Téma: Luz Maria

10/10
factsmatter 2019 júl. 27. - 20:16:59 10/10 Előzmény napraforgó
(2154/2794)
Oké, tényleg nem ugyanazt a sorozatot nézzük:(
Az én sorozatomban a főhős semmire sem emlékszik a súlyos balesete előtti korszakából. A nevét is onnan tudja, hogy a mellette lévő ápolónő elmondta neki. Ő meg elhitte neki, mert nagyon nem tehetett mást. Később más ügyekben is elhitte azt, amit ez az ápolónő mondott. Időnként egy-egy kép bevillant neki, ami talán az előző életéhez tartozott, de aztán az hamar szétfoszlott. Ha emiatt izgatott lett, vagy mérges lett, az ápolónő nyugtatót adott neki. Aztán, hogy jobban lenyugodjon, orvosi közreműködéssel bezárták egy védett helyre. Ebben az ingerszegény környezetben nem jöhettek elő az emlékei. Három évet töltött ott. Kibírta, mert elhatározta, hogy kibírja, és nyugodtak mutatta magát. Amint kiengedték, vissza ment arra az egyetlen helyre, amiről tudta, hogy valamikor ott lakott. Mert az ápolónő azt mondta, hogy itt ismerkedett meg vele. Itt laktak egy fedél alatt, itt lettek szeretők. Erre ugyan a főhős nem emlékszik, de miért ne hinne neki. Ez a nő mentette meg az életét, gondozta, kapcsolta össze a külvilággal, valami indoka csak volt ennek a nagy jóságnak.

A régi ház üres, és hiába bolyong ott, és a környékén, nem jönnek elő az emlékek. Marad a csendes apátia.
Testileg valóban nagykisfiú, de ez ebben az esetben sajnos nincs összefüggésben az agyműködésével.
miértis 2019 júl. 27. - 19:40:04 Előzmény napraforgó
(2153/2794)
Igy van, elment abba a házba, ahol korábban éltek (mondjuk ez is érdekes, hogy vajon hogy is talált oda, nyilván Mirta mutatta meg ) - ha Lucecita ott élt volna - mint jogos örökségében - már össze is találkoztak volna, s kiderült volna a nagy turpisság, persze, az nem lett volna jó az alkotóknak, hiszen még hátra volt száz rész... Viccet félretéve akárhogy is nézzük, ez egy szinvonal alatt elkészített sorozat, logikátlanul, össze-vissza mennek a történések, és igen, lehet Gustavo karakterét védeni, de sajnos az tény, hogy akárhonnan nézzük, nem a határozottság szobra...( Nyilván azért nézi aki nézi, mert mostmár kiváncsi arra, mi lesz, ha már egyszer elkezdte... de... tényleg néha nagyon idegesítő tud lenni. Hangsúlyozom, ha az volt a cél, hogy elhúzzák-nyújtsák, lehetett volna sokkal jobban felépíteni, izgalmasabbá tenni, követni a szálakat... de nem, valamiért úgy ítélték meg, hogy így is jó... (pld. Fefa gyerekét vajon ki neveli ? Mert azt végignéztük, ahogy terhes, stb.stb. - nyilván ez is az időhúzás része volt - de hogy most hol a gyerek -- arról nincs szó...( - de sorolhatnám ezeket napestig...(
napraforgó 2019 júl. 27. - 18:28:05 Előzmény factsmatter
(2152/2794)
Nekem kimaradt az, hogy Limába érkezéskor Gustavo próbált valamit is megtudni magáról. Ha volt is ilyen, hát hamar abbahagyta. Csak egy részt hagytam ki, vagy csak felet, kb. annyi lehetett a fene nagy érdeklődés, amiért évekig veszkődött, hogy Limába jusson.
És ha találna egy ismerőst, miért pont Mirtától kéne megerőstést kérnie?
Ez olyan béna. Mirta nélkül nem képes semmire? nem elég nagykisfiú már ehhez?
Luna34 2019 júl. 27. - 18:16:18
(2151/2794)
szerintem nincs mit védeni rajta. egy teszetosza tutyimutyi alak nem más sajnos. nagyon sokat változott a sorozat kezdete óta. és amúgy is, a történet egyre hiteltelenebb a számomra. engem már egyáltalán nem mozgat meg. egy dolog miatt nézem most már végig. csupán mert megfogadtam magamnak. mivel mikor először volt nálunk, az aldama szál kezdetekor abbahagytam a nézését és majdnem csak a végefele kapcsolódtam be újra. most úgy döntöttem megnézem az összes részt. de nagyon sokat romlott a szememben a sorozat már.
10/10
factsmatter 2019 júl. 27. - 12:18:44 10/10 Előzmény napraforgó
(2150/2794)
Tudod, hogy megvédem:)
Kb. egy-két hónapja vannak Limában.
- Limában rögtön elment a Mendoza-házba, hátha valami ismerős lesz, és semmi... semmi reakció az ott talált Angelina képre sem
- aznap még ott bolyongott, nézegette a városi forgatagot, az árusokat, hátha, de nem...majdnem elveszett a városban, mert semmi sem volt ismerős, Mirta kézenfogva vitte haza... akkor botlott bele Lucecitába is
- elment a "műintézménybe", hogy ott is ismerkedjen:)
- elmentek a kamarai buliba
- most is az utcán sétálgatnak Enriquével...

Képzeld el, sétálgatsz, és egy teljesen ismeretlen odamegy hozzád, azt mondja hogy ő XY, ismer téged, hogy ellenőrzöd? Megkérdezed Mirtát! Ő meg letagadja. Megint nem haladtál egy tapodtat sem.
Hiába találkozott már a volt cselédekkel, semmi reakciót nem váltottak ki nála....
napraforgó 2019 júl. 27. - 11:57:59
(2149/2794)
olyan sokat írtam, de valahogy sehogysem ment el.
Nos, factsmatternek nagyon sok mindenben igaza van.
De akárhogy is, mi a fenének akart Gustavo leköltözni Limába???? Nem azért, hogy felismerjen másokat, akik ismerték őt azelőtt??? Nem azért, hogy őt is felismerjék valakik, akik ismerék őt azelőtt?,,,Mert azért, hogy bezárkózva éljen a házában továbbra is, baromira nem volt fontos eljönnie a hegyi birtokáról.

Na, én ezért vagyok Gustavo ellen, mert semmit sem tesz az ellen, hogy a valódi tulajdonságait megismerjék.
10/10
factsmatter 2019 júl. 27. - 11:41:25 10/10 Előzmény Giuditta0905
(2148/2794)
A szinkronhangok tényleg jók, teljesen passzolnak! A megírt szöveggel van baj.
Giuditta0905 2019 júl. 27. - 11:23:19 Előzmény factsmatter
(2147/2794)
Ez jó ötlet,kipróbálom!
Amúgy nekem a szinkron nagyon tetszik,jól eltalálták.Érdekes,h általában teljesen más az eredeti hangja a színésznek,mégis illik hozzá a magyar hang.Sokszor még jobban is:)
10/10
factsmatter 2019 júl. 27. - 11:13:53 10/10 Előzmény Giuditta0905
(2146/2794)
Nem tudok, csak mindig tanulok. Erre nagyon jó ez a sorozat. Érdemes párhuzamosan nézni a magyar és a spanyol verziót. Kezd ezzel a tanulást, de tényleg! Még a feliratozást is be lehet hozzá kapcsolni... igaz, azzal kell vigyázni, mert pl. a neveket teljesen ötletszerűen átírja.
Giuditta0905 2019 júl. 27. - 10:36:26 Előzmény factsmatter
(2145/2794)
De jó Neked,h tudsz spanyolul!Nagy vágyam nekem is,h megtanuljak,nagyon tetszik.
Amúgy kár itt vitázni Gustavo tettein,úgyis szeretik egymást,akármi van.A végén pedig meg is köszöni Lucecitának a türelmét és a kitartását.Nem tudom milyen lehet az amnézia,de biztos szörnyű,h csak lóg a levegőben az ember.Így aztán tesz olyasmit is,amit egészségesen nem tenne.
10/10
factsmatter 2019 júl. 27. - 10:07:41 10/10
(2144/2794)
Bocs, túl sok volt már itt belőlem, de még egy szolgálati közleményt tennék.
Igyekeztem megvédeni a történetvezetést, meg a fő karaktereket, de egy valamit nyugodtan szidhattok, mert azt nem fogom védeni: a magyar fordítást. Időnként az az érzésem, hogy a fordító direkt trollkodott, amikor beleírt olyanokat is, amik nem hangzanak el. Ezek egy része csak stilisztika, gondolta beletesz néhány régies kifejezést, ha már a 19. században játszódik. Oké, tegye.
De amikor a történet szempontjából fontos infót költ bele, hát az elgondolkodtató. Ha valakinek a Gustavo jellemrajzához segít, a tegnapi rész spanyol eredetijében Gustavo nem mondta ki, hogy mert én még mindig szeretlek. Annyit mondott, hogy "porque yo todavía te..." és elharapta. Lehetett sejteni, hogy ide az amo vagy a quiero (vagyis a szeretni ige megfelelő alakja) jönne, de nem mondta ki. Mert ha kimondta volna, nincs az a nő, aki nem kérdez vissza. Lucecita is reménykedve nézte, de a spanyol verzióban nem hangzott el, ezért nem is reagálhatott rá. Se magyarul, se spanyolul....
10/10
factsmatter 2019 júl. 27. - 09:13:54 10/10 Előzmény napraforgó
(2143/2794)
Továbbra is meg kell védenem Gustavót:
Csak azt tudja a múltjáról, amit Mirta engedett neki tudni,
- honnan tudná, hogy volt kedvenc férfi klubja?
- az ügyvédjéről azt tudja, hogy elköltözött Argentinába (Alvaro neve eszébe jutott).
- a banki ügyeket Mirta intézte a bezárása előtt és alatt is, valószínűleg már régen másik bankban van a pénz. Bármilyen bankot mondhatna neki Mirta, ott őt nem ismernék fel. Bár ebben az érvben van azért valami.
- nem járt el társasági eseményekre eddig, most volt igazából az első.
- az új birtok ügyeit intézi, nem feltétlenül ugyanazokkal üzletel.
Meg ha felismernék, nem lehetne folytatni a sorozatot:) Ez egy felnőtteknek szóló mese! Ettől izgalmas, hogy időnként valami vagy valaki ismerős lesz neki.... pl. Sergio neve hallatán is szegény nagyon erőlködött...
Giuditta0905 2019 júl. 27. - 08:35:01 Előzmény factsmatter
(2142/2794)
Igen,láttuk a Zorroban is annak idején,és hát most is jól néz ki nagyon
10/10
factsmatter 2019 júl. 27. - 08:29:10 10/10 Előzmény Giuditta0905
(2141/2794)
Az igen! A 28 éves Ch. Meier túlzottan is szép fiú, de a 49 éves változatáért is lehet rajongani, pont annyinak is néz ki, ajánlom anyukád figyelmébe!
Giuditta0905 2019 júl. 27. - 08:24:35 Előzmény factsmatter
(2140/2794)
Nagyon édes pasas.Az anyukám is úgy rajong érte 65 évesen,mint egy kamaszlány:)
10/10
factsmatter 2019 júl. 27. - 08:21:25 10/10 Előzmény Giuditta0905
(2139/2794)
Igen, Lucecita is szerethető. Szerencsére az ő karakterét nagyon szépen felépítették a sorozat első részében, így indokolva meg, hogy miért is szerethet bele egy gazdag és művelt fiatal uraság.
10/10
factsmatter 2019 júl. 27. - 08:12:14 10/10 Előzmény Giuditta0905
(2138/2794)
A kérdőjelekkel együtt is értettem:) nem lehet nem nézni, tényleg olyan szépfiú:)
Giuditta0905 2019 júl. 27. - 08:12:03 Előzmény factsmatter
(2137/2794)
Honnan ez a sok kérdőjel?!
Örülök,h egyetértünk.Gustavo abszolút pozitív szereplő.És nem tökéletes,de ki az?Lucecita is tud makacskodni meg bizonytalan és tehetetlen sokszor,de attól még nagyon szerethető.
Giuditta0905 2019 júl. 27. - 08:07:42 Előzmény factsmatter
(2136/2794)
Nem tudom miért írtam 3 kérdőjelet az előbb????Teljesen egyetértek a leírtakkal.Szépen összefoglaltad.Szegény Gustavo már azt se tudja,hol áll a feje,beszél mindenfélét.De melyikünk nem szokott néha butaságokat mondani,ha ideges vagy bizonytalan?És ki nem bántotta még még azt,akit szeret?Néha ez is előfordul sajnos.
10/10
factsmatter 2019 júl. 27. - 08:05:06 10/10 Előzmény napraforgó
(2135/2794)
Igen, jó karakter Enrique, jó, hogy behozták, nagyon jó ellenpont a túl sok drámázás közepette.