Téma: Luz Maria

Csalarozsika 2019 aug. 08. - 20:03:37 Előzmény malvinkicska
(2414/2794)
Szia! Nem talán, hanem biztos! :-)))
Csalarozsika 2019 aug. 08. - 20:02:39 Előzmény napraforgó
(2413/2794)
Szia!

Ezeket a dolgokat már többször is leírtad, s Gustavoról alaposan leszedted a keresztvizet!

Én a magam részéről a templomot tekintettem volna kiindulási alapnak, mivel azzal kapcsolatban voltak emlékképei!
Nem kizárt, hogy ott sikerrel jár, mivel Emiliot sokan ismerték Limában, s ha bemutatkozik, esetleg valakinek feltűnik a névazonosság.
A többit - klub, stb. - szerintem kár lett volna erőltetni, 5 év alatt sok minden történt a városban, a klubja már nem a régi klubja volt, és sorolhatnám.
Nem beszélve arról, hogy korábban sem sűrűn járt el hazulról.
5 év alatt pedig: "Ló döglik, hám ürül..."

Mirta dolgát is megtárgyaltuk már.
A perszóna ügyesen intézte a dolgokat, hisz a sarlatán szerint elvileg nem tud a betegségéről.
Ezzel akarták megelőzni, hogy Gustavo más orvost is megkeressen ezzel kapcsolatban, ha mégis eszébe jutna. ("Mirtának feltűnne, stb.)
Az amnéziával kapcsolatban is volt egy hamvába holt kísérlete, a hipnózissal kapcsolatban kérte a "sarlatán" tanácsát, aki sikeresen "lebeszélte", hogy ezzel próbálkozzon!

Az róható fel neki igazán, hogy túlságosan megbízott Mirtában és a sarlatánban, túlságosan is rájuk hagyatkozott!

Egy kiállítás nem a legjobb alkalom a nyugodt beszélgetésre, s mivel megtudta, hogy nem José Julián a "titokzatos vetélytárs", beérte ennyivel!
Mégis honnan tudhatta volna, hogy Katy többet is tud a Lucecita életében szerepet játszó "férfiról"?
Az Aldama családot pedig egész egyszerűen nem akarták már visszahozni a sorozatba, az a szál lezárult.
Ez a napnál is világosabban megmutatkozott akkor, amikor Lucecita nem fordult Aldama doktorhoz Gustavo amnéziájával kapcsolatban.

Az a felvetés viszont nagyon is jogos, hogy "szent Mirta" esetében vajon miért nem zavarta, hogy volt már férfi az életében? (Sőt! Szerintem férfiak!)
Erre szerintem csupán egy kézenfekvő magyarázat lehet!
Lucecitába beleszeretett, ennélfogva féltékeny rá, Mirta iránt viszont teljesen közömbös!
Luna34 2019 aug. 08. - 19:51:46 Előzmény Csalarozsika
(2412/2794)
és ha úgy vesszük Lucecitán is már egyszer bisszút állt! mert ha tetszik ha nem akkor is évekre elszakította a férjétől és a lányától. Lucecita a kislány ötéves koráig nem tudott róluk semmit sem! épphogy megszülte meg el is tűnt a gyerek Gustávóval együtt! mikor meg végre megtalálta őket, akkor meg nem mondhatta el az igazat nekik. szerintem ez éppen elég elégtétel volt a részéről. most már legyen elég!
Luna34 2019 aug. 08. - 19:48:00 Előzmény Csalarozsika
(2411/2794)

igen pontosan így van! Mirta úgy viselkedik mint aki nem lát a szemétől! el kéne fogadnia hogy vesztett és kész. annak is bőven elégnek kéne lennie amit eddig "elért" Gustávónál. végül is ha ő nem is volt szerelmes belé, de szeretők lettek és vele élt. plusz még jólétet is kapott hozzá. mellette meg még utalgatta is magának a pénzeket. ezt több mint elég!
malvinkicska 2019 aug. 08. - 19:46:51 Előzmény Csalarozsika
(2410/2794)
Szia nagyon aranyos vagy bele fogok mert talán lebukik a nagy Mirta asszony.
Csalarozsika 2019 aug. 08. - 19:44:16 Előzmény sunflower325
(2409/2794)
Mirta nem számolt azzal, hogy Lucecita a gyermekéért bármire képes, nem számolt az anyai szeretet erejével!
Ő soha nem táplált ilyen érzéseket, ezért fel sem képes fogni, mit jelent!

Mirta ugyanabba a folyóba lépett, mint annak idején Angelina.
Ő sem hallgatott senkire, vakon rohant a vesztébe, ahogyan Mirta is teszi!
Nem sajnálom, mert - ha lehet - még Sátánkánál is gátlástalanabb perszóna, ahogyan nem hullatok könnyeket a Oféliáért és a Sarlatánért sem!
Ők is bőven rászolgáltak a büntetésre!
Csalarozsika 2019 aug. 08. - 19:38:16 Előzmény malvinkicska
(2408/2794)
Szia Malvin!

A ma esti epizódba feltétlenül nézz bele, érdemes lesz! :-)))
Csalarozsika 2019 aug. 08. - 19:37:19 Előzmény Luna34
(2407/2794)
Szia!

Én sem értettem, miért ennyire magabiztos, hisz - a maga szempontjából hibát hibára halmoz.
A színlelt betegségéről Gustavot kivéve már mindenki tud a házban, s eleve az is sokat nyom a latban, ha Gustavo tudomást szerez róla, hisz az nem jelent "veszélyt" a számára.
Ráadásul Lucecita nincs egyedül, többen is támogatják, beleérte Dr. Gutiérrezt és Enriquét is!

Tkp. már akkor elveszítette a csatát, amikor Gustavo ismét beleszeretett Lucecitába, anélkül, hogy tudta volna, a felesége van mellette!
Ő több év alatt, a rengeteg hazugsággal, manipulációval sem tudta elérni, hogy Gustavo beleszeressen, Lucecita pár hét alatt sikerrel járt.

Egyetértek! Ha lenne benne egy csipetnyi méltóság, szedte volna a sátorfáját, annál is inkább, mivel bőven van vaj a fején, s ahogy mondani szokás:
Akinek vaj van a fején, ne menjen a napra!
Megelégedhetett volna azzal, hogy éveken keresztül csapolta Gustavo bankszámláját!

Ahogy annak idején Sátánka, úgy ő is beleesett abba a hibába, hogy egyre inkább elveszítette az önkontrollját.
Nem képes beletörődni a megváltoztathatatlanba, abba, hogy vége az "aranyéletnek"!
Távozhatott volna szépszerével, ehelyett egyre inkább elborul az agya!
Az biztos, hogy én nem tudom sajnálni, mivel gátlástalan, könyörtelen, aljas teremtés!
Luna34 2019 aug. 08. - 17:38:00 Előzmény factsmatter
(2406/2794)
Enrique tényleg jó.
10/10
factsmatter 2019 aug. 08. - 17:31:22 10/10 Előzmény Luna34
(2405/2794)
Oké! Az biztos, hogy nem egyformán látjuk:) Én ezekben a részekben nagyon élveztem, ahogy Gustavo megvívta magával a saját harcát. Meg azt is, hogy Lucecita is milyen elszántan küzdött. Kér szerethető karakter, két nagyon szép és jó színész előadásában. És Enrique játéka is feldob minden jelenetet.
Luna34 2019 aug. 08. - 17:21:10 Előzmény factsmatter
(2404/2794)
az elején és még egy jó darabig élveztem is. de most már egy ideje nem. de végignézem már. most majd kezd izgalmas lenni. egyébként ezeken a részeken fogalmam sincs hogy mit lehet élvezni. de persze, nem egyformán látjuk.
10/10
factsmatter 2019 aug. 08. - 17:15:24 10/10 Előzmény Luna34
(2403/2794)
És miért szerencsére? Ha nem élvezed, miért nézed?
Luna34 2019 aug. 08. - 17:09:39 Előzmény factsmatter
(2402/2794)
nézem. már szerencsére nincs sok hátra.
10/10
factsmatter 2019 aug. 08. - 17:08:31 10/10 Előzmény Luna34
(2401/2794)
Fog. De én nem spoilerezek. Ha érdekel, hogy varrják el a történet szálait, nézd tovább.
Luna34 2019 aug. 08. - 15:40:07 Előzmény napraforgó
(2400/2794)
igen igazad van a birtokkal kapcsolatban is. Pedróék abszolút nem szerepelnek a sorozatban évek óta már. érdekes tényleg hogy mindent meg tudnak oldani Gustavo nélkül is úgy hogy az ő engedeje semmihez sem kell. meg segítség sem kell soha tőle és a pénzét is csak úgy használhatják. egyáltalán fog még szerepelni a sorozatban a birtok?
napraforgó 2019 aug. 08. - 15:16:36 Előzmény sunflower325
(2399/2794)
Igen, igen, ez a kettős mérce. Mert Gustavo saját magával szemben nagyon elnéző, csak Lucecita múltjával szemben támaszt követelményeket.
Még Enrique is sokkal elnézőbb lett volna Luci múltját illetően, ha a nő hajlandó lett volna szeretni őt.
Na mindegy, Gusztikát azért nem tudom annyira szeretni, mert olyan passzív, olyan tohonya, csak üldögél egész nap a dolgozószobájában és napszámra sajnálja magát.Ehhez nem kellett volna Limába jönni, egy szobabelsőben eletemetkezhetett volna a birtokán is.

Apropo birtok, soha nincs egy szó sem az eredeti birtokáról. Ott mindig kifogástalanul mennek a dolgok? Pedro és Charro öt éve elvezetgetik úgy, hogy soha semmihez nem kell a tulajdonos döntése? És cak folyik, ömlik a pénz Gustavo számlájára az ott termelt gabonából, tenyésztett állatokból és ő még csak el sem gondolkozik arról, hogy nem kéne utánanézni?

Emilio is úgy eltűnt Rómában, 5 év után küldött egy levelet, és azt is Amadornak. Nem tudom, de én biztos a sógornőmmel levelezgettem volna a helyében, nem a Mendozáék volt kocsisával.
És még hány ostobaságot lehetne összeszedegetni....

És most már éppen ideje, hogy véget érjen a sorozat, mert annyira lelassult, eseménytelenné vált.
sunflower325 2019 aug. 08. - 14:49:00 Előzmény napraforgó
(2398/2794)
Igazad van abban, hogy minden hibájával együtt is ez egy szép és szerethető történet, amelyben sajnos a mi főhősünk nem áll a helyzet magaslatán...
Gustavo féltékenysége kapcsán engem nem az bosszant fel, hogy Mirtával szemben nem támaszt ilyen követelményeket, hanem az, hogy ő Lucecita múltjára féltékeny, miközben neki nemcsak, hogy a múltjában voltak más nők, de a jelenében is ott van Mirta! Mirtának egyébként azt is elhitte -minden mással együtt-, hogy ők ketten már a baleset előtt is szeretők voltak és Mirtának Gustavo volt az egyetlen férfi az életében.
miértis 2019 aug. 08. - 14:22:25
(2397/2794)
Milyen érdekes, hogy nekünk ugyebár azt tanítják mindenhol, hogy mások magánéletébe főleg ismeretlenül ne avatkozzunk bele, itt mégis egy vadidegen, Enrique oldja meg a helyzetet... (Mellesleg: talán ő az egyetlen vállalható és szerethető figura ebben a sztoriban - a főszereplőkön kívül ..) Aztán: Lucecita felveszi a csodaszép ruháját, hogy aztán öt perc múlva már más legyen rajta... Mint ahogy Mirta is a pongyolaszerű hálóingjében tündököl, sőt, abban is alszik..( Persze, ezeket észre sem venné az ember, ha a film kellőképp izgalmas lenne...Ami pedig most következik majd, azt azért én kihagytam volna, dehát már nemsokára vége...(
Luna34 2019 aug. 08. - 14:15:34 Előzmény malvinkicska
(2396/2794)
ezzel sajnos egyet tudok érteni...de szerencsére már nincs sok a sorozatból és most már hamar felnyílik a szeme. azt hiszem Enrique a maiban mondja majd el neki hogy Mirta nem is beteg.
malvinkicska 2019 aug. 08. - 14:07:47
(2395/2794)
Az előbb elfelejtettem most már olyan G mintha az elméjének lenne baja nem amnéziás , mert kórosan dolgozza fel a külvilág ingereit, mindent elhisz Mirtának egyáltalán mintha nem is volna ép gondolata.