arminkiss 2018 júl. 26. - 23:42:30
(24/84)
Még nem láttam a filmet, de pizsamacsigára reagálnék. A kiadó által a YT-ra feltöltött videókból szerintem mindenkinek kiderült, hogy nem a MM1-ben bemutatott figurák lesznek a MM2-ben (férfi mellékszereplők). Nem az arcra gondolok, hisz anno 2008-ban nyilván az eredeti szereplőket sminkelték fiatalabbnak, de stílusban is szinte ellentéteik. A dalokról írta pizsamacsiga, hogy nem ABBA slágerek vannak főleg, de van egy-kettő még az előző filmből. Igaz, de szerintem ez nem baj. Én több ABBA dalt is a MM2 film kapcsán ismertem meg (ergo nem sláger, amit mindenki fúj kívülről... a nem-ABBA rajongókkal ezeket a MM2 ismertette meg): Angel Eyes, Why Did It Have To Be Me, My Love My Life, I've Been Waiting For You. Igaz, hogy ezeket a zenéket én is csak az új film miatt ismertem meg, de szerintem sokkal zseniálisabbak, érzelmesebbek, mint egy-két ABBA sláger. Örülök, hogy olyan dalokat is beraktak ebbe a filmbe, ami nem ABBA sláger, de jobb dalok, mint az ABBA slágere.
A Fernando meg a Waterloo a MM1-ből sem maradt ki btw, mert vagy a dallam volt a háttérzene vagy Donna dúdolta.
pizsamacsiga 2018 júl. 26. - 12:56:05
(23/84)
Nekem személy szerint nem tetszett. Sajnos az, amire az előzetes alapján számítani lehetett, beigazolódik a filmben, és meg is adja a szomorú alaphangulatot, ami miatt, bár nevettem a poénokon, mégis szomorú hangvétele volt végig a filmnek. Ha az elején még nem is sírja el magát az ember, a végén már tuti. Sajnos a filmbéli visszaemlékezések olyanok, mintha a készítők nem látták volna az első részt. A 3 apa fiatalkori énje korántsem hasonlít arra, amit az első részben képeken mutattak Sophie-nak (Pl. Sam hippie volt, Harry meg rocker). Jó lett volna beletenni azt a részt is, mikor Harry megveszi Donnának a gitárt, amit megemlít az első részben. Valamint örültem volna neki, ha nem egy ilyen nyámlija srácot faragnak belőle, mikor direkt megemlíti az első részben, hogy ő anno milyen spontán volt.
A zenék összességében nem voltak rosszak, de ha csak az ember nem irtó nagy ABBA fan, akkor a legtöbb számot még nem hallotta, amit a filmbe beletettek. Valamint több számot itt is elénekeltek, ami az első részben is szerepelt, ami ugyan üde színfolt volt, mert legalább valami ismerős is felcsendült a filmben, de ugyanakkor azt tükrözte nekem, mintha az ABBA-nak nem lenne elég dala...
Ami a dalszövegek magyar feliratát illeti, az borzalmas. Köszönőviszonyban sincs az angollal, és ez igen zavaró lehet azoknak, akik tudnak angolul, és egyszerre hallgatják az angolt és közben olvassák magyarul. Igazán leszokhatnának már a fordítók arról, hogy szótagszámra kijöjjön a dal, inkább fordítsák le szó szerint, hiszen erről szólna a felirat.

SPOILER!!!
Szerintem óriási hiba volt Donnát meghalasztani a filmben. Ezáltal végig szomorú volt a történet, főként mivel egy olyan karaktert írtak ki, akihez a néző erősen kötődött az első rész miatt. Sokkal jobban örültem volna valami más sztorinak, amiben Donna is él még, és akkor mondjuk a harmadik részben lehetett volna olyan, hogy az unokát rá és a három nagypapára bízzák. A film végén érezhető volt, hogy talán a készítők is észrevették, milyen hatást vált ki Donna halála a nézőkből, ezért próbálták a végén az össznépi énekléssel kicsit enyhíteni a szomorúságot, mintha még mindig élne.
SPOILER VÉGE!!!

Összességében nekem nem tetszett, és csak legfeljebb azért ajánlom megnézésre, hogy az ember ne érezze úgy magát, hogy kimaradt valami nagy dologból, holott nem. De az első rész sokkal jobb, könnyedebb, viccesebb, és ezentúl inkább csak azt nézem meg, ezt meg majd igyekszem elfelejteni, hogy egyáltalán létezik.
1/10
Szix2 2018 júl. 26. - 05:45:26 1/10
(22/84)
Hidrogén könnyű limonádé. Aki árnyalt karakterábrázolást, storyt, gondolatébresztést, igazi érzelmeket vár, messze kerülje el. Ja és szokás szerint az összes valamirevaló poént lelőtték az előzetesben.
Persze nem segített az sem, hogy engem sajna egy leheletnyit taszít a két főszereplő egyetlen ábrázolt jellemvonása/életcélja...
10/10
seriesqueen 2018 júl. 24. - 12:56:51 10/10
(21/84)
Fantasztikus volt! Egy élmény volt moziban nézni! Imádtam, de nem übereli az első részt, amit még jobban imádtam. Voltak benne számomra ismeretlen ABBA dalok, de nagyon tetszettek, a Dancing Queen pedig kihagyhatatlan volt:D
Jó volt a hangulata, gyönyörű helyen játszódott, a poénok nagyon jók voltak, a vége megható volt, meg is könnyeztem:')
Lily James nagyszerűen hozta a fiatal Donna szerepét, de a többi fiatal színészt is jól eltalálták és jók voltak, Amanda Seyfried hangja pedig a legszebb volt a filmben:)
Zseniális film hatalmas nevekkel, aki imádta az első részt, az ezt is szeretni fogja:)
Nekem 10/10000 :D
kambekk 2018 júl. 23. - 17:59:49
(20/84)
Jópofa emlékként élt bennem az első rész, de ma már nem sokra emlékeztem belőle. Így elketyegettszámomra az új is, bár visszakeresve rá, igazából egy totális ismétlés volt csupán. Ráadásul nem igazán értettem a kiindiló helyzetet sem. Miért is akart Sophie ünnepet csapni?
Az idősíkok egymába úsztatása viszont jó volt, ahogy végre a dalok magyar szövege is. Igazi műfordítás lett. Szótag- és hangzáshelyes, ami a szöveg eredeti tartalmát nem torzította el. GRATULA érte!
4/10
Pitypang77 2018 júl. 23. - 16:47:09 4/10
(19/84)
SPOILER!!! Csak Cher miatt adtam 4/10 pontot. Egy kalap szar az egész, igaz idősebb lettem 10 évvel én is, lehet hogy elment a mórikálás tűrő képességem. Persze azt nem értem Cher-el kapcsolatban sem miért kellett belőle Lady Gagát csinálni, de ettől eltekintve is unalmas és végtelenül béna lett. A 3 apuka fiatal kiadásai miért voltak bugyuta hülyegyerekeknek ábrázolva??? Az egész sztori tök gagyi volt, mintha valami szar magyar folytatás lett volna. Kár volt kiszórni azt a rengeteg pénzt mozijegyre.
8/10
doricki23 2018 júl. 23. - 12:58:03 8/10
(18/84)
Nem volt rossz, bár az elsőben érthetően több az ismert és jó Abba dal. Szép film volt viszont, jók voltak a koreográfiák és a helyszínek is nagyon szépek.
Bigpapa 2018 júl. 23. - 07:59:38 Előzmény Magdi
(17/84)
Már az első mondatod is spoiler :D :D Csak szólok!
10/10
fczolika 2018 júl. 22. - 23:10:30 10/10
(16/84)
Nálam az új rész 10/10, nagyon elvarázsolt, végig tetszett! ????
Az előző rész nálam egy 7/10 .
Magdi 2018 júl. 22. - 18:59:25
(15/84)
Nagyon tetszett! A végén sírtam, csak úgy potyogott a könnyem, amikor Meryl Streep énekelt a keresztelőn.
Spoiler:
Csak Cher és Andy Garcia csókolóztak igaziból, tisztán lehetett látni, Spohia és Sky csukott szájjal, egymás ajka fölé, mint a régi filmekben.
Spoiler vége.
Andy Garcia fiatalabb mint Pierce Brosnan, mégis sokkal idősebbet játszott. Nagyon helyes öregúr volt :-)
Repadam48 2018 júl. 21. - 19:06:12
(14/84)
Ma láttam! Csodálatos volt! Remek színészek, vicces pofás jelenetek, a dalokról nemis beszélve :)
10/10
10/10
x148 2018 júl. 21. - 18:02:44 10/10
(13/84)
Szuper volt. Az első rész főleg a zenékről szólt, a másodikban több érzelem, több történet volt, kevésbé ismert dalokkal. A szereplő gárda lenyűgöző volt, kiemelkedő alakításokkal, és itt nem kell Scakespeare-i mélységekre gondolni. Az öregek is jók voltak, de igazából nem tudom eldönteni így utána hogy Amanda, vagy Lily. Lehet hogy emiatt újra meg kellene néznem. Azon kevés második rész, mely teljesen egyenrangú elődjével. Sőt...
8/10
blaze86 2018 júl. 21. - 14:28:05 8/10
(12/84)
Más rendező, más folytatás: az első részhez képest érzelmesebb hangvétel (konkrétan több a lassú dal, mint a pörgős), mégis nagyon sok jó ötlet, kis poén van elrejtve. Gratula a rendezőnek, aki egyben írója is volt a folytatásnak, sok mindent helyre tett, ami az eredeti musicalben kérdőjel volt. A szereplőgárdát nem kell bemutatni, az újak is ügyesek. Érdekes volt még, hogy a vágások, a tempó relatíve feszített volt, így egész gyorsan eltelt a 2 óra..
10/10
vveron 2018 júl. 20. - 14:16:43 10/10
(11/84)
Nagyon tetszett! A poénok ültek, a színészek megint jók voltak (a fiatalok is), eltekintve néhány énekhangtól. Féltem kicsit, hogy első rész után már nem tudnak újat mutatni, de sikerült. Valószínűleg ezt a részt is többször meg fogom nézni még, akárcsak az elsőt. Számomra voltak benne ismeretlen ABBA-dalok is, de ez persze nem baj, sőt. Klassz, dallamos és dúdolható volt mind.
9/10
szjuli 2018 júl. 20. - 11:11:29 9/10
(10/84)
Nagyon-nagyon tetszett. Teljesen más és mégis hasonló, mint az első rész. Ebben a filmben inkább azok a dalok dominálnak, amit az igaz Abba Fanok - mint én is - ismerünk. De ez nem baj. Szomorú az alaptörténet, de a párhuzamos események, a vágások, a táncok, a színészek zseniálisak. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Ez tipikusan az a film, amit moziban kell látni, hiszen a látvány így lesz még erőteljesebb. Felhőtlen kikapcsolódás minden korosztály számára!
10/10
sonnenweg@freemail.hu 2018 júl. 20. - 08:55:14 10/10
(9/84)
Véleményem szerint a második rész sokkal jobban sikerült az elsőnél. Megható volt látni a párhuzamokat a fiatal Donna és a lánya életében. Aki akar, az mélyebb mondanivalót is találhat a történetben, aki pedig nem, annak 2 óra felhőtlen szórakozást nyújtanak a jó zenék. Klassz történet, zenék és látványvilág :) Remélem, lesz 3. rész!
szookedorina 2018 júl. 19. - 22:46:49
(8/84)
Hány bőrt képesek lehúzni ugyan arról a húsról?!
10/10
calella 2018 júl. 19. - 22:41:19 10/10
(7/84)
Kicsit más, mint az első rész. Nem annyira vigjatek, inkabb megható. Nagyon jók a dalok benne és fantasztikus a regi és új között a váltás. Aki kicsit erzelmesebb, zsepit vigyen. 10/10.
Nelli Halasi 2018 júl. 19. - 19:10:11
(6/84)
Sziasztok!
Én is kedveltem az első részt, meg az ABBA zenekar is nagy kedvencem.
Az eleje nem tetszett, és elgondolkodtam, érdemes volt-e beülni rá. Viszont nálam az utolsó 10 perc mindent vitt. A Cher-García duett nagyon ott volt a Fernando című dallal. :) Inkább nézzétek meg, mint nem.
Greta21 2018 júl. 19. - 13:01:59
(5/84)
Az eleje kifejezetten untatott, aztán megtetszett. A történet, a fiatal szereplők , a múlt és jelen gyönyörű megjelenítése miatt számomra jobb is volt az első résznél. Az tetszett a legjobban, hogy nem a nagyon ismert számokat hallhattuk.