Téma: Mamma Mia!

10/10
buba1 2008 júl. 22. - 18:33:46 10/10 Előzmény Laci911
(163/1363)
legjaobb folm én már 3x láttam.ajánlom mindenkinek.és még megfogom nézni.
10/10
Laci911 2008 júl. 22. - 13:17:29 10/10
(162/1363)
Mostanásg Ráckevei Anna nagyon ritkán szinkronizálta Meryl Streep-et! :-(((
Itt volt az ideje. Épp a Képeslapok a szakadékból c. film jutott eszembe, ott is Ráckevei Anna szinkronizáltaa színésznõt, aki ott is énekelt! ;)
Ráckevei Anna zseniális színésznõ, örök kedvenc Jodie Foster-ként, Meryl Streep-ként!
szilka12 2008 júl. 22. - 08:56:30
(161/1363)
Nekem nagyon tetszett a film, jó szituációknál voltak a számok, a színészek jól játszottak, és tényleg csak a filmre tudtam koncentrálni ez alatt a 2 óra alatt! Meryl Streep kitûnõ szinésznõ, tényleg bármilyen szerepben a maximumot hozza ki magából, és ami szerintem a legfontosabb: élvezte az egészet,és ez meglátszott a játékán! :-)
azsrej 2008 júl. 22. - 03:33:59
(160/1363)
Én nem bántam, hogy szinkronizálva néztem meg, bár én szeretem a magyar szinkronszínészeket, szerintem nagyon jól sikerült a film is, a szinkron is. Gratula érte a készítõknek. Néhány szereplõ és szinkronhangjaik pedig a következõk:
Amanda Seyfried (Sophie) Czetõ Zsanett;
Meryl Streep (Donna) Ráczkevei Anna;
Pierce Brosnan (Sam Carmichael) Kautzky Armand;
Colin Firth (Harry Bright) Csankó Zoltán;
Mélie 2008 júl. 22. - 03:01:50
(159/1363)
Szomorúan olvasom,ami történt,fõleg a segítségnyújtás hiánya,az érzéketlenség,a NEVETÉS hihetetlen!!(gondolom elsõsorban egy bizonyos korosztály lófrált arra így nyáridõben...:( )
/ilyen ciki helyzetekben én is mindig a helyszín minél elegánsabb hátrahagyására érzek kényszert,fõleg egyedül,mindennemû segítség nélkül!:)/
Remélem valamiféle bejelentést(feljelentést!)tettél a járda állapotát illetõen ilyen központi helyen(amit valszeg külföldiek is látogatnak!),és a lábad jobban van!:)
Mélie 2008 júl. 22. - 02:50:01
(158/1363)
Én ugyan még nem láttam(csak kinéztem a színészgárda miatt!),ezért még nem tudnék tartalmas értékelést/kritikát írni...
DE nem gondolod komolyan-még ha némiképp"bennfentes"is vagy-h abszolúte semmi smink nélkül készült!!Olyan film színdarab talán soha nem is volt még!Ha natúr sminket használtak,és ENNYIRE természetes lett,az az alkotók mesterségbeli tudását dicséri.
Meryl Streep-rõl egyébként annyit:már évekkel ezelõtt láttam róla egy estélyiruhás fotót(a ruha maga,mint egy lepedõ!),iszonyatosan el volt hízva,bálna méretûre-mint az anno szintén szilfid alkatú Arankánk(a kortársa,Goldie Hawn),-és akkor úgy cikkeztek róla:évek óta nem filmezett,és a közeljövõben nem is fog-célozva az alakjára!Az arcán ott valóban alig lehetett festék-v csak "házilag"-ami egyébként sem volt szép soha-gondoljunk a szabálytalanul elferdült orrára,-viszont õ épp azon kevés színésznõ közé tartozik,aki tud akár sugárzóan szép is lenni,ha kell,annyira tehetséges(ld.Barbra Streisand)!
Azután jött az Ördög Pradát...ott egy kicsit le lett fogyasztva,h elfogadhatóan nézett ki(persze elõnyös,"ápol és eltakar"kosztümöket választottak)...De mikor megláttam ezt az új moziplakátot vele,nekem is leesett...!
Na ezen elõzmények tudatában sem hiszem el,hogy nem csináltak vele semmit!!!60 évesen egyébként megengedett,h mindenki úgy nézzen ki,és úgy hízzon meg,ahogy akar,ill.tud...
(A legjobban egyébként a nõk szempilláját skubizva lehet meggyõzõdni az ilyesmirõl!)
CrazyBoy 2008 júl. 22. - 00:57:42
(157/1363)
Nem is tudtam hogy Musical! Tartalmas kritika, azt hiszem kihagyom, majd tv-ben esetleg, nem bírom a musical-eket nem csak a szennyet, úgy amúgy nem pl. a Hair-t sem, nem a mûfajom, kösz a felhomályosítást.
A titkok õrzõje 2008 júl. 22. - 00:48:06
(156/1363)
Ma este inkább nem gubbasztok magamba,
Tombolni akarok, hát bömböljön az Abba!

Széljegyzet: Két napja megnyílt alattam a föld és elsüllyedtem. Nem szégyenemben: Szó szerint. Beszakadt alattam a járda s fél lábbal bezuhantam a járda alatt futó csatornarendszerbe. Ez a Corvin mozi elõtt történt. Alig 200-an látták tehát. Természetesen nem segített senki, így magamnak kellett kirángtatni a rendesen vérzõ lábamat a keletkezett lyukból. Próbáltam a lehetõ legelegánsabb mozdulatokkal tenni ezt, hogy a rajtam vihogó tömegnek ne szolgáltathassak humorforrást az esetleges további bénázásommal. Alig 1 percnyi kínlódás után sikerült is a mûvelet. Utána bunkó módon jól otthagytam magam után a kellemesen összevérzett betont. Széljegyzet vége! Ma viszont jól megnéztem a Mamma Mia címû csodát. Musical a mû. Nem is akármilyen. Nem tudtam, hogy ebbe a mûfajba tartozik, hiszen az ajánlókban, a filmkritikákban ismét csak a szimpla "zenés vígjáték" mûfajába sorolják. (Nem tudom, kik írják ezeket a mûfaji besorolásokat a filmekhez, de rendesen kiérdemeltek már egy kellemes kis vérpancsit a pontatlanságuk miatt!) Mielõtt leültem megnézni a filmet két dolgot tudtam: Meryl Streep a plakáton 18 éves bombázókat megszégyenítõen gyönyörû és azt, hogy van valamiféle köze ennek az Abba címû egykori zenekarhoz. Mivel magam is konyítok a látványtervezéshez így a plakát annyira nem volt mérvadó. (Én is montíroztam már Anettkát nõre) Meryl Streepet utoljára Az ördög Prádát visel címû borzalomban láttam. A film maga annyira rossz, hogy kizárólag csak Meryl játéka miatt néztem meg. Nem tartozott pedig sosem a kedvenc színésznõim közé Az okát nem is tudom. Talán mert nekem túl tökéletes, túl bombázós. A színésznõ 12-szeres Oscar jelölés birtokosa. Kétszer ilyen szobor pedig már porosodik a polcán valahol. Viszonyításképpen: Meryl Streep 1977-ben szerepelt filmben elösszõr s az elsõ Oscar jelölését rögtön a 2. filmjéért megkapta. Attól fogva egészen napjainkig csak akkor nem kapott Oscar díj jelölést, ha a jelölõk részegen kezdtek értékelni. Ennyit a fõszereplõrõl. A film teljesen ártatlanul kezdõdik egyébként. Gyönyörû fiatal lány, dobál egy postaládába leveleket. Majd énekelni kezd. Énekelni! Nem kornyikálni, nem nyávogni, mint, a Sweeny Todd nevû istencsapásában szereplõ idióták! Ekkor kisebb deja vue érzésem támadt és elhatároztam, hogyha ez is olyan vontatottan nyávogós lesz, mint a már említett horror borbélyos izé akkor egyszerûen megkerestetem az ukrán barátaimmal a rendezõt. Hát, erre esélyem se volt. A film az elsõ másodperceiben magával ragadott. Sokkal erõsebb volt, mint az én eddig igen kritikusnak hitt ízlésem.

Régóta érzem, hogy a joker nálam van,
" Feeling like a number one "

Ez a film telitalálat! Nagyon sokáig gondolkoztam, hogy hibát találhassak benne, de eddig nem sikerült. Már szépen ezt fel is adtam. A film producere Tom Hanks, aki a Bazi Nagy Görög Kasszasikert is jegyzi producerként. Ez a film, legalább akkora durranás lett-ha nem sokkal nagyobb-mint, a Görög Lagzi. Kötelezõ minden ízléssel rendelkezõ ember dvd-tárába! Alapmû! És, hogy mi teszi azzá?! Nem, nem csak a zseniális rendezés és a tökéletesen eltalált színészi játék. Az összkép inkább! A látványtervezõ mivoltom miatt én más szempontok alapján kezdek nézni filmeket. Mindig a háttér érdekel, az ott felejtett hibák. Itt ilyesminek nyoma sincs. A jelmeztervezõ Ann Roth példaértékû munkát végzett a mûben. A stílusa amúgy is annyira egyedi, hogy szinte süt. A színészi játék tökéletes! Nem túl sok, nem direkt, nincsenek elcsépelt monológok. Minden karakter a saját egyéniségében marad. Az egész olyan érzést kelt, mintha csak átruccantak volna a fõszereplõk amolyan kirándulásként- ebédszünetben-azokból a filmekbõl, amik õket külön-külön naggyá tették. Pierce Brosnan a hideg úriemberbe oltott titkos ügynököt, Colin Firth mintha csak Bridget Jones pesztrálását szakította volna félbe, míg a Bill-t játszó Stellan Skarsgard szinte csak pár perce lépett le a matematika katedrájáról ahol (God) Will Hunting zsenialitásának elkallódását próbálta megmenteni. Senki sem ripacskodik, senki sem próbálja túljátszani önmagát vagy lejátszani a többieket. A poénok és a helyzetkomikumból adódó gegek jól vannak elhelyezve és tarolnak. Olyan poénok, amik nem klasszikusak, amiket még sehol sem láttál mégis örökzöldek maradnak és akárhanyadjára nézed újra a filmet ugyanúgy és ugyanakkorákat fogsz vihogni rajtuk. S a végére hagytam a legjobbat: Az éneklést! Mindenki énekel. Nem is akárhogyan! Persze, az Abba slágereihez nem kell 5 oktávnyi hangorgánum, de azért így elénekelni ezeket a dalokat-dublõr nélkül-igen komoly teljesítménynek számít egy James Bondnak mondjuk. A dalok tökéletesen meg vannak választva. Most értettem csak meg az Abba végtelen sikerének titkát. Olyan dalaik vannak, amik mindig aktuálisak lesznek, és bárhova beillenek. Bármilyen mûfajba! A magyar szövegért és a dalok fordításáért Spejer Dani barátom felelt, amit már az elsõ néhány monológ után felismertem. Zseni az a gyerek, én mondom! Még az Asterix és Obelis: Kleopatra Mission aktualitásakor figyeltem fel a munkájára. Egy pillanatra visszatérve Meryl Streepre a hölgy lassan 60 éves lesz, viszont aki látta a filmet annak ugyanúgy lezuhant az álla, mint Nekem: Én ilyen gyönyörû 60 éves Nõt még az életben nem láttam!!! És még mielõtt bárki arcán cinikus mosoly görbülne, a jó smink menedékével kapcsolatban azoknak közölném, hogy a filmben gyakorlatilag nincs smink. A stáblistán sem láttam sminkest. (Pedig azért biztos volt.) Igazi hús-vér emberek játszzák, a vörösre égett tarkójukkal, a pattanásukkal az arcukon. Annyira igazi, eredeti, hogy szinte valóság. Ami a leginkább tetszett, hogy a film a végére interaktívvá változik. A fõszereplõk gyakorlatilag leszólítanak. A fényképezés pedig annyira ötletes technikát használ, hogy elhiszed, amit elhitetnek Veled: Kinyújtod a kezed és megpróbálod megérinteni a feléd nyúló színésznõ kezét. Érzed a teret, a dinamizmust, a reflektorok melegét a bõrödön, az illatokat. Ami leginkább elképesztett, hogy egy ilyen magamfajta majmot is képes volt ennyire elvarázsolni ez a film. Pedig én aztán baromira nem vagyok oda a musicalekért. Most viszont itt vagyok a mû hivatalos honlapját, a soundtrack-okat hallgatom és bólogatok a képernyõmmel szembe, mint egy 80-as évek béli hippy! A film legvégén...éppen a stáblista elindulása elõtt...érkezik a slusszpoén, ami akkorát üt, hogy beleremeg a nézõ mellkasa. Igaz, csak egy pillanatra és szerencsésnek kell lenni elkapni a poént, de ha megvan, az embert kirázza a hideg annyira jó! Mindenkinek ajánlom! Terápiás módszernek is kíválló!
-MAMMA MIA-
Eper006 2008 júl. 21. - 23:39:20
(155/1363)
Erõltetett volt,plusz nagyon furcsa volt így látni az ex-James Bondot.......
10/10
judith 2008 júl. 21. - 22:38:23 10/10
(154/1363)
Tényleg nagyon-nagyon jó volt a film, én is nagyon jól szórakoztam. Akik meg vonják a szájukat, hogy "egyszerû történet, éneklõ színészekkel" azok nyilván nem ismerik a musical fogalmát. Arról szól, hogy énekelnek benne. Az meg plusz jó, hogy ABBA-számokat. Én is imádom õket, annak ellenére, hogy már akkor sem nagyon voltak, mikor én megszülettem. Meryl Streep-et eddig is szerettem, de hogy ilyen jó hangja is van, az meglepõ volt. A lány is jól énekelt, Pierce drága is próbálkozott, több-kevesebb sikerrel:) A dalok magyar "fordítását" ha lehet ezt annak nevezni, talán felesleges is olvasni, mert a fordító gyakorlatilag új szöveget írt a dallamokra. Talán a sima lefordítása (nem ragaszkodni görcsösen rímekhez, meg szótagokhoz) egyszerûbb/jobb lett volna. A táj tényleg gyönyörû, a film nagyon könnyed, mókás, mindenki nézze meg, aki szórakozásra vágyik, nem pedig vérkomoly drámára, egyébre. És Meryl még 60 évesen is jól néz ki! Az is aranyos volt, ahogy az abbás lányokkal a svédországi bemutatón táncoltak:)
10/10
roxy093 2008 júl. 21. - 20:42:46 10/10
(153/1363)
Igazán nincs mit ... bocsika de azt én se tudom... :(
offtopic
BeniGirl 2008 júl. 21. - 20:35:17 Előzmény roxy093
(152/1363)
Köszi, bár már ezt nagy nehezen sikerült megfejtenem, hogy AMANDA SEYFRIED-nek hívják a csajszit. Már csak az
Autogramm címe kellene.
10/10
roxy093 2008 júl. 21. - 19:44:36 10/10
(151/1363)
:)
10/10
roxy093 2008 júl. 21. - 19:44:15 10/10
(150/1363)
:)
10/10
roxy093 2008 júl. 21. - 19:43:43 10/10
(149/1363)
:)
10/10
roxy093 2008 júl. 21. - 19:43:00 10/10
(148/1363)
csak pár kép :)
10/10
Evibaba001 2008 júl. 21. - 19:33:34 10/10
(147/1363)
Jéééééé,ezt még nem is láttam,tök jó:DD
Ez is olyan igazi csajos film...
10/10
Evibaba001 2008 júl. 21. - 19:17:58 10/10
(146/1363)
Szerintem is nagyon nagyon jó ez a film.Igazi üdítõ szórakozást nyújt.Olyan könnyû nyári film.Musicalnek sem volt vontatott,bár a történet menete totálisan az ABBA számokra épült.
Nekem tényleg tetszett,még tuti megnézem vagy kétszer!!

És az,hogy hallottam Meryl Streepet,és Pierce Brosnan-t énekelni már az egy külön élményt adott.Nagyon bájosak voltak!
kekcsillag 2008 júl. 21. - 13:48:34
(145/1363)
Hát azt sajna nem, de a film zenéjét már megszereztem.:-))))
10/10
roxy093 2008 júl. 21. - 13:23:05 10/10
(144/1363)
valaki nem tudja h mikor jelenik meg dvd-n? elõre is köszi! :)