1/10
toshiba321 2009 szept. 09. - 18:23:13 1/10
(171/171)
Kikaptunk errõl ennyit ezt meg lehet magyarázni de akkor is vereséget szenvedtünk méghozzá megalázó vereséget.
intellectuel 2009 szept. 07. - 20:44:34 Előzmény Adria1223
(170/171)
3 perc hosszabbítást szabtak ki. Valójában a 92:45 - ben kapta a labdát és rúgta a gólt az Ibrahimovics, csak ugye ha elkezdõdik a 93 perc amikor az ünneplés volt azt 94. percnek könyvelik, mert a meccs 35. másodperce valójában az elsõ perc.

Ott volt a hiba, hogy az utolsó 10 percben nagyon kitámadtunk, de annyira hogy a két középsõ védõ a középpályánál cselezett, és kontrából kaptuk a gólt. üresen hagyták az ibrát. A Koeman már a 80.percben ott integetett a pálya szélén hogy gyerünk védekezni, de nem vették észre. A végén annyira kitámadtunk, hogy hátul nagyon védtelenek voltunk, és sajnos most is sokadszorra az utolsó percben kaptunk gólt.

Ha döntetlen lett volna, akkor 4 pont difi maradt volna, és akkor még egy esetleges vereség is belefért volna a portugáloktól. Most azonban sajnos minden meccset meg kellene nyerni, mert a svédek a nyakunkon vannak és simán behúzhatják az utolsó 3 meccset, pl albánia ellen.
norton15 2009 szept. 07. - 19:01:47
(169/171)
Vannak azért rendszeresen játszatott, jól játszó fiatalok. Az utánpótlás fejlesztésével meg ez a gond is kiküszöbölhetõ.
norton15 2009 szept. 07. - 18:53:34
(168/171)
Azt én sem értettem, minek kellett ívelgetni 70 percig. Sajnos még egy erõs csatárunk sincs, mert oké, hogy Torghelle gégéket harap ki dühében, de a paszuly svédek közt eltörpült.

Az kéne, pl Németh Krisztián. Meg itthon is kéne normalizálni a helyzetet.
fredi60 2009 szept. 07. - 18:20:06
(167/171)
Látásból évtizedek óta ismerve a helyzetet, gyors, pörgõs focit el tudnék képzelni egy félidõre. De a másik 45 percet ki bírná szusszal?? Mert akkor is kellene 10 játékos, de annyit nem lehet cserélni. Még a kedvünkért sem.
3/10
damienisback 2009 szept. 07. - 18:15:25 3/10
(166/171)
és a két méteres svéd védõk ellen talán nem a levegõben kellene próbálkozni, de errõl már volt szó korábban, ahogy arról is, hogy az istenbe akartak csatár nélkül gólt rúgni. az utánpótlással kapcsolatban hányszor említettem már, hogy a tehetséges fiatalokat ki kell(ene) zavarni külföldre egy értelmesebb bajnokságba(belga, francia, holland, olasz, spanyol, angol, német) hogy fejlõdjenek, mert ami itthon megy, az vicc...
norton15 2009 szept. 07. - 17:39:04 Előzmény CsengoZoli
(165/171)
Utánpótlás kéne, az egyértelmû. Az picit kemény, hogy egy Gyepes-szintû emberke válogatott lehet. És mivel jók a középpályásaink, részben spanyolosan, gyors, pörgõs focit kéne erõltetni, a magyaros virtuskodás sehová sem vezet, max kiröhögnek minket.
bebergkamp 2009 szept. 06. - 21:34:15
(164/171)
Az hiszem a mérkõzés összképét tekintve megérdemelten nyertek a svédek de hogy ilyen góllal kelett kikapnunk és pont az utolsó másodpercben az övön aluli...eléggé deja vu érzésem volt amikor pár éve szintén selejtezõsorozatban Ibrahimovics az alapvonalról rúgta ki a hosszú fickát Király Gábornak a 91.percben.A magyar csapat küzdenitudás,akarása jeles mert a sérültek is keményen odatették magukat de sajnos nem vagyunk elég "okosak" mert végig ívelgettünk(Husztinak) aki nem is csatár és nem is magas.Sok rövid passzal többre jutottunk volna.Vannak igen jó játékosaink(Dzsudzsák,Gera,Huszti) de nincs megfelelõ befejezõ csatárunk és anélkül nehéz meccset nyerni...Az ajándék bünti után nagyon jók voltunk bennünk volt a gyõzelem is de a végén Gerának el kellett volna lõnie a labdát mert akkor le is fújta volna a bíró a kirúgás, gól vagy akármi után...Azt hiszem nem vagyok pesszimista ha azt mondom örülhetünk ha a hátra levõ 3 meccsen pontot szerzünk látva a dánia-portugália meccset:)
CsengoZoli 2009 szept. 06. - 21:17:47
(163/171)
Azt gondolom ez a meccs egy dologra nagyon jó volt.
Nevezetesen,hogy kb képet kaptunk mennyit tud a válogatottunk.
Általában nehéz reális képet alkotni nagyon erõs vagy nagyon gyenge csapatok ellen,hisz mindig torzít az eredmény.
Ez a Svéd csapat egy teljesen jó válogatott és láthattuk,hogy egy futni tudó, technikás, összeszedett,de mégsem agyonsztárolt csapat ellen mennyit tudunk.
Ennyit!
Egy az egyben küzdelmek során mindig kikapunk, nagyon lassúak vagyunk, nem is bírjuk sokáig és a védekezésünk pl. kifejezetten rossz.
Támadásban sincs sok esélyünk egy közepesnél jobb csapat ellen,de esetleg egy-egy gólt mindig találhatunk.
Gyenge csapat ellen,aki nem tudja kihasználni a védekezésünket, még ki is bontakozhatunk.
Dzsudzsák teljesen rendben van, Gera nem remekel.
Összességében egy tizes skálán ötösek vagyunk :)
Ez a realitás.
AvatáR Gil Maerth 2009 szept. 06. - 19:47:59
(162/171)
a
worldsoccer.com
szerint 66,67 százalék az esélyünk hogy nyerünk a portugálok ellen.

(az õ szempontjukból is ugyanezt hozták ki -6 meccs alapján)

de 21 meccs alapján is 47,21%-ban mi vagyunk a favoritok :)
AvatáR Gil Maerth 2009 szept. 06. - 18:35:09
(161/171)
én nem szidom Gerát.
csak azt mondom, hogy valakinek már az elsõ 15 perc után látnia kellett volna, hogy ez az út nem visz sehova.

az ész nélküli támadást meg úgy értettem, hogy a védekezést kicsit feltoltuk. kicsit tulságosan is.
1/10
El Fary 2009 szept. 06. - 16:01:49 1/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(160/171)
Sok mindenben egyetértek veled, van azonban egy-két pont, amiben nem.

Az egyenlítõ gólunk után (amit valljuk be, nem minden bíró fújt volna be 11-esnek) nem támadtunk ki ész nélkül, hanem azt csinálták a fiúk, amit egész meccsen kellett volna. Abban a 10-15 percben végre fölénybe kerültünk, nálunk volt a lélektani elõny, csak nem sikerült kihasználni a svédek zavarodottságát, igazi helyzetig sem jutottunk, sajnos.

Pedig meg kellene tanulni azt a jégkorongban lévõ alapszabályt, mely a focira is igaz, hogy gólra gólt kell elérni. Tehát ha gólt szerzünk, nem örülni kell, és fellélegezni, mert akkor jó eséllyel gólt kapunk, hanem még jobban rákapcsolni, és kihasználni az ellenfél megrogyását, és újabb gólt szerezni.

Sajnos, ez elmaradt, Ibrahimovic pedig kihasználta Tímár gyermeteg hibáját.

A meccs összképét tekintve sajnos, azt kell mondjam, pontosan ezt érdemeltük.
Fejben nem volt ott a csapat a pályán, márpedig ez a meccs fejben dõlt el. Semmivel sem jobbak a svédek, mint mi, csak õk kihozták magukból azt, amit tudnak.

Az elsõ félidõ gyalázat volt, a második picit jobb. S ebben bizony Koeman felelõssége is fennáll.
Nem elõször próbált meg igazi csatár nélkül játszani, és ezúttal sem sikerült. Remélem, ez volt az utolsó alkalom. Huszti nem középcsatár.
Valószínûleg nem azt beszélték meg, hogy neki fognak ívelgetni 45 percen keresztül a két fejjel magasabb védõk közé, de csak ennyire tellett. Azonnal eladtuk a nehezen megszerzett labdákat.

Hajnal nem tudott irányítani, szerintem is Gerát kellett volna ebben a szerepben játszatni, de ez már késõ bánat.
Ráadásul ki is pontozódott Gera, a portugálok ellen nem játszhat, ha nem tévedek.

Szóval én egész meccsen egy helyzetet tudtam összeszámolni, mikor Dzsudzsák szorongatott helyzetbõl kicsit fölé lõtt olyan 10 méterrõl a második félidõben.
Így nem lehet meccset nyerni.
S a játék képe alapján a döntetlen is hízelgõ lett volna ránk nézve.

Ezért én nem az eredmény miatt vagyok bosszús, hanem a mutatott játék miatt.
1/10
El Fary 2009 szept. 06. - 15:16:18 1/10
(159/171)
Igen, az mondjuk lehet, hogy megért volna egy azonnali piros lapot, ahogy Babosba beleszállt.
norton15 2009 szept. 06. - 14:25:14 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(158/171)
Gerát ám de okos szidni, Varga egy órán keresztül mondta, hogy középre kéne húzni... Mellesleg a svédek nem csak nagyobbak, hanem nagyobb medvék, egy Husztit meg Hajnalt simán lökdöstek, tapostak, Elmander meg mocsok szinten szállt bele a kapusba, és Juhászba.
norton15 2009 szept. 06. - 14:22:55 Előzmény damienisback
(157/171)
Sajna nem jött össze.:( A srácok egész jók voltak, az utolsó 20 percben öröm volt nézni õket, a svédeknek meg már nem elõször olyan mázlijuk volt, hogy olyan már nincs is. A bíró meg nyelje le a sípját, le bírt fújni minden sz*rt, amikor a svédeket bántották, de amikor Torghelle arcában Mellberg tökei voltak, azt nem? A büntetõnél is hezitált egy ideig... Mindegy, mi néhány szakaszon jól játszottunk, a svédek meg remélem 200 évig nem jutnak ki sehová a nagy fejükkel.
AvatáR Gil Maerth 2009 szept. 06. - 11:53:04
(156/171)
már megint saját magunkat sodortuk rossz helyzetbe....

75 percnyi rossz játék után, végre lövünk nagy nehezen egy gólt--- hogy aztán kitámadjunk, átdobjanak egy lasztit a vonalainkon és kapjunk egy gólt.

Én összeomlottam lelkileg és fejem egy párna vendégszeretetét élvezte percekig.

Úgy gondolom, nem ezt érdemeltük, de az ész nélküli letámadás ide vezetett. Még véletlenül se volt les.
mondjuk borzasztóan gyorsan következtek be az események.

az egész ott kezdõdött hogy eleve az 5-ös kalaapban voltunk, köszönet (thanks to) az elõzõ évek botlábúinak.
ami már azt jelentette hogy 4 papiron erõsebb gárdával kell pofozkodnunk.

Tegnap ráadásul nem sok ötlet volt szerény válogatottunkba:
távoli lövést nem használtunk, inkább a felpaszzt erõltettük. 75 PERCEN ÁT !!!!
Gerának lehetett volna több esze.
és Koeman-nek is látnia kellett.
KÖZTUDOMÁSÚ hogy a földön verhetõk a svédek !

De ez a borzasztó ötlettelenség....
Kéne egy kreativ mozgató középpályás, úgy Diego szinten...
MásKülönben ide még hozhatnánk Mourinho-t is, nem jönne be.

szóval elkeserítõ.
Minimum az itthoni portugálos meccset hozni kéne döntetlenre. Bár a gyõzelem lenne a legjobb.
De ezzel a játékkal................
NEHEZEN !

sajnos ez van :(((((((((((((((((((
fredi60 2009 szept. 06. - 07:25:04
(155/171)
Ez az egyre jobban eluralkodó igénytelenség. :(
Anno Vitray és Knézy utánajártak a meccs (vagy akármilyen más verseny) elõtt, hogy hogyan kell helyesen kiejteni a neveket. De ma már....! Pláne a kereskedelmi csatornák esetén.....
fredi60 2009 szept. 06. - 06:52:53
(154/171)
A portugálok tegnap hátrányból egyenlítettek és a meccs alapján (ahogy a kommentátor is mondta) még a dánok örülhettek a döntetlennek. Úgyhogy szerdán sokkal kevesebb esélyünk lesz, mint tegnap a svédek ellen.
borfalu 2009 szept. 06. - 02:55:12
(153/171)
Nem találok szavakat, inkább nem is keresek...
1/10
El Fary 2009 szept. 05. - 23:32:21 1/10
(152/171)
Van még esélyünk, de ugyanúgy minimális, mint ahogy ez elõtt a meccs elõtt volt. Mivel szerintem túl volt hiszterizálva kicsit itt a hangulat.
Most is a másodikok vagyunk még a csoportban, elsõk biztos nem leszünk. Viszont a három legnehezebb meccs fog következni. Portugália ellen oda-vissza, és végül Dániában kell helytállni.
Talán annyival lehetünk bizakodóbbak, hogy most már az esélyesség terhe nélkül játszhatnak a fiúk, mert az mindig megbénítja õket.
S kis szerencsével alakulhatnak úgy a dolgok, hogy mind a két idegenbeli meccsünk már tét nélküli lesz az ellenfélnek (portugálok elszállnak, dánok biztos elsõk).

De még akkor is csak másodikok lennénk, és jönne egy pótselejzezõ, ahol akár a franciákat is kaphatnánk.

Szóval kb. 10%.