Téma: Luz Maria

10/10
factsmatter 2019 júl. 27. - 08:01:41 10/10 Előzmény Giuditta0905
(2134/2794)
Veled párhuzamosan majdnem ilyesmit írtam Gustavóról:) örülök az egyetértésnek:)
napraforgó 2019 júl. 27. - 08:00:39
(2133/2794)
Nagyon aranyos Enrique reagálása - nem mondhatja el, amit Lucecitáról tud, de azért piszkálja Gustavo lelkiismeretét - nem csinálhat azt a lánnyal, amit akar, hogy előveszi, aztán meg elteszi - (jujj, ez azért nagyon is általános lehetett!). Olyan is helyes az egér-arcával...
De aranyos, hogy még egy alkalmazott is tudja, érzi, hogy nagyon nem helyes, amiket Gustavo tesz.
10/10
factsmatter 2019 júl. 27. - 07:59:21 10/10 Előzmény napraforgó
(2132/2794)
A nők akkori helyzetét illetően nem fogunk vitatkozni...
Gustavót továbbra is védve:
- ő nem mondta ki, hogy bármikor előveheti Lucecitát, ezt Enrique sarkosította ki ennyire, hogy szembesítse vele Gustavót, szembesítse azzal, hogy akár ilyen gusztustalanul is lehet érteni. Gustavo nem fejezte be a mondatot, mert talán ő is érezte, hogy nem helyes.
- és Lucecita érzelmeivel azért nem kell törődnie, gondolhatja ő, mert Lucecita egyáltalán nem mondta el neki, hogy mit érez.... amikor korábban rákérdezett, akkor elfutott, hogy nem mondhatja el.... és a nagy szerelmi jelenetben is csak Gustavo beszélt... és a nem látott őrült éjszakát illetően pedig csak találgathatunk, hogy persze érezhette.... de azért mégis... azt se mondta el Gustavónak, hogy az a másik férfi mit jelentett a múltjában, az iránt mit érzett.
Bocsánat, hogy mindig védem, de kívülről ő egy olyan szép fiú, hogy belülről sem szabad csúnyának lennie:)
Giuditta0905 2019 júl. 27. - 07:56:24 Előzmény factsmatter
(2131/2794)
Szia!Jó végre egy pozitív vélemény????Egyetértek,h az akkori viszonyok szerint kell nézni a sorozatot.
Giuditta0905 2019 júl. 27. - 07:49:55 Előzmény Csalarozsika
(2130/2794)
Szia!Persze,nem kell mindenben egyetérteni.Csak most már sokkal több a kritika,úgy láttam.De örülök,hogy sokan szeretik a sorozatot.
Gustavo sztem nem teszetosza,inkább csak nagyon bizonytalan,de ki ne lenne az múlt nélkül.Nekem a kedvencem.Elnézném sokáig az aranyos kis pofiját????Szóval engem a sorozat hosszúsága se zavar.
napraforgó 2019 júl. 27. - 07:46:24
(2129/2794)
Amúgy meg elítélem Gustavot, hogy ténylegesen semmit sem tett a múltja kiderítése érdekében!!!! Mert igazából semmit nem tett, azzal sem, hogy Limába érkezett, költözött.Pedig állítólag pont ezért tette.
Keresett akár egyetlen személyt is, aki ismerte??? Nem. Bankárt, ügyvédett? Elment a kedvenc férfiklubjába, ahol felismerhették volna, öszehozhatták volna a régi ismerőseivel??? Nem, nem tette.
Üzletelt, de érdekes módon egyetlen régi üzlettársával sem jött össze. Mint ahogy egyetlen rendezvényen sem ismerték fö9l a régi, társaságbeli urak-hölgyek.

Na ezek a dolgok mind annyira ireálisak.
napraforgó 2019 júl. 27. - 07:38:59 Előzmény factsmatter
(2128/2794)
Húúú!
Nagyon klassz, ahogy ezt levezetted!
És teljesen igazad van! Gustavo úgy tekint Mirtára, mint arra az emberre, aki valamelyest a múltjához köti. Az egyetlen akit talált. És tudja, látja, hogy az őróla való gondoskodás mellett ő az, aki a kislányát elátta, gondoskodott róla. Az a vagyonos családokban hangyányit sem volt furcsa, hogy dadát, gyereklányt alkalmaztak. A dada volt, aki a baba pelenkáit cserélte, ő volt, aki etette, büfiztette, fölkelt hozzá éjszaka. Ettől még Mirta volt a "Mirta mama", aki a gyereket nevelte.
És igen, Gustavonak nyilván nem esett rosszul Mirta ragaszkodása a hálószobájában sem, mert lehet, hogy ha nem is szerette Mirtát, de a "szolgáltatása" az ágyban azért nem jött rosszul.
És guszatustalan volt, amit Gustavo Enriquienek mondott, hogy ezt a lányt akármikor előveheti és akármikor félre is teheti... Mert ez a lány csak egy cseléd, akivel nem kell törődnie. Az érzéseivel meg sehogy sem.
És ez a Gustavo még meg is veti magát, mert egy cselédhez alacsonyodott le. Eltagadja a szerelmét.
Nem tetszik, nagyon nem, mert Gustavo nagyon úgy viselkedik, ahogy akkoriban az "urak" szoktak. És látszik, hogy valahol Gustavo is megveti ezért magát. Na persze ennek ellenére hangyányit sem változtat a viselkedésén.....

Nem, nem tudom szeretni Gustavót, lehet, hogy a mai tapasztalataim szerint, és nem az akkori viselkedése szerint.
De valahogy nagyon nehezen viselem, hogy akkoriban egy nőnek valóban csak ennyi volt a becsülete? Csak így lehetett bánni - elbánni vele?
10/10
factsmatter 2019 júl. 27. - 07:00:40 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2127/2794)
Gustavo, mint karakter védelmében:
1. Nem dobja ki Mirtát, mert ő az egyetlen, aki a baleset előtti önmagához köti. Aki ismerte őt előtte. És ő még mindig harcol azért, hogy visszakapja a múltját. Mirta nélkül tényleg gyökértelen. És mert jóindulatú ember (akár baleknek is nevezhetnénk), még mindig azt hiszi Mirtáról, hogy megerősítést kaphat tőle, ha mégis valaki felbukkan a múltjából.
2. Nem dobja ki Mirtát, mert megígérte neki, hogy feleségül veszi, ha bebizonyosodik, hogy nem volt az a másik nő, az a nagy szerelem a múltjában. Nagyon csalódott volt, amikor Lucecita hangja, és Lucecita fényképe sem vitte tovább ebbe az irányba.
3. Nem dobja ki Mirtát, mert mégiscsak nevelte a lányát, és a gyereknek is kell a kötődés, egy biztos háttér.
4. Nem dobja ki Mirtát, mert mégiscsak kényelmes az ő ágymelege. (Hogy finoman fogalmazzak, és ne felejtsük , a múlt-múlt században vagyunk!) És 3 évig bezárva volt, ne sajnáljuk tőle ezt a kis élvezetet. Szegény, próbálkozott ő más nő meghódításával, elment az erre szolgáló műintézménybe is, de nem érezte az igazinak.
5. A Lucecitával való viszonyát is az adott helyen és időben értelmezzük. Nem érti, hogy miért vonzódik annyira ehhez a szolgálólányhoz. Ahogy Enrique is megfogalmazta, neki, az ő társadalmi pozíciójában, csak egy valamire kellhet a lány. És ezt meg is kaphatná, meg is kapja, de őrületesen féltékeny rá, ami abszolút nem illik ebbe a képbe. Nem szabadna szerelmesnek lennie, és mégis az lett. És Lucecita viselkedésében is látja a sok logikátlanságot. És nem tud eligazodni, Enrique is tovább bizonytalanítja az elharapott félmondataival. Csak küzd, csak gyötrődik magában és magával... itt tart most ez a karakter. Legyünk megértőek vele....
10/10
factsmatter 2019 júl. 27. - 06:26:44 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2126/2794)
Szia!

Köszi a válaszaidat. Igen, átfutottam az előzőt is, és értékelem a védőügyvéd szerepét. Természetesen lehet negatív kritikát is megfogalmazni, nincs ezzel semmi baj. De amikor már valakinek sem a történetvezetés, sem a fő karakterek nem tetszenek, akkor inkább tényleg jobb, ha abbahagyja a nézést.
Azt a véleményedet is elfogadom, hogy lehetett volna rövidebben is elmondani ugyanezt a sztorit. A sztori elemeihez annyit, és ez nem feltétlenül neked szól, hogy már a rádiónovella változatban is benne volt a vak festő/Aldama szál illetve Mirta gonoszkodása/Lucecita újabb szolgálólánysága. Ha ezeket elhagyták volna, már nem az ismert történet feldolgozása készült volna el.

Amiben most nem értünk egyet, az Gustavo, mint karakter megítélése, de azt majd a másik hozzászóláshoz írom le.
napraforgó 2019 júl. 27. - 06:26:24 Előzmény Csalarozsika
(2125/2794)
Kissé mérges voltam Gustavo legutóbbi viselkedésénél. Nagyon nem tetszett és ha eddig a teszetoszasága ellenére némileg tiszteltem, hát ez most semmivé foszlott, vagy majdnem azzá.

Amiket itt leírtál, azzal tökéletesen egyet tudok érteni. Én is szerettem ezt a telenovellát még 20 évvel ezelőtt, kedvesek voltak a színészek és nagyon jók a karakterek. De azóta bizony eltelt 20 év, én is 20 év tapasztalattal lettem gazdagabb és bizony a világ is nagyot fordult 20 év alatt. Talán nagyobbat, mint az előtte lévő 50-100 év alatt.

Már nem bűn és nem szólják meg azt, aki házassági kapcsolaton kívül szül gyermeket, sőt a gyerekek 30-40%-a így születik!!! Nincs olyan, hogy leányanya, vagy ha mégis, hát egyszerűen tudomásul veszik és nem köszörülik a nyelvüket rajta. Most csak az számít, hogy egy anya ellátja-e a gyermekét, eteti, ruházza, iskoláztatja. Baromira nem számít, hogy van-e mellette férj. Sőt a közvélemény már elfogadta az élettársakat is, sőt a váltakozó élettársakat is. Mert ha az egyik nem jó, nem tilos lecserélni másikra. Nem akadnak fönn rajta. És ez sokkal kevésbé elitélendő, mitha egy nő házasságot törne.

Próbálom, próbálgatom beleélni magam a 120 évvel ezelőtti életbe, néha jobban, néha kevésbé sikerül. De ettől eltekintve a szerelem mindig hasonló, nincs olyan, hogy szerelem akkor, meg szerelem most, mert az érzés azonos.
És éppen ezért én is osztom a véleményed, hogy nagyon nem szép Gustavotól, hogy úgy bánt azzal a nővel, akit pedig szívből szeret, csak azért mert valami rosszul értelmezett hálát érez Mirta iránt. Normális embernél ez a hála megszűnt volna abban a pillanatban, amikor bezáratta őt és átvette volna valami ravaszság, vagy akár tisztán látás, de abban a pillanatbanel kellett volna küldeni magától, ahogy kiszabadult.
Sőt,el is kellett volna köültöznie a korábbi közös lakhelyükről, de úgy el kellett volna költöznie, hogy Mirta ne is tudja meg, hová ment. Mert ha nem is tudta, de az a nő követte volna a későbbiekben is, nem nyugodott volna bele, hogy egy vagyont harácsolt el Gustavótól.
Csalarozsika 2019 júl. 27. - 03:52:41 Előzmény napraforgó
(2124/2794)
Azért ez így nem teljesen fedi a valóságot!
Gustavo maga is elismerte, hogy beleszeretett Lucecitába!
Az utóbbi időben tanúsított viselkedése viszont belőlem is komoly nemtetszést vált ki.
Szégyen, hogy Mirta ilyen könnyedén dróton tudja rángatni!
Való igaz, Sátánkánál sokkal rafináltabb, s még nála is gonoszabb perszóna!
Ettől függetlenül Gustavonak legalább gyanakodnia kellene, hisz tudhatná, Mirta mire képes, mennyire gátlástalan!
Őt évekre bezáratta, s ennek ellenére hisz neki és bízik benne, s a tetejében még hálát is érez iránta!
Az ő szeszélye miatt pedig képes azt a Lucecitát eltaszítani, akibe pedig beleszeretett!
Erre egyszerűen nincs logikus magyarázat!
A legszebb az egészben, hogy még sajnáltatja is magát!
Na nem! Itt egyedül Lucecita az, akit sajnálni lehet, Gustavo aligha érdemel bármiféle szánalmat!
Csalarozsika 2019 júl. 27. - 03:42:05 Előzmény factsmatter
(2123/2794)
Szia!

Nem akarom ismételni önmagamat, az előző hozzászólásomban leírtam a véleményemet.

Igazad van, a maga korában kell szemlélni a történetet, én kezdettől fogva ezt teszem! :-)

Sajnos szerintem túl sokáig húzták a sorozatot, s a mennyiség a minőség rovására ment.
Ezt az álláspontomat mindenképpen fenntartom!
Csalarozsika 2019 júl. 27. - 03:34:59 Előzmény Giuditta0905
(2122/2794)
Szia!

Örülök, hogy leírtad a véleményedet!
Annak idején én is szerettem ezt a sorozatot, bár többször is írtam, nem vagyok nagy sorozatrajongó.
Amikor futószalagon kezdték gyártani a silányabbnál silányabb szappanoperákat, - a legtöbbet aligha lehet telenovellának nevezni - elment a kedvem a nézésüktől.

Erre a sorozatra visszatérve: Ezt már csak nosztalgiából is újra megnézem, mert örülök, hogy annyi idő elteltével ismét műsorra került!

Félreértés ne essék:
Kedvelem a sorozatot, a szereplőket nemkülönben, ugyanakkor engedtessék meg, hogy kritikával is illethessem. :-)
A legnagyobb hibának azt tartom, hogy túlságosan hosszúra nyújtották a történetet.
Én főképp emiatt fogalmaztam meg kritikát.
A szereplők játéka kifejezetten tetszik, van "jó" és "rossz", előbbiekkel együttérzek, utóbbiak ellenszenvet váltanak ki belőlem, s ez így van rendjén, máskülönben nem alakítanák jól a rájuk kiosztott szerepet.

Nem értem, miért baj az, ha időnként negatív véleményt is megfogalmazunk.
Egy ilyen hosszúra nyúlt sorozatnál szinte lehetetlen, hogy minden tökéletes legyen!

Számomra Gustavo utóbbi epizódokban tanúsított viselkedése például nagyon nem tetszik.
Sajnálom, hogy ilyen ellenszenves tulajdonságokkal ruházták fel a korábban szimpatikus karaktert.
Emlékezetkiesés ide vagy oda, egy ember ennyire nem fordulhat ki önmagából, ahogyan ő most teszi.
Korábban nem volt ellenszenves, most viszont nemtetszéssel figyelem a viselkedését.
Áldhatja a jó szerencséjét, hogy Lucecita a felesége!
Elhiheted, nem minden asszony viselne el ennyi megaláztatást, amiben ő most részesül.
Sőt! A legtöbb asszony nem viselné el a helyében!
A legutóbbi epizódban különösen nagy fájdalmat kellett átélnie, s emellett nem lehet szó nélkül elmenni.
Gustavo mostani viselkedésére pedig tényleg nincs mentség!
Mintha nem is a korábbi önmaga lenne, hogy hagyja magát befolyásolni egy olyan szégyentelen perszónától, mint Mirta.
Lucecita lelkiereje csodálatra méltó, hogy mindent elvisel a szeretteiért!

Summa summarum: Azért nézem a sorozatot, mert szép emlékek fűznek hozzá, ugyanakkor nem tudok minden percéért feltétlenül lelkesedni!

Ugyanakkor üde színfoltnak tartottam korábban is, s ezt most is így gondolom! :-)

Kicsit furcsa helyzetbe kerültem, mivel általában én vagyok az, aki a "védőügyvéd" szerepét betölti, én illettem a legkevesebb kritikával a sorozatot, s mindig próbáltam logikus magyarázatot keresni, mi miért történik.
Ezúttal viszont a "másik oldalra" kerültem. :-)

Egyébként szerintem nem baj, ha nem értünk mindenben egyet!
10/10
factsmatter 2019 júl. 26. - 23:36:45 10/10 Előzmény Giuditta0905
(2121/2794)
Szia!

De jó, hogy ezt írod! Már én is sokszor meg akartam kérdezni a sok kritizálótól, hogy ők milyen telenovellát (és nem, nem szappanoperát) néznek, mert biztos nem azt, amit én. Ez a maga kategóriájában egy jó, szerethető történet, remek főszereplőkkel. Nem csoda, hogy a maga idején (még amikor a tv-ben nézték a sorozatokat és nem ledarálva a neten) nagy siker volt. És a szereplők a mai napig büszkék rá.

Aki fanyalog, az próbálja visszahelyezni magát a történet (1890-es évek Peru) és az első sugárzás (1998) idejére. Ne a mai eszünkkel kritizáljuk a sorozat sztoriját és a karaktereket.
Giuditta0905 2019 júl. 26. - 23:09:39
(2120/2794)
Sziasztok!Olvasgatom a hozzászólásokat,és valamit nem értek.Tudom,h.vannak különböző vélemények,más az ízlésünk filmekben,könyvekben stb. De nem értem,ha valakinek ennyire nem tetszik ez a sorozat,a szereplők,a forgatókönyv,miért nézi?Kapcsoljon máshova,és kész. Szerintem ez egy remek sorozat,klassz színészekkel.20 éve láttam először,és imádtam.Ami a főszereplők között van,olyan varázslatos hogy most,20 évvel később is ugyanúgy beleborzongok. Ez egy olyan csodálatos szerelem története,amire titkon mind vágyunk.Sokan írták,hogy milyen más ez a sorozat,mint a többi,és tényleg az. De túl sok a kritika az utóbbi időben.
napraforgó 2019 júl. 26. - 17:56:36 Előzmény Csalarozsika
(2119/2794)
Sajnos itt nem annyira arról van szó, hogy részegen kikotyogta azt, amit józanul nem mert volna, az italból merített bátorságot, sokkal inkább arról, hogy eleve nem is kezdett volna a nővel, ha véletlenül nem ittas. Vagyis józanul nem is kellett volna neki. Hát ez elég megalázó. Részegen ráfanyalodott....
És minden nő ezt a Gustavot akarja!
Angelina azt rikoltozta, hogy Gustavo csak az enyém! Aztán Mirta is odavan érte, és bizony a szerencsétlen Lucecita is.
Mit esznek rajta, az rejtély. Számomra leginkább a bankszámlája a vonzó, mert a természete az nem.
Luna34 2019 júl. 26. - 17:51:38 Előzmény Csalarozsika
(2118/2794)
értem. köszi a pontos infót. én sem tenném! nem érdemli meg. amnézia ide vagy oda! meg mikor ittas állapotban szerelmet vallott… az röhejes volt. én eleve meg sem csókoltam volna egy piától bűzlő férfit! meg utána elvileg le is feküdtek egymással nem? legalábbis Lucecita azt mondta hogy egymáséi lettek.
Csalarozsika 2019 júl. 26. - 17:48:06 Előzmény Luna34
(2117/2794)
Valamiféle bocsánatkérés lesz azért, bár számomra közel sem kielégítő!
Lucecita még jóval azelőtt "könyörög", hogy Gustavo visszanyerné az emlékezetét.
Bár...Én nem tenném a helyében!
Csalarozsika 2019 júl. 26. - 17:45:47 Előzmény napraforgó
(2116/2794)
Sajnos igazad van!
Bár én nem láttam túl sok sorozatot, de amit igen, azokban szinte kivétel nélkül ez volt a helyzet.
Az effajta férfiak megérdemelnék, hogy a hősnő rájuk se nézzen többé!
(Úgy emlékszem, azt írtad, hogy az Esmeralda "új feldolgozásában" így történt!)

Bár Gustavo szerelmes Lucecitába, mégis ilyen méltatlan módon bánik vele!
Abban pedig már régen megegyeztünk, hogy Mirtától a "kiszabadulása" után rögtön meg kellett volna szabadulnia!
Ehelyett azóta is ott "hatalmaskodik", s játszhatja a ház úrnőjét!
Csalarozsika 2019 júl. 26. - 17:39:13 Előzmény miértis
(2115/2794)
No comment.
Erre a legkönnyebb hivatkozni!
De: Úgy is csavarinthatjuk: "In vino veritas", azaz: Borban az igazság!