6/10
kamuintro 2019 jún. 29. - 22:45:14 6/10
(205/206)
Sajnos nem mondhatom, hogy ez egy jó sorozat volt és ezt nagyon sajnálom. :(
Ki is fejtem, hogy mi a probléma vele.

Kezdjük azzal, hogy a címe két módon is hazugság, egy rész ez a sorozat nem Magyarország története, hanem a magyarok története, másfelől a sorozatból azt feltételezné az ember, hogy a történelmi magyar állam történetét fogjuk meghallgatni, de inkább ez a trianoni csonka Magyarország története, plusz néha "átsétálnak" a mai határtól 0-10 km-re lévő településekre és az esetek 95%-ban ezt a formulát követik, vannak persze kivételek pl. Vereckei hágó, Kolozsvár, Madéfalva, Pétervárad, Körmöcbánya stb., de nagyon feltűnő, hogy leginkább a jelenlegi Magyarország területét próbálják bemutatni, ide vehető még az az érdekesség, hogy "külföldi" helyeket, csak akkor mutatnak be, ha elengedhetetlen például Körmöcbánya pénzverdéje vagy a honfoglalás és a Vereckei hágó, de nem ilyen fukar a mostani honi területekkel,mezőkkel, kastélyokkal, várakkal, hegyekkel amikből kb. húsz-harmincszor, annyit mutat be. Ami akkor lesz nagyon feltűnő, amikor három részre szakad az ország, de ők 90%-ban Horvátországról és Dunántúlról (Királyi Magyarország déli része) és a török hódoltságról kezdenek magyarázni és csak néhány kikacsintás van Felvidékre és Erdélyre.
És az abszolút "kedvencem", amikor valami fontos történne, akkor elővesznek egy nevetségesen kis létszámú vagy már nem is létező falut és öt percig magyarázza Nagy György a nagy semmit és közben a fontos eseményt átugorják és nem is említik többet, ez talán 5-10-szer játsszák el látványosan, de mindegyik részre jellemző ez a fajta elterelés.
Visszatérve az első hazugságra, néhány kivételtől eltekintve semmi szó nem esik a kisebbségekről és ennek tudatos oka van, mégpedig, hogy ne kelljen kínos dolgokról beszélni, például a népirtásokról, amit a románok szerbek elkövettek vagy éppen a Magyar állam katonái Bácska visszafoglalásakor kb. 4000 szerb halott, megtorlásként a szerbek 25-45 ezer magyarral végeztek, de néhány utalást leszámítva a Holokausztot is cenzúrázták, a Horthy korszak után pedig egyből a szovjet megszállás jön, a német megszállás, a nyilas hatalomátvétel cenzúra áldozata lett.
(Mondjuk szerintem ez kiverhette anno a hazai zsidóságnál a biztosítékot, habár lehet nem ütötte át a lécet, én mondjuk én nem bántam, hogy nem kellett 500.-ra is végig hallgatnom a "nagy" sztorit. Ezzel ellentétben ...)
én kíváncsi lettem volna a románok, szerbek, szlovákok, ruszinok helyzetére a különböző évszázadokban. Például mikor jött létre a Tót nép, mikortól, melyik iratban tűnik fel elsőnek a szlovák népnév stb.
Meg persze ott voltak még a magyarosítások, kisebbségi iskolák, óvodák egy részének bezáratása, 1899-es évi kényszeres mindennek legyen magyar neve, még Magyarország legészakibb szlovák falvainak is, amiknek sosem volt, amúgy ez lett szlovákoknak és románoknak az etalon, amikor a második világháború után minden magyar nevű települést átkereszteltek.
Így lett például Szatmárból=>Satu Mare, vagyis Nagyfalu, aminek persze semmi történelmi értelme sincsen.

Oké, akkor a jó hosszú bevezető után most térjünk ki a részekre, magukra.

Az első részben vagy négyszer elhangzik hogy finnugor nép-népek, ami ugye tudjuk, hogy nem létezett-léteztek, persze itt felróhatnánk, hogy a Honfoglalás előtti magyar törzsek-társ törzsek kultúrája kaphatott volna több részt is mondjuk olyan 5 részt, de mivel a Magyarország története a cím ezt elnézem. (még ha nyilvánvaló is, hogy a magyarok története frappánsabb cím lett volna)

A Honfoglalást egész vázlatosan lezavarják a kalandozásokkal együtt.

Utána jön három rész Szent Istvánról. A következő három részben 263 évet és a teljes Árpád házat lerendezik.

Utána Anjou Károllyal és Nagy Lajossal elég hamar elbánnak. (1-1 rész)
(És nem sokat tudunk meg azokról a korokról)

Jön egy filler epizód Legendák És Igaz Történetek a XV. Század Elején címen.
Ezzel semmi baj nem lenne, ha nem ez lenne az egyetlen az egész sorozatban és nagyon elüt a többitől és a műsoridőt veszi el a be sem mutatott fontos dolgoktól. Amúgy ez a rész jó volt, csak nem értem miért ez az egy van. Nem logikus.

A következő öt részben lerendezik Zsigmond királyt, a Hunyadiakat, a Jagelló-kort és a középkort is a 16. résszel, a következő 16 rész kb. 400 évet ölel fel.
ÉS - A - HUSZADIK - SZÁZAD - 14 - RÉSZES!
Tehát nagyon rosszul balanszíroz a sorozat, ebben nem lehet kétség.

Végszó. Mivel lehetett volna jó a sorozat? Mi hiányzott?

-Egyfelől. ha nem 46 részbe próbálják bele erőszakolni, hanem mondjuk csak a középkornak adtak volna a 50 részt az sokat segített volna, mondjuk:
2009-2010 -Középkor (50 rész)
2011-2012-Újkor (50 rész)

-Ha a nemzetiségekre, helyzetükre és az egymással és velünk lévő konfliktusukra nagyobb hangsúlyt helyez, ha a népirtásokat bemutatta volna

-Ha kevesebb cenzúra lett volna benne

-Ha nem a csonka országi Magyarországon játszódna a 95%-a.

Ha ez a négy dolog teljesült volna, akkor ez egy közel tökéletes sorozat lenne, de így sajnos nem tudom szeretni ezt a sorozatot. (Emberlelkű földeken · Republic attól még jó.)
10/10
piftuka 2018 febr. 25. - 09:06:15 10/10
(204/206)
Szenzációs, látványos, csupa érdekesség, nem száraz módon prezentálva. RIP Nagy György
10/10
Mátyás Balázs 2016 ápr. 07. - 17:14:17 10/10 Előzmény DarkLord1698
(203/206)
Jó ötlet. Keress egy angol fordítót (ember) vagy fordítsd le magad, és rakd be a részek alá
DarkLord1698 2016 márc. 25. - 17:07:14
(202/206)
Tud valaki egy helyet ahol angol nyelvû feliratot lehetne a sorozathoz letölteni? (Amúgy ez jelentené hogy nemzetközileg is elismert lenne a sorozat és a nagyvilág is megismerje hazánk történelmét.)
katica52 2015 szept. 14. - 11:06:56
(201/206)
Nem lehetne az aktuális rész ismertetésekor az aktuális szakértõk nevét is megemlíteni?
A mai adásban nagyon szimpatikus volt a történész. Igazi (régi szóval) népmûvelõ-eladó-tanár. Gratulálok. Szeretném tudni az õ nevét is.
vino-et-veritas 2014 nov. 15. - 19:17:32
(200/206)
Azon kevesek egyike, akik még a "régi" TV-bõl maradtak itt és megjárták a mûsorkészítés rengeteg lépcsõjét, fokról-fokra megtanulva a szakmát, s nem a "modern, gyorstalpaló" média-oktatás "terméke"...
webulon 2014 nov. 15. - 17:58:48
(199/206)
Most kezdtem el nézni ....kifejezetten jó
A mûsorvezetõ is hiteles

Csak ajánlani tudom mindenkinek
10/10
filmvilag 2013 nov. 04. - 19:17:45 10/10 Előzmény WOrsi22
(198/206)
Bocsánat ... nem a müsort vezetö/elbeszélö N.Gy.-nek szol a panasz .. hanem a "stáb" és vele puszi-barát program tervezö a fö-kolompos !!!
Külömben ... minden tisztelet és megbecsülés Nagy György - nek,a program rendkivüli okos-ság és értelmes szinvonaláért !!!

Üdv :
10/10
filmvilag 2013 nov. 04. - 19:05:47 10/10 Előzmény WOrsi22
(197/206)
Valóban így van ... hüjének néznek mindenkit ... át néznek az átlag embereken,úgy látszik csak saját maguk-ért dolgozna nem az ember társaik érdekébö amire felvették a Tv-társasághoz !Büszkeség és Arogáncia sugárzik minden alkalmazott viselkedéséböl,a saját orruk-ig sem látnak !!!
WOrsi22 2013 okt. 19. - 12:13:37
(196/206)
A Duna World-nek tényleg gratulálok. A 7-k részt nem adták le egyáltalán. Teljesen kihagyták. Csak azt mondja el valaki nekem, hogy a 6-k rész után miért a 8-k rész jön?10-ig még az ovis is el tud számolni, nem csak én. Jó hogy teljesen hülyének nézik a lakosságot. De nem kéne ennyire hülyének nézniük a népet.
WOrsi22 2013 okt. 16. - 09:27:10
(195/206)
A tegnapi adás teljesen elmarad. Hétfõn csak a 16.30-as adás maradt el. De tegnap már a 23.00 órás ismétlés se volt. Helyette volt Önök kérték, Duna World News meg a Hazajáró címû mûsor. Délután 16.30tól már csak a Család barát van hétfõ óta. A tegnap éjjeli miért maradt el. Pedig nagyon vártam. Ha elmarad akkor meg miért írják ki hogy lesz?Nagyon nagy csalódás a Duna World.
offtopic
fáklyás menet 2013 okt. 07. - 14:22:18 Előzmény adamnagysweetmovie
(194/206)
Honnan számolva a harmadik?
adamnagysweetmovie 2013 aug. 15. - 08:50:58
(193/206)
Valódi történelmi téma: A harmadik Magyar Köztársaság...
katica52 2013 aug. 09. - 12:39:34
(192/206)
Legalábbis a képernyõn ezt az információt közölték
katica52 2013 aug. 09. - 12:31:40 Előzmény Diablo72
(191/206)
Úgy tûnik, ma is így lesz :-(
offtopic
Diablo72 2013 júl. 31. - 21:33:14
(190/206)
Kösz port.huúúú vagy Duna World, a baj csak az, hogy délelõtt a Tenkes ment amúgy OK.
10/10
offtopic
auriga9999 2013 jún. 20. - 23:08:20 10/10
(189/206)
Moderátornak: köszönöm, hogy törölted a beírást, meglehetõsen elborult aggyal írtam.
offtopic
Lutetia 2013 jún. 18. - 12:36:29
(188/206)
Most éppen ennek a mûsornak kellene mennie a Duna World csatornán, de helyette a Gazdakört adják. :(( Tegnap indítottak a sorozat elsõ részével, de máris lefújták??
1/10
ötödik elem 2013 jún. 18. - 12:04:11 1/10
(187/206)
Ami a "honfoglalás" témáját illeti, középkori krónikáink nem tudnak ilyenrõl. Jellemzõen második visszajövetelrõl beszélnek, ami egyértelmûen azt jelenti, hogy a magyarok már elõbb is éltek itt. A 896-os honfoglalást nagyjából kétszáz éve sulykolják a magyarság fejébe. S hogy miért? Hát ezen kéne elmorfondírozni..Ebbõl a sorozatból bizonyosan nem az igazságot ismeri meg a kedves nézõ.