Sisi és Ferenc József is első unokatestvérek voltak, s az ő esetükben sem sült el jól a dolog.

(Pont ez volt a baj, hogy nemcsak sokadik, hanem első unokatestvérek is házasodtak!)

A tágabb családból is tudnék példákat mondani, ott is voltak rokonházasságok - apai és anyai ágon egyaránt.
Az is igaz, hogy ott "csak" másodunokatestvérek házasságára került sor, mégis aggódtak emiatt.
Az egyik esetben igazolva is látta a család az aggodalmakat, amikor a házaspárnak több gyermeke is meghalt. (Bár abban az időben elég nagy volt a csecsemőhalandóság, úgyhogy szerintem a halálesetek nem a rokoni kapcsolat miatt történtek, mindenesetre a családban rögtön ennek tulajdonították.)

Olyan eset is volt a családban, hogy bár a fiú és a lány rokonszenvezett egymással, végül mégsem került sor az esküvőre, éppen a rokoni kapcsolat miatt. (Ott harmadfokú unokatestvérekről volt szó.)

Az egyik kedves ismerősünk néhány évvel ezelőtt egyenesen bele volt betegedve, amikor a fia rokonlányt vett feleségül.

Száz szónak is egy a vége: A rokonházasság elég kockázatos, főleg a születendő gyermekek szempontjából!
Ibolya80 2019 jún. 13. - 20:26:18
(1815/2794)
Javítsatok ki,hogy ha tévednék vagy valami kimaradt-e nálam,de ha Christina vér szerinti fia José Julián és ha Laura vér szerinti lánya Kathy,és persze ha Christina és Laura vér szerinti testvérek akkor Kathy és José Julián első unokatestvérek,nemde?! Ez egy kicsit szerintem durva azért,hogy összeházasodnak! Tény,hogy hallottunk már olyat,hogy sokadik unokatestvéreket már házasítottak össze,főleg régebbi időkben is,de első unokatestvér az nagyon közeli főleg gyermekvállalásnál! Vagy csak én bonyolítom túl?!