Téma: Maffiózók

Vince Vega 2008 júl. 02. - 00:09:01
(150/290)
Kiba jó ez a sorozat,egy a Chase óriási figura,nah meg JG és remekül elboldugul a fõszereppel.Csodálkoztam is rajta,hogy nem Quentin rendezte.:)))Bazz ez nagyon magas labda David,a nézetség az egekben,üsd le.Azaz csináljatok még 30-40 évadot belõle.:))))
player7 2008 jún. 05. - 01:56:30
(149/290)
New Jersey államba nem ültetnek senkit villamosszékbe, eltörölték a halálbüntetést. És most kezdhettek fikázni :D
10/10
tibee_77 2008 jún. 03. - 20:40:10 10/10
(148/290)
Én is Player7nek adok igazat.Ugyanezeket az érveket hoztam fel....Jó persze nem én találtam ki nekem is csak mondták ill. mutatták a videót youtube-on de én megettem ezt a fajta befejezést.Egyszerûen tökéletes befejezése egy marha jó sorozatnak.De tény h azért hagyták igy abba h visszhangot keltsen...Jó mind1 én már sokat írtam ide h meggyõzzek más embereket de nem sikerült!:D Nem számít, itt mindenki kinyilváníthatta a véleményét.Erre valók a kommentek...
blowup 2008 jún. 03. - 20:17:00
(147/290)
Jaj-jaj kiscsákók...szappanopera, nézzetek má' utána mit is jelent, üzlet, de keményen, vége van, de ha az érdek úgy kívánja, majd újrakezdik, ezért olyan a vége amilyen, bármerre el lehet indulni belõle....LOL
player7 2008 jún. 03. - 02:08:48
(146/290)
Ettõl függetlenül õszintén remélem azoknak van az igaza, akik azt mondják lesz folytatás.... remélem ezeket a jeleket csak habiból rakták bele és én leszek a hülye:D
Kettyi 2008 jún. 02. - 12:45:08
(145/290)
Kár ezen vitázni!ha soha többet nem folytatják akkor meghalt ha folytatják egyszer valamikor akkor meg nem! ennyi! direkt nem egyértelmü a vége!én remélem hogy egyszer még csinálnak egy filmet belöle csak hát kifogytak az ötletekbõl!
player7 2008 jún. 02. - 12:36:13
(144/290)
magyarok:D
player7 2008 jún. 02. - 11:47:47
(143/290)
HEHE gondoltam h vmi ilyesmi reakciót váltok ki:D Elõször is azt mondanám h olvasd vissza mégeccer amit írtam, mert nem azt mondtam h vágták Bobbyról kicsoda, hanem h közelbe voltak mikor meglõtték. Viszont abba is biztos vok h lövésed sincs már mi volt konkrétan az utsó jelenetbe, láttad eccer a tv-be azt csá. Nézd meg egy párszor és talán rájössz, vagy keress magyarázatot, mindenhol ezt mondják! *moderálva*! XD
JS 2008 jún. 02. - 11:33:26
(142/290)
*moderálva*. egy csomó rész végzõdött úgy hogy csak feketeség. NEM HALT MEG... mi értelme lenne. meg ilyen baromságokból ítélve se mondhatod meg hogy meghalt. kiscserkészek,kamionos,meg a többiek. bobbyt leakarták lõni, de 14éves gyerek honnan vágná azt h tony embere volt. kamionos úgyszintén. na mind1. *moderálva*
player7 2008 jún. 02. - 02:45:00 Előzmény Bigpapa
(141/290)
Nem akarlak leoltani sem téged, sem mást, de Tony halott. Az egy dolog h nem hallatszik a lövés, és? Nem kell túlbonyolítani a sztorit nyúltagy és miegymással.:)Különben is a jelenet Tony szemszögébõl van és ezért is lehet h nem hallunk lövést. A golyó gyorsabb mint a hang:) Ezenkívül egy korábbi részben mikor T és Bobby a halálról beszélgetnek Tony azt mondja: "Fogadok h olyan mintha hirtelen minden elsötétülne" vagy ilyesmi. Nem vágom magyarul, de angolul így volt: "I bet it's like cutting to black". Több dolog is van ami nem jön le elsõre gondolom. Nekem se esett le. A kamionos arc, a fekák és a kiscserkészek sem véletlenül vannak ott. Több dolognak is szimbólikus jelentése van. A kamionos csóka volt az akit a 2. évadban Chrissy-ék kiraboltak. (emlékszetek a dvd-lejátszókra?:D) A fekák halottak, ugyanis õk voltak akik megpróbálták kinyírni Tonyt nemtommelyik évadban.
Õk voltak az elsõk akik megpróbálták. (mint tudjuk csak a fülét találták el) Késõbb a számok fontosak lesznek:D A cserkészek azok a srácok voltak akik ott voltak amikor Bobby lövést kapott. A fószer aki elmegy wc-re igenis Tonyék fele nézelõdik.:) Sõt a stáblistán a neve is szerepel. Nikki Leotardo. A rokona kell h legyen:D ilyen véletlent nem tesznek bele egy ilyen sorozatba az utsó részbe:D
És ami a legnagyobb oltás!! Ezen beszartam:D Nézzétek majd meg Meadow mit bénázik a parkolással...Minden tiszteletem David Chase-é. Naggyon kitalálták ezt az oltást:D Megpróbál beállni, elbassza. Ezt eljátsza mégeccer, majd harmadszorra sikerül. Az elsõ próbálkozás volt a fekák részérõl, a második volt Junior, és a harmadik.....:)




Ui: Még annyit h Chase direkt írta ilyen rafkósra a dolgokat, h még sokáig beszéljenek róla az emberek. Nyilvánvaló nyomokat hagyott arra h Tony halott, de a szereplõk úgy nyilatkoznak mindenhol h én nemtom mi mit jelent...na persze:D És ahogy a zene is mondja: DON'T STOP BELIEVING!
10/10
Bigpapa 2008 jún. 01. - 13:36:25 10/10
(140/290)
Nekem is ez jött le, hogy Phil-lel elszállt a ló. Éhes lett, elhitte, hogy õ lehet a Sporano család feje. Ha levágja a vezérek fejét, mindenki behódol neki. Amikor Tony és Kis Carmine elmentek hozzá, hogy békejobbot nyújtson Tony, Carmine-nal is tiszteletlen volt. Akit pedig a New Yorkiak is tisztelnek. Aztán ott az FBI-os faszi, aki ugyan így átlátta, hogy csak az a jó mindenkinek, ha Tony marad a fõnök, hiszen õ nem megy bele olyan balhékba, háborúkba, amibe Phil simán. Ezért is segített Tonynak.
Phil emberei is átlátták, hogy a béke a fontos és belátták azt is, hogy megint csak Tony jelenléte biztosítja az egyensúlyt. Tehát sem a többi családnak,sem a Soprano klánnak nem állt érdekében Tonyt kivonni a forgalomból. Az FBI is látszólag szemet hunyt Tony dolgai felett. Erre példa lehet, ahogy az ügynököknek segített és gyakorlatilag az arab fenyegetettség közelebb hozta õket egymáshoz. Az FBI is tudta, hogy a Tonyhoz hasonló keresztapák nélkül soha sem tudják felfedezni ezeket a sejteket, amiket az arabok kiépítenek, hiszen az FBI nem az utcán él, ahogy Tonyék.
Tonyt kirúgta Dr.Melfi. Már az utolsó beszélgetésük is idegesen telt. Tony az elmúlt 6 évadban nála vezette le a paranoia és az idegesség keverékének nyomását. Mivel az utolsó pár napban nem tudott megszabadulni a nyomástól, az étteremben már feszítette õt a saját elméje. Mindenki, aki belép, veszélyt jelenthet.
A fekák ügyet sem vetettek Tonyra amikor bejöttek. Szóval õket kihúzhatjuk.
Sem a kamionos kinézetû csóka,sem a faszi a kiskölykökkel,sem a fiatal pár nem nézett Tonyra. Egyedül az a csóka gyanús, aki Anthony elõtt jött be. Ül a pultnál, és néha nézelõdik.De ha megnézitek, akkor sem Tony felé :) Majd elsétál a sloziba.
A wc felé l Carmela és Anthony, szóval nekik látniuk kell, ha kijön a csóka pisztollyal a wc-rõl. Így nem nagy esély van arra, hogy pont fejenlövi Tonyt. Ha meg nem fejlövést kapott, akkor hallani kell a lövést az elsötétedés elõtt.
De mondom, már nem volt ok Tony halálára.
GAM3R 2008 máj. 30. - 23:45:38
(139/290)
"Még egy ok a halál ellen. Nem értem, hogy miért kellett annyit dolgozni Tony pozitív felépítésén, a család happy endes összehozásán, fbi-os segítségen stb, amikor lelövik, mint egy kutyát."
Akkor valószínûleg én értelmeztem félre ezt a mondatot.
10/10
tibee_77 2008 máj. 30. - 01:13:52 10/10
(138/290)
Ok persze.Pont ezért lett így vége h mindenki azt higgyen amit akar.Lehet h nem egyezik a véleményünk mindenben de egyben igen.Hogy odab*sz*s lett!Ezt el kell ismerni!
GAM3R 2008 máj. 30. - 00:58:51
(137/290)
Nem tudom mi bajod, de felesleges baromságokat belemagyarázni a végébe. Ajánlom Neked az imdb-n a FAQ részt és olvasd el mit írnak róla, ami szerintem teljesen helytálló. Tony mindenkiben a leendõ gyilkosát látja, de ez közel sem jelenti azt, hogy bárki is meg akarja ölni. Egyszerûen mindenkire gyanakszik, de nem fog történni semmi. Szerintem a vége és az egész sorozat zseniális lett.
Amúgy, hogy pontos legyek a végével kapcsolatban:
Nincs pontos válasz arra mi történt, de ami a halál mellett lehet:
- Az a bizonyos rész amikor Tony és Bobby beszélgetnek, hogy mi van akkor ha valakit megölnek, elsötétül minden és nem hallasz semmit.
- Az ember aki elmegy a mosdóban az õ hátán "Members Only" felirat van ami annak a résznek is a címe ahol lelövik Tonyt.
- Amikor az ember bemenne a mosdóba a fegyverért az egy részletre emlékeztet a Keresztapából.
- Az egész hely olyanra lett megcsinálva, hogy keltse a feszültséget.
- Az összes ottlévõ emberek mindegyike képvisel valakit az elõzõ részekbõl, amikor megöltek valakit.

És akkor most, hogy miért nem ölték meg:
- Nem látunk semmi erre utalót történni, fegyvert sem látunk.
- Annak a számnak a dalszövege ami a végén megy arról szól, hogy az élet minden baj ellenére folytatódik.
- Semmi ok nem volt, hogy megöljék Tonyt, mert Phil megölését a New yorkiak csinálták.

És akkor az általánosan elfogadott magyarázat, hogy az utolsó rész Tony mindennapjait mutatja be pl: evés, stb. Mindenki aki körülötte van úgy tekint mint egy leendõ gyilkosra, magyarul paranoiás (magyarul? :D). Mindenki aki bemegy az étterembe arra úgy néz mint a leendõ gyilkosára. Az utolsó rész azt mutatja meg milyen rossz annak aki életben maradt, mert örökké félelmben fog élni.

*Itt a végén volt egy mondat, amit nem nagyon tudnék magyarra lefordítani, úgy hogy magyaros is legyen, de akit érdekel imdb-n ott van.

Ettõl függetlenül tartom azt, hogy mindenki azt lát bele amit akar. Aki szerint rossz lett a vége az így járt, de én tartom, hogy zseniális és ennél jobb véget nem is adhattak voln a sorozatnak.
JS 2008 máj. 29. - 21:46:43
(136/290)
egyébként érdekes, hogy az elejétõl kezdve szinte minden részben valami rock zenei kapcsolat van. pl disco, techno meg ilyen f*sságok nem voltak nagyon a filmben, max a klubban. de általában a régi nagy rockzenekarok játszottak, mint a végén meg még sok helyen is a Journey,acdc,toto,és stb...
jah, és még hangszerek is voltak,zenekarok. bár ez csak egy megfigyelés, nekem mint zenésznek feltûnt :) és szerintem ez azért van, mert Sil egy híres gitáros,énekes. én nagyon szeretem a zenéjét pl, és nagyot néztem a sorozatban :) furcsa volt hosszú haj és kendõ,börcucc nélkül.
angus87 2008 máj. 29. - 16:39:05
(135/290)
Sajnálom, hogy vége lett a sorozatnak, de mindig megérte éjjelente fenn maradni. A befejezés sokak számára furcsa lehetett, de szerintem jól tükrözte azt, amirõl ez az egész eposz szólt. Tony egy szimpatikus maffiavezér volt, aki hol a szerencséjének, hol az intelligenciájának köszönhette, hogy túlélt mindent és mindenkit, aki ellene fordult. Lehet, hogy még ott az étteremben megölik, de az is lehet, hogy majd börtönbe kerül, ki tudja. Én mindenesetre nem hiszem, hogy meghalna, hanem folytatja a család ügyeit, ameddig csak tudja. Ha mutatták volna, hogy lelövik és meghal, nagyot csalódtam volna a sorozatban.
Ja......... a zenebetétek faszák voltak mindvégig, különösen az AC/DC :)
10/10
tibee_77 2008 máj. 29. - 00:36:04 10/10
(134/290)
Mit akarhatott ezzel David Chase elérni?Hogy szerintetek egy szar befejezést csinált?Hát sztem az amit felhoztam az tök logikus ha belegondoltok.Egyáltalán nem belemagyarázás.Aki 6 évadon át így tudta vezetni a szálakat az nem hiszem hogy direkt vagy véletlenül elszúrná a végét!Ennyi véletlen lehetetlen.Egy éve annak hogy vége az utolsó résznek.És még semmi hír a sorozatról hogy esetleg folytatnák.Ennek tuti nem lesz folytatása így jó ahogy van.Aki meg nem képes átlátni a dolgokon az egy elégedetlen The Sopranos fan...
10/10
moffancs 2008 máj. 28. - 23:29:32 10/10
(133/290)
Beszereztem a hatodik évadot tavaly, de csak 10 percet tudtam eredeti hanggal megnézni. Gandolfini pösze, a hangja remegõ. Nagy csalódás volt. A magyar szinkron qrvajó!
Kedvenc sorozatom, remélem lesz folytatás!
9/10
bdomos 2008 máj. 28. - 21:30:43 9/10
(132/290)
Sziasztok!
Lehet,hogy volt már ilyen kérés- Nincs meg valakinek a fõcím zenéje
vagy pontosan a szám címe és az elõadó

Elõre is köszi szépen!
hihi22 2008 máj. 28. - 20:42:17
(131/290)
Mirõl beszélsz ?? egy árva szóval nem mondtam hogy Tony kerül börtönbe bár eléggé arra is vezették a szálakat!! Viszont a nagy régiek között is biztos akad még valaki mint az 5.évadban!!!! Most nem, érek rá válaszolgatni a kielemezésednek:-) de majd fogok!!! Történet szempontjábóllehet folytatni a szereplõk sajnos nem akarják de láttunk már ilyet! és gondolták már meg magukat mások is!!!
amugy a HBO legjobb és legsikeresebb sorozatáról van szó nem hiszem hogy csak ugy heverni hagyják!