Téma: Luz Maria

Luna34 2019 aug. 02. - 17:29:04 Előzmény factsmatter
(2334/2794)
igen. mondjuk ebben igazad van. ha azt elmondanák hogy korábban Gustávónál dolgoztak, akkor kérdőre vonnák őket hogy ezt miért nem meséltél el már az elején. ha meg ők is az Angelinás maszlaggal jönnének, az szintén egy újabb hazugság volna.
10/10
factsmatter 2019 aug. 02. - 17:10:33 10/10 Előzmény napraforgó
(2333/2794)
De már 5 évvel ezelőtt is Mirta kezdte el nevelni a kislányt, meg akkor is ezt tette, amikor G. be volt zárva 3 évig. És azért csak felcseperedett. Most kezdjen el azon aggódni, hogy nem kellett volna korábban rábízni? Amikor egyébként Mirta mamácskaként funkcionál?

Doktor Guttierez is az mondja, hogy ennek a valóságtól (helyesebben : a nagy érzelmi sokktól) való megbolondulásnak igenis van esélye.
10/10
factsmatter 2019 aug. 02. - 17:02:57 10/10 Előzmény sunflower325
(2332/2794)
De azért a lány érzelmeivel sem akar játszani, ezt mondja is... Mirta melyik tettét kellene most fenntartással fogadnia?
10/10
factsmatter 2019 aug. 02. - 16:58:43 10/10 Előzmény ccaty
(2331/2794)
De ha a volt szolgálók elmondanák, hogy ők ismerték Mirtát, mert együtt szolgáltak Gustavó házában, akkor azt is be kellene vallaniuk, hogy ismerték Gustavót is meg a nagy szerelmét is. És kérdés lenne, hogy eddig miért hallgattak? Vagy jöjjenek ők is az Angelinás mesével?
sunflower325 2019 aug. 02. - 14:39:09 Előzmény factsmatter
(2330/2794)
Azt elfogadom, hogy Gustavo nem akarja, hogy Lucecita szenvedjen, de azt továbbra is tartom, hogy nem tesz ellene semmit. Lucecitát saját maga miatt akarja elküldeni a házból, mert tudja, hogy a lány közelében nagyon nehéz lenne hűnek maradnia Mirtához és a döntéséhez, a saját helyzetét akarja ezzel megkönnyíteni.

Ha tudja, hogy Mirta nem olyan angyali teremtés, akkor még inkább gyanakodnia kellene és fenntartással fogadni, amit mond, amit tesz.
napraforgó 2019 aug. 02. - 14:32:42
(2329/2794)
Mirta múltjának kicsit utána lehetne nézni. Hol tanult, meg mikor, meg hol is dolgozott korábban. De Gustavo oléyan naív, ó semminek nem néz utána. Holott az egyszem kislányát is rábízza erre a nőre.. Na én ezt tuti nem tenném.
A szolgálókra nem hagyatkoznék, ők lehetnek akár naívak is, el is hihetnék a so k hazugságot, mármint, hogy akkor Gustavo megbolondul... Bár ez annyira, de annyira hihetetlen... Már miért is bolonduldulna meg valaki a valóságtól???
10/10
ccaty 2019 aug. 02. - 13:59:56 10/10
(2328/2794)
Mírta ellen a Medoza házban véghez vitt cselekedetei is érvként szolgálhatnának, ha mindazokat Guszti is tudná, az még nem venné el az eszét, viszont Mírta megtanulna repülni. csak ahhoz is az kellene, hogy a volt szolgálók kinyissák végre a szájukat....
10/10
ccaty 2019 aug. 02. - 13:49:28 10/10 Előzmény Luna34
(2327/2794)
Ott tartunk, hogy egy írók által megálmodott történet tartalmának valódiságát próbáljuk alátámasztani, vagy megcáfolni.

Magam részéről még mindig cáfolom mind az igazi rokonságukat, mert hogy az egymás közötti beszélgetéseiknek mennyi valóságtartalma van az is kétséges. Mindenesetre az már kiderült, hogy ez az álorvos egy pénznyelő. Nem elégszik meg a betegeitől kicsalt pénzzel, még az állítólagos unokahúgát is addig pumpolja, ameddig csak lehet. Az meg addig tömi annak a zsebeit, ameddig az érdekei úgy kívánják. hogy a hazugságait megfelelő és a neki tetsző módon fogja alátámasztani.

Másrészt, hogy egy kórházban ismerős nővérrel találkozhatott ez az ápolónő, az nagyon is valóságos lehet, hiszen abban az időben többnyire apácák végezték a kórházakban az ápolói teendőket. Láttuk ezt már Sátánka esetében is, amikor a kórházi jelenetek zajlottak, sőt legutóbb a zavargások idején is főleg apácák végezték az ápolói munkákat.

Tehát már bárhonnan ismerős lehetett Mírtának az apáca. Mírta csak kényszerből dolgozott ott, miután a Mendoza házból kipenderítették, holott ő könyörgött azért, hogy ne kelljen újra ilyen megalázó munkát elvállalnia. tehát már máskor is dolgozott kórházakban. De, neki jobban feküdt a meló az úriházaknál.
Luna34 2019 aug. 02. - 13:05:56
(2326/2794)
abban én is biztos vagyok hogy rokonok. és az is tuti hogy Mirta apácáknál nőtt fel. mikor abban a kórházban dolgozott ahova Gustavo került a balesete után,volt párszor hogy beszélt egy ismerős nővérrel.
10/10
factsmatter 2019 aug. 02. - 13:03:30 10/10 Előzmény ccaty
(2325/2794)
Egyszer már írtam, hogy Mirta a szemére veti Quirogának, hogy a családjuk mennyi pénzt költött az orvosi tanulmányai finanszírozására, és mégsem lett belőle orvos. Ebből úgy gondolom, hogy tényleg egy családhoz tartoznak.
10/10
ccaty 2019 aug. 02. - 12:59:50 10/10 Előzmény factsmatter
(2324/2794)
Az eddigi beszélgetéseikben semmilyen rokoni szálról nem történt említés, az nem nevezhető rokoni kapcsolatnak, hogy egymást rokonnak nevezik. Az elkövetkezőkben olyan gyorsan szűnik meg a rokoni összetartás, mint amilyen gyorsan olvad el a hó a nap melegétől.


Maximum az szólna a rokoni kapcsolat mellett, hogy egyazon módon önteltek és buták, hogy nem szálltak ki még időben ebből a bődületes hazugságból, addig, amíg azt büntetlenül megúszhatták volna. A rengeteg ellenük szóló bizonyíték ellenére is a végsőkig kitartottak hazugságaik mellett, még akkor is, amikor látszott, hogy a játszmát elvesztették és már kemény büntetés vár ezért rájuk.
10/10
factsmatter 2019 aug. 02. - 12:54:52 10/10 Előzmény sunflower325
(2323/2794)
De, agyal! Mondja Enriquének, hogy startoljon rá Lucecitára, hiszen szabad az út! És nem akarja, hogy Lucecita szenvedjen, ezért nem akar a közelében lenni.

Mirtának hálás a gondoskodásért, amit ő meg a lánya kapott, de nem gondolja, hogy objektíve, mások felé is olyan jó ember lenne. Mondja, hogy nehéz a természete, hiányzik belőle a melegség (ternura), ezért nem kapott eddig olyan szeretetet, amire vágyott.
sunflower325 2019 aug. 02. - 12:50:07 Előzmény Luna34
(2322/2794)
Szerintem, ha nem lenne ott Marita, akkor már Lucecita is lelépett volna, de a lányáért még ezt is megpróbálja elviselni. Szemmel láthatóan ez egyre nehezebben megy neki.
Luna34 2019 aug. 02. - 12:46:03 Előzmény factsmatter
(2321/2794)
rendben. akkor maradjunk a nevetségesnél! Lucecita helyében én már régen leléptem volna. ő meg Mirtázzon csak kedvére… milyen lehet már az hogy végignézi ahogyan enyelegnek?
sunflower325 2019 aug. 02. - 12:43:39 Előzmény factsmatter
(2320/2794)
Az nem gond, hogy Gustavo tusakodik magában. Annyiban nekem is tetszik ez, hogy ebből legalább tudhatjuk, hogy szereti Lucecitát. A gond az, hogy ez önsajnálgatás szintjén marad és nem készteti őt semmilyen cselekvésre. Még csak addig sem jut el, hogy azon agyaljon, hogy mit is kéne tennie annak a nőnek a boldogságáért, akit szeret. Ő elvakultan csak Mirtát látja és belenyugszik abba, hogy Lucecita csak szenvedjen.

Szerintem Gustavo sem azt várta Mirtától, hogy Lucecita mellett virrasszon (már csak a beteg szívecskéje miatt sem), de ha Mirta valóban az a gondoskodó, jószívű, áldozatkész asszonyság lenne, akinek Gustavo hiszi, akkor Gustavonak még csak meg sem kellett volna kérnie, hogy nézzen rá Lucecitára, hanem önként ment volna. Ehelyett Mirta Gustavo kérését is elutasította és hisztizni, meg duzzogni kezdett, hogy mulatni mehessen. Gustavoban ilyenkor azért egy kis csengettyűnek meg kéne szólalni, hogy lehet hogy ez a nő nem is olyan, mint amilyennek hiszi. A sok kis csengőszót pedig összerakhatná erős gyanakvássá, kétségekké, amelyek nyomába eredhetne...

Abban igazad van, hogy tényleg vártam Gustavotól, hogy döntsön, és ahogy korábban is írtam a torz információk és a manipuláció hatására hozott rossz döntését nem is rovom fel neki. Az alapján amit ő tud, teljesen érthető a döntése, hogy Mirtát akarja pátyolgatni. A problémám az vele, hogy ha figyelmesebb lenne, ha nem fogadna el mindent fenntartások nélkül, ha gondolkodna és kicsit jobb lenne puzzleben, mármint összerakná a apró pici darabkákat, akkor nem ezek az információk alapján kéne döntenie. Ez pedig már az ő sara.
10/10
factsmatter 2019 aug. 02. - 12:43:25 10/10 Előzmény Luna34
(2319/2794)
Oké, tarthatod nevetségesnek, de a tutyi-mutyi jelző most nem igaz rá, hiszen határozott.
Luna34 2019 aug. 02. - 12:23:38 Előzmény factsmatter
(2318/2794)
igen, de inkább az érzéseire kéne hallgatnia. logikus ésszel átgondolva, más nem akarna elvenni egy olyan nőt, aki iránt csak szánalmat érez! ezért írom hogy nevetséges!
10/10
factsmatter 2019 aug. 02. - 12:17:03 10/10 Előzmény Luna34
(2317/2794)
Ez most kire vonatkozik? Ha Gustavora, akkor határozottan cáfolnom kell. Most döntött, többször is elmondja, hogy feleségül veszi Mirtát és Lucecitát elküldi a háztól, nem akar az ő érzelmeivel sem játszani. Nagyon tisztességes lenne tőle. Nézd majd meg a tegnap esti befejező jelenet folytatását ma... tényleg eldöntötte. Az, hogy belül mit érez, az más kérdés, ugye azt nem várjuk el tőle, hogy ne is érezzen? De kifelé azt akarja üzenni, hogy döntött!
10/10
factsmatter 2019 aug. 02. - 12:12:44 10/10 Előzmény ccaty
(2316/2794)
De a rokona, az eddigi beszélgetéseikből ez derült ki.
10/10
factsmatter 2019 aug. 02. - 12:11:46 10/10 Előzmény napraforgó
(2315/2794)
Szerintem nem elrontották a történet végét, hanem nagyon izgalmassá tették... szerintem most már ne hagyj ki belőle semmit, nézd odafigyelve, ami ezután jön, és minden a helyére kerül, és élvezni fogod:)