3/10
napraforgó 2017 nov. 11. - 03:11:03 3/10
(41/601)
Hoppá, úgy tûnik én összekevertem a Mártát és a Lucianát játszó színésznõket, sajnos, ahol olvastam, ott ömlesztve voltak a nevek és én azt hittem, hogy Lucit tették a második helyre, nem az anyját, ezért kevertem össze a neveket. De látom, azért megértetted, persze, hogy Irena Baevát értettem a széphajú lányon és nem a másikat.
Egész szerencsés, hogy pont két olyan színészt választottak a szerelmespár szerepére, akiknek az életkora passzol is a szerepükhöz.
És igen, én is úgy látom, hogy a sorozat kb. 140 része a szemétkedéssel, meg az egymásnak keresztbetevéssel lesz tele, ami hosszútávon nagyon unalmas tud lenni, de még mindig nem az a borzalom, ami a törökökben megy. Mert ezek csak ócska pletykák és áskálódások, mégse gyilkolásszák egymást nap, mint nap.
malvinkicska 2017 nov. 10. - 21:24:42
(40/601)
David még mindig nem az akinek lenni kellene sajnos, mivel lelkileg sérült,és mindig a volt feleség emlékei vezérlik, rossz döntéseket hoz az anyós itt maradt elsõ számú ellensége, gondolom sokára fog kiderülni, ez a sok mocsok amit követnek.
Remélem nem sértelek meg ez távol áll tõlem de Luciana Irina Baeva 25 éves, amíg David 42 éves.
Márta Cinthia Klitbo 50 é, Liliana Azela Robinson 52 é.
az akis prücsök D lánya Fer Sofia Castro 21 é, kis kora vén.
Az már látom lesznek itt még szemétkedések bõven, mert a Perla, Carito, mind egy kuka. Miguel szerelmes Luciaba, azt sajnálom azért, mert biztos nem úgy lesz.
3/10
napraforgó 2017 nov. 10. - 17:17:30 3/10
(39/601)
Nagy kár, hogy David a lánya kérésére visszavonta a boszorka elküldését, bár azt lehetett sejteni, hogy nem véletlenül van a fõcímben a második, vagy harmadik helyen. Egy fõszereplõ nem távozik a 12. részben...
Juan milyen becstelen tervet eszelt ki, tönkretette a bort ezzel nagy kárt okozott. Remélhetõleg visszájára sül el a dolog, és David nem hagyja annyiban és most már beleveti magát a munkába. akkor pedig vége lesz Juan és Lilian üzelmeinek.
Azon azért röhögök, hogy a szereplõk vagy a szõlõben ténferegnek, vagy a pincében üldögélnek a hordók közt, ettõl kéne hogy szõlõmunkásoknak tûnjenek. De még egyiket sem láttam sem a szõlõt metszeni, kapálni, permetezni, stb. Gondolom, hogy mindent géppel végeznek, na de gépet se látni egy darabot sem.

A Lucianát játszó színésznõ, Cynthia Klitbo nagyon csinos, gyönyörû haja van (remélem mind az övé...). Tetszik az is, hogy nincs a szeme a duplájára kifestve, mint általában a mexikói sorozatok díváinak.
Nekem nem szimpatikus Márta, olyan buta arca van. És mindig olyankor akarja bevetni magát, amikor arra semmi szükség. Amikor meg szükség lenne rá, akkor buta szemekkel csak bámul és megkukul.
malvinkicska 2017 nov. 09. - 17:21:05
(38/601)
Igen valóban a férjét féltette tõle, majd kiderül õ meg a nyomozó szeretõje akkor egálba vannak.
az a gond a mostani sztorikkal csak szinte gonosz emberek vannak benne sajnos, és ez bizony ebben a taposó malom világban engem nem szórakoztat mikor egy kicsit szórakozna az ember akkor is a mocskot kell nézni egyik ember , hogy rúg bele a másikba.
3/10
napraforgó 2017 nov. 09. - 16:53:10 3/10
(37/601)
Az elején nem figyelhettem eléggé, mert én sem tudom, hogy Lilián miért utálja annyira Mártát. Azt látom, hogy azzal gyanúsítgatja, hogy köze volt a férjéhez, de azt nem tudom, hogy ez igaz-e, vagy csak rosszindulatból gyanúsítgatja. De mivel Márta mindig ideges lesz, ha ez szóba kerül, hajlamos vagyok elhinni, hogy volt alapja a vádaskodásának.
Lilián túl sokat enged meg magának, jó, hogy most már David is kezd odafigyelni és figyelmezteti is, hogy fogja vissza magát. Kár, hogy Fernandából is egy undok kis bajkeverõt csináltak, mintha nem lenne elég a két mexikói lány, meg a nagyi. Plusz még ott van Graciela is a távolban... Ennyi gonosz némber pont elég a birtokra, meg a sorozatba.
Azért borzasztó, hogy David a felesége nevétõl mindig bekattan és megzavarodik.
malvinkicska 2017 nov. 09. - 16:50:48
(36/601)
Davidot nehéz észre téríteni mivel a gondolatai és az érzelmei is csaponganak, egyik percben ezt gondolja a másikban meg azt, így nem lehet birtokot vezetni, de érzelmeket sem táplálni más iránt, mert nem vallja be magának tetszik neki Luciana, ott van egy falka kígyó a házba az anyós , ügyvéd azok az utálatos szemetek , Perla Caritó, aki mind Luciana ellensége sajnos. A borászat nagy bajban van jobb lenne észre térne és elszámoltatná, azokat a szemeteket, mert lehet késõ mire észbe kap.
Az igaz a sok résznek kell valamirõl szólni.
3/10
napraforgó 2017 nov. 08. - 18:03:16 3/10
(35/601)
Igazad van, Davidot végre valaki helyretette,, na és fõleg a végén Liliánt. Sõt, még feltételül is szabta, hogy David garantálja neki, hogy Lilián nem fog szemétkedni az anyjával.
Márta nagyon megalkuvó, én nem bírom az ilyen "bocsánat, hogy élek" tipusú embereket. Nem kell mindig pattogni, kötekedni meg fõleg nem, de miért hagyja magát nap, mint nap megalázni?
Sonián röhögtem, amikor az alkalmasabb feleségjelöltekrõl volt szó, akkor annyira látszott, hogy magára gondolt David jövendõ feleségeként. Ezen még Lilián is megütközött.

Ami érdekes volt, az, hogy egy pici bepillantást nyerhettünk az illegális mexikói bevándorlókról a lányok, Carito és Perla beszélgetésébõl. Sõt, az is kiderült, hogy Luciána is csak túrista vízummal érkezett, egyáltalán nem letelepedésre jogosítóval, és naná, hogy nincs zöldkártyája.
Nem tudom, hogy David milyen származású itt a sorozatban, de csupa illegális bevándorlóval dolgoztat. Vajon nekik kevesebbet kell fizetni, mint a gringóknak?
malvinkicska 2017 nov. 08. - 17:04:34 Előzmény napraforgó
(34/601)
A mai rész nagyon tetszett, Luciana helyre pakolta Davidot és azt a szemét Liliant is, nem is értem egy anyósnak mi köze van ennyire bele szólni a võ életébe.
Azt látom elég talpra esett Luci és nem hagyja magát, az anyja Márta csak sírni, tud meg felelõtlen kijelentéseket tesz.
Miguelnek tetszik Luci, de a lány egyenlõre nem ígért neki semmit, okosan tette.
Fernanda beszélt azzal a másik kígyó Gracielaval, azon nagyon egyben vannak akár az a két cseléd lány egyiknek Miguel tetszik a másiknak,meg Juan , de az csak hírvivõnek tartja, olyan pletykások a minden napokban is mindig utáltam az ilyen szó csöveket, leragasztanám a nyelvüket.
3/10
napraforgó 2017 nov. 07. - 17:38:47 3/10
(33/601)
Pont az a baj, hogy soha senki nem mer ellentmondani Davidnak, akármekkora hülyeséget is mond, vagy csinál. De Luciánában emberére akadt, az a lány nem fog sem hajbókolni elõtte, sem hasraesni tõle.
Most is micsoda patáliát csinált az eltört üveg miatt, mintha nem lehetne egy fényképet újra üvegeztetni, kereteztetni. De biztos ez a momentum szimbolikus akart lenni, ahogy a fénykép eltört, nyilván gy törik meg a gyásza is és végre elkezd a birtok ügyeivel foglalkozni.
Mártával meg pont az a bajom, hogy olyan elvtelenül megalkuvó, mindenre "igen uram", meg "igen asszonyom" a válasz, soha nem mer kiállni magáért. A saját gyerekei rovására nevelte David kölykeit, mert az uraságot is, meg az anyósát is idegesítik a gyerekek.
Sonia röhejes, õt az alkalmazottak csak ezredesnek, vagy tábornoknak (?) titulálják a háta mögött. Ahogy az a nõ jön reggel-este a táblázatával, hogy kinek mit kell csinálni épp abban a percben....
malvinkicska 2017 nov. 07. - 17:09:47
(32/601)
Davidnak teljesen nincs esze de most Luciaval emberére akadt az nem egy tejbe tök valaki talpraesett nem hagyja magát, jól beolvasott neki nem normális.
A halál dolgot már egy kicsit hanyagolhatná, mert nevetséges amit követ.
Az a Lilan egy borzasztó féreg, mindenki rossz fajta, csak õ a nagy tisztesség.
A munka vezetõ is olyan ronda kicsúfolni sem lehet találó neki a szerep, rikácsol mint a kotló.
Azt látom nem lesz könnyû dolga Davidnak Luciaval.
3/10
napraforgó 2017 nov. 07. - 06:00:21 3/10
(31/601)
:D:D Még hogy sziklával? Azért az csak egy kõdarab volt...
És lehet, hogy meg sem halt a nõ azonnal, csak elájult, és valóban attól halt meg, hogy ájultan vízbefúlt.
Na de volt boncolás? Vizsgálódtak, hogy mi is történt? Nem, nyilván nem.
Engem David magatartása, egész lénye taszít, valahogy nem tudom elképzelni, hogy valaki, akárki beleszeressen.... Bevallom kicsit félek a nem normális emberektõl, és David az, nem normális.
3/10
napraforgó 2017 nov. 07. - 04:41:17 3/10
(30/601)
Luciana nem tóban fürdött, hanem a folyóban. Igaz, nem valami gyors sodrású folyóban, de mégsem állóvízben. Annak is a szélén lebegett háton fekve. Jó, David megijedt, mert a felesége is így lebegett ájultan a víz színén, amikor megtalálta, ezért most gyorsan be is ment, hogy kimentse a lányt a térdig érõ vízbõl. Na jó, nem térdig, ott derékig is ért a víz.... És no lám, hirtelen fel is ébredt a katatonikus álmából, ahogy meglátta Luciánát a vizes alsónemûben.
------
Ami Lisánál is furcsa volt, hogy David ott találta meg, ahol - talán órákkal korábban beleesett a vízbe. mert akármennyire is lassú folyású egy folyó, azért a víz csak lejjebb kellett volna sodorja....A másik valóban a fejsebe, amit nem is vizsgáltak. Hol szerezte, hogy szerezte? Boncolás nem volt, volt-e a tüdejében víz, vagyis valóban megfulladt, avagy már holtan esett a vízbe? Egy csomó megválaszolatlan kérdés. És persze senki sem foglalkozott vele. Leginkább Davidnak kellett volna a "miért halt meg a feleségem?", miért kellett meghalnia kérdéssel foglalkoznia. De õ csak sajnálta magát....
-----
Más:
Én halálra röhögtem magam azon, hogy David fényes nappal eltûnt egy órára, vagy tán kettõre és Lilián már félõrülten kerestette, amit baromira nem értek. Mondjuk a gazda elmegy valahová nappal és nem szól senkinek - kinek mi köze hozzá, hová megy? Miért kell kerestetni? semmi nem történt otthon, ami miatt szükség lett volna a jelenlétére. Felnõtt ember, majd elõkerül. Talán, ha egész éjszakára kimarad, akkor elkezdenék aggódni, hol lehet, miért nem szólt, miért nem veszi föl a telefonját, na de addig??? Szereti, ha békén hagyják, nem zavarják, miért ne lehetne néhány magányos órája, anélkül, hogy zavargásznák.
(Mi tudjuk, hogy mégiscsak kiment a szõlõbe és távolabbról nézte Marcos hamvainak szétszórását. Utána lement a folyóhoz, gondolom a felesége halála helyénél akart kicsit merengeni.)
Vagyis nem tudják, hol a gazda és össze-vissza rohangálnak, hogy megkeressék. Miért? Ha baja lesz és meghal, a gyerekei örökölnek mindent. A kiskorú gyrekei gyámja nyilván a nagyanyjuk, Liliána lesz, akkor szinte a sajátjaként úgy bánhat a birtokkal, ahogy akar. Lehet, hogy a törvény nem engedi, hogy a kiskorú örökösök vagyonát eladja, na de hogy felélje? arról õ nem tehet, hogy nem ért a gazdálkodáshoz és rossz döntéseket hozott. Aztán ott van még az idõjárás, meg a gazdasági helyzet, amire sok minden veszteséget rá lehet fogni... Úgy elprédálhatná az unokái örökségét, ahogy akarja.
s1u2x3e4l 2017 nov. 06. - 21:53:18
(29/601)
Ami nagyon szúrta a szemem, az Lisa halála volt. Graciela fejbe veri egy nagy sziklával, meglelik a holttestét a folyóban, és eltemetik. A fején éktelenkedõ sebet nem veszik észre? Azt vajon mi okozta? Vagy természetes, hogy aki vízbe fullad veszít egy csomó vért is a fejébõl?
malvinkicska 2017 nov. 06. - 20:31:45
(28/601)
A mai részben Luciana és a tesó anyja a szõlõben elszórták az apja hamvait, remélem Márta nem fog annyit sírni eztán.
Luciana a tóban fürdött és arra sétált David és utána ugrott azt hitte ez is belefullad, mint a felesége, addig mindenki õt kereste az a szemét anyós leesett az álla mikor látta, David Lucianaval jött haza, úgy parancsol D-nek, mint egy gyereknek nem normális az a nõ a gonoszság az agyára ment, az ügyvéd is nagyon mocsok, arra akarja rávenni adja el a birtokot David de szerencsére az hallani sem akar róla. Luciana nem hagyja magát elég kardos csaj, de jól teszi ez a sok szemét ember eltaposná.
malvinkicska 2017 nov. 06. - 20:21:30
(27/601)
Off köszönöm azt láttam, akkoriban, már csak újra gondolni tudnak ötlet szegének.
s1u2x3e4l 2017 nov. 06. - 20:05:55
(26/601)
OFF

Szia!

Semmit sem láttam belõle. A Pasion de Gavilanes (A szenvedélyek lángjai - a köztévén ment) itthon is vetített sorozatnak az újragondolása. Mivel nem szerettem az eredetit, így ez a sorozat nem keltette fel az érdeklõdésem. Nem tudom, mennyire ismered, de olyasmire számíts, csak modernebb környezetben.
malvinkicska 2017 nov. 06. - 12:10:54 Előzmény s1u2x3e4l
(25/601)
Off szia lenne egy kérdésem feléd légy szíves írj ha ismered, de én gondolom igen a Tierra de Reyes sorozatról Telemundós, most arról olvastam dicsérik jó. Válaszod köszönöm szépen.
malvinkicska 2017 nov. 04. - 09:48:15
(24/601)
Ami nekem nagyon nem jön be hatalmas stábbal játszanak miért az a sok felesleges ember bele, mint ahogy írod miért ebben is ennyi szerelmi háromszög, nem látok értelmét, olyan sok semmit mondó részek , és valóban a kevesebb több lenne. Aztán Suxel amit ír az általában úgy van , mert õ nagyon járatos ezekben a dolgokban, és leírja a tutit, mint ezt is. Nagyon sajnálom, ennyire nem adnak a minõségre, mert a mennyiségre mennek aminek nincs értelme elvész a történet a sok sallangban.
3/10
napraforgó 2017 nov. 04. - 05:11:35 3/10
(23/601)
Az biztos, hogy David nagyon bunkón viselkedett Lucianával, a lány egyetlen mondatát sem engedte végigmondani. Ezzel én úgy vagyok, hogy a gyász az gyász, na de... Azt, hogy a gyász egy alapvetõen megértõ, intelligens, udvarias emberbõl egy kibirhatatlan, kiállhatatlan, modortalan taplót csinál, azt nem hiszem el. Nem hiszem el, mert ilyen nincs. Egy haláleset, akármennyire is megrázza az embert, alapvetõen nem változtathat egy felnõtt ember már kialakult jellemén. Zárkózottabbá vált? jó, mogorvább lett, magának való? jó. Nem tud a mindennapok problémáival foglalkozni? még ez is érthetõ. De azt az agressziót, azt a gyûlöletet, ami pusztán csak azért, mert valaki belépett a háza elõterébe, amikor õ, meg más sem volt ott, azt nem tudom megérteni. Normális ember ilyenkor magyarázatot kér, és ha már kért, azt végig is hallgatja. Nem hiszem, hogy Davidnak attól kellett tartani, hogy egy huszonéves, csinos, kellemes külsejû lány lerohanja õt, meg a háza népét és halomra gyilkolja õket. Kisebb lopás ugye még elõfordulhatna, na de azért az látszott, hogy a lány ruhája alá nem nagyon fért volna be egy-egy dísztárgy, vagy olyasmi, ami az elõtérben van.
Igen, sok az intrikus, rosszindulatú ember. Lilián az egyik, aki Juannal karöltve viharos gyorsasággal viszik a birtokot a csõd felé (mondjuk azt nem értem, miért érdeke ez Liliánnak, hisz nagyon is jól élt, élhetett õ ott a birtokon a ház teljhatalmú úrnõjeként).
Ott van az a fontoskodó Sonia, akit Lilián vett fel házvezetõnõnek, ami számomra azért érthetetlen, mert korábban erre a posztra alkalmazták Mártát. Õ fõzött, õ vigyázott a gyerekekre. Most valami gyerekfelvigyázó lett, ami azért fura, mert Fernanda mintegy 17 éves (figyelembe véve a kezdetektõl eltelt kb. 15 évet), neki aztán semmi szüksége dadára. De Bobbynak is már 13-14 éves kamasznak kellene lennie, nem ilyen semmi kis nyafka kölyöknek.
Aztán ott vannak a fiatalok is. Nem tudom, ki a fene ez a Carida, de az látszik már, hogy õ is utálni fogja Lucianát, mert Miguelre vetett szemet, de a fiú Lucyt szereti. Fernand meg Tanót akarja, a srác meg nem. És ott van még a fura Perla is, akinek régen az ügyvéd Juanra fájt a foga, de nem tudom, hogy aki Juanra rátört a végén az Perla-e, vagy egy másik nõ.
Aztán ott van a gonosz Guttierez, akit mit ad isten, 15 év után pont ugyanabba a kisvárosba helyeztek vissza, ahonnan elindult.
Túl sok a szerelmi háromszög, sokszög, ennyi nem kellene.
Erre mondják, hogy kevesebb több lenne.

Ja, és nagyon csodálkoztam, hogy Marcosnál azt mondták, hogy 10 év után megkapta a vizumot az USÁ-ba (nem tudom milyen vízumot, mert állítólag már korábban is járt Sonomában), látogatót, letelepülõt, munkavállalót????? És miért beszélnek most 10 évrõl?, amikor inkább 15 év telt el? Egy 10 éves kislánnyal deportálták, aki lediplomázott Mexikóban. Az érettségiig kb. 8 év, és vagy 4-5 év egyetem. 8+5 =13 év, és most arról beszéltek, hogy már 2 év eltelt a diplomaosztó óta és a lány megharagudott az édesanyjára, mert az nem ment el a diplomaosztójára. Akárhogy számolom, de ez 14, de inkább 15 év.
Ez meg is felelne Fernanda életkorának, aki 2 éves volt 15 évvel ezelõtt. Viszont akkor Bobby már úton volt, tehát neki inimum 14 évesnek kéne lennie. Egy 14 éves kamasz meg nem szokott nyafogni a dadája után... Nem beszélve arról sem, hogy a kisfiú életkora még a 10 éves távollétbe sem fér bele.
Igaza van Suxelnek, nem volt itt minden rendesen kidolgozva, csak az alapötlet után nekimentek a forgatásnak, aztán menetközben alakítgatták a történetet.
juan-ZSU 2017 nov. 03. - 17:22:59
(22/601)
Ezt elkezdtem nézni, aztán meglátom meddig, a hülyeségeket áttekerem... Már nem vagyok olyan kitartó a telenovellák terén, mint régen.
A szereplõk korával soha nem tudnak mit kezdeni. Még olyan sorozatot nem láttam a Televisától, ahol rendben lennének az életkorok. Az viszont tetszik, hogy a felnõtt szereplõk hasonlítanak a gyerekekre. Leónt nagyon eltalálták.
Azért érdekel ez a történet, mert szerintem érdekes lesz a mogorva férfi és az életvidám lány cívódása. Az ilyeneket mindig szeretem.