Téma: Luz Maria

miértis 2019 aug. 13. - 14:44:55 Előzmény factsmatter
(2554/2794)
ó köszi ezt nem találtam, pedig rákerestem, mielőtt feltettem volna a kérdést.
10/10
factsmatter 2019 aug. 13. - 14:23:44 10/10 Előzmény miértis
(2553/2794)
Igen! A telenovella - hogy tudományosan mondjam, sui generis - latin-amerikai műfaj. Itt nálam okosabbak pontosabban leírják:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Telereg%C3%A9ny
miértis 2019 aug. 13. - 14:07:02 Előzmény factsmatter
(2552/2794)
Te tudsz különbséget a szappanopera és a telenovella között ? Merthogy, én úgy tudom, hogy a kettő egy és ugyanaz, a szappanopera kifejezés azért vált általánossá, mert állítólag egy szappant gyártó cég szponzorálta ezeket, azért, mert úgy tudta, hogy kismamák és nagymamák nézik elsősorban...( ---
10/10
factsmatter 2019 aug. 13. - 13:11:20 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2551/2794)
Szia!

Most nagyon fogsz utálni, de visszakérdezek: hol van az az ellentmondás? Az lenne az ellentmondás, hogy nem minden unoka részesül egyenlően a családi juttatásokból? De ha a - vélhetően - legidősebb, de Mirtánál láthatóan legalább 10 évvel idősebb fiúra elköltöttek egy csomót, és nem hozta vissza az árát, a fiatalabb lányoknak már nem feltétlenül jut. Attól, hogy Mirta ezt szóvá teszi, még nem lesz pénze újra a családnak!

Azt nem tudom, hogy mennyire változtatnak a történeten menet közben. Azt tudom, hogy ez egy telenovella (és nem szappanopera), aminek már a forgatás kezdésekor is tudják, hogy mi lesz a vége. Legfeljebb nagy siker esetén nem 120 hanem 150 részben mesélik el ugyanazt a sztorit. De a forgatás egy etapban zajlik, itt 10 hónap volt. Az, hogy az utolsó részekben Mirta nagyon fontos szereplő lesz, tudható lehet a korábbi feldolgozásokból. Az, hogy erre most hány részt szánnak, az lehet, hogy tényleg menet közben alakul ki.
Luna34 2019 aug. 13. - 12:13:32 Előzmény napraforgó
(2550/2794)
igen, ebben igazad van. tényleg Lucecita dolgaival többet törődik mint a sajátjával. :P
napraforgó 2019 aug. 13. - 12:05:21 Előzmény Luna34
(2549/2794)
Nem zavar, csak furcsállom, hogy a Lucecita magánéletével többet foglalkozik, mint a sajátjával.
Tudom én, hogy kellett valaki, aki Lucit a múltjával köti össze, miután annyi régi szereplő távozott a sorozatból.
Csak azért jegyeztem meg, hogy ne mindig Mirtával foglalkozzunk.
Luna34 2019 aug. 13. - 11:12:27 Előzmény napraforgó
(2548/2794)
lehet amiatt szerepeltetik annyit hogy rájöjjön dolgokra nem tudom. téged zavar amúgy Caruca?
napraforgó 2019 aug. 13. - 10:24:11
(2547/2794)
Ez a Caruca állandóan ott lebzsel a Gonzalvez házban, holott 2 kicsi gyereke van. de még ha a kicsi gyerekei már nem is annyira kicsi, miért van ennyi ráérő ideje?
De végre bekerült Dr. Gutiérez a házba orvosként, így talán még meg is gyógyulnak a betegek.
malvinkicska 2019 aug. 13. - 07:55:05 Előzmény Csalarozsika
(2546/2794)
Szia valami borzalom ez m a sátán fajzat uralja a sorozatot, Gustavo azért már volt annyi esze nem feküdt le vele, a másik sarlatán nem mert a gyerekhez nyúlni mivel semmi tudása nincs, Carucanak van esze a cselédek között Modesta is olyan néha , mintha nem lenne normális túl naiv. az orvos remélem megvizsgáltatja milyen méreg volt benne. Mindenesetre ez valóban Mirtának íródott, és így nem mindig élvezhető a történet, mert ő már nem sok rengeteg.
napraforgó 2019 aug. 13. - 05:55:41
(2545/2794)
Magáért beszél, hogy Julio nem akarta ellátni Maritát. Beállított, hogy beszélgessen Mirtával - tehát nagyon is ráért, de amikor azt kérték, vizsgálja meg a kislányt, akkor sürgős teendőire hivatkozva elmenekült.
De az furcsa, hogy Lucecita gustavot szalajtja el a gyógyszerért, amikor teli a ház a régi cselédekkel. mehetett volna Modesta, Caruca, Amador, vagy Fefa is, már rég meg is hozhatta volna akármelyikük, mire Gustavo megjött. Na de nem, pont az aggódó apát kellett elzavarni.
Mirta milyen pofátlan, az utolsó vacsora után még egy utolsó éjszakát is akarna, de Gustavo szerencsére elhárítja.
És Mirta közben már szervezi a "bűnöst" maga helyett, Ofélia vette a patkánymérget a rágcsálók miatt, de Modesta hibája, hogy összecserélte a két üveget.
Csalarozsika 2019 aug. 13. - 04:14:10
(2544/2794)
Még egy fontos dolog: Doktor Gutiérrez konzultációja Gustavo esetéről!
Ha lassan is, de csak-csak eljutunk ahhoz a felismeréshez, hogy Gustavo számára nem jelent veszélyt, ha megtudja az igazságot!
Főképp, mivel nem tudni arról, hogy korábban lett volna elmebaj a családban, - feltételezhetően nem -, s ezután már "szabad a pálya", fel lehet fedni előtte a múltban történt eseményeket!
Csalarozsika 2019 aug. 13. - 04:10:42
(2543/2794)
Mirtha bűnlajtstroma súlyos vétekkel gyarapodott!
Jobban tenné, ha megfogadná Ofélia tanácsát, s rövid úton eltűnne, amíg lehet!

A sarlatán félig már akkor lebukott, amikor elszólta magát, hogy nem hajlandó ellátni Lucecitát!
Holott Fefa egy szóval sem említette, ki a beteg!
Remélem, Fefának - bármilyen "széldékes" is", azaz hebrencs, szétszórt - később eszébe jut majd ez az intermezzo!
Másodsorban az is több, mint gyanús, hogy nem volt hajlandó megvizsgálni Maria Rosát!
Felelős orvos nem tesz olyat, hogy megtagadja egy beteg ellátását!

Ofélia is kellőképpen pánikba esett, s ő is hajlamos arra, hogy "hibát kövessen el"!
Mirthának nincs szerencséje a "szövetségeseivel", mert többé-kevésbé már le is buktatták őt.

Mirtha viszont aljasabb a kígyónál, s annak ellenére magabiztos és szenvtelenül vette tudomásul, hogy szorul a nyaka körül a hurok!
Az sem rázta meg különösebben, hogy az esztelen bosszúja célt tévesztett, s kislány élet - halál között lebeg!
Ő lenne talán a jószívű "Mirta mamácska"?
Még színlelni sem tudja, hogy aggódna a gyermekért, legfeljebb amiatt, hogy lelepleződik az aljassága!
Az lenne a normális, ha megkérdezné az orvost, hogy miben segíthet, elvégre ápolónő, de mégsem teszi!
Remélhetőleg Gustavonak legalább ez a momentum feltűnik majd, és ez is segít majd abban, hogy felismerje, Mirtha minden, csak nem jó és kedves, áldozatkésznek pedig távolról sem mondható!

Carucának éles esze van, és kellőképpen gyanakvó!
Ő rögtön ráérzett az igazságra!

Ráadásul, ugyan még a két perszóna nem tudja, de a "corpus delicti" nem sokáig maradt rejtve a személyzet előtt!
Dr. Gutiérrez ebből rögtön rájön, milyen méreggel áll szemben és szerencsére Marita jobban lesz!

Ezután természetesen arra sem lesz nehéz rájönni, ki alakította Lucrezia Borgia szerepét, s Mirtha könnyedén besétál a neki állított csapdába!

Csalarozsika 2019 aug. 13. - 03:47:08 Előzmény factsmatter
(2542/2794)
Éppen bele lehet magyarázni, de nekem valahogy erőltetettnek tűnik.
Kizártnak tartom ugyanis, hogy Mirtha ne tett volna szemrehányást amiatt, hogy miközben a sarlatán taníttatására sok pénzt elköltött a család, aközben ő arra kényszerült, hogy a saját erejéből keresse meg a kenyerét, azaz dolgoznia kellett a kórházban (is).
Ezért akárhogy is nézem, számomra még mindig fennáll az ellentmondás!

Hidd el, hosszúra nyúlt sorozatoknál előfordul, hogy később változtatnak az eredeti történeten.
Szerintem a nézők szelektív memóriájában bíznak, mondván, úgysem emlékeznek ilyen jelentéktelen részleteke!
Tény és való, az első időkben Mirthára nem figyeltünk különösebben!
10/10
factsmatter 2019 aug. 12. - 17:16:42 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2541/2794)
Julio már nem fiatal! Valószínű, hogy jóval korábban áldozott a család (méghozzá a Mirthával közös család, mert ők első unokatestvérek) a tanulmányaira, ami nem térült meg. Semmi garancia nincs arra, hogy a korábban tehetős családnak maradt elég pénze, és most is van pénze. Lásd Miquel esetét is. Szóval én nem érzem itt az ellentmondást.
Csalarozsika 2019 aug. 12. - 16:57:01 Előzmény napraforgó
(2540/2794)
Nagyon jól emlékszem a közöttük lévő disputára!
Akkor zajlott le az ominózus beszélgetés, amikor a Limába érkezésük után először találkozott a sarlatánnal!
(Mirta közölte vele, hogy már csak azért is kötelessége segítenie neki, mivel épp eleget áldoztak a tanulmányaira.)

Pontosan azért írtam, hogy ez a szál ellentmondásoktól hemzseg!
Erre pedig különösen figyelni kellene a készítőknek, hogy ilyesmi ne fordulhasson elő!
Mert: Korábban viszont úgy zajlottak az események, ahogyan én írtam!

Mirta panaszkodott a nehéz anyagi helyzetére, arra, hogy a csekély fizetéséből csak egy szerény szobára telik, holott a Mendoza - házban már alaposan hozzászokott a jóléthez és a semmittevéshez.
Panaszkodott a kórházbeli "nehéz és megterhelő" munkájára, s még meg is rótták amiatt, mert mert nem végzi lelkiismeretesen a munkáját!
már csak ezért is jött neki kapóra, amikor Gustavot beszállították, azonnal megszimatolta a jó lehetőséget, amellyel egy füst alatt kiszabadul a kórházból, s megszerzi magának Gustavot is!

Igaz, azt is megállapítottuk, hogy akár két sorozatot is lehetne kreálni ebből, ugyanis világosan elkülöníthető!
(A második "szakasz" pedig tovább "felezhető" - az Aldama szálra, majd Mirta ámokfutására.)

Ezután jött a sarlatánnal való beszélgetés, miszerint mennyit áldozott a család a tanulmányaira, stb.
Mi ez, ha nem ellentmondás?!
Valószínűleg úgy történt, hogy készítők korábban még úgy alakították a történetet, majd mikor Mirta szerepe kiteljesedett, azután változtattak rajta!
napraforgó 2019 aug. 12. - 16:29:23 Előzmény Csalarozsika
(2539/2794)
Egy alkalommal Mirta és Julio beszélgettek, Mirta kért valamit (már nem emlékszem, hogy mit), de arra hivatkozott, hogy épp eleget költött rád a családom (t.i. az orvosi tanulmányaira, meg a párizsi útjára). Vagyis tehetős volt Mirta családja, ha még egy távolabbi rokon tanulmányait is tudta finanszírozni. Ezért mondtam, hogy Mirta nem volt rászorulva arra, hogy dolgozzon, ez nőknél amúgy sem volt szokásos.
Jó tudom, hogy a történet szerint a Mendoza házból való kirúgása után kénytelen volt állást vállalni a kórházban, de ez ellentmond a később állítottknak.
Csalarozsika 2019 aug. 12. - 16:19:25 Előzmény napraforgó
(2538/2794)
:-) Ez még viccnek is rossz, mivel az említett hölgyet egy napot sem lehet említeni ezzel a megátalkodott perszónával!
Tudom, hogy ironizáltál, de ez a Makó és Jeruzsálem tipikus esete! :-)
Úgy is mondhatnám: Nem egy a szőr a selyemmel! :-)
Csalarozsika 2019 aug. 12. - 16:17:05 Előzmény napraforgó
(2537/2794)
Azt már én is észrevételeztem, hogy Mirta rokonai gomba módra szaporodnak!
Legutóbb valóban egy nagynéni "került elő"! :-)

A nővéréről már én is szóltam korábban, ő akkor került szóba, amikor a Modesta-féle levél megérkezett, s azt hazudta, hogy neki szól, s a nővérétől jött.

Ez a szál eléggé ellentmondásos!
Szerintem igenis szüksége volt a munkára a megélhetéshez, hisz a Mendoza - házból való kiebrudalása után kórházban volt kénytelen elhelyezkedni, pedig saját bevallása szerint is "rühellé", mint Jónás a prófétaságot.
Folyton tele volt panasszal, s a munkája is hagyott maga után kivetnivalót, finoman szólva sem végezte teljes odaadással!
Főképp az bosszantotta, hogy míg Sátánka mellett "aranyélete" volt, s megszokta a semmittevést, a kórházban meg kellett fognia a munka végét.
Ráadásul a fizetés is jóval csekélyebb volt, mint Mendozáéknál, s abból csak egy egyszerű szobára tellett.
(Legalábbis, akkor még így szólt a krónika!) :-)
Luna34 2019 aug. 12. - 15:07:47 Előzmény napraforgó
(2536/2794)
ez jóóóó :P Mirta imádta a munkáját, ahogyan Angelinát is.és odaadó hűséges társa Gustávónak is.
napraforgó 2019 aug. 12. - 13:32:03 Előzmény napraforgó
(2535/2794)
Vicces ötlet jutott eszembe, Mirta nem muszájból dolgozott, főként a szeszélyes és gonosz Angelina mellett, hanem mert buzgott benne a hivatástudat. Ő a perui Florence Nightingale.