Téma: Luz Maria

malvinkicska 2019 jún. 27. - 11:53:50 Előzmény Csalarozsika
(1854/2794)
Szia köszönöm szépen a tartalmas leírást, most nem nagy kedvem van , mert a jég szétverte a fedett teraszunk tetejét ami elég nagy , most van a biztosítóval, a kár rendezése , csak sajnos addig vagyunk kedves ügyfél míg fizettünk fordítva már ez nincs így sajnos, reméljük a legjobbakat.
napraforgó 2019 jún. 27. - 04:57:25 Előzmény Csalarozsika
(1853/2794)
Nos, én Cristinával kapcsolatban csak azt jegyeztem meg, hogy neki, mint gazdag asszonynak nem kellett olyan fizikai dolgokkal történnie, mint a háztartás vezetése, neki nem kellett mosni, főzni, vasalni, bevásárplni, takarítani. Azért ezek a tevékenységek egy szegényebb rétegből származó asszonynak elég sok idejét elveszik.
A férjjel és a gyerekekkel való törődés mindkét osztálybeli asszonynak kötelessége, csak egy szegény asszonynak erre sokkal kevesebb ideje van...

Abban én is egyetértek,hogy Cristina ezt meglehetősen elhanyagolta, csak a saját lelki nyavalyáival törődött, vagyis, hogy nem kap elég figyelmet, stb.
És az is igaz, én is mindig azt gondoltam, mondtam, hogy abban az ún. jótékonysági egyletben sem folyt komoly munka, valóban csak a pletykálkodásé volt a főszerep.
Egyetértek a családdal kapcsolatos gondok, történések megítélésével, Cristina nem nagyon foglalkozott sem Alejandro iftalozási szokásaival, sem a leszokás nehézségeivel.
Nem foglalkozott Jose Julian depressziójával sem, tudomásul vette, hogy a fia elzárkózik a külviágtól és nem enged senkit maga közelébe.

Lilivel meg végképp nem törődött, hagyta, hogy egy 16 éves lány az utcán csatangoljon, fiatalemberekkel ismerkedjen - nem úgy, ahogy akkoriban ildomos volt, vagyis hogy család, rokon, ismerős bemutatta őket egymásnak. Azért 1890 táján, ha egy lányt leszzólítottak az utcán, vagy utána füttyögtek és ő fogadta az udvarlási szándékot, az azért azt jelentette, hogy nem muszáj vele túl tisztességesen viselkedni....
Hagyta, hogy a hiúsága vezérelje, hogy egy jóképű úriember meglássa benne a nőt, csinosnak, vonzónak találja. Persze, nem akart ő hűtlenné válni a férjéhez, de azért nagyon jól estek neki a bókok, hogy szép, hogy okos, stb. És nem vette észre a mögöttes szándékot, elvakították a kimódolt és kipróbált bókok.

Én nem zt mondtam, hogy helyeslem Cristina viselkedését, csak azt, hogy megértem. Megértem, hogy el akart menekülni a mindennapos gondoktól, hisz otthon csak a siralmas, nyomorúságos jelen várta. Nem tudta, talán nem is akarta ezeket a gondokat felvállalni, könnyebb volt a fejét a homokba dugni és nem észrevenni.

Lucecitának kívülről könnyebb volt a problémákat meglátni, és mivel serény teremtés volt, ő rögtön cselekedni kezdett.
Az nekem sem tetszett, hogy hagyta, hogy Lucecita plénum előtt megszégyenüljön, hogy tolvajnak bélyegezzék, de valahol megértem azt is, hogy ha akkor Cristina közbelép és leleplezi magát a család előtt (Laura gonosz, ármánykodó viselkedése mellett), a gyerekei tiszteletét elveszítve, na és a megjelenő csendőrök szeme előtt, füle hallatára, az az ő renoméját tette volna tönkre. És akárhogy is, de egy noname cseléd botlása nem olyan nagy ügy, mintha a város prominens személyisége , a gazdag nő, a menő sebész neje kerül célkeresztbe.

A lényeg, hogy én idős koromra sokkal megértőbb lettem az emberi gyengeségekkel szemben, mint fiatalkoromban voltam, és habár látom, hogy ez, vagy az nem helyes, azért nem ítélkezem olyan sarkosan, nem ítélem el a hibázó feleket, és megpróbálom a bukásuk okait is megérteni.
Csalarozsika 2019 jún. 26. - 22:29:46 Előzmény napraforgó
(1852/2794)
Sajnos Gustavot a lehető legrosszabb színben tüntetik fel.
A memóriavesztéssel az emberismerete is tökéletesen cserben hagyta, különben már rég rá kellett volna jönnie Mirta valódi énjére!

Mirta viselkedése, az állandó nyafogás erősen emlékeztet Sátánka produkcióira!
Szépen eltanulta tőle, s engem is nagyon irritál ez a tempó!

Szegény kislány! Mirta csupán "szükséges rossznak" tekinti, legszívesebben megszabadulna tőle, de ilyen drasztikus lépésre mégsem meri rászánni magát!
Az viszont biztos, hogy ha annak idején Gustavo nem emlegeti állandóan, aligha viszik magukkal!
Az biztos, hogy Lucecita megjelenéséig nem sok anyai szeretetben lesz része, s való igaz, Mirta azt sem bírja elviselni, ha Gustavo foglalkozik a kislányával.

Mirta szégyentelenül kihasználta, Gustavo rá támaszkodott, tőle remélt segítséget az emlékei felelevenítéséhez!
Ámde annak ellenére sem sikerült elnyernie a szerelmét, hogy teletömte a fejét mindenféle hazugsággal.
Házasság? Maga a gondolat is nevetséges, s egyébként sem lenne érvényes, mivel Gustavo és Lucecita házasságát nem bontották fel!
Szánalmas, amit ez a nő művel, de lesz még a kutyára dér!

Az sajnos egyáltalán nem hihetetlen, hogy bárhol találni olyan embereket, akik jó pénzért mindenre hajlandók!
Nincs új a nap alatt, ez a mai világban is így van.
Szomorú, de ez ellen nem sokat tehetünk! :-(
Csalarozsika 2019 jún. 26. - 22:15:57 Előzmény malvinkicska
(1851/2794)
Szia!

Azért azt javaslom, nézz bele, mert már tényleg a "finisben" vagyunk, bár Mirtát elviselni...
Ha lehet, még rosszabb, mint Sátánka volt annak idején!
Tény és való, hogy nagyon félrecsúszott a sorozat! :-(

Sajnos valóban nagy a hőség, de szerencsére nem tart sokáig!
Csalarozsika 2019 jún. 26. - 21:09:06 Előzmény napraforgó
(1850/2794)
Bármennyire is ékesszólóan véded Cristinát, nem tudok Veled egyetérteni.
Jelen esetben nem igaz, hogy "semmi dolga nem volt", sőt!
Lett volna dolga elég!
Csakhogy meg sem próbált úrrá lenni a családi problémákon, ehelyett léhaságokkal töltötte az idejét, mert "annyira unatkozott".
Még ha valami hasznos dolgot tett volna a "jótékonysági egyletben", de erről szó sem volt!
Nem folyt ott más, mint vég nélküli pletykálkodás...!

Aztán a Ricardo - affér...Elvileg nem lett volna benne semmi kivetnivaló, azt leszámítva, hogy a vele töltött időt a családjára kellett volna fordítania!
Ráadásul a naivitása és az ostobasága határtalan, mivel még Katy is észrevette, hogy az "önzetlen barát" valójában nem más, mint cégéres gazember.
A neki írt kétértelmű válaszlevél döntő hibának bizonyult, s Laura szemrebbenés nélkül ki is használta a lehetőséget, hisz csak a megfelelő alkalomra várt, hogy ártson neki.

Mivel kellett volna töltenie az idejét?
Azzal, hogy igyekezzen megoldani azokat a családi problémákat, amiket Lucecita oldott meg helyette!
De: Elmenekülni mindig könnyebb, mint szembenézni a valósággal!
Ő is megtehette volna, amit Lucecita, hogy segíti és támogatja a férjét az alkoholról való leszokásban!
A kritikus pillanatokban - amikor a doktorra rátörtek az elvonási tünetek - Lucecita volt mellette, ő segítette, ő támogatta, hogy megakadályozza a visszaesésben.
De: Ez egyáltalán nem érdekelte, még azt sem vette észre, amikor Alejandro erősen másnapos volt.
Egyszerűen tudomásul vette, hogy a férjének sikerült leszoknia az alkoholról, a küzdelemről mit sem tudott...

Lilyre sem fordított különösebb gondot, teljesen szabadjára engedte, nem figyelt fel az aggasztó jelekre. (A tanulás elhanyagolása, stb.)
Csak akkor kapott észbe, amikor Lily már nyakig benne volt a pácban!
Az anyja felől Lily menthetetlenül "bukott nővé" vált volna! (Laura legnagyobb örömére!)

Laurára vonatkozóan már többször is leírtam: Vele kapcsolatban (is) süket volt és legalább annyira vak, mint José Julián, mivel észre sem vette, hogy a testvére mennyire féltékeny rá, és ártani akar neki.

Önmagát sodorta bajba - a kétértelmű levél megírásával, máskülönben semmi gond nem lett volna!

De: Legfőképp azért szerepelt le a szememben, mert nem védte meg Lucecitát a nyilvános megaláztatástól!
Ez kutya kötelessége lett volna, mivel Lucecita miatta került szorult helyzetbe, mégsem volt bátorsága nyíltan kiállni mellette!
Százszor is leírhatod, hogy végül rászánta magát arra, hogy bevallja a férjének az igazságot.
Így történt, de ez már mit sem számít!
Ez már valóban "eső után köpönyeg", Lucecita visszavonhatatlanul megszégyenült, s ezt ő tétlenül végignézte!
Szégyellheti magát, hogy így hálálta meg Lucecita jóságát, s mindazt, amit a családért tett!
Ez az, ami számomra megbocsáthatatlan!
Iri 2019 jún. 26. - 10:25:40 Előzmény malvinkicska
(1849/2794)
Neked is.!!!
És mindenkinek itt.
Iri 2019 jún. 26. - 10:24:08 Előzmény napraforgó
(1848/2794)
Szívemből szóltàl.
Teljesen igazad van.
Lassan azért elhagyják ezt a tökéletlen Aldama szálat.
Szép napokat.
Iri 2019 jún. 26. - 10:20:53 Előzmény napraforgó
(1847/2794)
Hello.
Alkoholista emberből kivesznek a másik iránti érzelmek.
Szerelme csak az alkohol.
Minden nővágyik megértésre .
malvinkicska 2019 jún. 26. - 08:03:51 Előzmény Csalarozsika
(1846/2794)
Szia nagyon szeretem ezt a csoportot jókat beszélgettünk és ami lényeges nem bántottuk egymást, lehet ha már rátalál Luci a családra néha belenézek, de annyira elrugaszkodott a fkönyv író nekem egyáltalán nem jött be. a többi sorozattal is úgy vagyok ami nem megy nem eőltettem.
Szép napot mindenkinek ebben a rekkenő melegben.
napraforgó 2019 jún. 26. - 07:15:08 Előzmény Csalarozsika
(1845/2794)
Bizony, itt Gustavot is elég ostobának, naívnak állítják be. Mert az, hogy elveszítette az emlékeit egy dolog. De az intellektusát, inteligenciáját nem veszítette el, a gondolkodás képességét, stb.

Az, hogy Mirta állandóan rajta lóg "szerelmem" nyafogja, inkább bosszantó, irritáló, mint hogy kellemes lenne.És az is feltűnhetett volna Gustavonak, hogy ha épp a kislányával foglalkozott, akkor Mirta villámgyorsan eltávolította a közeléből, hol azzal, hogy meg kell etetni, tisztába kell tenni, avagy már aludnia kellene.
Még szerencse, hogy Mirta házassági ötletét elutasította és nyíltan megmondta, hogy ő nem szerelmes belé. Azt viszont nem írom a javára, hogy Mirta "szerelmes" közeledését" ugyan elutasította, de nem rúgta ki nőt, hanem hagyta, hogy kényeztesse, befeküdjön az ágyába, stb.
Pontosan ez, hogy nem tartotta távol magától, vezetett oda, hogy a nő visszaélhessen a bizalmával, a hatalmával és leszedálva beárathassa őt, mint egy bolondot.
Na ez megint szinte hihetetlen, mármint az, hogy mindenki, mindenhol ennyire megvesztegethető....
Megvesztegette az orvosokat, amikor Gustavot "elrabolta" a kórházból. Megvesztegette a kocsist, aki elvitte őket, mert azt emiatt kirúgták a kórházból. Megvesztegette a katonát/csendőrt, aki átengedte őket az útzáron. Megvesztegette azt az illetőt, aki megölte az angol földmérő mérnököt. Megvesztegette Oféliát, a dadust, és megvesztegette ezt az orvosnak csúfolt sarlatánt, aki jó pénzért bezárta Gustavot.
Valahogy szomorú azt látni, hogy ez egy ilyen világ, ahol pénzért, pénzzel mindent el lehet érni.
napraforgó 2019 jún. 26. - 06:58:38 Előzmény Csalarozsika
(1844/2794)
Én kicsit megértem, kicsit sajnálom Cristinát. Végül is otthon nem kapott semmi figyelmet és valójában semmi dolga sem volt.
Neki nem kellett háztartást vezetni, megtervezni, mit főz ebédre, mit ad vacsorára. Megtették helyette a cselédek. Takarítania sem kellett, mert azt is megcsinálták. Sem mosnia, sem vasalnia nem kellett, stb, stb.

Az egyetlen elfoglatsága a Jótékonysági Egyletben való hülyéskedés volt. A gyerekei nagyok voltak már, nem igazán igényeltek mindennapos figyelmet. Ha korábban jól nevelte őket, kamasz-, illetve fiatal felnőttkorban már nem kell állandóan a körmükre nézni.
Sajnálatos, hogy a fia balesetben megvakult, meg az is, hogy depressziós lett, ezzel persze kellett volna foglalkoznia. És ha meghaladta az erejét, szakembert hívni. De ez már Alejandro felelőssége is, hisz orvosként tudnia kellett volna, hogy hogyan lehetne kezelni a fia depresszióját és megfelelő kollégát keresni a feladatra.

Az, hogy Cristina így elhanyagoltnak, feladat- és cél nélkülinek érezte magát, az érthető. A férje figyelmét elveszítette, mert az csak a maga bajával törődött, A gyerekeitől érthetően nem kapott annyi figyelmet, hisz ők a korukból adódóan épp most kezdték a saját, önálló életüket élni. Ez főleg Lilinél látszik, Jose Julián a balesete, a vaksága miatt megakadt ezen az úton. Talán Lilinél nem ártott volna valami útmutatást adni, a kor szellemének megfelelően, hisz látható, hogy Lili is ponz azért lett Franki szeretője, mert az anyukája nem figyelmeztette, hogy egy lánynak meg kellőriznie a tartását és nem belemenni ilyen kalandokba.

JJ meg begubózott, nem fogadott el segítséget senkitől, de valljuk be, az sem lett volna jobb, ha innentől az anyján lóg, mint egy nyűgös gyerek, mert önállóan semmire sem képes.
Ebben a szituációban kezdte el Cristina elfogadni egy rutinos csábító kiszámított, kimódolt bókjait, amelyekben kezdetben nem is volt semmi kivetnivaló. Látható, hogy Cristinának nem voltak igazi barátnői, hisz a jótékonysági hölgyek inkább csak a származásuk, poziciójuk miatt "barátkoztak" egymással. Ugye érdekes, hogy nem a régebbi, ismert barátnőinek, hanem egy újonnan megismert "hódolónak" öntötte ki a szívét, vele osztotta meg a családját érintő gondjait? Később meg a cselédek is inkább a bizalmasai lettek, mint a családtagjai? Sőt Isabel megnyilvánulásaiból elég nyilvánvaló volt, hogy az "úri hölgyek", köztük ő sem vetették meg az ilyen kis flörtöket, kalandokat, viszonyokat...

Az ember azt hinné, hogy egy nő a gondokat a férjével beszéli meg - no de Alejandro erre nem volt alkalmas az italozása miatt. Ott volt a hasonló korú húga/ vagy unokahúga (?), normál esetben ő megfelelő bizalmas, szövetséges lehetett volna. De itt nem volt normál eset, még a naív Cristina is ösztönösen érezhette, hogy Laura nem lenne megfelelő bizalmas.

Számomra azért kicsit vicces, hogy egy amorózó olyan csekélységekkel is meg tudott vádolni egy amúgy tisztességes hölgyet, hogy az komoly kalamajkákba keveredett miatta.
Amúgy nekem úgy rémlik, hogy Cristina végül bevallja Alejandronak az igazat, tisztázva Lucecitát, csak hát ez már eső után köpönyeg, végül is a lányon ez nem segít, őt nyilvánosan megalázták.
Csalarozsika 2019 jún. 26. - 05:52:05 Előzmény napraforgó
(1843/2794)
Ami Gustavot illeti: Az ő viselkedése szintén "megér egy misét".
Amnézia ide vagy oda, azt azért már fel kellett volna ismernie, hogy Mirta nem olyan önzetlen, ahogyan azt minduntalan el akarja vele hitetni.
Kezdjük ott, hogy igyekezett csírájában elfojtani minden feltörő emlékfoszlányt, persze, ezt is csak "jó szándékból" teszi - Gustavo érdekében!
Nevetséges, hogy ennyire az orránál fogva tudja vezetni!
Most viszont ráfázott, mert Mirta annyira gátlástalan, hogy nem riad vissza semmilyen eszköztől.
Az ő viselkedése is szánalmas, ahogyan húsz körömmel ragaszkodik Gustavohoz!
Sátánka példájából megtanulhatta volna, hogy a szerelmet nem lehet kierőszakolni!
Lucecita viszont ismét felkelti majd Gustavo érdeklődését, anélkül, hogy tudná, a felesége van mellette!
Hiába minden, s ha volna egy csepp esze, beletörődne a megváltoztathatatlanba!
A történet nevetséges és bosszantó is egyben!
Csalarozsika 2019 jún. 26. - 05:43:41 Előzmény napraforgó
(1842/2794)
Nagyon igazad van!
Akár három, különálló történetet is lehetett volna kreálni a sorozatból, én is három részre osztottam gondolatban. :-)
Azért én nem bánom, hogy Katy "megjavult".
Ne feledd, a Hamupipőke - mesének is van olyan változata, hogy a mostohatestvérek végül bocsánatot kérnek Hamupipőkétől. :-) (Én legalábbis olvastam ilyen verziót is anno, a meséskönyveimben. :-)
Csalarozsika 2019 jún. 26. - 05:38:04 Előzmény napraforgó
(1841/2794)
Szia!

Finoman szólva is vannak furcsaságok a szemműtéttel kapcsolatban! (De: Más téren is sok az ellentmondás!)
Az viszont bizonyos, hogy addig, míg le nem került a kötés, nem lehettek benne biztosak, hogy José Julián valóban visszanyerte a látását.

Cristina teljesen leszerepelt a szememben!
Szégyellheti magát, hogy szó nélkül hagyta, hogy Lucecitát megalázzák!
(Más kérdés, hogy neki sem kellett volna elvállalnia a "bűnbak" szerepét, Cristina nem érdemli meg, hogy miatta nyilvánosan megszégyenüljön.)
Cristina egyértelműen hibás!
Ha ahhoz volt bátorsága, hogy ott idétlenkedjen azzal a szoknyapecérrel, akkor ahhoz is legyen, hogy vállalja a tettének következményeit!
Mindenképpen be kellett volna vallania a férjének az igazat!
Most már arra sem hivatkozhatott, hogy a műtét miatt nem teszi, hisz az már lezajlott, úgyhogy tiszta vizet kellett volna öntenie a pohárba, pláne, hogy Laura elkezdte a "tűzrakást".
Őt pedig helyre kellett volna tennie!
Örüljön, hogy kényelemben és jólétben élhet, mégsem átall aljas módon mesterkedni!

Lucecita tényleg mindent megtett a családért, mondhatni, mindent neki köszönhetnek, s most ezt kapja viszonzásul!
Lám, a doktor is megtartotta a "hegyi beszédét", holott nemrég még teljes mértékben Lucecitára volt utalva.
Ha ő nincs, s nem olyan határozott, a doktornak nem lett volna ereje leszokni az alkoholról, pláne, hogy Laura is állandóan az ivásra ösztökélte.
A legjobb úton haladt afelé, hogy eligya a maradék eszét is.

Lily...No comment!
Buta fruska, aki szintén Lucecitának köszönhetően tetszeleghet a "boldog menyasszony" szerepében!
Még Katy volt az egyetlen, aki elfogadhatóan viselkedett!
Ő rögtön rájött arra, hogy ismét az anyja mesterkedése áll a háttérben!

José Julián viselkedése egy elkényeztetett kisfiúra emlékeztetett, aki elveszítette a kedvenc játékát.
Egyébként sem volt soha szimpatikus!
Igazad van! Ha vak volt is, érzékelnie kellett volna, hogy Lucecita távolságtartó vele szemben.
Méghogy "elfogadta a szerelmét!" Nevetséges!
Bármennyire el akarta hitetni magával az ellenkezőjét, a "szerelme" viszonzatlan maradt.
Lucecita érte is sokat tett, tűrte a hepciáskodásait, amikorra már mindenkinek elege lett belőle, s kirángatta a depresszióból.
Szerencsére hamar megvigasztalódik, s Katy oldalán megtalálja a boldogságot.
Laura is megkapja, amit megérdemel!
Minden jó, ha a vége jó!
Szerencsére vége ennek a szálnak, már nem sokáig bírtam volna cérnával!
napraforgó 2019 jún. 26. - 05:24:38
(1840/2794)
Ez egy nagyon kis kedves, naiv rózsanovella lett volna, ha a sorozat véget ér Lucecita és Gustavo házasságával, vagy legkésőbb a gyermekük megszületésével (ez utóbbi persze más körülmények között, nem Modesta házának egyetlen hálószobájában). És boldogan éltek, amíg meg nem haltak...
(Hamupipőke és a királyfi története)

Ezt az Almada szálat egy külön sorozatban kellett volna megcsinálni és ott is érhetett volna jó véget a történet, a gazdag, vak fiú, aki csodás módon visszanyerte a látását, feleségül veszi a kis cselédet, az egyedüli embert, aki szeretettel, megértéssel fordult felé. A feleség félreérthető udvaroltatási szokásai, a férj italozása, a házikisasszony "botrányos" szerelmi élete pont elég lett volna, pláne egy olyan áskálódó nővérrel, vagy unokanővérrel, mint Laura. Kathy szerepe akár fölösleges is lett volna, vagy ő is maradhatott volna olyan gonosz, mint az elején.... (Hamupipőke a gonosz mostohával és mostohatestvérrel sztori).

Most majd jön a vége, de igazából akár ez is lehetett volna egy új történet, a szegény elfeledett asszony harcol a boldogságáért, a kislányáért, na és a hülye, emlékezetét vesztett férjéért. Végül is ez az amnézia szál sem ismeretlen a szappanoperákban...

De így, hogy mindent összezsúfoltak egy történetbe, inkább ellaposították a sztorit, széttöredezett az egész, nincs meg az az íve, ami az elejétől a végéig elvezet és a végén az ember azt tudná mondani, hogy nnnaaa, ez így jó volt.
Csalarozsika 2019 jún. 26. - 05:15:01 Előzmény Luna34
(1839/2794)
Én viszont nagyon örülök, hogy végre véget ér az Aldama - szál!
Jóval hosszabbra nyújtották, mint kellett volna!
Idegesítőbbnél idegesítőbb karakterek, ostobaság a köbön, én egyáltalán nem tudtam "megszokni" őket!
A végére oda jutottam, hogy Katy vált számomra a legszimpatikusabbá.
Előnyére változott, s a korábbi viselkedéséért is bocsánatot kért Lucecitától.
S nem utolsósorban: Nem nyújtott segédkezet a gátlástalan anyjának, inkább igyekezett meggátolni a mesterkedéseit.

Most már nem sok van hátra, már csak becsületből is kitartok!
Csalarozsika 2019 jún. 26. - 05:06:46 Előzmény malvinkicska
(1838/2794)
Szia!

Én is kitartok, már csak nosztalgiából is végignézem! :-)
Azért örülök, hogy legalább olvasgatsz a fórumon.
Sajnos tényleg elszúrták a jól induló sorozatot, kezdve azzal, hogy kétszer olyan hosszúra nyújtották, mint kellett volna.
Most érünk, hogy úgy mondjam : az "utolsó szakaszba", amikor Lucecita rátalál a családjára! :-)
Luna34 2019 jún. 25. - 21:26:39 Előzmény malvinkicska
(1837/2794)
részben megértem. de az a jó, hogy ez az Aldama szál a héten a holnapi részben végetér. mondjuk kár megszoktam őket, annak ellenére hogy az elején zavart. most majd jönnek a ismét a közös részek Gustávóval meg Mirthával. ehhez se nagyon van már kedvem, de végignézem már.
malvinkicska 2019 jún. 25. - 21:03:00 Előzmény Luna34
(1836/2794)
Gratulálok jól bírjátok, én is fogadtam mivel nem láttam de elment a kedvem tőle.
Luna34 2019 jún. 25. - 19:16:16 Előzmény malvinkicska
(1835/2794)
én is nézek minden részt. mikor ismételni kezdtéjk, megfogadtam magamnak hogy végignézem.