Téma: Luz Maria

10/10
ccaty 2019 júl. 05. - 18:51:03 10/10 Előzmény Csalarozsika
(1934/2794)
Hajlanék rá, hogy Modestát felmentsem, de Gustavót és az elveszett gyermekét Luci saját maga találta meg úgy, hogy a szerencse is mellészegődött. Modesta pedig hallgat, mint az a bizonyos a fűben, hogy már korábban a családja nyomára akadhatott volna, ha ő kéretlenül nem avatkozik bele az életébe...

Így hát visszafogom magamat attól, hogy Modestát felmentsem... nekem nincsen akkora szívem, mint Lucinak...
Csalarozsika 2019 júl. 05. - 18:35:07 Előzmény napraforgó
(1933/2794)
Így van, a ház és egy birtok valóban megmaradt, de Lucecita a "munka terápia" mellett döntött!
Valahol érthető, hogy a maga módján igyekezett valahogy elfoglalni magát, elterelni a figyelmét.
Ha ül a babérjain, és folyton a veszteségére gondol, abba akár bele is bolondulhatott volna.

Az, hogy Laura minek tekintette, tulajdonképpen mellékes.
A tény az, hogy az ő hathatós segítségével sikerült összehozni a már-már széthulló családot!
Csalarozsika 2019 júl. 05. - 18:27:58 Előzmény ccaty
(1932/2794)
Úgy látszik, alaposan "rávetted a vizet" Modestára!
Annak idején az esküvő miatt is őt hibáztattad, pedig a legkevésbé ő tehetett a dolgokról.
Graciela, Sátánka, az "önfeláldozó" Sergio, a teszetosza Gustavo...mindnyájan hibásabbak voltak nála!

A levéllel kapcsolatban nincs számára mentség, itt nagyot hibázott, amikor ahelyett, hogy szólt volna Emilio atyának, a saját szakállára avatkozott bele a dolgok menetébe, utána pedig mindenféle elméleteket gyártott Gustavoval kapcsolatban.
Elvileg a jó szándék vezérelte, amikor megpróbálta meggyőzni Lucecitát az újrakezdésről, de viszonylag hamar rájött, hogy hiába minden rábeszélés, s Cristinát is igyekezett lebeszélni arról, hogy tovább győzködje Lucecitát.

Nem tudom, jelenleg mit tehetne, azon kívül, hogy próbál lelket önteni Lucecitába, s biztatja, hogy ne adja fel, s ne szerezze meg Mirtának azt az örömöt, hogy önszántából megfutamodik.

Azt a megállapítást erős túlzásnak tartom, hogy többet ártott Lucecitának, mint bárki más!
Kapásból tudnám sorolni, akik valóban ártottak a barátai és családtagjai közül: Sergio a maga "önfeláldozásával", Mingo, amikor félretájékoztatta Gustavo halálhíréről, s nem utolsósorban Dona Maria, aki elhitte az álnok Mirta minden szavát...

Modesta az évek során mellette állt, akár egy valódi édesanya!
Ő is követett el hibákat, de szántszándékkal soha nem akart rosszat Lucecitának!
10/10
ccaty 2019 júl. 05. - 17:56:59 10/10 Előzmény napraforgó
(1931/2794)
Modesta még mindig a begyemben van, mert teljesen természetesnek vette volna, ha Luci beházasodik az Almada családba és majd ott kárpótolja magát egy másik gyerekkel. Eszem megáll, egy édesanya miként képzelhet ilyent, hogy az egyik gyerek majd egy másikkal behelyettesíthető, elfelejthető lenne. Ha a cselekedetei nem lennének elegendők és helytelenek, talán önigazolásból igyekszik Lucit rábeszélni egy másik, újabb családalapításra. Szóval Modesta nem először húzta ki nálam a gyufát... Pedig, most hogy MÍrtánál cselédeskedik, most lenne alkalma beleavatkoznia a történésekbe, de érdekes módon most valahogy eldugult...

Szóval, ha lehet azt mondani, akkor Modesta a történések folyamán többet ártott Lucinak, mint bármelyik szereplő összességében. Az ilyen barátoktól mentsen meg bennünket a jó ég... hogy legalább maradjon energiánk az ellenségeink leszerelésére...

Egyszóval Lucinak több a szerencséje, mint az gondolná, az égiek is vele vannak, hiszen az ellenségei és barátainak cselszövései ellenére is csak sikerül meglelnie a boldogságát.
napraforgó 2019 júl. 05. - 17:26:14 Előzmény malvinkicska
(1930/2794)
Ráadásul Mirta a középső részben (Aldama szál) alig-alig szerepelt, úgyhogy az az etáp teljesen fölösleges volt.
napraforgó 2019 júl. 05. - 17:24:36 Előzmény Csalarozsika
(1929/2794)
Igazad van, Miguel jócskán elherdálta a vagyonát, de ott maradt az a szép nagy ház, azért az értékes volt. Ott maradt a hegyekben egy birtok, habár ő nem szeretett úgy oda járkálni, mint Gustavo a sajátjára.
Ez a két ingatlan azért jócskán értékesebb volt, mint egy varrodai tucatvarrónő keresete.

És akárhogy is, de szerintem Lucecita azért többé-kevésbé cseléd volt az Almada házban is. Azért, mert Cristina társalkodónőnek vette fel és a bizalmasa volt, de igencsak cselédi munkát végzett. Megterítette az asztalt. Leszedte a tányérokat. Leginkább ő mosogatott, elintézett ezt-azt, kisebb bevásárlásokat, postára szalajtották, gyógyszertárba, stb.
Laura egyértelműen cselédnek tartotta és az utolsó néhány rész kivételével Kathy is. És nem vagyok biztos benne, hogy maga Aldama doktor is nem úgy nézett rá, mint egy jobb cselédre.....

Amúgy az Aldama házban állítólag volt egy Domitilla nevű cseléd is, állítólag ő kísérgette Kathyt és Lilit a sétatérre - aztán persze elbváltak és ő is ment a saját udvarlójához. Na ezt a Domitillát én sohasem láttam sem az Aldama házban, sem máshol.
malvinkicska 2019 júl. 05. - 15:46:54 Előzmény Csalarozsika
(1928/2794)
Az a véleményem ha ezt a kígyó Mirtát ennyire akarták, hogy szerepeljen akkor miért nem csináltak neki egy másik sorozatot, ezt tönkre tették, ezzel a sok hiteltelen baromsággal.
Csalarozsika 2019 júl. 05. - 15:46:06 Előzmény napraforgó
(1927/2794)
Mirta azon tettére egyszerűen nincs bocsánat, hogy egy gyermeket elszakított az édesanyjától!
Ráadásul ki nem állhatja, Maria Rosának eddig nemigen volt része anyai szeretetben.
Ennek ellenére mégsem jelenthető ki kategorikusan, hogy a gyermek ne lehetne ép és egészséges lelkületű!
Ezzel kapcsolatban sok példát tudnék mondani a környezetemből.
Sok gyermek - akiket pedig valósággal "elcsaptak, akár a kóbor macskát" , ennek ellenére felnőtt, az életben is megállta a helyét, és a saját gyerekeit igyekezett a legnagyobb szeretettel nevelni. (Mondhatni, igyekezett nekik megadni azt, amit ő nélkülözni kényszerült.)

Az ellenpélda: Mások, akiket gyerekként a lehető legnagyobb gondossággal és szeretettel neveltek, mégis elzüllöttek, rossz útra tértek...
Ebből csak azt akarom kihozni, hogy bár a gyermekkori élmények meghatározók, szerencsés esetben a gyermek "megmenekülhet" a lelki rombolástól!

A sorozatra visszatérve: A Te forgatókönyved mindenképp jobb lett volna, de akkor nehezebben tudták volna újra összehozni a családot!
Úgy tűnik, a készítők elhatározták, hogy Lucecitának alaposan meg kell szenvednie a boldogságáért!
Az Aldama - szál, mondhatni "idegen test" - amolyan "minisorozat a sorozatban", fölösleges volt a 40 epizód, amit erre szántak.
Az is egyértelmű, hogy sok a 175-176 rész, a fele, na jó, mondjuk, 90-100 rész is bőven elég lett volna!
Csalarozsika 2019 júl. 05. - 15:18:36 Előzmény ccaty
(1926/2794)
Modesta és Caruca mindenképpen hibát követtek el azzal, hogy önhatalmúlag cselekedtek!
Az ő feladatuk véget ért azzal, hogy kiderítették a címet, ezután KÖTELESSÉGÜK lett volna értesíteni Emilio atyát!
Neki, mint Gustavo testvérének, joga lett volna megtudnia az igazat!

Egyértelmű, hogy ő a levelezés és az elméletgyártás helyett azonnal odautazik.
Nem nyugodott volna, míg végére nem jár a dolognak!
Ráadásul Emiliora Gustavo is emlékezett, épp csak azt nem tudta, hogy a testvéréről van szó.
Ha Modestáék nem ártják bele magukat, akkor Mirta már akkor lelepleződik!
Ráadásul akkor még szó sem volt "bezárásról", s arról, hogy Gustavo őrült lenne, arról pláne nem, hogy elborul az elméje, ha megtudja az igazat!
Ezt Mirta csak később találta ki, hogy Gustavot megakadályozza a Limába történő utazásban, az utóbbi hazugságot pedig azért, hogy Lucecitát hallgatásra bírja.

Emilio látogatása egyértelműen Mirta vesztét okozta volna, hisz őt nem lehetett volna olyan könnyen "eltüntetni", mint a szerencsétlen angol tudóst.
Csalarozsika 2019 júl. 05. - 15:07:01 Előzmény ccaty
(1925/2794)
Szia!

Egyetértek Veled, de az "túl egyszerű" lett volna, ha úgy cselekszenek, ahogyan azt leírtad!
Úgy tűnik, a készítők elhatározták, hogy Mirtának játszania kell az úrnőt, ha törik, ha szakad!
Nem beszélve arról, hogy ha az általad említett utat követik, akkor nem tudták volna annyi ideig húzni a sorozatot!
A "hányattatást" nem lehetett volna olyan sokáig nyújtani!
Csalarozsika 2019 júl. 05. - 15:00:38 Előzmény napraforgó
(1924/2794)
Te is tudod, hogy a "vénséget" nem szó szerint értettem! :-)
Modesta annak idején korán özvegyen maradt, s keményen kellett dolgoznia, hogy el tudja tartani a fiát, s lehetőség szerint igyekezett taníttatni is.
Ekkor aligha volt ideje arra, hogy a tanulással foglalkozzon.
Utána pedig, csak ismételni tudom önmagamat:
Mivel a munkáját így is el tudta látni, nem érezte szükségét, hogy megtanuljon.
Úgy gondolhatta, már nem lenne sok értelme, mivel anélkül is jól elboldogult, s nem akart többet az élettől.
Felnevelte a fiát, volt munkája, amit enélkül is el tudott látni...

A nála fiatalabb Amadort ellenben motiválta a "kitörés" lehetősége, az, hogy nem akart örök életére kocsis maradni.

A viruláshoz ennek semmi köze! :-)
Modesta minden valószínűség szerint közelebb jár már az ötvenhez, mint a negyvenhez. (A legjobb esetben is!)
Ne a mai kor szemével szemléljük, inkább képzeljük magunkat az adott korba, a 19. század végén járunk.
Megint csak ismétlem önmagamat: Szerintem feleslegesnek érezte, hogy megtanuljon, s ebben az életkora igenis szerepet játszhatott.
Annyi idősen elkezdeni tanulni...Akármit mondasz is, ehhez már nem volt éppen a legideálisabb korban!
Dr. Gutiérrez sem várta el ezt tőle.
Sok értékes tulajdonsága van, az orvos ezért udvarol neki, s veszi majd feleségül.
Ami a levelek írását és elolvasását illeti:
Ez sem jelentett túl nagy nehézséget, valaki mindig volt a közelben, aki megtette helyette.
Csalarozsika 2019 júl. 05. - 14:43:47 Előzmény napraforgó
(1923/2794)
Emlékszem az ominózus levélre, de arra is, hogy ez nem történt meg azonnal!
Lucecita azonkívül, hogy támogatta a cselédeket, a saját részére eleve nem akarta igénybe venni Gustavo pénzét.

Nem tudni, mennyi volt Lucecita "apai öröksége", mivel Miguel annak idején elég szépen elherdálta a vagyonát, de azért valamennyi így is maradt.
Úgy tűnik, ez a vesszőparipád! :-)
Leírom még egyszer: Lucecita nem cselédkedett, az Aldama - házból való távozás után éveken keresztül varrodában dolgoztak Modestával együtt.
Most akartak először cselédként elhelyezkedni! :-)
Szerintem ennek is azért kellett így történnie, hogy ily módon végre rátalálhasson a családjára.
Úgy tűnik, a készítők is azon a véleményen voltak, hogy már nem lehet tovább húzni a dolgot...

Mirta bűnlajstroma egyre csak növekszik: Emberrablás, lopás, gyilkosság, aztán a gyilkossági kísérlet sem maradhat ki...
Egyértelműen szorul a nyaka körül a hurok!
evaszanto 2019 júl. 05. - 14:27:55
(1922/2794)
Sziasztok!
Bocsi, tudom, nem tartozik szorosan a történethez, de érdekes felfedezést tettem tegnap. A Betty, a csúnya lány c. soriban a butuska szőke tirkárnőt (Patricia Fernandez) játszó színésznő, Lorna Paz - Angie Cepeda testvére.
malvinkicska 2019 júl. 05. - 13:25:20 Előzmény napraforgó
(1921/2794)
Szia köszönöm válaszod valóban fel gyorsult világban élünk azt látni kifogytak a forgató könyv írók a jó témákból, mert vélve lehet találni olyan sorozatot amit érdemes nézni, mert van mondani valója, de ez annyira mesterkélt, itt a néző is palira van véve, mert amit csinálnak még egy gyerek sem hiszi el, nem felnőtt. Mostanában nosztalgiázok Operetteket nézek esténként, nappal meg van elfoglaltságom az állatok körül.
napraforgó 2019 júl. 05. - 12:43:42 Előzmény ccaty
(1920/2794)
Igazad van, Modesta jószándéka sajnos visszájára sült el.
Már korábban is mondtam, hogy amikor caruca megszerezte Gustavo címét a bankjától, akkor rögtön Emilio atyát kellett volna értesíteniük.

Emilio is kereste az öccsét, egy időben úgy fel volt buzdulva, hogy még Amadort sem hallgatta meg, aki pedig épp akkor akarta megkérni, hogy adja össze Acucénával. Aztán Emilio hip-hop eltünt, mert Rómába rendelték.
De akkor még nem utazott el, amikor ez a cím meglett és én biztos vagyok benne, hogyha Modestáék őt értesítik, hát elérte volna a püspökénél, hogy haladékot kapjon az utazásra. Elvégre az eltűnt öccsét akarta megkeresni, ez méltányolandó szempont az egyháznak is.

Sajnos már addigra is eltelt egy csomó idő, de ha ő akkor megtalálja Gustavot, biztos megtalálta volna a módját, hogy kíméletesem beavassa a múltjába. De mindenesetre Mirta gonosz ténykedését még anélkül is a tudtára hozhatta volna, hogy a többit elmondja.

Én azt tartom szomorúnak, hogy Lucecita szegény kislányát az a két ördög, Mirta és Ofélia nevelte 5 évig, abban az 5 évben, amikor egy gyereknek az anyja feltétlen szeretetére van szüksége és nem ostoba, merev szabályokra.
Ráadásul ebben a felállásban még Gustavo is kiesett 3 évre a gyerek életéből a bezártság miatt. Egészen valószínűtlen, hogy egy gyerek ilyen körülmények között ép és egészséges lelkületű legyen.

Ha akkor, egy év után Emilio ráakad az öccsére és Gustavo visszanyeri az emlékezetét, csak egy év esett volna ki az életükből és a kislány is még csecsemő, vagyis a szellemi, lelki fejlődése még biztos nem siklott ki, vagyis boldog családi légkörben nevelkedhetett volna.

Ha én írtam volna a sztorit, hát Lucecita sehol nem cselédkedett volna, hanem eladja az apja házát, vesz egy kisebb, takaros házacskát és Modestával ott élnek és nem szolgálnak sehol.
Az egész Aldama szálat töröltem volna, az lehetett volna egy másik történet, egy akármilyen más nevű szolgálóval.

Pont elég lett volna a történetbe Graciela undoksága, Angelina gonoszsága, Mirta szemétkedése, mindennel együtt, a végén a lelepleződéssel, Gustávo emlékezetének visszatérésével és a nagy hepienddel.

Pont kerek lett volna a történet.

Általában minden szappanoperának csakárt, ha nyújtják, hosszabbítgatják.
10/10
ccaty 2019 júl. 05. - 11:28:27 10/10 Előzmény ccaty
(1919/2794)
Hozzátenném még, hogy megint Modesta kavart bele a dolgokba, mint amikor az esküvőbe beleütötte az orrát. Persze ismét csak a jószándéka okán.


Olyan dolgokba avatkozik bele, amihez semmi köze. Jószándékúan adhat tanácsokat, majd azt megfogadják, vagy nem.


De ugye most is eldöntötte, és véghez is vitte, hogy levelet ír Gustavónak. Ő, az egykori, illetve jelenleg is cseléd. Hogy jön ahhoz, amikor abban az időben még csak jóformán meg sem szólíthatta a gazdáját egy csalédsorban lévő alkalmazott... de már, ő az írástudatlan, immár levelezésbe kezd egykori gazdájával, urával...


Ezzel Modesta elvett Lucecíta családi életéből 5 évet, az önhatalmúskodásával. Nem gondolt bele, hogy Luci 5 évig így is úgyis sírt-rít, levél nélkül talán gyorsabban boldogult volna. Sőt a szálakat könnyebben lehetett volna felgöngyölíteni.


Fordulatosabb, eseménydúsabb történetet lehetett volna kikerekíteni, még úgy is, hogy Mirta szerepe ezáltal kissé árnyaltabb is lehetett volna.
...
Nem egy ajándék neki, hogy elkönyvelhették őt a gonoszok-gonoszának...
napraforgó 2019 júl. 05. - 10:57:06 Előzmény malvinkicska
(1918/2794)
Lehet, hogy a mostani rohanó világ az oka, de a vontatott, sokszáz részes sorozatok, amelyekben alig történik valami érdemleges, szerintem már meghaladott. A néző vágyik az izgalomra, arra, hogy pörögjenek az események.

Ezért szerettem a Silla királyság ékkövét, és a most újra sugárzott A császárság kincse (Ki császárné) sorozatot.
Ezekben bizony pörögnek az események, 50, illetve 60 epizód alatt egy-egy életutat mutatnak be számtalan eseménnyel, ráadásul roppant színes, gazdag kiállításban.

Ezek a latin-amerikai sorozatok sokkal szerényebb költségvetéssel készülnek, háromszor olyan hosszúak, de alig látunk mást, mint egy-egy szobabelsőt. Külső felvétel alig-alig.
Itt a Luz Mariában a cselekmény szinte mindig a konyhában játszódik, vagy egy úri ház szalonjában.
Néha egy-egy hálószoba, vagy dolgozó, még ritkábban egy szegény munkáslakás.
Az egész elfér egy stúdióban.
10/10
ccaty 2019 júl. 05. - 10:45:47 10/10
(1917/2794)
Engem is már nagyon idegesít ez a sok nyüglődés.
Nagyon egyszerűen lezárhatták volna a szerepbeli népek a Mirta tündöklését.
Csupán a rendőrségre kell elmenni és ott elmondani az ügyet. Ügyelve arra, hogy egyenlőre csak a főgonoszt hatástalanítsák és emeljék ki a "családból" teljes titokban. Luci papírokkal és tanúkkal tudja igazolni a kilétét, a többit pedig az idő megoldja. Gusztinak még csak nem is kell egy darabig megemlíteniük, hogy ez a tolvaj hová tűnt.

A kórházban elég jó jellemrajzot tudnak adni erről a nőről és Guszti akkori állapotáról. Majd még egy tanult orvos is megvizsgálhatná.


Szóval az egy dolog, hogy az alkotók a szereplőket bolondnak állítják be, de az már egyenesen sértő, hogy a nézőkből sem néznek ki egy parányi észt sem.

Mirta hányattatásának szentelhettek volna inkább több időt, az érdekesebb lett volna.
Nagyon gyorsan kilapátolták a végén őt, a többiekhez képest keveset láttuk szenvedni.
malvinkicska 2019 júl. 05. - 08:14:11 Előzmény Csalarozsika
(1916/2794)
Szia az még elég sok már ki van értékelve a kevesebb több lett volna az este bele néztem, mikor tanította a kislányát imádkozni Lucecita megható volt de nem soká jött ez a szemét láda Mirta, annyira neki van írva ez a sorozat azért ez egy kicsit sok, és nekem hiteltelen mivel mindenkit manipulál, ilyen azért nincs.Az a kislány szeretet nélkül nőtt fel aki írta végig gondolta ezeket vajon nem hiszem, vagy nem jól látom. Aztán Gustavo évelődött nem tud szeretni senkit mindenki eszébe jut csak a felesége nem ez is nagyon gagyi,mert Sátánkára emlékezik.
napraforgó 2019 júl. 05. - 06:04:00 Előzmény Csalarozsika
(1915/2794)
Modesta "vénségéről" csak annyit, hogy jobban néz ki, mint valaha, virul, mint a rózsa. Az igaz, hogy állítólag korán megözvegyült (hogy a férje mikor és miben halt meg, nem tudni), de dr. Gutiérez már évek óta udvarol neki, és azóta Modesta valósággal megfiatalodott.
Jelenleg úgy néz ki, mint egy 45 éves asszony, de lehet, hogy már pár évvel több, de még mindig nem olyan "öreg", hogy megtanuljon írni-olvasni.
A helyében engem motivált volna Sergio távolléte, hisz elég szar lehet, hogy állandóan mások segítségére van szüksége a levélíráshoz -olvasáshoz.