Téma: Luz Maria

Iri 2019 máj. 14. - 13:16:37
(1734/2794)
Azt hiszem hogy a forgatókönyv író na meg ugye a rendező nem volt annyira nagy a helyzet magaslatán még akkor bár nem tudom azóta ...
Mert a színész eljàtsza ami le van írva.
ezt mondanám pl az orfujásra is . Hisz egy jelenet felvételekor legalább 10 stábtag ..rendezőtől kezdve van ott.
És minden pici hibába beleszólnak.a szinész munkájába.
Ezt a orr törlős szipogást direkt hagyták ezzel is utalva a származására a lánynak..láttam már felvételt 10 szer is megcsináltatnak egy 5 perces ....egy szó végett is.

napraforgó 2019 máj. 14. - 03:51:55 Előzmény Ibolya80
(1733/2794)
No igen. Gustavo rengeteg pénze pont elég lenne, hogy Lucecita felkutassa a férjét. Készült róluk fénykép, így több keresőcsapatot is indíthatna a különböző hegyekbe és ezek az amberei kereshetnék az eltűnt férjét.
De nem, Lucecita ehelyett egy vadidegen családnál hülyéskedik, jószolgálatot végez egy korán megvakult fiatalember és a kisiklott családja mellett. Cseppet sem természetes.
Sajnos nem emlékszem, hogy Lucecita hol múlatta az időt teljes 5 évig, míg rátalált a családjára, meddig maradt az Almada családnál és mikor kezdett valami másba.

És abban is igazad van, hogy Gustavo, mióta kimászott a betegágyból, rá sem néz a lányára. Az ember azt hinné, hogy szeretné, ha a kislány állandóan mellette lenne, dédelgetné, babusgatná. Még ha nem is ő etetné és pelenkázná, de a fennmaradó időben a karjában, ölében tartaná, vagy a bölcsője, kiságya mellett üldögélne és az alvó lányát bámulná. De ehelyett csak bámul a semmibe és töri a fejét, hogy mire nem emlékszik. Holott a kulcs talán épp a lánya lehetne, talán beugrana neki az gyerek igazi anyja. De nem, ő is csak hagyja magát hülyíteni Mirtától, aki azt hazudja, hogy még mindig veszélyes lenne visszamenni Limába.
Miért nem olvas újságokat, beszélget emberekkel? Megtudhatná, hogy már rég konszolidálódott a helyzet egy új elnök alatt, nincs mitől tartania, visszamehetnének Limába.
Sajnos lehet, hogy arra nem emlékszik, hogy Alvaro után ki lett az új ügyvédje, de a bankját kell, hogy tudja, hisz Mirta meghatalmazást irat vele alá, hogy fölvehessen a pénzéből. Tehát lenne honnan elindulnia.

A lényeg, hogy mindét fél csak pöcsöl, semmit nem haladnak semerre, és sajnos Lucecita kislánya pont abban az 5 évben nélkülözi az anyját, ami a legfontosabb egy gyerek egészséges lelki fejlődéséhez. Mindezt csak azért, hogy egy közepes szappanopera jó sokáig tartson....
Ibolya80 2019 máj. 13. - 21:45:14
(1732/2794)
A másik dolog ami még feltűnt,hogy Gustavo állandóan a kislányát akarta,kereste még akkor is amikor a balesete volt,aztán most,hogy már jól van szinte rá sem néz,meg sem fogja csak ábrándozik!
Az rémlik, hogy valami történik még Gustavoval mert évekig nem lesz "otthon" (Mirta által szerzett otthonra gondolok)mert egyszer visszajön valahonnan és akkor a kislánya már 5 éves környékén lesz. Valami ilyesmi rémlik.
Ibolya80 2019 máj. 13. - 21:09:43
(1731/2794)
Ezekre a részekre én sem nagyon emlékszem annak idején,de lehet,hogy nem is néztem őket,mert ha néztem volna akkor biztos beugrana egy-két momentum,kép vagy akármi,de semmi!
Csak azt nem értem,hogy miután a mama elmondta neki a halála előtt,hogy él a férje és a kislánya,keresse meg őket,akkor meg mi a fenét szórakozik itt még vagy 5 évig?! Nem az lenne a normális,hogy neki áll keresgetni?! Igaz,nem sokat tud,de annyit legalább,hogy a hegyekben vannak. Bár gondolom Peruban nem kevés hegy van az is igaz,de legalább a látszatot kellene kelteni,hogy érdekli a férje és a kislánya!
napraforgó 2019 máj. 12. - 12:25:29
(1730/2794)
Luz Maria megint alakított. Mingo hírt hoz neki a nagymamájáról, hogy épp akkor hozták be a kórházba és ő felismerte. Mit tesz erre Lucecita? Az ember azt hinné, hogy a lábát a nyakába szedve rohan a kórházba, de nem. Ő meg sem mozdul. Hárman is kapacitálják, hogy menjen már, Modesta, Amador és Mingo, de úgy kell kitaszigálni az ajtón. Aztán a kórházig is állandóan kérlelni kell, jöjjön már, mert nemigen akarózik neki menni. Még az utolsó pillanatban is szinte be kell lökdösni a betegszobába. Nem értem, miért bénáskodik annyit.

Aztán később, már a nagyanyja temetése után, amikor Jose Julián rákérdez, hogy miért szomorú, megint vagy ötvenszer a kezébe törli a csöpögő orrát. Úgy megundorodtam tőle, szinte hányingerem lett.
Elvileg már kikupálódott, hisz élt egy ideig a Mendoza házban, nem cselédként, hanem a ház kisasszonyaként is, élt Gonzales asszonyként is jó pár hónapot és még mindig nem ismeri a zsebkendőt???? Komolyan mondom, ilyet a többi cseléd sohasem csinált, mindig csak Lucecita törölgette az orrát a kézfejével, az ujjbegyeivel, fújj, fújjj! Ki találta ki ezt a baromságot? és főleg miért?
napraforgó 2019 máj. 09. - 12:15:51 Előzmény Iri
(1729/2794)
Sajnos nekem ez az Aldama szál teljesen kiesett, és arra sem emlékszem, hogy mi lett/mi lesz Mirtával.
Igazad van, Mirta is pszichopata, ahogy Angelina is az volt, és neki is rossz vége lett. Nem is tudom, hogy képzelte Mirta, hogy megszerezheti Gustavo szerelmét.Hiába tartja tudatlanságban, a szerelmet kieröltetni nem lehet. Pedig már most is próbálkozik, állandóan simogatja, tapizza Gustávót, de a férfin látszik, hogy ez kellemetlen neki.
Iri 2019 máj. 09. - 11:35:00
(1728/2794)
Lassan már majd visszatér egy pár rész múlva ha Gusztávó jobban kezd mozogni dolgozni.
És Lusesita hozzájuk megy dolgozni.
Mirta egy pszichopata beteg ember érzi ezt Gusztávó is .
Azért nehagyjátok abba...
Bár jó c@@@r idővan. Legyen szép napotok.
.........
Jön tél. Kinyílik a karácsonyi kis kaktuszom.
: D. : D
malvinkicska 2019 máj. 08. - 18:03:39
(1727/2794)
Nagyon sajnálom ilyen lett eza sorozat , mert nagyon nagy örömmel kezdtem neki, és végül csalódás sajnos, pedig jó volt véleményt cserélni, míg volt miről, bele néztem egyik este és Mirta kábította Gustavot, értelmetlen róla beszélni, semmi most már.
Luna34 2019 máj. 08. - 12:41:23 Előzmény Iri
(1726/2794)
hát nincs, ebben igazad van. felesleges és unalmas részek ezek.
Iri 2019 máj. 08. - 12:09:18
(1725/2794)
Ezekről a részekről már beszélni sincs értelme.
Luna34 2019 máj. 06. - 19:40:40 Előzmény napraforgó
(1724/2794)
igen. az esküvő dolognál tényleg elvesztette a fejét. részben viszont megértem, hiszen nagyon szerette. de ő akkor is egy nagyon jó barát. sokan örülnének egy ilyennek. utána megbánta és ezt be is bizonyította Angelina lebuktatásával.
napraforgó 2019 máj. 06. - 19:06:25 Előzmény Luna34
(1723/2794)
Megmaradt neki Modesta, aki anyja helyett anyja volt, sőt, tán többet is tett Luciért, mint a beteges anyja. Mindig jó tanácsokkal szolgált, mindig megvígasztalta.

Lucecita helyében én amúgy is kevésbé bíztam volna meg Sergióban, azok után, hogy milyen vehemensen, szinte erőszakosan szorgalmazta a házasságukat. Azért az nem volt éppen baráti cselekedet, csak Sergio annak igyekezett álcázni.
Luna34 2019 máj. 06. - 18:59:53 Előzmény napraforgó
(1722/2794)
persze igaz, csak a többi mellé még Lucecita a legjobb barátját is elvesztette.
napraforgó 2019 máj. 06. - 18:47:00 Előzmény Luna34
(1721/2794)
Talán a színész csak ennyi epizódra szerződött le, és más feladat várta.
Meg dramaturgiailag nincs is már szerepe Lucecita életében, aki hamarosan elindul megkeresni a családját.
Sergionak meg tanulnia kell, nem ér rá minduntalan Luci lelkét ápolni és intézkedni helyette.
Épp ideje, hogy Luci felnőjön és a saját kezébe vegye az életét.
Luna34 2019 máj. 06. - 13:17:50 Előzmény Csalarozsika
(1720/2794)
nagyon sajnálom hogy Sergio már nem fog szerepelni.de akkor jól emlékeztem arra én is hogy csak a végén jön vissza.
Csalarozsika 2019 máj. 04. - 12:43:25 Előzmény miértis
(1719/2794)
Szia!

Ez a szál nagyon nem illik bele a képbe, csupán arra jó, hogy kb. 40 epizóddal meghosszabbítsa a sorozatot.

Azért annyira nem súlyos a helyzet, hogy 60 epizód kelljen Gustavo újbóli meghódításához!
Elég lesz arra kb. 25 - 30 is! ;-) (Egyébként tényleg ennyi epizód szól majd erről!) :-)

Emlékeim szerint Sergio már nem szerepel a sorozatban, csupán a záró epizódban tűnik fel rövid időre, amikor mondhatni az összes főbb szereplő megjelenik, hogy együtt köszöntsék az új évszázadot.
Azért annyira nem nélkülözi a logikát a sorozat!
Mire Lucecita megtalálja a családját, addigra Sergio valóban lediplomázik, Modesta már azzal dicsekedhet el Gustavonak, hogy a fiából orvos lett! :-)
Emellett a magánélete is rendeződik, megtalálja a párját, akivel családot alapítanak! :-)
napraforgó 2019 máj. 04. - 12:35:52 Előzmény Csalarozsika
(1718/2794)
Ugye pont abból maradtunk ki, hogy Mirta hazavitte Gustavot, Sergio meg felvételizett az egyetemre és az kiválóan sikerült ???
Csalarozsika 2019 máj. 04. - 12:31:51 Előzmény napraforgó
(1717/2794)
Szia!

20 évvel ezelőtt természetesen nem maradtak ki az ominózus epizódok, csak most részesülünk ebben a "kiváltságban"! :-(
A múltkor kimaradt részre konkrétan emlékeztem, úgyhogy akkor is feltűnt volna, hogy valami nem stimmel, ha nincs visszajátszás az "előző rész tartalmából".
napraforgó 2019 máj. 04. - 09:44:04 Előzmény Luna34
(1716/2794)
Vajon a 20 évvel ezelőtti, első sugárzásnál is kimaradtak ezek a részek? Vagy csak most figyelmetlen az, akinek a különböző részeket el kéne indítania?
miértis 2019 máj. 04. - 08:55:59
(1715/2794)
Olvasni szoktam a hozzászólásaitokat, és tegnap jót nevettem: ezek szerint Mirta is, mert tegnap pénzt kért Gustavotól....(kérdeztétek, miből élnek..))) szóval én se nézem már, mert ezzel az új szállal mintha egy másik film lenne, majd talán akkor visszatérek, ha Lucecita végre megtalálja a házat ahol a férje és gyermeke él, és visszahódít(hat)ja majd gondolom úgy 6o részen át... amúgy Sergio-t vajon most végleg kiírták ? mert olyan hosszúra nyúlt a búcsúja a doktortól..( Mert ha 5 év telik el, mire megtalálja Lucecita a családot, akkorra már ő pont lediplomázhat... ) vagy logikát továbbra se keressek ?