fourdogs 2016 júl. 31. - 02:28:09 Előzmény vino-et-veritas
(32/52)
A Montmartre-on nem ismerek (lépcsõs) sikátort, egyáltalán P.-ban minden utca járható valamilyen voátürrel. Atkinsont nem ismerem, Mr. Bean nézésére alkalmatlan vagyok, így semmilyen elõítéletem nem volt.
Ahogy ED is írja, a Rupert Davis féle változatot néztük A '70-es években, én azóta mással nem találkoztam. Tulajdonképp, ha nem volnék P. rajongó, talán ezt sem néztem volna meg sok más középszerû, de ott forgatott filmmel egyetemben. A csúcs: Zazie dans le métro (Zazi a metrón - természetesen félrefordítva) - szerencsére dvd-n megvan.
Edmond Dantes 2016 júl. 28. - 08:10:10
(31/52)
Az az igazság h én nem ismertem volna fel azt a lépcsõt, de egy, a Várban "járatos"/"jártas" ismerõsöm azonnal kiszúrta. Most már magam is rákerestem, íme:

http://24.hu/szorakozas/2016/04/01/bemutatjuk-az-uj-maigret-sorozat-budapesti-forgatasi-helyszineit/

Jó böngészést mindenkinek :)
K. Judit 2016 júl. 27. - 17:53:07
(30/52)
Igen?
Egy csomó találatom volt, de ezek szerint egyik sem az igazi :))

Nagyon hosszú a link, nem merem föltenni, de a ggle az "escalier montmartre paris"-ra rengeteg gyönyörû fotót talál.

Nézem a Malraux szócikket a Wikipédián ... micsoda fantasztikus élete volt ... köszi szépen ...
vino-et-veritas 2016 júl. 27. - 17:24:16 Előzmény Edmond Dantes
(29/52)
Hát, ma már olcsóbb K-EU-ban forgatni, mint Helsinkiben. S, amióta nincs vasfüggöny, könnyebb is.
Ja, még az Evita-filmet is részben itt forgatták...
Edmond Dantes 2016 júl. 27. - 13:39:30
(28/52)
No, az a bizonyos " Montmarte-ra vezetõ egyik lépcsõ" a Váralján található és mászható meg Budán :)

Párizsi épületek, mûemlékek koromtalanítása, a "ravalement" de Gaulle kultuszminisztere, André Malraux nevéhez köthetõ.
K. Judit 2016 júl. 27. - 11:20:32
(27/52)
A rendõrség épülete a Quai des Orfevre-en...
K. Judit 2016 júl. 27. - 11:18:55
(26/52)
Még nem akarok véleményt alkotni RA-ról, már azon is meglepõdtem, hogy ilyen arca is tud lenni. Egyelõre még él bennem a kissé mogorva, de magát mégsem túl komolyan vevõ mackós, szuszogós, pipás és különbözõ kiskocsmákban egy pohár valami mellett elmélkedõ, az emberek veséjébe is belelátó Maigret, amilyen Simenon alakja volt, és amihez igazodott az általam ismert két angol és két francia Maigret-alak is - sajnos Bruno Cremerrel csak egyet vagy kettõt láttam.
Ami az utcaképeket illeti, nyilván azoknak hiányzik jobban az igazi párizsi hangulat, akik valamennyire ismerik a várost. De még többen lehetnek, akiket ez nem zavar, egyrészt, mert az 50-es 60-as évekrõl van szó, amikor a mostanihoz képest is másképp nézhetett ki a város (az épületeket a 60-as években tisztították meg a koromtól, olvastam valahol), másrészt persze az Eiffel-tornyot, a Szajnát és hídjait, a Quai des Orfevres-i rendõrségi épületet, valamint a Montmarte-ra vezetõ egyik lépcsõt azért többször is lehet látni, hogy egy percre se felejtsük el, hol vagyunk.
Mindenesetre a sok montmartre-i fotó kicsit félrevezetõ, ugyanis Párizsnak ez az egyetlen dombja/magaslata (130 m magas) a szomszédos kerületben lévõ Butte-Chaumont-i (mesterséges) nagy közparkot nem számítva.
Edmond Dantes 2016 júl. 27. - 09:28:38
(25/52)
off
Úgy tudom, régebben moszkvai jeleneteket inkább Helsinkiben vettek fel. Párizsi filmeket máskor, régebben is forgattak Pesten. Saját szememmel láttam jó régen, amint az Operaház elõtt táncra perdülnek "párizsiak", a szemközti Drechsler-palota árkádjai alatt (mint ahogy az is volt) kávéház "üzemelt", sajnos csak a forgatás kedvéért.. Csak jóval késõbb ismertem fel a jelenetet egy Josephine Baker-film nézése közben :)

on
Persze h Bp. nem olyan mint Párizs, a Montmartre nem olyan mint Szentendre. Alapvetõ eltérés h nálunk többnyire vakolják a házakat (aztán a vakolat vagy lehullik/piszkolódik vagy megmarad), a franciáknál a vakolat sokkal ritkább. És Pest "alacsonyabb" város, de mondom, mindez nem rongálja az illúzióimat. Tudom h filmet nézek.
vino-et-veritas 2016 júl. 27. - 08:33:27
(24/52)
Ez így van.
Ez a helyszín-dolog nem hiba, hanem a film része. Csak nem teljesen "oldalheleyes".
Ennyi.
vondermonarchi 2016 júl. 26. - 23:18:30
(23/52)
Nyugodt stílusú nyomozás, de mégis van benne dinamika. Jól játszik Rowan Atkinson. Abszolúte nézhetõ film.
SpencerBarnes 2016 júl. 26. - 22:55:47
(22/52)
5x voltam párizsban, mégis tudtam élvezni a filmet. Errõl ennyit.
Én ugyanis nem úgy nézek egy filmet hogy a hibáit keressem, hanem hogy szórakoztasson
vino-et-veritas 2016 júl. 26. - 16:16:28
(21/52)
Aki már járt Párizsban (vélhetõen több nyugati /kb. a film célközönsége/, mint magyar), annak a Diadalív, a Louvre vagy az Eiffel-torony, stb. nélkül is azonnal lejön, hogy ez nem az....
Egy nyugatinak Bukarest, Prága vagy Budapest biznyos részei meg könnyen "eladhatók" Moszkvaként. Nekünk nem (bár Moszkvában sajnos nagyon régen jártam utoljára).
Edmond Dantes 2016 júl. 26. - 16:07:34
(20/52)
Nos, az elsõ rész biztató volt, meg fogom nézni a más(od)ikat is, ha észreveszem. Azt nem ígérem h mindegyiket, ha sorozattá hízik, mert -nem vitatva Simenon irodalmi rangját- Maigret sosem volt az "esetem". Terjedelem rendben, színészvezetés dettó, a korszak jelmezek, autók stb. tekintetében stimmel. (1955-ben írta a regényt.) Atkinsont elõítélet-mentesen tudtam nézni, mivel eddig csak hírbõl ismertem, de vele sem volt semmi baj.
Edmond Dantes 2016 júl. 26. - 15:59:16
(19/52)
"pont a magyar helyszínek teszik kissé hiteltelenné...": n e k ü n k, mert mi (fel)ismerjük a helyszíneket, sõt néha szinte jobban figyeljük h ez v az a jelenet vajon hol játszódik mint magát a cselekményt. A környékünkön (is) gyakran forgatnak filmet és keresgéltem is rendesen a filmben. Sajnos, nem mindig mindent sikerült felismernem a gyors vágások miatt :)
Edmond Dantes 2016 júl. 26. - 15:55:21
(18/52)
Azt gondolom, pont ez Maigret "névjegye": "nem csinál semmit. Otthon van, sétál a feleségével, beszélget estefelé a munkatársaival, de nem nyomoz. A "csapdára" sem igen tudunk felkészülni, hiszen még a munkatársai sem tudják, mit csinál Maigret."
És, teszem hozzá, töpreng, mereng, pipázik s hasonlók. Õ is fejben dolgozik mint Poirot, Miss Marple, Columbo és még sokan mások. És mindnek megvan a maga "névjegye": "naiv, idegen külföldi" (Poirot), "öregecske-butácska vénlány" (Marple), "fejvakargatós, idegesítõ, ajtóból-visszajövõ, slampos" (Columbo) stb. Ezek sztem mind álcák, ezek mögé bújva és ezekkel a csalikkal fejtik meg a bûnügyeket, ugrasztják ki a tettes(eke)t.
8/10
stupek2 2016 júl. 26. - 13:10:12 8/10
(17/52)
Rowan Atkinsontól meglepõ, de nem rossz szereplés. Ha nem tudnám mit játszott eddig, azt mondanám ezt a szerepet testre szabták neki. A filmben kicsit zavar a sok "hatásszünet" kérdések közt sok a szünet, néha a történet szinte leáll, nem úgy folytatódik ahogy szeretném. Mikor az ujságírók mondják, hogy Maigret nem csinál semmit, akkor valóban nem csinál semmit. Otthon van, sétál a feleségével, beszélget estefelé a munkatársaival, de nem nyomoz. A "csapdára" sem igen tudunk felkészülni, hiszen még a munkatársai sem tudják, mit csinál Maigret. A végén szinte csak a szerencsén múlik az állása.
Mindezek ellenére , ha a történetet nézzük jó a film, 8 pont. A szinkron valóban rossz választás volt.
vino-et-veritas 2016 júl. 25. - 15:51:22
(16/52)
Ezzel valamelyest vitatkoznék, mert pont a magyar helyszínek teszik kissé hiteltelenné...
Nagyjából ez volt a baj a Gambon-féle Maigret-sorozattal is amit - mint írtam - szintén itt forgattak.
Csongor Reisz 2016 júl. 25. - 15:43:23
(15/52)
Mikor adják még? Lemaradtam!
SpencerBarnes 2016 júl. 25. - 14:33:04
(14/52)
Pozitívum a hangulat, a magyar helyszinek, és maga Rowan Atkinson (!).
Negatívum: gyenge történet, annál is gyengébb nyomozás, az egész ügy megoldása gyakorlatilag
egy pszichológiai vallomás kicsikarás... amúgy fogyasztható
vino-et-veritas 2016 júl. 25. - 12:51:51
(13/52)
Gyanítom, hogy ezzel a "melankóliával" igyekezett az elmélyült gondolkodást megjeleníteni.
A könyvekben ugyanis Simenon harmadik személyben folyamatosan közli Maigret gondolatait.